Jump to content
pit696

Golf 6 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Ποιά η γνώμη σας για τις Team Dynamics Pro Race 1 (όχι 1.2)? Έχει ακούσει κάποιος σχόλια ή την έχει κάποιος στο αυτοκίνητό του? Συγκριμένα σκέφτομαι για 7x17 ET50 σε ανθρακί (~720 Ευρώ), η οποία ζυγίζει μόλις 7.3Kg.

Pro%20Race%201(300).jpg

LINK-> http://www.teamdynamicsracing.com/pro-race/Pro-race1black.htm

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

ενα site που ειχε ολες τις oem ζαντες της vw με τα στοιχεια τους offset καρε ονομα,υπαρχει καπου,το θυμαται καποιος να μου το πει?

http://www.myturbodiesel.com/1000q/wheels/oem-vw-audi-wheels-gallery-database.htm

:D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Προχθές πάντως πέτυχα ένα ΜΚ6 μαύρο σαν το δικό μου, φρεσκοπλυμμένο σε πλυντήριο στο Ίλιον, με τις ίδιες ζάντες του R που έβαλε ο DIΜIV, το αμάξι απλά ήταν απίστευτο με τις 18άρες του R, οι οποίες δεν παίζονται και από κοντά είναι πολύ πιο όμορφες από τις φωτογραφίες στο νετ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το όνομα τους αλλά είναι από το Seat Ibiza Cupra το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Caractere-VW-Golf6-4-300x200.jpg

re paidia ayti th zanta gnorizi kaneis pia einai?? timi ktl...?

Μοιάζουν υπερβολικά με του ΜΙΝΙ, αλλά δεν είναι

http://www.wspitaly.com/catalogo-prodotti/Mini/W1654-Amstel-/-Countryman-Dull-Black-Polished.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα VW GOLF6 HIGHLINE, φοραω τις εργοστασιακες ζαντες 16" και θελω να τις αλλαξω, σκεφτομουν για τις 18αρες VANCOUVER αλλα και για 17αρες PORTO...αλλα δεν ξερω ποιες αν προτιμησω, επισης αν τις παρω καινουργιες απο καποια αντιπροσωπεια

ή να θα μπορουσα να τις βρω απο καποιο καταστημα μεταχειρισμενες αλλα σε καλη κατασταση !!!

Edited by activious
γραφουμε με μικρα γραμματα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδαι,

εχω ενα golf 6 highline αλλα εχω τις 16αρες ζαντες και θελω να τις αλλαξω. να βαλω τις Vancouver απο 18αρες , ή τις Porto απο τις 17αρες...

ξερει κανεις που θα μπορουσα να τις βρω ???

 

Σε λίγες ημέρες πρώτα ο Θεός παραλαμβάνω κι εγώ ένα άσπρο 6αρι highline μεταχειρισμένο μιας και με σχετική δυσκολία μεν κατάφερα να αλλάξω το 13 ετών πλέον 4αρι Generation.

Σκέφτομαι κι εγώ μελλοντικά και αν τα οικονομικά το επιτρέψουν για τις Vancouver οι οποίες μου αρέσουν πάρα πολύ και νομίζω ότι κάνουν πολύ όμορφο το αυτοκίνητο.

Ενναλακτικά από τις μαμά Vancouver έχω βρεί τις replica WSP - W460 Rheia οι οποίες όμως βγαίνουν μέχρι 17αρες

Link to comment
Share on other sites

 Kαλημερα παιδια,

πριν 2,3 μερες ειδα ενα golfακι ασημι στο δρομο και εχω φαει κολλημα να βρω τι ζαντες φορουσε .

 Επειδη δεν τις ειχα ξαναδει και ηταν αρκετα μεγαλες μου μοιαζαν με 18αρες .

 Μετα απο googlαρισμα βρηκα το κωδικο 1K0601025AG και κατα πασα πιθανοτητα φορουσε αυτες

 

 

$_57.JPG

 

 Γνωριζετε σε ποιο μοντελο φοριουνται αυτες οι ζαντες ...ειδανικα ,τις φοραει κανεις στο αυτοκινητο .του  και αν εχει καμια φωτο γιατι δεν βρηκα τιποτα στο Net?

 Θυμαμαι οτι ειχαν αυτο το στυλ ...ανα  δυο μπρατσα υπηρχε ενα v ...και στο κεντρο ειχαν ενα off set (φουσκωμα)  .

 Φοραω 17αρες της borbet σε golf 6 ασημι tsi 205 hp και ελεγα μηπως παω σε 18.

 Επεισης αν γνωριζει καποιος καμια αντοιστιχου στυλ  ζαντα aftermarket μαυρες η ασημι ??

Edited by koval
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Koval!

 

Εϊναι κάποια OEM ζάντα από Golf mk6 Cabrio.

 

Δες εδώ:

http://www.volkswagen.co.uk/new/golf-cabriolet-nf/home

http://indianautosblog.com/2015/09/2016-vw-golf-cabriolet-2015-frankfurt-motor-show-190591

https://www.youtube.com/watch?v=_apFMl97xUI&feature=youtu.be

 

Δυστυχώς αυτό σημαίνει ότι θα είναι πανάκριβη...

Παρόλαυτά, είναι πολύ όμορφες και θα ταιριάξουν (σίγουρα οπτικά κ φαντάζομαι κ τεχνικά στο golf)

 

Αν θες ψάξε replica (προσοχή στη εκάστοτε ποιότητα όμως! ) ή μεταχερισμένες (προσοχή στην εκάστοτε κατάσταση).

Link to comment
Share on other sites

 Kαλημερα παιδια,

πριν 2,3 μερες ειδα ενα golfακι ασημι στο δρομο και εχω φαει κολλημα να βρω τι ζαντες φορουσε .

 Επειδη δεν τις ειχα ξαναδει και ηταν αρκετα μεγαλες μου μοιαζαν με 18αρες .

 Μετα απο googlαρισμα βρηκα το κωδικο 1K0601025AG και κατα πασα πιθανοτητα φορουσε αυτες

 

 

$_57.JPG

 

 Γνωριζετε σε ποιο μοντελο φοριουνται αυτες οι ζαντες ...ειδανικα ,τις φοραει κανεις στο αυτοκινητο .του  και αν εχει καμια φωτο γιατι δεν βρηκα τιποτα στο Net?

 Θυμαμαι οτι ειχαν αυτο το στυλ ...ανα  δυο μπρατσα υπηρχε ενα v ...και στο κεντρο ειχαν ενα off set (φουσκωμα)  .

 Φοραω 17αρες της borbet σε golf 6 ασημι tsi 205 hp και ελεγα μηπως παω σε 18.

 Επεισης αν γνωριζει καποιος καμια αντοιστιχου στυλ  ζαντα aftermarket μαυρες η ασημι ??

Είναι από VW EOS

Παράγονται από την WSP ITALY σε 17'' και σε 18''

wsp_italy_w454_eos_riace.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια ,

 αν και αργοπορημενα ευχαριστω για τις απαντησεις και τις πληροφοριες.

 Ωραις και οι borbet αλλα αυτες που τις ιδα και φορεμενες ηταν το κατι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Πριν λιγες μέρες αγόρασα το golf mk6 tsi 160, με φορεμένες ζάντες 18" s4 replica, και έχω τα εξής θέματάκια, Για αρχή η ζάντα παραείναι εξω και υπερβολική για τους δρόμους που οδηγώ και θέλω να του βάλω 17"  και λάστιχα 225/45/r17 μιάς και απο ότι διαβάζω είναι πολυφορεμένα και δοκιμασμένα στο αμάξι, και τα τωρινά έχουν λιγους μήνες ψωμί ακόμα. Ωστόσο με προβληματίζει το πάχος της ζάντας 7j 7.5j ή 8j, και το offset (πού δεν ξέρω το σωστό και πώς να το υπολογίζω πάντως σίγουρα μεγαλύτερο απο το 35 π έχει τώρα) στο wheel-size  δίνει διάσταση 7j με 225/45/17, και et54 είναι σωστό αυτό το πάχος για 225 λάστιχο λίγο μ φαίνεται.. μήπως θέλει 215?   μπορείτε να μου προτείνετε μου  τισ σωστές διαστάσεις σε ζάντα με το σωστό περιθώριο offset για να "πατάει" καλά να δείξει ωραία αλλα να μήν υπάρχει θέμα να "βρίσκει". 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Panosmp said:

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Πριν λιγες μέρες αγόρασα το golf mk6 tsi 160, με φορεμένες ζάντες 18" s4 replica, και έχω τα εξής θέματάκια, Για αρχή η ζάντα παραείναι εξω και υπερβολική για τους δρόμους που οδηγώ και θέλω να του βάλω 17"  και λάστιχα 225/45/r17 μιάς και απο ότι διαβάζω είναι πολυφορεμένα και δοκιμασμένα στο αμάξι, και τα τωρινά έχουν λιγους μήνες ψωμί ακόμα. Ωστόσο με προβληματίζει το πάχος της ζάντας 7j 7.5j ή 8j, και το offset (πού δεν ξέρω το σωστό και πώς να το υπολογίζω πάντως σίγουρα μεγαλύτερο απο το 35 π έχει τώρα) στο wheel-size  δίνει διάσταση 7j με 225/45/17, και et54 είναι σωστό αυτό το πάχος για 225 λάστιχο λίγο μ φαίνεται.. μήπως θέλει 215?   μπορείτε να μου προτείνετε μου  τισ σωστές διαστάσεις σε ζάντα με το σωστό περιθώριο offset για να "πατάει" καλά να δείξει ωραία αλλα να μήν υπάρχει θέμα να "βρίσκει". 

Ιδανικό πλάτος ζάντας για το 225/45/17 είναι οι 7.5''

Ιδανικό offset για το GOLF VI από ΕΤ42 μέχρι ΕΤ48 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.