Jump to content
pipis13

Car Dvd Player (Κινεζικη Δυναμη)

Recommended Posts

παιδια απο την πρωτη μερα που το εβαλα μου κανει ενα νουμερο.

μια φορα στο τοσο ας πουμε την πρωτη μερα μου το εκανα και μετα παλι απο τρεις μερες

 

λοιπον ενω λειτουργει κανονικα ξαφνικα σβηνει μια φορα και ανοιγει παλι και ολα κομπλε δεν ξανασβηνει.

τι μπορει να ειναι τουτο? μου κανει εντυπωση γιατι δεν το κανει καθημερινα και συνεχεια. το εχω 10 μερες πανω στο αμαξι και μου το εκανε την πρωτη μερα μετα παλι απο 3 μερες και μετα παλι σημερα. λετε να φταιει καμια ασφαλεια? η μπορει να παιζει ρολο η μπαταρια του αυτοκινητου?

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε κανα καινουργιο player αξιοπιστο και γενικα καλυτερο πρακτικα απ το παραπανω ;

Link to comment
Share on other sites

καλυτερο πας σε android. αλλα δεν εχω ιδεα.

δινει η αντιπροσωπεια με 400 ευρω μια οεμ πηγη , ετσι μου ειπαν, που εχει απο ολα πανω και 2 χρονια εγγυηση νομιζω

Link to comment
Share on other sites

στο ebay για android και μπορεις να μπεις στο site της vw να δεις αυτην την πηγη με τα 400 που σου λεω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,,, μηπως τα σβησιματα που σου κανει μηπως θελει αλλαγη μπαταριας να βαλεις καποια αλλη με μεγαλυτερα αμπερ ... 

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα μου κανει σβησιματα ξανα. δηλαδη εκει που οδηγω σβηνει και αναβει κατευθειαν η μετα απο ωρα. το πηγα σε ηλεκτρονικο και του εδωσε ρευμα. το αφησε να δουλευει ωρες και δεν του εκανε τιποτα.

σημερα μοτ εσβησε παλι και για πολυ ωρα ηταν τελειως νεκρο.εβγαλα την ασφαλεια και την ξαναεβαλα και αρχισε να αναβοσβηνει μεχρι που αναψε.

1ον υπαρχει περιπτωση να φταιει η ασφαλεια?μηπως θελει πιο μεγαλη?

2ον το can bus? γιατι χρησιμοποιω της μανας του

3ον η μπαταρια?

4ον λογισμικο?

merge...

παιδια βοηθεια οποιος ξερει.

βρηκα τι φταιει για τα σβησιματα. κατι θεμα εχει το can bus απο πισω απο την συσκευη και πρεπει να βρω αλλο. κανα λινκ?

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια συνδεσα απευθειας το ραδιο με το αμαξι χωρις να χρησιμοποιησω can bus.

λειτουργει κανονικα ομως δεν κλεινει βγαζοντας το κλειδι.

συν οτι το can bus ελεγχει λογικα την ταση του ρευματος με αποτελεσμα και σβηστο που το ειχα πηγα μετα απο 2 μερες να παρω το αμαξι και τιποτα. δεν επαιρνε ειχε φαει μπαταρια.

του εβαλα μπροστα με καλωδια και πηρε κομπλε. την ειχα μετρησει και ειχε βγει οτι ειναι καλη ακομα.

απλα τραβαει μονιμα ρευμα και σβηστο που ειναι.

δοκιμασαμε να βρουμε διακοπτομενο ρευμα πισω απο την πηγη αλλα ολα δινουν συνεχομενο.

 

1ον καμια πατεντα υποψιν?

2ον μπορω να βρω can bus στην ελλαδα? γιατι απο εξωτερικο δεν γινονται παραγγελιες

προς το παρων εβγαλα την ασφαλεια του ραδιοφωνου για να μην τραβαει καθολου ρευμα

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία αντιπροσωπεία ίσως; Το Canbus module συνήθως πάιζει στα 50-60 Euros από ebay

Link to comment
Share on other sites

πως συγχρονιχω τον φωτισμο του αυτοκινητου με του ραδιοφωνου? δηλαδη οταν αναβω τον διακοπτη των φωτων να αναβει ο φωτισμος του ραδιοφωνου?

Link to comment
Share on other sites

πως συγχρονιχω τον φωτισμο του αυτοκινητου με του ραδιοφωνου? δηλαδη οταν αναβω τον διακοπτη των φωτων να αναβει ο φωτισμος του ραδιοφωνου?

 

Αυτό γίνεται από μόνο του, δεν θέλει κάποια ρύθμιση.

 

Επίσης, κάνει dimming όσο κατεβάζεις την ένταση του εσωτερικού φωτισμού.

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται από μόνο του, δεν θέλει κάποια ρύθμιση.

 

Επίσης, κάνει dimming όσο κατεβάζεις την ένταση του εσωτερικού φωτισμού.

ειχε βγει το πορτοκαλι καλωδιο απο πισω που ειναι για τον φωτισμο.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έχεις καμιά φωτό με την συνδεσμολογία της οθόνης σου?? Για στο δικό μου περισσεύουν κάποια καλώδια και δεν ξέρω που να τα σύνδεσω...??

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2016 at 11:38 ΜΜ, giorgosdag said:

Αδερφέ έχεις καμιά φωτό με την συνδεσμολογία της οθόνης σου?? Για στο δικό μου περισσεύουν κάποια καλώδια και δεν ξέρω που να τα σύνδεσω...??

πωπω σορυ. τωρα ξαναμπηκα μετα απο καιρο. 

η συνδεσμολογια ειναι πανευκολη. βαζεις σιγουρα την πλεξουδα , την κεραια , κατι αλλο που ειναι για τα φωτακια. λογικα αυτα που σου περισευουν (δεν ξερω τι πηγη πηρες) 

θα ειναι τα aux in - out για τυχον καμερα οπισθοπορειας. σιγουρα θα σου εχει σχεδιαγραμμα μεσα το κουτι. 

εγω τα συνεδεσα ολα ασχετα που δεν εχω βαλει καμερα πισω . απλα οταν βαζω οπισθεν μου βγαζει μαυρη οθονη. 

προσεξε να συνδεσεις το can bus. μην το ξεχασεις γιατι δεν θα σου παιζει νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.