Jump to content
john_l

Customising

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος ενος vw up bluemotion,θα ηθελα να ρωτησω και γω απο την πλευρα μου εαν το up δεν εχει το Μaps and more μπορουμε εμεις να το βαλουμε και να εχουμε ολες τις δυνατοτητες που εχει??

Γινεται.εχει μια διαδικασια βεβαια αλλα ορεξη να υπαρχει και money

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , crazy bill said:

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος ενος vw up bluemotion,θα ηθελα να ρωτησω και γω απο την πλευρα μου εαν το up δεν εχει το Μaps and more μπορουμε εμεις να το βαλουμε και να εχουμε ολες τις δυνατοτητες που εχει??

Καταρχάς καλορίζικο και καλοτάξιξο το Up! Υπάρχει δυνατότητα να μπει το M&M και σε αυτοκίνητα που δεν το έχουν, απλά θέλει αρκετή δουλειά και να ασχοληθείς, φυσικά θα έχεις όλες τις δυνατότητες όπως αν το είχες εργοστασιακό. Σου βάζω το link από το αγγλικό forum για το Up! που έχει αναλυτικές οδηγίες και εικόνες για αυτό που θες να κάνεις. http://www.upownersclub.co.uk/forum/retrofitting-maps-more-solved_topic1041_page1.html

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Petros K said:

Καταρχάς καλορίζικο και καλοτάξιξο το Up! Υπάρχει δυνατότητα να μπει το M&M και σε αυτοκίνητα που δεν το έχουν, απλά θέλει αρκετή δουλειά και να ασχοληθείς, φυσικά θα έχεις όλες τις δυνατότητες όπως αν το είχες εργοστασιακό. Σου βάζω το link από το αγγλικό forum για το Up! που έχει αναλυτικές οδηγίες και εικόνες για αυτό που θες να κάνεις. http://www.upownersclub.co.uk/forum/retrofitting-maps-more-solved_topic1041_page1.html

 

7 hours ago , diver86 said:


Γινεται.εχει μια διαδικασια βεβαια αλλα ορεξη να υπαρχει και money

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω πολυ παιδια για το καλωσορισμα!! ευχαριστω και για τις ευχες και ανταποδιδω!! γενικα παρολο που πριν το up οδηγαγα πολυ πιο γρηγορο αυτοκινητο απλα οπως πολλοι ετσι και γω το πηρα για οικονομια στην βενζινη γιατι η δουλεια μου ειναι μακρυα,εχω μονο θετικα σχολια να κανω για το αμαξακι αυτο!! με το μονο που πρεπει να συμβιβαστεις ειναι οι αποδοσεις του οι οποιες ειναι λογικες ετσι ωστε να μην καιει και οντας οτι ειναι 1000αρη!

βλεπω εχει πολυ δουλεια!(πολυ καλο το λινκ!!) αυτο βεβαια δεν με ανχωνει τοσο καθως πιανουν τα χερια μου, το θεμα ειναι να βρω και ολα αυτα που χρειαζονται περα απο την κεντρικη μοναδα που και αυτο ειναι ενα προβλημα,να την βρω περαν της αντιπρωσοπειας γιατι πιστευω εκει θα μου πουν πανακριβα(μπορει να κανω και απο περιεργεια μια ερωτηση στην αντιπρωσοπεια για αγορα και τοποθετηση ποσο θα ηθελαν αλλα πιστευω απο την απαντηση τους θα μου φυγουν τα μαλλια...χαχαχαχα)

θα το ψαξω λιγο παιδια και θα δω τι θα κανω!

Edited by crazy bill
Link to comment
Share on other sites

Εχω το seat mii.ρωτησα στην αντιπροσωπεια για την οθονη μονο και μου ειχαν ειπαν 600.τα υπολοιπα καλωδια και ανταπτορας.200.

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ εξω ειχα βρει ολα τα πραγματα περιπου στα 400 ευρω.το μονο που μενει ειναι η διαδικασια να βγει εξω το ραδιο και να κοπει η υποδοχη απο πανω

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον στο θέμα που έβαλα από το αγγλικό forum έχει parts number και σχετικά για τα πράγματα που θα χρειαστείς, τότε νομίζω ότι το ebay είναι μάλλον μονόδρομος! 

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Βασιλη και καλοτάξιδο το νεο εργαλείο,δίχως προβλήματα.

Οπως σου ανεφεραν και πιο πανω σχεδον τα παντα γινονται με το αναλογο κοστος.

Χρειαζεται χρόνος,γνωση και τρεξιμο φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

αραγε κατι τετοιο να υπαρχει και για τα δικα μας??    http://www.ebay.com/itm/AUX-USB-Switch-Cable-FIT-VW-MK6-Golf-Jetta-CC-PASSAT-B6-B7-RCD510-310-300-RNS315-/262704023276?hash=item3d2a6146ec:g:bswAAOSwHnFVrLRR&vxp=mtr

 

θα ηταν πολυ χρησιμο ωστε να εχουμε χρηση usb γιατι πλεον cd δεν εχει και κανενας μας...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/INTERFACE-Bluetooth-SD-USB-MP3-FSE-Telephone-VW-Radio-RCD-RNS-210-215-310-315-/401174254924?hash=item5d67d9554c:g:upUAAOSwH6lXQvLm

http://www.ebay.com/itm/USB-SD-MP3-AUX-CD-Wechsler-Adapter-Interface-12-Pin-VW-Radio-RCD-100-200-210-215-/200664753721?hash=item2eb88d2639:g:0MEAAOSwneRXQsqr

Μετά από μία μικρή αναζήτηση στο ebay βρήκα αυτούς τους αντάπτορες που ταιριάζουν στο RCD 215 που έχουν όλα τα Up! Είναι αρκετά ακριβοί βέβαια σε σχέση με αυτό το καλώδιο που έβαλες εσύ. Απ' ότι θυμάμαι το δικό σου δεν έχει M&M για να βάλεις μια κάρτα μνήμης όπως έκανα εγώ, και να ξενοιάσεις οπότε πρέπει να βρεις κάποια άλλη λύση, θα ξαναψάξω και αν βρω κάτι θα το ποστάρω! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2014 at 1:13 PM, Petros K said:

Καλησπέρα Γιάννη με το καλό να το παραλάβεις το αυτοκίνητο και καλά χιλιόμετρα να έχεις! 

Αυτό που ζήτησες λογικά γίνεται μέσα από τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου με καλώδιο vcds vag-com.. Το είχα διαβάσει ότι γίνεται και στο αγγλικό forum για το up!. Εγώ πάντως αυτό που θα σου πρότεινα να σκεφτείς είναι ο εσωτερικός led φωτισμός στην πλαφονιέρα. Είχα ρωτήσει για το δικό μου και είναι μια απλή αλλαγή της λάμπας, το είχα δει κιόλας πάνω σε άλλο up! και άλλαζε όλο το σαλόνι μια λάμπα!

Αυτό που σκέφτομαι πάντως για το δικό μου είναι αυτό το πακέτο που έβγαλε η VW για το αμάξι μας, με ζαντολάστιχα αλουμινίου 15'' και δερμάτινο τιμόνι.. Η τιμή του βέβαια είναι 560 euro οπότε δεν το βλέπω και πολύ άμεσα. Αν άλλαζα πάντως κάτι αύριο στο eco up! μου θα ήταν τα φώτα ημέρας, τα φλας και τα κανονικά φώτα με xenon ή led λάμπες. 

Ελπίζω να βοήθησα και περιμένουμε review από τα πρώτα σου χιλιόμετρα με το θαυματουργό μικρό!  ;)

Καλημέρα,

Σχετικά με την λάμπα led από το high up πήγα να ρωτήσω στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι για να την παραγγείλω χρειάζομαι αριθμό πλαισίου από ένα αντίστοιχο high up (εγώ έχω το move) για να δουν τον κωδικό. Μήπως γνωρίζεις τους κωδικούς για τις λάμπες που χρησιμοποιεί το high up? Δεν εννοώ τον τύπο της λάμπας αλλά τους κωδικούς της vw για τις συγκεκριμένες λάμπες. Μα καλά και αυτοί χωρίς αριθμό πλαισίου δεν παραγγέλνουν ούτε βίδα? Μετά κάτι μου έλεγε ότι μπορεί να ανάψει σφάλμα στον εγκέφαλο για την λάμπα και ότι θα την τοποθετήσω με δική μου ευθύνη...Του απάντησα και εγώ όλα αυτά από μια λάμπα?? Τι να πω....Αν γνωρίζει κανείς θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ.

ps φαντάσου να τους ζητήσω να μου βάλουν προβολείς ομίχλης και ηλεκτρικούς καθρέπτες....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είχα αρκετό καιρό να μπω οπότε τώρα είδα το post σου.

Εγώ πάντως έγραψα για την λάμπα led στην πλαφονιέρα όχι στα φώτα του αυτοκινήτου.. Επίσης νομίζω ότι το Up δεν έχει λάμπες led εκτός και αν στο facelift έβαλαν. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς ούτε τα φώτα τα έχω ψάξει τόσο πολύ για να ξέρω κωδικούς της VW για τις λάμπες, ούτε έχω το High Up, αλλά το Eco το οποίο αν θυμάμαι έχει τον εξοπλισμό του Move. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Έχει προχωρήσει κανείς το θέμα με τον διπλό διακόπτη από τη μεριά του οδηγού να μας δώσει τα φώτα του?

Υπάρχει ένα thread στο αγγλικό forum όπου ένας φίλος από Ελλάδα έχει κάνει ένα σωρό αλλαγές στο eco up του και μάλιστα πολύ πετυχημένες αλλά δυστυχώς δεν απαντά στα μηνύματα

https://www.upownersclub.co.uk/threads/vw-eco-up-illuminated-door-switches.8526/

 

Επίσης υπάρχει μια αναφορά εδώ μέσα για το θέμα του διπλού διακόπτη ότι κάποιος το έκανε στον Φιλοσίδη στη Λ. Αθηνών αλλά δεν δίνει καμμιά ένδειξη κόστους ή περαιτέρω πληροφορία.

Όσον αφορά το led στην πλαφονιέρα εγώ που το άλλαξα έχω την εξής παρενέργεια. Δύο από τα 8 led από το λαμπάκι ανάβουν πολύ αχνά ακόμα και όταν το αυτοκίνητο κλείνει ή κινείται και ο διακόπτης είναι στη θέση για τυις πόρτες. Μάλλον είναι κάποια πολύ μικρή διαρροή η οποία ενεργοποιεί τα led σαν πιο ευαίσθητα αλλά όχι την λάμπα πυρακτώσεως. Δεν ξέρω μήπως με καλύτερης ποιότητας led διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εφοσον δεν έχεις απάντηση κανεις δεν γνωρίζει για τον διακοπτη. Τουλάχιστον κάποιος που να γράφει ακομα εδω. Οσον αφορα το λεντ της πλαφονιερας ναι αν βαλεις can bus και καλύτερης ποιότητας δεν θα εχεις κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.