Jump to content
geokouts

Επιλογή Ελααστικών

Recommended Posts

γειά σας παιδιά, μόλις μπήκα στο φόρουμ, πρέπει να αλλάξω λάστιχα στο passat μου, φοράει 215/55/16, είμαι ανάμεσα στα michelin primacy 3, vredestein sportrac 5 και toyo proxes cf2. θα ήθελα τις γνώμες σας. σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι.Tα tοyο τα έχει βάλει ένας φίλος και είναι πολύ καλά. Εγώ λέω για bridgestone turanza t oo1

 

Θα σε παρακαλεσω να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.

Edited by konstantinos passat
Εγινε διορθωση των greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μιας και υπηρχε νημα ανοιχτο ειπα να μην ξανα-ανοιξω αλλο με παρομοια απορεια.

Εχω παρει ενα μεταχειρισμενο Passat 2.0 FSI και παρολο που τα λαστιχακια του ειναι πολυ καλα ακομη ( Continental Premium5 215/55/16 ), σκεφτομαι οτι μελλοντικα θα χρειαστει να τα αλλαξω. Σε διαφορα site ειδα οτι το Passat του 2005, 2006 μπορει να φορεσει και 205/55/16, τα οποια λογικα θα ειναι ποιο οικονομικα και απο θεμα αγορας αλλα και στην καταναλωση. Αυτο που δεν διαβασα πουθενα ειναι ομως το εξης....

Στα 205/55/16, μηπως αναφερονται σε σιδερενιες ζαντες και οχι αλουμινιου, ή δεν παιζει ρολο και αυτο το νουμερο μπαινει και στις αλουμινιου;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!Η ζάντα αλουμινίου είναι 7άρα εξού και το 215 σε φάρδος πέλματος.Η σιδερένια είναι 6.5άρα οπότε το 205 του πάει περισσότερο.Μπαίνει βέβαια και σε αλουμινίου το 205 αλλά θέλει προσοχή στο παρκάρισμα γιατί η ζάντα θα βρίσκει πιο εύκολα.Να προτιμήσεις λάστιχο με νύχι για προστασία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο passat . Από τα bridgestone er300 (215/55/16 97W) της μαμάς σκέφτομαι για τα dunlop BlueResponse. Υπάρχουν εντυπώσεις για τα dunlop?Κάποια άλλη πρόταση?

Edited by geool
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.