Jump to content
Christian7

Φιλτρο Σε Golf 7 1.4 Tsi 150 Act!

Recommended Posts

Καλησπερα παίδες αν και δεν το εχω παρει ακόμα στα χέρια μου το αμαξι (Golf mk7)θα ηθελα να μου πείτε αν ξέρετε αν εχει βγει φιλτρο γι αυτο το μοτερ και την εταιρία; Καθ οτι απο το προηγούμενο μου αμαξι δεν μπορω να μην κανω κατι ψιλο και σε αυτο απο άποψη βελτίωσης! Ήδη του πειρα το 1ο πράγμα απο ebay αν και ειναι καθαρα θέμα εμφάνισης αυτο! Ευχαριστω για τον χρόνο σας!!post-26412-14158114634999_thumb.jpg

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Μονο το 7αρι εχει 150 act

 

δεν το ξερουν ολοι ομως...

 

Activious πως αλλάζω τον τίτλο; Ειμαι απο κινητο στο tapatalk!

τον αλλαξα εγω τον τιτλο...ειναι ετοιμο...

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς φίλτο αέρα υπάρχει σε KN και BMC. Οι κωδικοί είναι 33-3004 και FB757/01 αντίστοιχα.

Ναι για φιλτρο αερα λεω!! Σε ευχαριστω παρα πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

οσοι εχετε το mk7 1.4 tsi ειστε ευχαριστημενοι εως τωρα?σκεφτομαι το 1.4 το 150αρι σε χειροκινητο και μαζευω γνωμες.........

να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

οσοι εχετε το mk7 1.4 tsi ειστε ευχαριστημενοι εως τωρα?σκεφτομαι το 1.4 το 150αρι σε χειροκινητο και μαζευω γνωμες.........

να ειστε καλα!

 

Εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος... οικονομικό, γρήγορο, όμορφο και καλοστημένο...

 

Ένα μόνο μείον.... όταν έχεις ενεργοποιημένο το Start-Stop μόλις πατήσεις τον συμπλέκτη (ενεργοποιηθεί ο κινητήρας) στο ξεκίνημα κάνει ένα "κόμπιασμα". Εγώ αυτό το έλυσα με το να απενεργοποιώ το Start-Stop.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω παρει ακόμα στα χέρια μου αλλα απο τεστ drive που έκανα παει μια χαρα οικονομικοτατο γρηγορο ομορφο πανω απο ολα!!! Αλλα δεν ένιωσα κανα κόμπιασμα με το σταρτ στοπ!!

Edited by Christian7
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω παρει ακόμα στα χέρια μου αλλα απο τεστ drive που έκανα παει μια χαρα οικονομικοτατο γρηγορο ομορφο πανω απο ολα!!! Αλλα δεν ένιωσα κανα κόμπιασμα με το σταρτ στοπ!!

 

Εγώ έχω στην κατοχή μου το ACT 140 .. μπορεί στο 150 να το έχουν διορθώσει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στην κατοχή μου το ACT 140 .. μπορεί στο 150 να το έχουν διορθώσει...

μπορει να εχεις δικιο αγορινα αυτο δεν το ξερω...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Christian7
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το 1,4 act 140ps και δεν έχω κόμπισμα στο ξεκίνημα. Από τον 4/2013 που το έχω μέχρι σήμερα έχω κάνει 26000 πανέμορφα, οικονομικά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Επί τη ευκαιρία γνωρίζει κανεις αν η διαφορά των ίππων από 140 σε 150 αν είναι μόνο θέμα χαρτογράφησης εγκεφάλου?

Link to comment
Share on other sites

1.4 140ps dsg.

Όλα σούπερ.

Μαγικές καταναλώσεις τύπου diesel παρ ολα αυτά μην περιμένεις να δεις.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το 1,4 act 140ps και δεν έχω κόμπισμα στο ξεκίνημα. Από τον 4/2013 που το έχω μέχρι σήμερα έχω κάνει 26000 πανέμορφα, οικονομικά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Επί τη ευκαιρία γνωρίζει κανεις αν η διαφορά των ίππων από 140 σε 150 αν είναι μόνο θέμα χαρτογράφησης εγκεφάλου?

νομιζω ναι και προδιαγραφων euro6.....απο καταναλωσεις τι βλεπετε?γυρω στο 7-7.5 μεικτη?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 0,2 -0,3 λιγότερο.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by VAGS
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι και προδιαγραφων euro6.....απο καταναλωσεις τι βλεπετε?γυρω στο 7-7.5 μεικτη?

....τότε δλδ μπορουν τα 140αρια να γινουν 150αρια....σαν πολυ ευκολο ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το 1,4 act 140ps και δεν έχω κόμπισμα στο ξεκίνημα.

 

Αν θέλεις φίλε μου δες και το θέμα που είχα ανοίξει παλαιότερα...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58549

Edited by JKalimer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις φίλε μου δες και το θέμα που είχα ανοίξει παλαιότερα...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58549

Το έχω δει το θέμα σου και έχω γράψει και εκεί. Δεν αλλάζει τίποτα όμως γιατί εμένα δεν μου κάνει κανένα κομπιασμα Edited by Mk7_man
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις φίλε μου δες και το θέμα που είχα ανοίξει παλαιότερα...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58549

Απο την αλλη ουτε λύση είναι να απενεργοποιήσεις μονιμα το startstop.πληρώσες κάτι για να δουλεύει σωστα πέρα απο το οτι το συγκεκριμένο συστημα βοηθάει στην κατανάλωση αρκετά το ξέρω επειδή το έχω σε άλλο αυτοκίνητο.κανει κομπιασμα στην πρωτη σχέση σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το θέμα σου και έχω γράψει και εκεί. Δεν αλλάζει τίποτα όμως γιατί εμένα δεν μου κάνει κανένα κομπιασμα

 

Το δικό μου όμως κάνει... δεν βγάζει πουθενά αυτό ... όποτε θες στην διάθεσή σου να το οδηγήσεις....

 

 

Απο την αλλη ουτε λύση είναι να απενεργοποιήσεις μονιμα το startstop.πληρώσες κάτι για να δουλεύει σωστα πέρα απο το οτι το συγκεκριμένο συστημα βοηθάει στην κατανάλωση αρκετά το ξέρω επειδή το έχω σε άλλο αυτοκίνητο.κανει κομπιασμα στην πρωτη σχέση σωστα?

 

Σωστά.... εισαι σταματημένος στον Κηφισό, σβήνει, ξεκινά ο μπροστινός σου, πατάς συμπλέκτη, ξεκινά ο κινητήρας, βάζεις πρώτη και ξεκινάς..... αμέσως κάνει ένα κόμπιασμα-μπούκωμα και στην συνέχεια όλα καλά...

 

Υ.Γ 1 - όταν λέμε βάζεις πρώτη και ξεκινάς, εννοώ σε κανονικό ρυθμό. Οχι θα ξεκινήσει ο κινητήρας, θα περιμενω, θα βάλω πρώτη, θα περιμένω και μετά να ξεκινήσω να φύγω

 

Υ.Γ 2 - όταν απενεργοποιώ το Start-Stop δεν υπάρχει το παραμικρό φαινόμενο.

Edited by JKalimer
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το κομπιασμα αυτο δεν ειναι απο το start stop αλλα απο το auto hold? Προσωπικα εγω τα εχω και τα δυο παντα ενεργοποιημενα. Το start stop το απενεργοποιω μονο στη πολυ κυκλοφοριακη κινηση. Τελος παντων εφοσον υπαρχει τετοιο προβλημα σε εσενα η καλυτερη λυση ειναι το συνεργειο οπου εφοσον σε βεβαιωσουν οτι οντως υπαχει το προβλημα που λες και δεν ειναι κατι φυσιολογικο, ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να βρουν λύση και να το διορθωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.