Jump to content
pipis13

Car Dvd Player (Κινεζικη Δυναμη)

Recommended Posts

παρτο συμφερει.

με επιασε τελωνειο και αντι για 220 θα πληρωσω κανενα 400 συλονο ενω εσυ με κανα 280 αυτο που ποσταρες εισαι κομπλε

 

Έ μα με DHL τί περίμενες.....έτσι την έπαθα κι εγώ με πολλαπλασιαστές από Αμερική......ΟΧΙ COURIER ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 

κανονικό ταχυδρομείο απλό!!!!

 

Πήγαινε και εκτελώνησέ το εσύ θα σου βγεί κάμποσο φθηνότερα..απλά υπολόγιζε κανα δίωρο σίγουρα!!!!

κανονικά από τελωνείο ζητάς να δείς τί σε χρεώνουν με email...εκεί θα δείς πόσα είναι τα έξοδα του ''εκτελωνιστή'' και βγάζοντάς τα θα δείς τί σου μένει να δώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ΠΑΝΤΑ απλο ταχυδρομειο δηλαδη USPS απο αμερικη , απο Αυστραλια Aus.Post, απο ασια Hong Kong Post, ΕΜS κτλπ
Εχω φερει ΑΠΕΙΡΑ πραγματα και πακεταρες τεραστιες και βαριες , τιποτα δεν πληρωσα ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Έ μα με DHL τί περίμενες.....έτσι την έπαθα κι εγώ με πολλαπλασιαστές από Αμερική......ΟΧΙ COURIER ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 

κανονικό ταχυδρομείο απλό!!!!

 

Πήγαινε και εκτελώνησέ το εσύ θα σου βγεί κάμποσο φθηνότερα..απλά υπολόγιζε κανα δίωρο σίγουρα!!!!

κανονικά από τελωνείο ζητάς να δείς τί σε χρεώνουν με email...εκεί θα δείς πόσα είναι τα έξοδα του ''εκτελωνιστή'' και βγάζοντάς τα θα δείς τί σου μένει να δώσεις!!

 

θα με ενημερωσουν με email.

απλα περιμενω να δω αν μπορει να παει καποιος φιλος μου με εξουσιοδοτηση. αν αδειαζει δηλαδη.

ερωτηση

εξουσιοδοτηση με φαξ θα την δεχτουν? αν παω δηλαδη εγω εδω στην ατυνομια η κεπ και φτιαξω μια εξουσιοδοτηση και την στειλω με φαξ στον φιλο μου θα την δεχτουν?

λογικα υπολογιζω

23% φπα = 50 ευρω

δαμοι = 16 με 25 ευρω

συν τα δικα τους

συν τελωνη

κανω μια σουμα απο 160 εως 200 ευρω αν παει ο δικος μου γλιτωνω τουλαχιστον 80 ευρω γιατι η dhl χρεωνει 100 ευρω τον τελωνη

ρε παιδια ΠΑΝΤΑ απλο ταχυδρομειο δηλαδη USPS απο αμερικη , απο Αυστραλια Aus.Post, απο ασια Hong Kong Post, ΕΜS κτλπ

Εχω φερει ΑΠΕΙΡΑ πραγματα και πακεταρες τεραστιες και βαριες , τιποτα δεν πληρωσα ΠΟΤΕ

 

ρε φιλε πλακα μου κανεις.

100 φορες του το ειπα στειλτο με EMS Η SINGAPORE POST . του το ειπα δεν ειμαι χαζο και εγω εχω φερει ενω σωρο πραγματα. απλα μαλακιστηκε ο κινεζος.

αφου μολις ειδα track id και ειδα DHL του εστειλα mail να παει να το παρει πισω αλλα παπαρια

τωρα θα δω αν παει ο φιλος μου και τι θα μου πουν φυσικα.

αν ειναι να την βγαλω με κανα 100 - 120 (αν παει ο φιλος μου) εχει καλως αλλιως το στελνω πισω και παιρνω refund τα λεφτα τις αγορας. χανω δηλαδη 120 ευρω η του λεω να το ξαναστειλει με ems

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ειναι δικό του προβλημα λοιπόν ( του Κινέζου ) μην κανεις εκτελώνισμο στείλτο πίσω ! Και μην πληρώσεις τιποτα ! Ειναι καθαρά δικό του το λάθος ! Πες του οτι θα του κανεις dispute ! Στο τέλος θα κρατήσεις και το μηχάνημα κσι θα πάρεις πίσω τα λεφτα σου ! Σε παρόμοια περίπτωση φίλος το έστειλε πίσω και του το ξανά στειλανε και δεν πλήρωσε τιποτα παραπάνω !

Τωρα αν θες να δώσεις 100-200 ευρώ παω πάσο

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

θα δω τι θα κανω.. να παρω πρωτα στα χερια μου το ποσο που θα μου βγαλουν να πληρωσω.

 

και κατσε να συννεονηθω και με τον κινεζο γιατι μου εχει σπασει τα νευρα με τα αγγλικα του. απανταει μονολεκτικα λες και ειναι αιχμαλωτος πολεμου.

και δεν θα σκασω κιολας για ενα κολομηχανημα και ουτε θα σκασω για 100 - 200 -300 ευρω.

ουφ.. 2 μερες τωρα μου εχουν πρηξει το σηκωτι dhl κινεζος και ολοι μαζι.

 

σημερα τα εβαλα σε μια σειρα και επικοινωνησα με ολους. λογικα θα εχω απαντησει κινεζου μεσα στην μερα και αυριο απο dhl για το κοστος. οποτε βλεπω. αν καταφερω δικο μου και παει παντως σιγουρα θα το εκτελωνισω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με τον Κινεζο να μην πληρωσεις τιποτα, δικο του λαθος ηταν !!

Γιάννη, δυστυχώς ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣ !

 

Η καλύτερη λύση είναι να το αγοράσεις από την Αγγλία και να τα γλυτώσεις όλα αυτά.

 

Το δικό μου το ψώνισα από Αγγλία, ήταν κάτι ακριβότερο σε σχέση με το να ερχόταν από την Κίνα, αλλά, την επόμενη μέρα το είχα σπίτι με DHL και χωρίς τελωνεία και λοιπά μπλεξίματα.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις υποθεση στο ebay ζητας τα λεφτα σου πισω. Επισυναπτεις τα email επικοινωνιας που ζητας απλο ταχυδρομειο.

Διατυπωνεις το προβλημα.

Οταν παρεις τα λεφτα, βαζεις και αρνητικο feedback στον πωλητη.

Ουτε θασχολιομουνα παραπανω.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις υποθεση στο ebay ζητας τα λεφτα σου πισω. Επισυναπτεις τα email επικοινωνιας που ζητας απλο ταχυδρομειο.

Διατυπωνεις το προβλημα.

Οταν παρεις τα λεφτα, βαζεις και αρνητικο feedback στον πωλητη.

Ουτε θασχολιομουνα παραπανω.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Θα συμφωνήσω!! Μπορείς και θεωρητικά να τον απειλήσεις μέσω του "feedback" μιας και είναι κάτι που τους καίει...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο του ειπα εξ αρχης του φιλου ''pipis13'' Το λαθος ειναι του πωλητη και ΜΟΝΟ .....
Δεν δέχεται εκτελωνισμο,
Το στέλνει πίσω η DHL
Αν ζητήσει ο Κινεζος λεφτά ανοίγει υπόθεση στο ebay με πλήρη περιγραφή των γεγονότων και μετα ολα θα λυθουν .
Αν δεν ζητησει λεφτα ο κινεζος του λες να στο στειλει ΔΩΡΕΑΝ με ΕMS και ΤΕΛΟΣ ...

Ξαναλεω αν θες να πληρωσεις τα 150+ τοτε οκ, εμεις να σε βοηθησουμε θελουμε

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λετε? ο κινεζος το γραφει ξεκαθαρα οτι στελνει με dhl μονο.

εγω θα τους πω << γεια σας ebay ζητησα να μου το στειλει με ταχυδρομειο για να γλιτωσω φορους στην Ελλαδα αλλα δεν μου το στειλε και ετσι θα πληρωσω φορους (τους νομιμους) τωρα.>>

δηλαδη θα τους πω οτι δεν με βοηθησε να παρανομησω? και γω θα δικαιωθω? καταλαβαινετε τι λετε?

 

θα μου πουν αυτος στο εστειλε με κουριερ πιο γρηγορα και εχεις και παραπονο?

μην τρελαθουμε κιολας. ασχετα με το τι βολευει εμας σε αυτην την περιπτωση νομιζω οτι εχω αδικο

 

επισης στο site του το γραφει ξεκαθαρα δεν ευθυνομαι για τυχον φορους στην Ελλαδα. τι σας κανει να πιστευετε οτι θα δικαιωθω?

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λετε? ο κινεζος το γραφει ξεκαθαρα οτι στελνει με dhl μονο.

εγω θα τους πω << γεια σας ebay ζητησα να μου το στειλει με ταχυδρομειο για να γλιτωσω φορους στην Ελλαδα αλλα δεν μου το στειλε και ετσι θα πληρωσω φορους (τους νομιμους) τωρα.>>

δηλαδη θα τους πω οτι δεν με βοηθησε να παρανομησω? και γω θα δικαιωθω? καταλαβαινετε τι λετε?

 

θα μου πουν αυτος στο εστειλε με κουριερ πιο γρηγορα και εχεις και παραπονο?

μην τρελαθουμε κιολας. ασχετα με το τι βολευει εμας σε αυτην την περιπτωση νομιζω οτι εχω αδικο

 

επισης στο site του το γραφει ξεκαθαρα δεν ευθυνομαι για τυχον φορους στην Ελλαδα. τι σας κανει να πιστευετε οτι θα δικαιωθω?

 

Εφόσον το έγραφε ξεκάθαρα (ΕΣΥ ήσουνα μπροστά στην οθόνη, όχι εμείς) τότε δεν έπρεπε να δεχτείς ναγοράσεις.

ΑΝ είχε επιλογές αποστολής, ισχύουν τα παραπάνω που είπαμε.

 

΄Ηδη από το ποστ 11 και μετά στο 13 το γνώριζες. Μπορούσες να επικοινωνήσεις ώστε να το ακυρώσεις, εαν προλάβαινες.

 

Το τι θα κάνεις από κει και πέρα τώρα εσύ ξέρεις καλύτερα.

Οι επιλογές είναι αυτές που σου ανέφεραν πιο πάνω.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα το παρω δεν υπαρχει θεμα

αλλα το εγραφε ξεκαθαρα οτι στελνει με dhl μονο. βεβαια γραφει πιο κατω οτι θα κανει οτι μπορει για να αποφυγω φορους. εγω του ειπα να το στειλει με ems αυτος το εστειλε με dhl.

γνωμη μου οτι δεν μπορω να κανω κατι για εχω αδικο

θα μου πειτε γιατι το πηρα και θα σας απαντησω οτι εχω παρει πολλα πραγματα απο κινα που εγραφαν αποστολη μονο με κουριερ και τους εστειλα mai και το εστειλα με ems η singapore post. αυτος ειναι και νεος πωλητης 30 πωλησεις εχει ολες κιολες. απλα τον επελεξα γιατι ειχε 100% θα μου πειτε στις 30 λογικο ειναι και επισης ειχε πολυ καλα σχολια για επικοινωνια και απαντουσε γρηγορα σε πολλες ερωτησεις μου. τωρα τι του καρφωθηκε και δεν το εστειλε οπως του ειπα δεν ξερω. μπορει να εχει κανει συμβαση.

οποτε συνολο θα μου βγει 370 η πηγη.... ελπιζω τουλαχιστον να ειναι κομπλε με το can bus κλπ


Εφόσον το έγραφε ξεκάθαρα (ΕΣΥ ήσουνα μπροστά στην οθόνη, όχι εμείς) τότε δεν έπρεπε να δεχτείς ναγοράσεις.

ΑΝ είχε επιλογές αποστολής, ισχύουν τα παραπάνω που είπαμε.

 

΄Ηδη από το ποστ 11 και μετά στο 13 το γνώριζες. Μπορούσες να επικοινωνήσεις ώστε να το ακυρώσεις, εαν προλάβαινες.

 

Το τι θα κάνεις από κει και πέρα τώρα εσύ ξέρεις καλύτερα.

Οι επιλογές είναι αυτές που σου ανέφεραν πιο πάνω.

με το που βλεπω mail και λεει dhl εγκαταστασεις του λεω να παει να το ακυρωσει αμεσως.

δεν τον προλαβα ομως μην ξεχναμε και οτι πανε μπροστα αυτοι εκει περα.

δεν εχει σημασια. μην σκατε . εγω δεν σκαω παντως και παλι καλα λεω για τα 150. δεν βαριεστε θα βαλω τα φιμε τον παραπανω μηνα

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις υποθεση στο ebay ζητας τα λεφτα σου πισω. Επισυναπτεις τα email επικοινωνιας που ζητας απλο ταχυδρομειο.

Διατυπωνεις το προβλημα.

Οταν παρεις τα λεφτα, βαζεις και αρνητικο feedback στον πωλητη.

Ουτε θασχολιομουνα παραπανω.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Προς ενημέρωση. Τα λεφτά, δε τα ζητάς από το Ebay, αλλά, από την τράπεζα της οποίας χρησιμοποίησες την κάρτα. Αυτό τουλάχιστον έχει γίνει 3 φορές με την Alpha Bank, η οποία, γύρισε τα χρήματα αμέσως! 

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση. Τα λεφτά, δε τα ζητάς από το Ebay, αλλά, από την τράπεζα της οποίας χρησιμοποίησες την κάρτα. Αυτό τουλάχιστον έχει γίνει 3 φορές με την Alpha Bank, η οποία, γύρισε τα χρήματα αμέσως!

Μεσω ebay, τα πηρα ολες τις φορες, ανοιξα υποθεση.

Το θεμα ειναι να επιστρεφονται τα χρηματα..

:)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εγκατεστησα. ολα δουλευουν κανονικα μεχρι στιγμης. bluetooth gps dvd μονο tv δεν την εβαλα γιατι δεν την ηθελα.
τωρα εχω ενα θεμα ομως
παω στο equalizer να κανω ρυθμιζεις. εχει διαφορες επιλογες τυπου (dance pop classic) και επιλεγω dance ρυθμισεις dance δηλαδη και διπλα εχει τα κολοκυθια που τα φτιαχνεις μπασο τρεμπλ κλπ. κανω λοιπον την ρυθμιση ολα καλα. οταν κανω οποια αλλη λειτουργια δηλαδη μπαινω στο bluetooth gps dvd κλπ η το κλεινω και το ξανανοιγω (ειτε με το διακοπτη ειτε με το κουμπι) ενω ΔΕΝ χανονται οι ρυθμισεις του equalizer δηλαδη το μπασο και ολα παραμενουν ως ειχαν ο ηχος ακουγεται πιο βαρυς λιο χοντρος να το πω χωρις να χαθουν οι ρυθμισεις.
καμια ιδεα κανεις? να εχανε τις ρυθμισεις του equalizer το καταλαβαινω αλλα με τις ιδιες ρυθμισεις βγαζει αλλο ηχο. μολις πατησω καποια αλλη επιλογη στο equalizer π.χ classic rock klp και ξαναγυρισω στο dance ακουγεται κανονικα οπως το ειχα βαλει.


λοιπον παιδια το ανωτερω προβλημα δεν μπορω να το λυσω και το κανει μονο με το ραδιο οχι με cd οχι με dvd οχι με bluetooth οχι με sd card.
και ξαναλεω απλα.
ενω εχω αποθηκευσει ρυθμισεις equalizer το σβηνω η ακουω cd. ξαναβαζω ραδιο και ενω οι ρυθμισεις στο equ ειναι ιδιες ο ηχος ακουγεται μουντος και διαφορετικος.
δεν χανει μνημη ουτε χανει ρυθμισεις αλλα το προβλημα δεν εχει να κανει με ρευμα λογικα. στο manual του δεν λεει τιποτα το ιδιαιτερο.
εστειλα mail στον κινεζο αλλα δεν νομιζω να καταλαβει τι του γραφω.

στα της πηγης τωρα.
πολλα θετικα
1ον gps με ενημερωμενους χαρτες και τζαμπα update. ελληνικη γλωσσα gps και ελληνικη εκφωνηση.
2ον bluetooth λειτουργει κανονικα. συνδεεται με το που ανοιγω την συσκευη μου και παιρνω τηλεφωνα βαζω μουσικη αναπαραγω αρχεια κλπ/
3ον καλη αναλυση σε dvd για ταινιουλα και τεοια
4ον εξοδο usb βγηκε στο ντουλαπακι διπλα και εξοδος aux.
5oν καμερα οπισθοπορειας δεν την εχω βαλει ακομα αλλα οταν βαζω οπισθεν μου κοβει την μουσικη και νευριαζω
6ον καλη αφη για κινεζικο και αρκετα γρηγορο σε εναλλαγη λειτουργιων.
7ον σου ποιανει wifi και μπαινει κανονικα στο ιντερνετ
8ον εχει παινχιδια χααχαχχααχ
9ον πατας μια φορα το power και σβηνει η οθονη ενω λειτουργει κανονικα το ριαδιοφωνο αυτο προφανως για λογους νυχτας.

στα πλην
1ον αυτο με το equ στο ραδιοφωνο που το ρυθμιζω καθε φορα αλλα θα το βρω τις φταιει που θα μου παει
2ον τα δυο στρογγυλα πληκτρα που εχει δεν μου γεμιζουν πολυ το ματι απο αποψη αντοχη γι αυτο δεν τα πολυχρησιμοποιω.
3ον οτι μετα την τοποθετηση το κουμπι για τα αλαρμ οταν το παταω αν το πατησω πολυ μερικες φορες κολαει μεσα και θελει λιγο σκουντημα να βγει εξω. μαλλον δεν εβαλα καλα το πλαισιο του αυτοκινητου θα το ξαναδω
4ον παιδια ολο το κεφαλι μου κοιταει προς τα εκει. μεγαλος μπελας αν δεν προσεχεις γιατι σου τραβαει την προσοχη και δεν μιλαω να οδηγαω και να βλεπω ταινια προς Θεου. μονο και μονο με τα εγχρωμα φωτα μου τραβαει την προσοχη
και πανω απο ολα κανω το σταυρο μου να μην μου μεινει στο χερι νωρις νωρις και επισης να μην ξυπνησω αυριο το πρωι και δεν μπορω να βαλω μπροστα το αμαξι μην μου εχει φαει μπαταρια. αν και το τσεκαρα με εναν δικο μου τροπο. το εκλεισα ενω ηταν το bt συνδεδεμενο με το κινητο μου και με το που το εκλεισα αποσυνδεθηκε που σημαινει οτι δεν τραβαει ρευμα. τωρα αν υπαρξει καμια διαροη που δεν νομιζω γιατι καλωδια δεν πειραχθησαν μονο φυσσες μπηκαν βγηκαν.

αυτα.... οποιος εχει ιδεα για το προβλημα με το equ το λεει αλλιως συμβιβαζομαι.

Edited by activious
merge
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εγκατεστησα. ολα δουλευουν κανονικα μεχρι στιγμης. bluetooth gps dvd μονο tv δεν την εβαλα γιατι δεν την ηθελα.

τωρα εχω ενα θεμα ομως

παω στο equalizer να κανω ρυθμιζεις. εχει διαφορες επιλογες τυπου (dance pop classic) και επιλεγω dance ρυθμισεις dance δηλαδη και διπλα εχει τα κολοκυθια που τα φτιαχνεις μπασο τρεμπλ κλπ. κανω λοιπον την ρυθμιση ολα καλα. οταν κανω οποια αλλη λειτουργια δηλαδη μπαινω στο bluetooth gps dvd κλπ η το κλεινω και το ξανανοιγω (ειτε με το διακοπτη ειτε με το κουμπι) ενω ΔΕΝ χανονται οι ρυθμισεις του equalizer δηλαδη το μπασο και ολα παραμενουν ως ειχαν ο ηχος ακουγεται πιο βαρυς λιο χοντρος να το πω χωρις να χαθουν οι ρυθμισεις.

καμια ιδεα κανεις? να εχανε τις ρυθμισεις του equalizer το καταλαβαινω αλλα με τις ιδιες ρυθμισεις βγαζει αλλο ηχο. μολις πατησω καποια αλλη επιλογη στο equalizer π.χ classic rock klp και ξαναγυρισω στο dance ακουγεται κανονικα οπως το ειχα βαλει.

λοιπον παιδια το ανωτερω προβλημα δεν μπορω να το λυσω και το κανει μονο με το ραδιο οχι με cd οχι με dvd οχι με bluetooth οχι με sd card.

και ξαναλεω απλα.

ενω εχω αποθηκευσει ρυθμισεις equalizer το σβηνω η ακουω cd. ξαναβαζω ραδιο και ενω οι ρυθμισεις στο equ ειναι ιδιες ο ηχος ακουγεται μουντος και διαφορετικος.

δεν χανει μνημη ουτε χανει ρυθμισεις αλλα το προβλημα δεν εχει να κανει με ρευμα λογικα. στο manual του δεν λεει τιποτα το ιδιαιτερο.

εστειλα mail στον κινεζο αλλα δεν νομιζω να καταλαβει τι του γραφω.

στα της πηγης τωρα.

πολλα θετικα

1ον gps με ενημερωμενους χαρτες και τζαμπα update. ελληνικη γλωσσα gps και ελληνικη εκφωνηση.

2ον bluetooth λειτουργει κανονικα. συνδεεται με το που ανοιγω την συσκευη μου και παιρνω τηλεφωνα βαζω μουσικη αναπαραγω αρχεια κλπ/

3ον καλη αναλυση σε dvd για ταινιουλα και τεοια

4ον εξοδο usb βγηκε στο ντουλαπακι διπλα και εξοδος aux.

5oν καμερα οπισθοπορειας δεν την εχω βαλει ακομα αλλα οταν βαζω οπισθεν μου κοβει την μουσικη και νευριαζω

6ον καλη αφη για κινεζικο και αρκετα γρηγορο σε εναλλαγη λειτουργιων.

7ον σου ποιανει wifi και μπαινει κανονικα στο ιντερνετ

8ον εχει παινχιδια χααχαχχααχ

9ον πατας μια φορα το power και σβηνει η οθονη ενω λειτουργει κανονικα το ριαδιοφωνο αυτο προφανως για λογους νυχτας.

στα πλην

1ον αυτο με το equ στο ραδιοφωνο που το ρυθμιζω καθε φορα αλλα θα το βρω τις φταιει που θα μου παει

2ον τα δυο στρογγυλα πληκτρα που εχει δεν μου γεμιζουν πολυ το ματι απο αποψη αντοχη γι αυτο δεν τα πολυχρησιμοποιω.

3ον οτι μετα την τοποθετηση το κουμπι για τα αλαρμ οταν το παταω αν το πατησω πολυ μερικες φορες κολαει μεσα και θελει λιγο σκουντημα να βγει εξω. μαλλον δεν εβαλα καλα το πλαισιο του αυτοκινητου θα το ξαναδω

4ον παιδια ολο το κεφαλι μου κοιταει προς τα εκει. μεγαλος μπελας αν δεν προσεχεις γιατι σου τραβαει την προσοχη και δεν μιλαω να οδηγαω και να βλεπω ταινια προς Θεου. μονο και μονο με τα εγχρωμα φωτα μου τραβαει την προσοχη

και πανω απο ολα κανω το σταυρο μου να μην μου μεινει στο χερι νωρις νωρις και επισης να μην ξυπνησω αυριο το πρωι και δεν μπορω να βαλω μπροστα το αμαξι μην μου εχει φαει μπαταρια. αν και το τσεκαρα με εναν δικο μου τροπο. το εκλεισα ενω ηταν το bt συνδεδεμενο με το κινητο μου και με το που το εκλεισα αποσυνδεθηκε που σημαινει οτι δεν τραβαει ρευμα. τωρα αν υπαρξει καμια διαροη που δεν νομιζω γιατι καλωδια δεν πειραχθησαν μονο φυσσες μπηκαν βγηκαν.

αυτα.... οποιος εχει ιδεα για το προβλημα με το equ το λεει αλλιως συμβιβαζομαι.

 

Αν υπάρχει manual δες τα settings για equalizer. Κάθε πηγή είναι διαφορετική.

Αν δεν βγάλεις άκρη να σε στείλω Αθήνα σε κορυφαίο μαγαζί που ειδικεύεται στον ήχο και θα το δουν εκεί.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

το manual που εχει ειναι για κλαματα τι ακρη να βγαλω. 5 σελιδες manual μονο τι κανουν τα κουμπια λεει

Link to comment
Share on other sites

Από το ίντερνετ δεν μπορείς να κατεβάσεις κάποιο ''μανουάλιο'' έστω και σε αγγλικά να δείς τί παίζει; ή σε troubleshooting να δείς εάν έχει βρεθεί καποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

εψαξα με το μοντελο του  αλλα δεν βρηκα κατι.

joyous 8613

 

εχω στειλει βιντεο στον κινεζο

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εγκατεστησα. ολα δουλευουν κανονικα μεχρι στιγμης. bluetooth gps dvd μονο tv δεν την εβαλα γιατι δεν την ηθελα.

τωρα εχω ενα θεμα ομως

παω στο equalizer να κανω ρυθμιζεις. εχει διαφορες επιλογες τυπου (dance pop classic) και επιλεγω dance ρυθμισεις dance δηλαδη και διπλα εχει τα κολοκυθια που τα φτιαχνεις μπασο τρεμπλ κλπ. κανω λοιπον την ρυθμιση ολα καλα. οταν κανω οποια αλλη λειτουργια δηλαδη μπαινω στο bluetooth gps dvd κλπ η το κλεινω και το ξανανοιγω (ειτε με το διακοπτη ειτε με το κουμπι) ενω ΔΕΝ χανονται οι ρυθμισεις του equalizer δηλαδη το μπασο και ολα παραμενουν ως ειχαν ο ηχος ακουγεται πιο βαρυς λιο χοντρος να το πω χωρις να χαθουν οι ρυθμισεις.

καμια ιδεα κανεις? να εχανε τις ρυθμισεις του equalizer το καταλαβαινω αλλα με τις ιδιες ρυθμισεις βγαζει αλλο ηχο. μολις πατησω καποια αλλη επιλογη στο equalizer π.χ classic rock klp και ξαναγυρισω στο dance ακουγεται κανονικα οπως το ειχα βαλει.

λοιπον παιδια το ανωτερω προβλημα δεν μπορω να το λυσω και το κανει μονο με το ραδιο οχι με cd οχι με dvd οχι με bluetooth οχι με sd card.

και ξαναλεω απλα.

ενω εχω αποθηκευσει ρυθμισεις equalizer το σβηνω η ακουω cd. ξαναβαζω ραδιο και ενω οι ρυθμισεις στο equ ειναι ιδιες ο ηχος ακουγεται μουντος και διαφορετικος.

δεν χανει μνημη ουτε χανει ρυθμισεις αλλα το προβλημα δεν εχει να κανει με ρευμα λογικα. στο manual του δεν λεει τιποτα το ιδιαιτερο.

εστειλα mail στον κινεζο αλλα δεν νομιζω να καταλαβει τι του γραφω.

στα της πηγης τωρα.

πολλα θετικα

1ον gps με ενημερωμενους χαρτες και τζαμπα update. ελληνικη γλωσσα gps και ελληνικη εκφωνηση.

2ον bluetooth λειτουργει κανονικα. συνδεεται με το που ανοιγω την συσκευη μου και παιρνω τηλεφωνα βαζω μουσικη αναπαραγω αρχεια κλπ/

3ον καλη αναλυση σε dvd για ταινιουλα και τεοια

4ον εξοδο usb βγηκε στο ντουλαπακι διπλα και εξοδος aux.

5oν καμερα οπισθοπορειας δεν την εχω βαλει ακομα αλλα οταν βαζω οπισθεν μου κοβει την μουσικη και νευριαζω

6ον καλη αφη για κινεζικο και αρκετα γρηγορο σε εναλλαγη λειτουργιων.

7ον σου ποιανει wifi και μπαινει κανονικα στο ιντερνετ

8ον εχει παινχιδια χααχαχχααχ

9ον πατας μια φορα το power και σβηνει η οθονη ενω λειτουργει κανονικα το ριαδιοφωνο αυτο προφανως για λογους νυχτας.

στα πλην

1ον αυτο με το equ στο ραδιοφωνο που το ρυθμιζω καθε φορα αλλα θα το βρω τις φταιει που θα μου παει

2ον τα δυο στρογγυλα πληκτρα που εχει δεν μου γεμιζουν πολυ το ματι απο αποψη αντοχη γι αυτο δεν τα πολυχρησιμοποιω.

3ον οτι μετα την τοποθετηση το κουμπι για τα αλαρμ οταν το παταω αν το πατησω πολυ μερικες φορες κολαει μεσα και θελει λιγο σκουντημα να βγει εξω. μαλλον δεν εβαλα καλα το πλαισιο του αυτοκινητου θα το ξαναδω

4ον παιδια ολο το κεφαλι μου κοιταει προς τα εκει. μεγαλος μπελας αν δεν προσεχεις γιατι σου τραβαει την προσοχη και δεν μιλαω να οδηγαω και να βλεπω ταινια προς Θεου. μονο και μονο με τα εγχρωμα φωτα μου τραβαει την προσοχη

και πανω απο ολα κανω το σταυρο μου να μην μου μεινει στο χερι νωρις νωρις και επισης να μην ξυπνησω αυριο το πρωι και δεν μπορω να βαλω μπροστα το αμαξι μην μου εχει φαει μπαταρια. αν και το τσεκαρα με εναν δικο μου τροπο. το εκλεισα ενω ηταν το bt συνδεδεμενο με το κινητο μου και με το που το εκλεισα αποσυνδεθηκε που σημαινει οτι δεν τραβαει ρευμα. τωρα αν υπαρξει καμια διαροη που δεν νομιζω γιατι καλωδια δεν πειραχθησαν μονο φυσσες μπηκαν βγηκαν.

αυτα.... οποιος εχει ιδεα για το προβλημα με το equ το λεει αλλιως συμβιβαζομαι

 

Νομίζω πως το 9ον στα θετικά σου είναι η λύση στο "πρόβλημα-μείον" που έθεσες στο 4ον στα πλην  ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω και μου κανει το προβλημα που γραφω πιο πανω με τον ηχο αλλα μονο στο radio mode.

usb dvd cd τα παιζει κανονικα. δηλαδη οταν το κλεινω και το ξανανοιγω ο ηχος ειναι ο ιδιος στην ιδια ενταση. στο ραδιο ο ηχος αν το κλεισω και το ξαναοιξω ακουγεται πιο μουντος πιο βαρυς με τα ιδια settings που ειχε πριν το κλεισω.

εχω στειλει βιντεο στον κινεζο με αγγλικη μου περιγραφη και του το βαζω και τα ακουει. χχααχαχαχαχ τι τα εχουμε τα lower

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.