Jump to content
stellbouz

Dynaudio Ηχοσύστημα?

Recommended Posts

Εργοστασιο??????????????????????????????????????

 

ΝΟ ΝΟ ΝΟ   φιλε μου......εδω το βαζανε στο ελλαδισταν πριν σου το παραδωσουνε.

 

Κατι αναλογο εκανε και η ΣΕΑΤ παλαιοτερα με τα Ιβιζα TOP-GUN...

 

Αν σου αρεσε το κινεζοbose φαντοζομαι ποσο θα σου αρεσει ενα καλο 2δρομο με γουφερακι απο καλο μαστορα και φυσικα με τα μισα λεφτα

Δεν το ξερω, αλλα μου φαίνεται σαν επιστημονική φαντασία να βάζει η κοσμοκαρ εδω στο ελλαντα το Dynaudio. Αυτοί ενα συναγερμό τους λες να σου βάλουν και τρυπάνε οπου θέλει ο κάθε ενας μητσος, που να σου βάλουν και το Dynaudio σουρωτήρι και κουδουνίστρα θα το πάρεις το αυτοκίνητο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

για εφταρι δεν εχω ακουσει dynaudio...εχω ακουσει ομως σε πασσατ cc ........λυπαμαι που στο λεω φιλε αλλα ειναι τζαμπα λεφτα.εχει περισσοτερη ενταση και διαυγεια ο ηχος αλλα οχι αυτο που να διακιολογει την διαφορα χρηματων.Εχω ακουσει ομως και γκολφ 5 gti με ηχεια peerlees καπως ετσι τα λεγανε ολα στις εργοστασιακες θεσεις και κατι αλλα κοκοψινια ενυσχητες κλπ κρυμενα σε χωρο κατω απο την μοκετα του πορτ παγκαζ δεν καταλαβαινες τιποτα αν δεν ηξερες οτι εχει τοσο ακριβο ηχοσυστημα και εκει πραγματικα τα ακουσα ολα!!κρυσταλλο ο ηχος απο τα ψηλα μεχρι τα χαμηλα μπασα....λεω αυτο μου ταιριαζει σε μενα...μολις ακουσα το κοστος ομως η καμπανα που μου ηρθε καρφωθηκε στην μνημη μου για παντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ποιοτητα ηχου δεν ειναι ταυτοσημο με τρελο κοστολογιο.....

 

Οσοι δεν το κατεχουνε το θενα βαζουνε πανακριβα ηχεια χωρις ατο να σημαινει οτι θα εχουνε και την μεγιστη αποδοση.

 

Προσωπικα και μετα απο αρκετα χρονια ενασχολισης με το caraudio,καταφερα να ακουσω αυτοκινητα με κοστολογιο περι των.1.500 ευρω, που ξεσκιζανε ιδια αυτοκινητα με κοστολογιο διπλασιο και λιγο παραπανω.

 

Ομαστορας εχει τον πρωτο λογο..

 

Δεν λεω να φτασει καποιος στα δικα μου επιπεδα με πολυ ακριβα υλικα,αλλα πιστεψτε με πλεον τα πραγματα ειναι αρκετα φθηνοτερα σε σχεση με πριν απο 7-8 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.