Jump to content
pipis13

Car Dvd Player (Κινεζικη Δυναμη)

Recommended Posts

Προσέχετε τι φέρνετε με προέλευση εκτός ΕΕ γτ συνηθως δεν ειναι πληρως συμβατές τις εδω καταστάσεις. Ενδεικτικά σε μια περίπτωση που μου είχε τύχει (σε γνωστό μου) έφερε πηγή pioneer από Αμερική και δεν ήταν πληρως συμβατή με το Ραδιόφωνο και δεν έπαιζε ζυγούς σταθμούς (πχ 95.2, 95.4, 102.2 κλπ κλπ)

Ρώτα τον πωλητή αν ειναι πλήρως συμβατή με τα Ευρωπαϊκά στάνταρ

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τον ρωτησω

μου απαντησε

μεταφορικα 74 δολαρια

και ποιανει κανονικα στην ευρωπη. μου ειπε οτι κυριως απευθυνεται σε ευρωπαικες αγορες

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

πηρα τελικα το παραπανω dvd player στην τιμη των 220 ευρω με τα μεταφορικα.

1 bidder ηταν ολος και ολος εγω. αυτο με αγχωνει λιγο γιατι το πηρα στην αρχικη τιμη του. τελος παντως τωρα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

παιδια,με ρωταει αν θελω canbus ο πωλητης συγκεκριμενα λεει

 

My friends , I ask you is the public that a car with CANBUS need it? Cost $ 38 , thank you !

 

μπορει καποιος να με βοηθησει αν χρειαζομαι κατι τετοιο η αν εννοει οτι καταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Σε τι αυτοκίνητο πρόκειται να μπει η πηγή?

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

polo gti 6r αγορασμενο 2011 (καινουριο) , ξεκινησε να κατασκευαζεται το 2010 νομιζω

αν και μου απαντησε καποιος αλλος φιλος δεν πειραζει πες μου και εσυ :laugh:

cpu mt 3360 λεει

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας κοστος εγκαταστασης της πηγης? γιατι ακουω κατι τρελα ποσα και σκιαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο και μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Θα βγάλεις το πλαίσιο με μία κάρτα και θα δεις 4 βίδες torx. Οι φύσες είναι ίδιες με το "μαμά" οπότε δεν έχει δυσκολία.

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και πως θα συνδεσω gps tv κλπ?

 

επισης μου το εστειλε με dhl οποτε κανω τον σταυρο μου να γλιτωσω το τελωνειο

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το γλυτώσεις με DHL

 

κραταω μια μικρη ελπιδα για σε κατι γνωστους μου απο Κινα και Αμερικη με dhl δεν πληρωσαν τιποτα μαλιστα το ενα ηταν και αρκετα μεγαλο δεμα μεγαλης αξιας

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο emanon μάλλον θα το τσιμπήσω αργά η γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά

http://www.ebay.co.uk/itm/121361712755?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Από Αγγλία , καλές προδιαγραφές , χωρίς ρίσκο και τελωνείο

 

παρτο συμφερει.

με επιασε τελωνειο και αντι για 220 θα πληρωσω κανενα 400 συλονο ενω εσυ με κανα 280 αυτο που ποσταρες εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

μην το δεχτεις ζητα να το γυρισουν πισω !! και να στο στειλει με απλο ταχυδρομειο

 

τι να λεει. οκ το στελνω πισω. για να το στειλω πισω ο κινεζος θελει να πληρωσω shipping 96 δολαρια.δηλαδη χονδρικα 80 ευρω.

να φτασω δηλαδη απο τα 220 στα 300 ευρω και να περιμενω 30 μερες να μου ερθει με free shipping και να εχω χασει και τα 65 που πληρωσα σαν μεταφορικα.

δηλαδη πληρωσα

152 το dvd συν 65 μεταφορικα.

αν το στειλω πισω θα πληρωσω αλλα 80 ευρω. και θα περιμενω παλι με τον φοβο μηπως και με ems το σταματησουν τελωνειο. εχει γινει και αυτο οσο ακουγεται παραξενο.

το θεμα ειναι τουλαχιστον να δουλευει κομπλε και να μην εχω εκει θεμα

 

το προβλημα μου ειναι η βλακεια του κινεζου γιατι του ειχα πει 100 φορες οχι dhl στειλτο με ems αλλα αυτος κλαιν

και επισης οτι με 350 εβαζα pionner στην Ελλαδα 6.2 inches καινουριο με εγγυηση

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αν δεν το δεχτεις στην DHL το στελνει πισω δωρεαν ..
Επισης γιατι τα μεταφορικα της επιστροφης ειναι περισσοτερα?  Μιλα του και πες του να σου κοψει τιποτα γιατι δεν σε ενημερωσε ! Απειλησε τον για αρνητικο feedback κλανουν μεντες οταν το ακουνε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

ακου. μιλησα με dhl.μου λενε το στελνουμε πισω εμεις δωρεαν το θεμα ειναι μου ειπαν τα εξοδα που θα εχει εκει ο παραληπτης. καπως μου τα ειπαν.

εγω επικοινωνησα με τον πωλητη και του ειπα αν στο στειλω πισω μπορεις να μου το στελεις με ems. μου απαντησε οτι και να το στειλω πισω παλι θα πληρωσω 96 dollars για κατι εξοδα εκει και πως το στελνει με ems μετα.

αν το κανω ετσι ομως οπως ειπαμε θα εχω το αγχος μηπως ξανακολλησει τελωνειο. γιατι δεν σου εγγυαται κανενας οτι με ems δεν περναει. εμεις το λεμε γιατι στην πλειοψηφια αυτο γινεται.

και οσο το γιατι τα εξοδα για πισω ειναι πιο πολλα ρωτησα και εμαθα. γιατι αυτος λεει μπορει να συμβασεις σαν πωλητης και να πληρωνει πολυ λιγα σαν αποστολη. δεν ισχυει το ιδιο οταν επιστρεφεται κατι.

απλα περιμενω να μου πουν απο το τελωνειο τωρα ποσο βγαινει η σουμα (μου ζητησαν αποδειξη paypal) και μην πειτε τωρα γιατι την εστειλες η γιατι δεν εβαζες αλλο ποσο , γιατι απλα στο τελωνειο δεν ειναι μαλακες. και αν θελουν μπορουν απλα να το ανοιξουν και να πουν << αυτο στην Ελλαδα κανει 500 ευρω π.χ τι παπριες μας εχει στελει για 60-70-100 ευρω.>> και στο φορολογουν για τοσο. δεν μπορεις να τους πεις τιποτα.

εδω μπορει να σου στειλουν κατι σαν gift η πολυ λιγης αξιας ενα μπρελοκ π.χ που να κανει 10-20 ευρω. αν το ανοιξουν μπορουν να πουν << αα αυτο εχει αξια εδω 30 ευρω αρα περνας τελωνειο>>. και ποσο μαλλον σε εμας που δεν ειμαστε επιχειρηματιες για κανουμε εισαγωγες με το κουταλι. οποτε τι κανεις? αναγκαζεσαι και το γυρνας πισω η το εκτλωνεις.

στην δικια μου περιπτωση δεν με πολυσυμφερει να το γυρισω πισω γιατι ακομα και refund να μου κανει τον ρωτησα και μου ειπε οτι επιστρεφει μονο την τιμη του προιοντος. δηλαδη 150 ευρω, τα αλλα 130 πανε υπερ κινεζου..χαχα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η επιστροφή απο την DHL πισω σε αυτον ειναι δωρεαν αν δεν δεχτεις τον εκτελωνισμο ! Στο ειπαν και οι ιδιοι ασε τον κινεζο να λεει οτι θελει,δωρεαν θα παει πισω
Θα παει πισω και θα στο στειλει με EMS (θα ξαναπληρωσεις μεταφορικα) ,τελωνειο δεν θα περασει 101% !
Ουσιαστικα το μονο που θα χασεις θα ειναι τα δευτερα μεταφορικα που θα πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η επιστροφή απο την DHL πισω σε αυτον ειναι δωρεαν αν δεν δεχτεις τον εκτελωνισμο ! Στο ειπαν και οι ιδιοι ασε τον κινεζο να λεει οτι θελει,δωρεαν θα παει πισω

Θα παει πισω και θα στο στειλει με EMS (θα ξαναπληρωσεις μεταφορικα) ,τελωνειο δεν θα περασει 101% !

Ουσιαστικα το μονο που θα χασεις θα ειναι τα δευτερα μεταφορικα που θα πληρωσεις

 

δεν διαβασες τι σου ειπα πιο πανω.

η dhl μου ειπε.

<<εμεις το στελνουμε δωρεαν πισω. το θεμα ειναι οτι εκει που θα το στειλουμε μπορει ο πραληπτης να χρειαστει να πληρωσει καποιο ποσο (μου το εξηγησαν αλλα δεν θυμαμαι πως το ειπαν)>>

 

εγω στελνω mail στο κινεζο χωρις να του πω αν θα πληρωσω κατι κλπ παρα μονο οτι η dhl το στενει πισω δωρεαν και να μου το στειλει με ems

μου ειπε πως δεν εχει προβλημα να το στειλει με ems και μαλιστα free αλλα οταν το παραλαβει απο Ελλαδα θα πληρωσει 96 δολαρια που εγω πρεπει να πληρωσω.

μπορω εγω τωρα να του πω κουβεντα? θα βρω δικιο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αρα ουσιαστικα θα πληρωσεις εξτρα 96$ , και τιποτε αλλο σωστα??
Πληρωσε τα γιατι το τελωνειο θα ειναι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ... κανα 200αρι ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.