Jump to content
stellbouz

Dynaudio Ηχοσύστημα?

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος μέσα στο φόρουμ,που να φοράει Dynaudio,να μας πει εντυπώσεις..

Με ενδιαφέρει και σκέφτομαι αν αξίζει η αγορά μεταχείρισμενων ηχείων απο eBay και η όλη εγκατάσταση.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το βρούμε καινούριο? Χρειάζεται κάποια έξτρα καλωδίωση εκτός απο το subwoofer?το λογισμικό του,που θα το βρω για να το εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το βρούμε καινούριο? Χρειάζεται κάποια έξτρα καλωδίωση εκτός απο το subwoofer?το λογισμικό του,που θα το βρω για να το εγκαταστησω?

Kαινούριο??Μια περιουσία θα δώσεις για να το πάρεις κομπλέ.Μεταχειρισμένο αν το βρεις έχει καλώς.Σίγουρα χρειάζεται καλωδιώσεις κτλ εκ νέου.Επίσης απλά να βάλεις τα ηχεία δεν μπορείς γιατί δεν ταιριάζουν τα Ohm με το απλό rcd που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπάρχουν ηχειακια τα ποια αξίζουν πολυ λιγότερο και είναι 1000 φορες καλύτερα απο τα Dynaudio, μην μπλέκεις λοιπόν σε μια διαδικασία που θα σου στοιχίσει, χρήμα, κόπο και τρέξιμο, αστα για τους γερμανους και τους αμερικανους που τα έχουν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κύριε professor το composition media έχω,αλλά και πάλι δεν ξέρω αν κατα ποσό τεριαζουν οι καλωδιώσεις.

Τελικά υπάρχει κανένας μέσα στο forum με Dynaudio?

Link to comment
Share on other sites

Κύριε professor το composition media έχω,αλλά και πάλι δεν ξέρω αν κατα ποσό τεριαζουν οι καλωδιώσεις.

Τελικά υπάρχει κανένας μέσα στο forum με Dynaudio?

βαλε κανενα link να καταλαβουμε τι ειναι αυτο το πραγμα που λες και ποσο κανει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Dynaudio.

Που αποτελείται πάλι με 8 ηχεία,4 tweeter και 4 μεσαία,καμία σχέση σε ποιότητα απο τα κανονικά μαμισια, επίσης +subwoofer.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι σε εργοστασιακό, δεν θέλω κόψε ράψε.. Υπάρχει και άλλη λύση που είναι αυτή :http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Golf-VII-4-turig-Plug-Play-Soundsystem-300W-Sinus-GTI-Tuning-000051419-/331046574343?pt=Konsolen_Halter&hash=item4d13e9d907

Ψάχνω αν υπάρχει κάποιος μέσα στο forum που έχει Dynaudio να μας πει εντυπώσεις..!!! Κάποιος??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες...εργοστασιακό χωρίς κόψε ράψε. Για να βάλεις ηχεία θα ανοιχτούν οι ταπετσαρίες! Μετά δεν θα φαίνεται τίποτα. Σαν εργοστασιακό θα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως δεν θέλω να τραβάω καλώδια για μπαταρία για RCA κτλ. κτλ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως δεν θέλω να τραβάω καλώδια για μπαταρία για RCA κτλ. κτλ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

...και ολα αυτα τα καλώδια τι θα τα κάνεις ασύρματα?

db0b8cu-960.jpg

 

 

 

http://www.ebay.de/itm/Dynaudio-Soundsystem-Endstufe-Lautsprecher-vorne-hinten-Set-VW-Golf-6-VI-GTI-GTD-/371063225904

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα ήχο και στο προηγούμενο αυτοκ. Δεν με πειράζει το ξήλωμα.. αρκεί να περαστούν γνήσια καλώδια.δηλαδη εργοστασιακά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το θέμα μου είναι αν υπάρχει κάποιος μέσα στο forum που έχει Dynaudio να μας πει εντυπώσεις..??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχω ακούσει Dynaudio, αλλά οι απόψεις στο βρετανικό mk7 forum διίστανται. Άλλοι το εκθειάζουν λέγοντας πως είναι πολύ καλύτερο από το απλο ηχοσύστημα είναι άλλοι λένε πως δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά στον ήχο που να αιτιολογεί το κόστος του... Προσωπικά πιστεύω ότι θα πρέπει να προσπαθήσεις να βρεις κάποιον που το έχει για να σχηματίσεις δική σου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το θέμα μου είναι αν υπάρχει κάποιος μέσα στο forum που έχει Dynaudio να μας πει εντυπώσεις..??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχω πεταξει πολλα χιλιαρικα για ποιοτικο ηχοσυστημα στο αυτοκινητο και μπορω να σου πω φιλε μου οτι αυτα που θελεις να βαλεις ειναι τζαμπα λεφτα.

Είχα ήχο και στο προηγούμενο αυτοκ. Δεν με πειράζει το ξήλωμα.. αρκεί να περαστούν γνήσια καλώδια.δηλαδη εργοστασιακά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτα τα καλωδια που βλεπεις ειναι του κιλου αδερφε μου.Καμια bmw-audi-vw-fiat κτλ δεν κατασκευαζει καλωδια.

Αν ακουσεις τιμες για ΣΩΣΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ηχοσυστηματος θα πεσεις ξερος.Αυτα που εχει το σετ που βλεπεις ειναι της κακιας ωρας.

 

Περνα μια βολτα απο ενα καλο καταστημα caraudio να κουβεντιασεις για σωστο ηχο και μην βλεπεις τετοια ημιμετρα.

 

Επιπλεον.....ολλα αυτα τα ηχεια θα παιξουνε με εναν τοσο μικρο και αμφιβολου προελευσεως ενισχυτη????

 

Επετρεψε μου να γελαω απο τωρα και για κανενα χρονο......

 

Φιλικα στα γραφω αυτα γιατι και εγω καποτε εδωσα ενα σκασμο λεφτα για τετοιες αναβαθμισεις(ο θεος και η ψυχη τους) ''εργοστασιακου'' τυπου και ακομα κλαιω τα λεφτα μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ takisbrax και καταλαβαίνω όλα αυτά που λες.Στο προηγούμενο αυτοκ. Είχα ξοδέψει στο 1.5χιλ. μόνο για ήχο και το αποτέλεσμα ήταν ότι όταν άκουσα το Bose ηχοσύστημα μαμά που έβγαινε για το αυτοκ. Έπαθα πλάκα!!

Διότι οι γνώμες και οι απόψεις διίστανται,

Για αυτό άνοιξα το θέμα με Dynaudio, για να δούμε αν υπάρχει κάποιος με αυτό και όπως είπε πιο πάνω ο faniaros να ακούσουμε και να πάρουμε μια γνώμη και άποψη!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες 1,5Κ για ήχο και σου αρεσε περισσότερο ενός μαμά μπος;

Μάλλον αυτα που έβαλες δεν άξιζαν για 1,5Κ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ takisbrax και καταλαβαίνω όλα αυτά που λες.Στο προηγούμενο αυτοκ. Είχα ξοδέψει στο 1.5χιλ. μόνο για ήχο και το αποτέλεσμα ήταν ότι όταν άκουσα το Bose ηχοσύστημα μαμά που έβγαινε για το αυτοκ. Έπαθα πλάκα!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Να υποθεσω οτι ακουσες τα κινεζικα και το ξαναγραφω....τα κινεζικα......bose που εβαζε η alfa romeo,τα οποια δεν παιζανε μια και τα χρεωνε ενα σκασμο λεφτα φιλε μου???

 

Αν ναι τοτε μαλον δεν εχεις ακουσει αμαξι με καλο ηχο.

 

Με 1,5 χιλιαρικο θα σε στειλω σε μαγαζι να σου κανει παπαδες στον ηχο και αναφερομαι σε ποιοτικο ηχο και οχι καγκουριες με 10 8ιντσα ηχεια σε καθε πορτα.

 

Εχεις ακουσει αμαξι χωρις γουφερ, με πολυ καλο μπασο ,που να σε κανει να ψαχνεις που ειναι κριμενο το σαμπ γουφερ και οι μεσαοες και υψηλες συχνοτητες να λαμπουνε????

Link to comment
Share on other sites

Είχα ήχο πολύ αλλά μόνο σε ένταση.. Όπως λες 8ιντσα κόρνες και sub. Με λίγα λόγια καγκουριες όπως σωστά ανάφερες..

Εχεις ακουσει αμαξι χωρις γουφερ, με πολυ καλο μπασο ,που να σε κανει να ψαχνεις που ειναι κριμενο το σαμπ γουφερ και οι μεσαοες και υψηλες συχνοτητες να λαμπουνε????

Και όμως αυτό που λες αυτό άκουγες στο Bose.. Μπορεί να μην είχε την ένταση (την μεγάλη που θέλουν όλοι να περνάς και να σε ακούνε) είχε καθαρό ήχο και το μπάσο δεν ήξερες απο που σου ερχόταν..

*Εγω σου μιλάω για κάτι που το βγάζει το εργοστασιο στην ουσία,όχι σε modiφες..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

*Εγω σου μιλάω για κάτι που το βγάζει το εργοστασιο στην ουσία,όχι σε modiφες..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εργοστασιο??????????????????????????????????????

 

ΝΟ ΝΟ ΝΟ   φιλε μου......εδω το βαζανε στο ελλαδισταν πριν σου το παραδωσουνε.

 

Κατι αναλογο εκανε και η ΣΕΑΤ παλαιοτερα με τα Ιβιζα TOP-GUN...

 

Αν σου αρεσε το κινεζοbose φαντοζομαι ποσο θα σου αρεσει ενα καλο 2δρομο με γουφερακι απο καλο μαστορα και φυσικα με τα μισα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν το βάζουνε εδώ. Απο το εργοστάσιο ερχεται και απο ότι έμαθα μόνο στης εκδόσεις GTI GTD και R.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.