Jump to content
pipis13

Προβλημα (?) Με Πηγη Κινεζικη

Recommended Posts

Λοιπον σημερα εγκατεστησα μια κινεζικη 2 din πηγη συγκεκριμενα http://www.ebay.co.uk/itm/HD-Car-DVD-GPS-Naiv-Autoraido-For-VW-SEAT-SKODA-TOURAN-JETTA-PASSAT-B6-EOS-T5-/261617235454?nma=true&si=2efLNIpDBCH9IMnvefBPIpWzw8g%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

ολα ωραια ολα καλα ολα λειτουργουν νορμαλ εως τωρα αλλα εχω ενα θεμα

το προβλημα ειναι οτι ενω εχω αποθηκευσει ρυθμισεις equalizer και το σβηνω η ακουω cd και ξαναβαζω ραδιο και ενω οι ρυθμισεις στο equ ειναι ιδιες (με αυτες που ειχα κανει) δεν χαθηκαν δηλαδη ο ηχος ακουγεται διαφορετικος σε σχεση με πριν το κλεισω η ανοιξω αλλη εφαρμογη dvd κλπ και μονο στο ραδιο. αν βαλω cd κανενα θεμα.
δεν χανει μνημη ουτε χανει ρυθμισεις αλλα το προβλημα δεν εχει να κανει με ρευμα λογικα. στο manual του δεν λεει τιποτα το ιδιαιτερο.
εστειλα mail στον κινεζο αλλα δεν νομιζω να καταλαβει τι του γραφω.

 

εγω σκεφτομαι

καποιο προβλημα ισως με τις συχνοτητες του ραδιοφωνου?(αν και τις ποιανει καμπανα)

μηπως θελει μπαταρια το αμαξι μου? (δεν νομιζω να παιζει ρολο)

 

το αστειο ειναι οτι δεν χανονται οι ρυθμισεις του equ. για να καταλαβετε πιο απλα παταω ας πουμε το dance mode και το αφηνω εκει. κλεινω ξανανοιγω ειναι ακομα στο dance mode χωρις να εχουν μεταβληθει οι ισοσταθμιστες αλλα ο ηχος ειναι διαφορετικος και αν πατησω κατι αλλο π.χ jazz mode και ξανα dance mode τοτε φτιαχνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.