Jump to content
riko3

Μετα Το Μοτερ ...τωρα Το Dsg?

Recommended Posts

ρε παιδια απιστευτο ...τα νευρα μου....τα lexotanil μου!!!!πηγα πριν 1,5 μηνα το αμαξι για επισκευη μοτερ..δηλ αντικατασταση και των 4αρων πιστονιων μετα απο ραγισμα στον πρωτο κυλινδρο...κοστος???2000..και σημερα το πρωι δεν εχω μεταδωση...δηλ δεν εχω σασμαν,μπαινει ταχυτητα αλλα σαν να βαζεις νεκρα ειναι......εχω το golf 6 dsg7 160 tsi με χιλιομετρα 79.000...το πηγα παλι αντιπροσωπεια!!!δεν την παλευω αλλο..συγχαρητηρια κυριοι της vw για την αξιοπιστια σας για αλλη μια φορα.....αν ξερει κανενας κατι επι του θεματος ας μας πει την γνωμη του και αν ξανακουσε κατι για την συγκεκριμενη βλαβη που μπορει να οφειλετε περα οτι ειναι golf......

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απιστευτο ...τα νευρα μου....τα lexotanil μου!!!!πηγα πριν 1,5 μηνα το αμαξι για επισκευη μοτερ..δηλ αντικατασταση και των 4αρων πιστονιων μετα απο ραγισμα στον πρωτο κυλινδρο...κοστος???2000..και σημερα το πρωι δεν εχω μεταδωση...δηλ δεν εχω σασμαν,μπαινει ταχυτητα αλλα σαν να βαζεις νεκρα ειναι......εχω το golf 6 dsg7 160 tsi με χιλιομετρα 79.000...το πηγα παλι αντιπροσωπεια!!!δεν την παλευω αλλο..συγχαρητηρια κυριοι της vw για την αξιοπιστια σας για αλλη μια φορα.....αν ξερει κανενας κατι επι του θεματος ας μας πει την γνωμη του και αν ξανακουσε κατι για την συγκεκριμενη βλαβη που μπορει να οφειλετε περα οτι ειναι golf......

Το  αυτοκινητο ειναι εργοστασιακο η' εχει βελτιωσεις στο μοτερ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δεν εισαι ο μονος κανε μια αναζητηση και θα δεις παααρα πολλα ιδια προβλήματα σε πααααρα πολλά forum δεν παιζει ρολο αν ειναι βελτιωμενο ή οχι !
Ελπιζω τα 2.000 ευρω να μην τα πληρωσες και να τους κηνυγησες λιγο γιατι ειπαρχουν προβληματικες παρτιδες γενικα και συνηθως τα φτιαχνουν δωρεαν.
Το προβλημα με το DSG σου ειναι ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟ γινεται ΧΑΜΟΣ παγκοσμίως ,μην πληρωσεις ΕΥΡΩ !! Εχει καει το mechatronic (ο εγκεφαλος του κιβωτιου)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς τα ίδια και εγώ αλλά ανάποδα... πριν 2 μήνες νεκρό το αυτόματο και αλλαγή εγκεφάλου και τώρα πάω για λύσιμο μηχανής....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.