Jump to content
manos_evak

Vw Scirocco Gt

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια πρόσφατα αγόρασα ενα vw scirocco gt του 2012 αλλα δεν το έχω παραλάβει ακόμα (μεταχειρισμένο) ενδιαφέρομαι να μάθω πως ειναι τα ηχεία του και τι μπάσο έχουν δυνατό η οχι ;

Link to comment
Share on other sites

Εβγαινε το σιρόκο σε εκδοση GT ??

Δεν νομίζω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.caranddriver.gr/article.asp?catid=33443&subid=2&pubid=7220390

Ναι το 2012 βγηκε εκδοση GT...............

 

 

Οσο για τα ηχεια του ειναι 8. Εχει αρκετα δυνατο μπασο μπορω να πω πως οταν τα βαζω τα τραγουδια στην μεση της εντασης οι καθρεπτες τρεμοπαιζουν. Αρκει να εχεις ανεβασει λιγο τα μπασα απο το equalizer του RCD.

 

Τωρα εαν θελεις πολυ δυνατο σε σημειο υπερβολης θα χρειαστεις νεο subwoofer..

Edited by aris22gr
Link to comment
Share on other sites

Οκ , πολύ σπάνια περίπτωση σε 118 μόνο κομμάτια.

Καλοτάξιδο φίλε Μάνο!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ φίλοι μου.Ρε παιδια μου να σας ρωτήσω κάτι άσχετο με το θεμα ; Όλοι οι φίλοι με κράζουν επειδη αυτο το αμάξι ειναι μεγάλου κυβισμού και λένε οτι δεν ειναι για ενα παιδι 18 χρόνων ισχύει η οχι ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα κυβικα δεν παιζουν ρολο οπως και τα αλογα, το θεμα ειναι το μυαλο σου αμα εισαι μουρλος και δεν προσεχεις ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ θα γινει ζημια ..

Εγω στα 21 πηρα το rocco τωρα ειμαι 23 και εχω 240 αλογα, ατυχημα δεν εχω δημιουργησει ΠΟΤΕ απο τοτε που πηρα το scirocco , ειχα δημιουργησει πιο μικρος με λιγοτερα αλογα και περισσοτερα κυβικα !

Αυτο το πολλα κυβικα και αλογα δεν κανει για μικρο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ  , αν ο πιτσιρικας ειναι βλακας και matiz να εχει θα σκοτωθει

Καλοριζικο και προσοχη

Edited by the_winner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χωρίς να θελω να υπεριφανευτω δεν είμαι τέτοιο παιδι και προσέχω τα λόγια σου ειναι πολύ σωστά και ειναι ακριβώς αυτα που τους λέω και εγώ.Πιστευω το θέμα ειναι καθαρά ζήλειας και οχι ηλικίας....Ευχαριστω

Edited by manos_evak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα εργοστασιακά ηχεία είναι απλά ηχεια και τίποτα παραπάνω.

 

Αν ρωτάς γιατί έχεις απαιτήσεις όταν με το καλό το πάρεις ανοίγεις ένα θεματάκι και θα το συζητήσουμε.

 

Τα δικά μου εργοστασιακά πχ. τα έβγαλα αμέσως και τα έδωσα. Το ίδιο και την πηγή.

Γι' άλλους όμως είναι υπεραρκετά και δεν τους ενδιαφέρει κάτι ιδιαίτερο.

Οπότε όταν το παραλάβεις ξαναμιλάμε :drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανάλογα τις απαιτήσεις που εχει ο καθένας οπότε θα δω και θα σας πω ευχαριστώ για την βοήθεια

Edited by manos_evak
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ειναι αναλογα τις απαιτήσεις του καθενα .
Εμενα ο ηχος στο scirocco ειναι ΥΠΕΡ Αρκετος!! 8 Ηχεια εχει, αν εχεις το RCD510 παιρνει 6 CD και μια κάρτα SD οποτε η μουσικη που μπορεις να το φορτώσεις ειναι απειρη ! Εγω δεν τον πολυχρησιμοποιω τον ηχο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου φαίνεται ότι έχει πάρα πολύ δυνατό μπάσο. Να φανταστείτε μόλις φτάσει στα 2/3 η ένταση γίνεται ανυπόφορη για μένα.

 

Έχει πολύ καλά ηχεία για μαμά ηχοσύστημα να ξέρεις. Όσο για το Mazda έχει υποδιέστερα,

300W συνολική απόδοση ήχου έχει το ηχοσύστημα του Scirocco

 

Το Mazda CX-7 έχει "The optional nine-speaker, 240-watt Bose system in the CX-7"

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ φίλοι μου.Ρε παιδια μου να σας ρωτήσω κάτι άσχετο με το θεμα ; Όλοι οι φίλοι με κράζουν επειδη αυτο το αμάξι ειναι μεγάλου κυβισμού και λένε οτι δεν ειναι για ενα παιδι 18 χρόνων ισχύει η οχι ;

Τις ίδιες μ..,.,., έχω ακούσει κι εγώ για το passat αν σου αρέσει εσένα και είσαι σωστός οδηγός τότε Πάρτο
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι πως, 18χρονών οδηγός σε αμάξι με 160 άλογα είναι λίγο....  :crazy: Γενικότερα για πρώτο αμάξι το Scirocco είναι υπερβολικό.

Αλλά αφού μπορει να το πάρει καλά κανει.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου φαίνεται ότι έχει πάρα πολύ δυνατό μπάσο. Να φανταστείτε μόλις φτάσει στα 2/3 η ένταση γίνεται ανυπόφορη για μένα.

 

Έχει πολύ καλά ηχεία για μαμά ηχοσύστημα να ξέρεις. Όσο για το Mazda έχει υποδιέστερα,

300W συνολική απόδοση ήχου έχει το ηχοσύστημα του Scirocco

 

Το Mazda CX-7 έχει "The optional nine-speaker, 240-watt Bose system in the CX-7"

 

φιλε απο οτι εμαθα εχει ηχεια αλλα λεει 4X20W

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.