Jump to content
john_l

Customising

Recommended Posts

Στο Eco Up! ο χώρος αποσκευών είναι λίγο μικρότερος λόγω της δεξαμενής ΦΑ που υπάρχει απο κάτω. Αν δεν κάνω λάθος δεν προσφέρεται δεύτερο πάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λαθος μπορει να μπει σα το δικο μου κοιτα φωτο πανω.αυτο που αλλαζει σε σας ειναι στη θεση της ρεζερβας ειναι η δεξαμενη

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το eco, όπως σωστά λες, δεν έχει ρεζέρβα αλλά δε έχει και υποδοχές στο πλάι να στερεώνεται το δεύτερο πάτωμα

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρο αυτο?μηπως εχει τρυπες?η μηπως εχει ηδη το δευτερο πατωμα.γιατι σε καποια eco στο internet τα βλεπω με δευτερο πατωμα

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εγκέφαλος παραθύρου του up με παράθυρο στου οδηγού δίχως τον έλεγχο του συνοδηγού είναι ίδιος με αυτόν του vw up του καινούργιου που έχει την δυνατότητα ελέγχου και των 2. Το μοναδικό που μπορεί να αλλάζει είναι η καλωδίωση. Τρίτη θα ενημερώσω το έμαθα από vw συνεργείο για το κόστος. Αν βγαίνει 100-120 θα κάνω αντικατάσταση και καλωδίωση ώστε να χειρίζομαι το παράθυρο του συνοδηγού με αυθεντικό σύστημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το eco up εχει πλαφονιέρα στο χώρο αποσκευών,δεν έχει πλαστικές βάσεις δεξια και αριστερά που λογικα ειναι για 2ο πάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2016 at 2:18 ΜΜ, ermis1975 said:

Εμενα το eco up εχει πλαφονιέρα στο χώρο αποσκευών,δεν έχει πλαστικές βάσεις δεξια και αριστερά που λογικα ειναι για 2ο πάτωμα.

Και πλαφονιέρα στον χώρο αποσκευών και λογικά διπλό διακόπτη παραθύρων στην πλευρά του οδηγού, μην μιλάς καθόλου, άρχοντας είσαι! Τι να πούμε και εμείς που την βγάζουμε με φωτάκια από τα IKEA και τα JUMBO και τεντωνόμαστε για να ανοίξουμε το παράθυρο του συνοδηγού (υπόψιν είμαι 1.95 και τεντώνομαι) επειδή η VW λυπήθηκε δύο μέτρα καλώδιο και έναν διπλό διακόπτη! :p 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια που το πήρα, βγαίνει και το facelift...που θα έχει και άλλα κόλπα. Αυτό που ήθελα ειναι τιμονάκι δερμάτινο ή έστω ενα κάλυμμα. Αλλά το σχήμα δε βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

On 16 Ιουνίου 2016 at 11:51 ΜΜ, vastil said:

Λοιπόν. Εγκέφαλος παραθύρου του up με παράθυρο στου οδηγού δίχως τον έλεγχο του συνοδηγού είναι ίδιος με αυτόν του vw up του καινούργιου που έχει την δυνατότητα ελέγχου και των 2. Το μοναδικό που μπορεί να αλλάζει είναι η καλωδίωση. Τρίτη θα ενημερώσω το έμαθα από vw συνεργείο για το κόστος. Αν βγαίνει 100-120 θα κάνω αντικατάσταση και καλωδίωση ώστε να χειρίζομαι το παράθυρο του συνοδηγού με αυθεντικό σύστημα.

 

On 16 Ιουνίου 2016 at 11:51 ΜΜ, vastil said:

Λοιπόν. Εγκέφαλος παραθύρου του up με παράθυρο στου οδηγού δίχως τον έλεγχο του συνοδηγού είναι ίδιος με αυτόν του vw up του καινούργιου που έχει την δυνατότητα ελέγχου και των 2. Το μοναδικό που μπορεί να αλλάζει είναι η καλωδίωση. Τρίτη θα ενημερώσω το έμαθα από vw συνεργείο για το κόστος. Αν βγαίνει 100-120 θα κάνω αντικατάσταση και καλωδίωση ώστε να χειρίζομαι το παράθυρο του συνοδηγού με αυθεντικό σύστημα.

Έχεις ενημερωθεί τελικά για αυτο το θέμα του διακόπτη των παραθύρων ; Με ενδιαφέρει να το κάνω και γω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! 

Μπορει να κλειδωνουν αυτοματα οι πορτες μετα απο καποια ταχυτητα;;

το εχει κανει καποιος;;

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος seat mii.πας σε μια αντιπροσωπεια και στο κανουν.προσωπικα αγορασα το καλωδιο και το εκανα μονος μου.μετα απο 20χλμ αν θυμαμαι καλα κλειδωνει

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! 

Μπορει να κλειδωνουν αυτοματα οι πορτες μετα απο καποια ταχυτητα;;

το εχει κανει καποιος;;

Ναι, γίνεται. Στο συνδέουν με το διαγνωστικό και περνάνε κάποιες ρυθμίσεις που το επιτρέπουν.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Διαφορετικά μπορείς να το κάνεις και μόνος σου, όπως λέει ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδέσεις το διαγνωστικό πρέπει καταρχάς να αγοράσεις ένα καλώδιο obd και το πρόγραμμα που συνοδεύεται αυτό. Ουσιαστικά θα συνδέσεις το αυτοκίνητο με ένα laptop και μέσω του προγράμματος κάνεις διάφορα πράγματα όπως το αυτόματο κλείδωμα. Γενικά στο forum με μία αναζήτηση θα βρεις διάφορα topic για αυτό το θέμα. Η θύρα για να το συνδέσεις επίσης είναι αριστερά στα πόδια του οδηγού, και αν δεν κάνω λάθος έχει ένα μωβ καπάκι. Αν όμως δεν γνωρίζεις και δεν θέλεις να μπλέξεις, ειδικά για ένα απλό πράγμα όπως το αυτόματο κλείδωμα, όταν έρθει το επόμενο service απλά ζήτησε το και θα στο φτιάξουν!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κ χωρίς vcds (τουλάχιστον στα δικά μας) αρκεί όπως είσαι σταματημένος αλλά με αναμμένη μηχανή να κρατήσεις πατημένο το κουμπί του κλειδώματος μέχρι να ακούσεις κάποιον ήχο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας ζορίσουμε λίγο το θέμα μας. Έχω την έκδοση move up. Υπάρχει δυνατότητα να εργοποιήσω κάπως την κατανάλωση καυσίμου στο καντραν μου? Πριν μερικοί πείτε οχι δεν γίνεται σε άλλες εκδόσεις πιο κάτω φαίνεται πως γίνεται. Εγώ μόνο θερμοκρασία μπορώ να αλλάζω

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2016 at 5:00 ΜΜ, vastil said:

Ας ζορίσουμε λίγο το θέμα μας. Έχω την έκδοση move up. Υπάρχει δυνατότητα να εργοποιήσω κάπως την κατανάλωση καυσίμου στο καντραν μου? Πριν μερικοί πείτε οχι δεν γίνεται σε άλλες εκδόσεις πιο κάτω φαίνεται πως γίνεται. Εγώ μόνο θερμοκρασία μπορώ να αλλάζω

Καμία απάντηση σε εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος ενος vw up bluemotion,θα ηθελα να ρωτησω και γω απο την πλευρα μου εαν το up δεν εχει το Μaps and more μπορουμε εμεις να το βαλουμε και να εχουμε ολες τις δυνατοτητες που εχει??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.