Jump to content
hipath

Polo 2014 Bm 1.4 Tdi - Ο Κινητήρας Σβήνει Με Δευτέρα Και Χαμηλές Στροφές!

Recommended Posts

Γεια σου ρε [mention=27264]sokratis91[/mention], guest star, δε σε βλέπω πλέον συχνά εδώ & νόμιζα πως το πούλησες! Είχα πάει και γω στην αντιπροσωπεία για αυτό & με την ευκαιρία, μου έκαναν και την ενημέρωση του εγκεφάλου.
Φίλτρο πετρελαίου δε μου άλλαξαν, μιας & είχα φροντίσει εγώ για αυτό πριν την ώρα του (είχα βάλει με το ενισχυμένο κολάρο).
Όσον αφορά στο update, μου είχαν πει πως έχει σχέση με την πίεση και τη ροή στο κύκλωμα του πετρελαίου, για αυτό και γίνεται το update.
Από κάμποσα χιλιόμετρα που έκανα, είδα διαφορετική συμπεριφορά στις πιο χαμηλές στροφές ( Περιμένω εντυπώσεις & από άλλους που έχουν κάνει το update.

Καλησπέρα ! Μπαινω συχνά, είμαι ενημερωμένος για όλα, απλά δεν σχολιάζω! Έχω δει και το δικό σου πρόβλημα! Έχω 86.000 χλμ και ευτυχως δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα, εκτός από ένα θέμα με την πόρτα του συνοδηγού, που έτριζε και τελικά ήθελα από μέσα να το κολλήσω σε ένα σημείο. Τώρα όσο αφορά την ενημέρωση δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή ούτε στην ταχύτητα ούτε στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου γενικά. Σκέφτομαι έντονα τελευταία το ενδεχόμενο να του περάσω κάποιο προγραμμα ώστε να ανέβω λίγο σε άλογα και ροπή. Απ ότι έχω δει και από άλλους είναι ευχαριστημένοι, όποτε σκέφτομαι μήπως προχωρήσω κι εγώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
35 λεπτά πριν , sokratis91 said:


Καλησπέρα emoji3.png! Μπαινω συχνά, είμαι ενημερωμένος για όλα, απλά δεν σχολιάζω! Έχω δει και το δικό σου πρόβλημα! Έχω 86.000 χλμ και ευτυχως δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα, εκτός από ένα θέμα με την πόρτα του συνοδηγού, που έτριζε και τελικά ήθελα από μέσα να το κολλήσω σε ένα σημείο. Τώρα όσο αφορά την ενημέρωση δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή ούτε στην ταχύτητα ούτε στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου γενικά. Σκέφτομαι έντονα τελευταία το ενδεχόμενο να του περάσω κάποιο προγραμμα ώστε να ανέβω λίγο σε άλογα και ροπή. Απ ότι έχω δει και από άλλους είναι ευχαριστημένοι, όποτε σκέφτομαι μήπως προχωρήσω κι εγώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπράβο, χαίρομαι που βρίσκονται & κάποιοι φίλοι εδώ μέσα να βελτιώνουν την αξιοπιστία της VW :thumbsu:

Ας είναι μόνο η πόρτα το θέμα που θα σου βγάλει το Polάκι.

Από όσο έχω δει & εγώ για τα προγράμματα, πρέπει να βελτιώνουν πολύ την οδηγική συμπεριφορά του αυτοκινήτου.

Αν το κρατούσα & εγώ, σίγουρα θα έβαζα κάποιο πρόγραμμα.

Προχώρα το, από τις περιγραφές που έχω δει και από παιδιά εδώ μέσα, αξίζει. Και όσο αν επέμεινα για το αν τους έβγαλε κάποιο πρόβλημα μετά το πρόγραμμα, η απάντηση είναι αρνητική.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έκανα πρόσφατα την ενημέρωση, πριν 2 εβδομάδες, μ είπαν ότι δεν θα δεις διαφορά στην λειτουργία του κινητήρα (που πράγματι δεν είδα) και δεν θα χαθεί το πρόγραμμα (που δεν έχω δει να έχει χαθει). έχει να κάνει η ενημέρωση με την πίεση του καυσίμου μου είχε πει, δεν έχει να κάνει με τις επιδόσεις-λειτουργια του κινητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πήγα το αμάξι μου POLO 1.4 TDI στο συνεργείο σήμερα για σέρβις διότι έκανε έναν παράξενο θόρυβο σαν κροτάλισμα. Μου είπε να αλλάξω βολάν το κόστος του είναι 1030 Ευρώ και ότι η εταιρία κάλυπτε το 70%. Έμενα μου βγήκε ένα κόστος 310 Ευρώ + 130 Ευρώ τα εργατικά. Απλά θέλω να καταλάβω το κόστος αυτό πρέπει να το πληρώσω ή είναι δωρεάν λόγο αστοχίας του υλικού η κάποιας οδηγίας. Το αμάξι είναι VW POLO TDI 1.4 έτους 2014, 68000 χλμ .

 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
3 hours ago , Dimosthenis Statiras said:

Καλησπέρα σας,

 

Πήγα το αμάξι μου POLO 1.4 TDI στο συνεργείο σήμερα για σέρβις διότι έκανε έναν παράξενο θόρυβο σαν κροτάλισμα. Μου είπε να αλλάξω βολάν το κόστος του είναι 1030 Ευρώ και ότι η εταιρία κάλυπτε το 70%. Έμενα μου βγήκε ένα κόστος 310 Ευρώ + 130 Ευρώ τα εργατικά. Απλά θέλω να καταλάβω το κόστος αυτό πρέπει να το πληρώσω ή είναι δωρεάν λόγο αστοχίας του υλικού η κάποιας οδηγίας. Το αμάξι είναι VW POLO TDI 1.4 έτους 2014, 68000 χλμ .

 

Ευχαριστώ πολύ. 

Καλησπέρα φίλε μου. Έχεις προβεί ποτέ ξανά σε αυτήν την αλλαγή βολάν ή τα 68.000 χλμ. ήταν απροβλημάτιστα;

Στους περισσότερους εδώ μέσα -με αυτοκίνητο σαν το δικό σου, 1.4 TDI- είτε εμφανίστηκε πρόβλημα στο βολάν εντός εγγύησης ή τους ήρθε οδηγία ανάκλησης ώστε να επισκεφθούν το συνεργείο για άμεση δωρεάν αλλαγή βολάν, δίσκο-πλατό, ημιαξόνιο & επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου (στα πλαίσια εγγύησης).

Αν δεν σε ενημέρωσαν ποτέ (ειδικά αν έκανες και τα σέρβις σου σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο), νομίζω πρέπει να πάρεις τηλέφωνο/στείλεις email (μέσω δικηγόρου;) στην Kosmokar, για μένα δεν επιτρέπεται να επωμιστείς εσύ το κόστος, θα είναι ξεφτίλα να μη το δεχτούν.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

ειδικά από την στιγμή που σου λένε να ότι θα πάρουν ένα μεγάλο μέρος της ζημιάς αυτοί δλδ από τα 1030 θα πληρώσεις 450 εσύ να ξέρεις ότι κάποια πουστια θα κάνουν.πηγαιμε σε άλλη αντιπροσωπεία πες τους έχω έρθει για την ανάκληση που σβηνει στις χαμηλές με 2α και άσε να σου το αλλάξουν λόγο ανακλησης.μην χαρίζεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

φίλε, αν είσαι από Αθήνα, πήγαινε στην Πειραιώς στην vw, θα κοιτάξουν αν έχεις κάνει την ανάκληση για το βολάν και αν δεν την έχεις κάνει στην κάνουν αυτοί τσάμπα...πάρε τους τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Είχαν κάνει ανάκληση και για βολάν ; Γτ δεν μ είχαν ενημερώσει κάτι τέτοιο ! Και στην Καρεντα μ ειπαν ότι ήταν μόνο για επαναπρογραματισμο εγκεφάλου για τότε π έσβηνε στην Δευτέρα ! 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
3 hours ago , tasos1988 said:

Είχαν κάνει ανάκληση και για βολάν ; Γτ δεν μ είχαν ενημερώσει κάτι τέτοιο ! Και στην Καρεντα μ ειπαν ότι ήταν μόνο για επαναπρογραματισμο εγκεφάλου για τότε π έσβηνε στην Δευτέρα ! 

Είχαν κάνει, ναι, τόσοι παθόντες είμαστε - αν διάβασες το παρόν από την αρχή. Καρέντα ε; Πάρε τηλέφωνο στην Κοσμοκάρ ή στείλε επίσημο email, πως κατέρρευσε το βολάν και ουδέποτε ενημερώθηκες για ανάκληση από την αντιπροσωπεία που το αγόρασες, επισυνάπτοντας και το κοστολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με ένα παιδι από την Κοσμοκαρ και μ είπε ότι ουδέποτε υπήρξε ανάκληση για το βολάν ! Θα με τρελάνουν κι αυτοί ! Και από την καρεντα μ έδωσαν και 10 μέρες διορία να μ το φτιάξουν στην μισή τιμή από τα 1500 δηλαδή με 750 !

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 ώρα πριν , tasos1988 said:

Μίλησα με ένα παιδι από την Κοσμοκαρ και μ είπε ότι ουδέποτε υπήρξε ανάκληση για το βολάν ! Θα με τρελάνουν κι αυτοί ! Και από την καρεντα μ έδωσαν και 10 μέρες διορία να μ το φτιάξουν στην μισή τιμή από τα 1500 δηλαδή με 750 !

Να μου δώσεις τα στοιχεία του να τον πάρω να τον βρίσω που θα μας πει πως δεν αλλάχτηκαν ποτέ. Από διπλής μάζας σε μονής μάζας (μου άλλαξε όλο το αυτοκίνητο με τη φτηνιάρικη λύση που βρήκαν οι Γερμανοί για να ξεπετάξουν το πρόβλημα). Μεγάλος αριθμός POLO 1.4 TDI. 75 ή 90 άλογα. Με χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων. Για κατόχους από τέλη 2014 και μετά. Θα μας τρελάνουν, αμάν με την κοροϊδία σε αυτή τη χώρα. Δεν ξέρω φίλε, κάτι δε μου αρέσει σε όλο αυτό, ειδικά στη μισή τιμή των καλοθελητών της Καρέντα.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Είναι για γέλια οι άνθρωποι ! Του είπα ότι θα επικοινωνήσω με την εταιρεία στην Γερμανία και μ είπε ότι δεν πρόκειται να βρω άκρη από κει κι ότι είναι αυτό π μ λέει η Κοσμοκαρ ! Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω το έντυπο της ανάκλησης ! Αν το έβρισκα θα πήγαινα με τον δικηγόρο μ από κει . 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 ώρα πριν , tasos1988 said:

Είναι για γέλια οι άνθρωποι ! Του είπα ότι θα επικοινωνήσω με την εταιρεία στην Γερμανία και μ είπε ότι δεν πρόκειται να βρω άκρη από κει κι ότι είναι αυτό π μ λέει η Κοσμοκαρ ! Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω το έντυπο της ανάκλησης ! Αν το έβρισκα θα πήγαινα με τον δικηγόρο μ από κει . 

Έντυπη επιστολή στους παθόντες δεν ήρθε ποτέ, τηλεφωνικά ενημερωθήκαμε οι περισσότεροι, αλλά όλο και κάποιος θα έχει σημειωμένο τον αριθμό της ανάκλησης είτε στο service book ή αλλού. Μπορεί να έχει αναφερθεί και εδώ μέσα κάπου, ψάξε λίγο. Για μένα πάντως, δε χάνεις τίποτα να στείλεις/στείλετε με δικηγόρο ένα email στη Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία στην Πειραιώς, θα σ ζητήσουν αριθμό κινητήρα (και στην κοσμοκαρ, αν δεν κάνω λάθος) και θα στο αλλάξουν τσάμπα. είχα πάει για την ανάκληση και τους είπα πως κρατάει ψηλά ρελαντί και με ρώτησαν για να μ κάνουν την αλλαγή βολάν, τσάμπα, αν δεν την έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συνοδοιποροι,

Εχω διαβασει ολη την συζητηση εως τωρα και εχω εντυπωσιαστει/μπερδευτει/απογοητευθει..

 

Εχω καποια εμπειρια απο diesel διοτι τα τελευταια 3 χρονια οδηγω ενα Α3 TDI απο το οποιο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αν και μου πηρε κανα εξαμηνο να συνελθω απο το προηγουμενο που ηταν Α3 1.8Τ (βενζινη).

 

Πρεπει λοιπον να παρουμε ενα αυτοκινητο ακομα στην οικογενεια - ιδανικα μεταχειρισμενο diesel - το οποιο θα διανυει καθημερινα 120km στην Εθνικη εκ των οποιων τα 80km ειναι σε ανοιχτο, καθαρο δρομο που μπορεις να ταξιδεψεις με σταθερα 120-130km και τα υπολοιπα 40km ειναι στο μποτιλιαρισμα που υπαρχει καθε πρωι στον Κηφισο μεχρι το Φαληρο.

 

Εχουμε καταληξει στο Polo 1.4 tdi και μαλιστα σημερα βρηκαμε ενα πολυ ωραιο στην εκδοση comfortline, μοντελο 12/2014 σε καταστημα με μεταχειρισμενα αντιπροσωπειας στα Νοτια Προαστεια.

 

Διαβαζοντας λοιπον ολα αυτα εδω προβληματιζομαι παρα πολυ. Εχω σκοπο να το παρω για test drive και επισης εχω σκοπο να το παω για ελεγχο σε αλλη αντιπροσωπεια, αλλα τελικα πιστευετε οτι αξιζει;

 

Ακομη κι αν μου πουν οτι εχει γινει το update και η αλλαγη των επιμερους εξαρτηματων (βολαν, ημιαξονιο κλπ)δεν ειναι μεγαλο το ρισκο; 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την πολυτιμη συμβουλη σας :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
13 hours ago , Skab said:

Αγαπητοι συνοδοιποροι,

Εχω διαβασει ολη την συζητηση εως τωρα και εχω εντυπωσιαστει/μπερδευτει/απογοητευθει..

 

Εχω καποια εμπειρια απο diesel διοτι τα τελευταια 3 χρονια οδηγω ενα Α3 TDI απο το οποιο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αν και μου πηρε κανα εξαμηνο να συνελθω απο το προηγουμενο που ηταν Α3 1.8Τ (βενζινη).

 

Πρεπει λοιπον να παρουμε ενα αυτοκινητο ακομα στην οικογενεια - ιδανικα μεταχειρισμενο diesel - το οποιο θα διανυει καθημερινα 120km στην Εθνικη εκ των οποιων τα 80km ειναι σε ανοιχτο, καθαρο δρομο που μπορεις να ταξιδεψεις με σταθερα 120-130km και τα υπολοιπα 40km ειναι στο μποτιλιαρισμα που υπαρχει καθε πρωι στον Κηφισο μεχρι το Φαληρο.

 

Εχουμε καταληξει στο Polo 1.4 tdi και μαλιστα σημερα βρηκαμε ενα πολυ ωραιο στην εκδοση comfortline, μοντελο 12/2014 σε καταστημα με μεταχειρισμενα αντιπροσωπειας στα Νοτια Προαστεια.

 

Διαβαζοντας λοιπον ολα αυτα εδω προβληματιζομαι παρα πολυ. Εχω σκοπο να το παρω για test drive και επισης εχω σκοπο να το παω για ελεγχο σε αλλη αντιπροσωπεια, αλλα τελικα πιστευετε οτι αξιζει;

 

Ακομη κι αν μου πουν οτι εχει γινει το update και η αλλαγη των επιμερους εξαρτηματων (βολαν, ημιαξονιο κλπ)δεν ειναι μεγαλο το ρισκο; 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την πολυτιμη συμβουλη σας :)

 

 

Η αλήθεια είναι πως το περίμενα κάποια στιγμή αυτό το μήνυμα. 

Καλησπέρα λοιπόν από κάποιον παθών, που έχει γράψει και στο παρόν θέμα.

Αρχίζουμε αναφέροντας πως πάντα υπάρχει κίνδυνος όταν αγοράζεις ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο (και δει από έμπορο αυτοκινήτων). Στην περίπτωσή σου, μιας & πρόκειται για diesel αυτοκίνητο, επισημαίνω πως όσο περισσότερο έχει «κάτσει» το αυτοκίνητο, τόσο μεγαλύτερος ο κίνδυνος ελέω βιοντίζελ στο σύστημα του κινητήρα & κυρίως στην αντλία πετρελαίου. Αν είναι ακίνητο π.χ. από τον Μάρτιο του 2018, τότε για μένα υπάρχει θέμα. Όπως επίσης και αν έχει λίγα χιλιόμετρα π.χ. 30.000χλμ και φθαρμένο τιμόνι, κάτι δεν κολλάει.

Όσον αφορά στον προβληματισμό σου, δε νομίζω πως πρέπει να σε προβληματίζει κάτι από τη στιγμή που αφενός θα σχηματίσεις καλή γνώμη από το test drive σου, αφετέρου από τον απαραίτητο τεχνικό έλεγχο σε συνεργείο. Το δικό μου αυτοκίνητο έχει αλλάξει σε σχέση με όταν το πήρα, αυτό είναι απολύτως σίγουρο. Δε λέω πως έχει κάποιο τεχνικό θέμα, απλώς έχει αλλάξει, είτε σε επιδόσεις/κατανάλωση ή σε θόρυβο, όχι σε αξιοπιστία ή εμφάνιση προβλημάτων. Ο υποψήφιος αγοραστής ποτέ δε θα μπει στη διαδικασία να συγκρίνει πως συμπεριφέρεται το αυτοκίνητο με βολάν διπλής μάζας και πως τώρα, με βολάν μονής μάζας, ούτε θα διαπιστώσει αλλαγή στο θόρυβο. Ακριβώς γιατί δεν έχει την προηγούμενη εικόνα.

Οδηγικά πλέον, το αυτοκίνητο δεν έχει πρόβλημα, αυτό θα στο επιβεβαιώσουν & οι υπόλοιποι φίλοι.

Το αυτοκίνητο αξίζει, είναι στιβαρό, οδηγικά αυτό που πρέπει για να κανεις τα πολλά χιλιόμετρα που θα κανεις κάθε μέρα & προσωπικά δεν το βρήκα και πολύ άσχημο όταν το αγόρασα.

Για εμένα φίλε μου, προχώρα το γενικά με το Polo της συγκεκριμένης γενιάς (με την προϋπόθεση ενός καλού ελέγχου, που θα πρέπει να γίνεται σε οποιαδήποτε αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου), το τι γράφω εγώ & ο καθένας μας για την εμπειρία της ανάκλησης δεν έχει να κάνει με την αξιοπιστία του αυτοκινήτου (πλέον).

Πάντα φιλικά.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

φίλε, κάντο ένα test drive και τεσταρετο στις χαμηλές.. στροφές, στενά κλπ και δες το πιο πολύ στην  1η και 2α...εμένα δεν ξέρω μόλις αφήσω το γκάζι δεν έχει ομαλή λειτουργία, φρενάρει σχετικά απότομα ο κινητήρας και απότομα μόλις φτάσει στο σημείο που κρατάει ρελαντί σε τινάζει απότομα μπροστά σαν να πατάς γκάζι...το μόνο παράπονο που έχω από το αυτοκίνητο είναι αυτό..κατά τα άλλα είναι οικονομικό, έχει γκάζι και είναι ότι πρέπει για μικρό αμάξι πόλης αλλά και για ταξίδι...εγώ έχω το highline και άλλο ένα παράπονο που έχω είναι τα καθίσματα (τύπου bucket) είναι τα χειρότερα καθίσματα που έχω κάτσει ποτέ. πολύ σκληρά στα πλάγια και δεν βολεύουν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
5 λεπτά πριν , Skab said:

Αγαπητοι @Polakias TDI @giorgos123 σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο που διαθεσατε και για τις πολυτιμες συμβουλες.

 

καλες γιορτες ευχομαι με υγεια σε ολους :) 

 

 

 

 

Επίσης, να είσαι καλά & καλές αγορές να ευχηθώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Παιδιά έχω μπλέξει κ εγώ άσχημα, πήρα μεταχειρισμένο το πολακι την έκδοση 1.4 btm 75 hp ενώ είχα ακούσει έναν περίεργο ήχο στο ρελαντί κ εφόσον είχα πάρει μηχανικό δικό μ να το ακούσει το αμάξι κ μου είπε ότι ακούγεται οκ (τότε μια ακουγόταν κ μια Όχι) μετά από 15 χιλ στα χέρια μ άρχισε να ακούγεται αρκετά ο θόρυβος.   Τελικά καταλήξαμε ότι είναι στο βολαν το πρόβλημα.(Μάλλον δεν είχε γίνει ανάκληση στο συγκεκριμένο) με τα πολλά το έχω πάει στον δικό μ μάστορα που είναι κ συγγενείς αλλάξαμε βολαν δίσκο πλατό το βολαν μου λέει ήταν σε άθλια κατάσταση έχει κ 146χιλ χιλιόμετρα Κ έκανα αρκετα χιλιόμετρα όπως είπα 15 χιλ. Ενώ χτυπούσε το αμαξάκι. Τέλος πάντων το δένει κ κάνει πάλι τα ίδια ρωτάει κάποιους μηχανικούς μου λέει έχει χτυπήσει το σασμαν όντως το ανοίγει κ ήταν χάλια, μου βρίσκει μεταχειρισμένο το βάζει κ ο θόρυβος συνεχίζει πιο λίγο βέβαια.  Να θέλει κ αναβάθμιση, να φταίει το σασμαν κ αυτό που έβαλε? Πραγματικά δε ξέρω. 

 

 

Πραγματικά έχω τρελαθεί από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.  καλύτερα να ειχα πιέσει  καμία αντιπροσωπεία για ανάκληση μου φαίνεται...

 

Υ.Γ Αν έβαζα πάλι διπλης μάζας θα ήταν πάλι ελαττωματικό ή θα το έχουν διορθώσει? 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , Andreas Tsirigotis said:

καλησπέρα. Παιδιά έχω μπλέξει κ εγώ άσχημα, πήρα μεταχειρισμένο το πολακι την έκδοση 1.4 btm 75 hp ενώ είχα ακούσει έναν περίεργο ήχο στο ρελαντί κ εφόσον είχα πάρει μηχανικό δικό μ να το ακούσει το αμάξι κ μου είπε ότι ακούγεται οκ (τότε μια ακουγόταν κ μια Όχι) μετά από 15 χιλ στα χέρια μ άρχισε να ακούγεται αρκετά ο θόρυβος.   Τελικά καταλήξαμε ότι είναι στο βολαν το πρόβλημα.(Μάλλον δεν είχε γίνει ανάκληση στο συγκεκριμένο) με τα πολλά το έχω πάει στον δικό μ μάστορα που είναι κ συγγενείς αλλάξαμε βολαν δίσκο πλατό το βολαν μου λέει ήταν σε άθλια κατάσταση έχει κ 146χιλ χιλιόμετρα Κ έκανα αρκετα χιλιόμετρα όπως είπα 15 χιλ. Ενώ χτυπούσε το αμαξάκι. Τέλος πάντων το δένει κ κάνει πάλι τα ίδια ρωτάει κάποιους μηχανικούς μου λέει έχει χτυπήσει το σασμαν όντως το ανοίγει κ ήταν χάλια, μου βρίσκει μεταχειρισμένο το βάζει κ ο θόρυβος συνεχίζει πιο λίγο βέβαια.  Να θέλει κ αναβάθμιση, να φταίει το σασμαν κ αυτό που έβαλε? Πραγματικά δε ξέρω. 

 

 

Πραγματικά έχω τρελαθεί από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.  καλύτερα να ειχα πιέσει  καμία αντιπροσωπεία για ανάκληση μου φαίνεται...

 

Υ.Γ Αν έβαζα πάλι διπλης μάζας θα ήταν πάλι ελαττωματικό ή θα το έχουν διορθώσει? 

γιατί δεν πήγες στην αντιπροσωπεία να κάνεις την ανάκληση;πλήρωσες τζάμπα χρήματα για κάτι που είναι ΔΩΡΕΑΝ λόγο ανάκλησης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δυστυχώς δεν το ήξερα μέχρι που απελπιστικά κ άρχισα να ψάχνω εδώ στο φόρουμ..  θα μου βάλει ο μηχανικός μου τα δικά του επάνω κ θα τους το πάω στην αντιπρωσοπεια  μήπως μου το πάρουν με ανάκληση.  (Δύσκολα βέβαια).

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν , Andreas Tsirigotis said:

Γιατί δυστυχώς δεν το ήξερα μέχρι που απελπιστικά κ άρχισα να ψάχνω εδώ στο φόρουμ..  θα μου βάλει ο μηχανικός μου τα δικά του επάνω κ θα τους το πάω στην αντιπρωσοπεια  μήπως μου το πάρουν με ανάκληση.  (Δύσκολα βέβαια).

 

 

γιατί δύσκολα;είναι υποχρεωμένοι να στο περάσουν.να πας και να τους πεις μου σβήνει με 2α και χαμηλές στροφές

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , vasilisrx8 said:

γιατί δύσκολα;είναι υποχρεωμένοι να στο περάσουν.να πας και να τους πεις μου σβήνει με 2α και χαμηλές στροφές

Το κακο είναι ότι το έχουμε ανοίξει το αμάξι, για αυτό και λέω δύσκολα. 

Link to comment
Share on other sites

ποιας χρονολογίας είναι το δικό σου? κ είναι σίγουρο ότι δεν έκανε την ανάκληση ο προηγούμενος? γτ λίγο δύσκολο να έβγαλε 146χιλ χιλιόμετρα με το προηγούμενο βολάν.

Edited by giorgos123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.