Jump to content
johnz

Πως Βγαίνει Ο Κεντρικός Αεραγωγός Στο Ταμπλώ Paccat Cc ;

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος πως ανοίγει (βγαίνει ) ο κεντρικός αεραγωγός στο paccat cc γιατί έσπασα την κυψέλη που πάει πάνω κάτω

 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Τοποθετείς μια πιστωτική κάρτα στη μέση στο κάτω μέρος του αεραγωγού μεταξύ αυτού και του ταμπλώ και πιέζεις προς τα κάτω.Αυτός σχετικά δύσκολα (ίσως χρειαστεί και 2η κάρτα) πετάγεται ελαφρώς προς τα πάνω.Μετά πιάνεις τον αεραγωγό από το δεξί του μέρος και τον τραβάς προς τα έξω.

Αν χρειαστείς αεραγωγό έχω σε άριστη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω αύριο.Μετά μπαίνει εύκολα;

Ναι φίλε μου τον πιέζεις με δύναμη προς τα μέσα και κουμπώνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τον έβγαλα και τον έβαλα σήμερα και ευτυχώς δεν είχε σπάσει.Όλα καλά και ευχαριστώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον έβγαλα και τον έβαλα σήμερα και ευτυχώς δεν είχε σπάσει.Όλα καλά και ευχαριστώ.

:goodjob: :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πόσο κάνει καινούργιος ; και πόσο περίπου θα κόστιζε στην αντιπροσωπεία να μου το φτιάξουν, από περιέργεια  ρωτάω.Αν χρειαστεί να το ξαναβγάλεις, πέρα από την κάρτα που με δυσκόλεψε να το βγάλω υπάρχει ένα πλαστικό , που χρησιμοποιούν οι ηλεκτρολόγοι για να βγάζουν από το ταμπλώ οτιδήποτε.

Αν κατέβεις Χαλκίδα κερνάω καφέ. :drinks: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

70-80 ευρώ ίσως και παραπάνω κοστίζει καινούριος.Ο χρωμιωμένος από το Β7 με τις φωτιζόμενες ροδέλες έχει 96 ευρώ.Πολύ σωστά όπως λες υπάρχουν ειδικά πλαστικά εργαλεία για τέτοιες δουλειές τα οποία θεώρησα δύσκολο να τα έχεις.Μ΄αυτά λόγω της σκληρότητας τους βγαίνει πιο εύκολα ο αεραγωγός.Αν και λίγο μακριά η Χαλκίδα ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση για καφέ.Θα το έχω υπόψιη μου,ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στα 90 ευρώ τον βλέπω εγώ πάντως τον κεντρικό αεραγωγό... Πολλά τα λεφτά, ειδικά όταν μιλάμε για ένα ρημάδι πλαστικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά στο cc μέχρι το 2012, οι ροδέλες του αεραγωγού δεν ήταν φωτιζόμενες;

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, γιατί φωτιζόμενες ροδέλες είχε το passat B5 του 1997 που είχα στο παρελθόν, και είναι δυνατόν να μην έχει μια νεότερη και πιο premium έκδοση όπως το cc;

Πάντως επειδή εδώ και λίγο καιρό είμαι σε αναζήτηση μεταχειρισμένου cc, σε περίπτωση που γίνει αντικατάσταση με νέο ανταλλακτικό υπάρχει υποδομή στα πρώτα μοντέλα (καλώδιο) για να λειτουργούν οι φωτιζόμενες ροδέλες του αεραγωγού;

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν υπάρχει υποδομή (καλώδιο).Αν αποφασίσεις να τους βάλεις πρέπει να αγοράσεις και τη καλωδίωση.΄Ολο το πακέτο με καλωδίωση και αεραγωγούς να υπολογίζεις γύρω στο 200άρι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ασχοληθει καποιος να βαλει τους φωτιζομενους αεραγωγους απο το b7 σε passat cc του 2009?Θα ηθελα να το επιχειρησω, βρηκα στο εξωτερικο που το εχουν κανει αλλα με τρομαζει λιγο το πως θα περασουν τα καλωδια απο τη μια ακρη στην αλλη.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.