Jump to content
kouliss

Αναβάθμιση & Νέα Εμφάνιση

Recommended Posts

Αξιότιμοι επισκέπτες,

Το Hellenic VWClub στην συνεχή προσπάθεια του να παρέχει στα μέλη του τις πλέον εξελιγμένες δυνατότητες στο σύστημα δημόσιων συζητήσεων, πραγματοποίησε μια ακόμη αναβάθμιση στο λογισμικό του συστήματος, ανανέωσε την κεντρική εμφνάνιση και συντήρησε τις δυο εναλλακτικές εμφανίσεις.

Υπενθυμίζουμε τις βασικές δυνατότητες που έχουν οι χρήστες:

- χαρακτηρισμός μιας δημοσίευσης ως αρεστή - Like

- ευκολότερη κοινοποίηση του περιεχομένου σε Facebook, Twitter, κλπ

- δήλωση της τοποθεσίας σας, ώστε οι συντοπίτες να μπορούν να έρθουν σε επαφή για την διοργάνωση συναντήσεων
- δυνατότητα προσθήκης video από τις σελίδες δημοφιλών υπηρεσιών, π.χ. you tube
- προηγμένες δυνατότητες ενσωμάτωσης αρχείων
- κατηγοριοποίηση θεμάτων με την χρήση ετικετών - TAG - για ευκολότερη αναζήτηση

- αξιολόγηση των άρθρων που αφορούν τις συναντήσεις και τις εκδηλώσεις ώστε να υπάρχει βελτίωση
- νέος μηχανισμός αναζήτησης
- βελτίωση της πρόσβασης μέσω "έξυπνων" κινητών τηλεφώνων μέσω του συστήματος Tapatalk

- απευθείας επικοινωνίας με την χρήση του VWClub Instant Messenger έτσι  αποφεύγεται η δημοσίευση περιττού περιεχομένου (off topic)

Πέρα απο τις τεχνολογικές βελτιώσεις της κατασκευάστριας εταιρείας, η ομάδα μας αναβάθμισε και τις εμφανίσεις του φόρουμ ώστε να μπορεί ο κάθε επισκέπτης να επιλέξει αυτή που του ταιριάζει. Μπορείτε να τις δοκιμάσετε κάνοντας χρήση του επιλογέα "Αλλαγή Θέματος" που βρίσκεται στο κάτω μέρος της σελίδας.

Τονίζουμε την μεγάλη καινοτομία του φόρουμ που είναι η δυνατότητα της κατηγοριοποίησης των θεμάτων με την χρήση ετικετών (TAG). Με τον τρόπο αυτό θα μπορούν όλοι να εντοπίζουν το επιθυμητό περιεχόμενο ευκολότερα.
Παράδειγμα: Θεωρήστε ότι κάποιο μέλος εισάγει άρθρο στην γενική κατηγορία GOLF και στο πεδίο ετικέτας - TAG συμπληρώσει το μοντέλο του οχήματος του π.χ. GOLF V.
Όταν κάποιο άλλο μέλος αναζητήσει πληροφορία στην γενική κατηγορία GOLF για το μοντέλο GOLF V το σύστημα αναζήτησης θα ελέγξει τις διαθέσιμες ετικέτες - TAGs που έχουν εισαχθεί κατά την ανάρτηση περιεχομένου και θα του εμφανίσει τα θέματα που αντιστοιχούν μόνο σε αυτό το μοντέλο.

Σας γνωστοποιούμε ότι τον Δεκέμβριο του 2010 συνέβη σοβαρό πρόβλημα στο κεντρικό μας σύστημα με αποτέλεσμα να καταστραφεί μεγάλος όγκος αρχείων και φωτογραφιών που φιλοξενούταν σε αυτό. Για τον λόγο αυτό στο Άλμπουμ μπορεί να συναντήσετε κατηγορίες που απουσιάζουν τα αρχεία. Αυτό έχει παραμείνει έτσι ώστε αν οι παλαιοί χρήστες μπορέσουν να βρουν τα πρωτότυπα αρχεία να τα "ανεβάσουν" στο σωστό άλμπουμ. Φυσικά θα ήταν χρήσιμο να βοηθήσουν όλα τα μέλη για αυτό, ώστε να συμπληρώσουμε το ιστορικό μας αρχείο. Επίσης αν υπάρχει μεγάλος όγκος, τότε είναι δυνατή η μαζική εισαγωγή μέσω άλλης μεθόδου.

Για τυχόν προβλήματα μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο webmaster [@] vwclub.gr ώστε να βρούμε την λύση.

Με εκτίμηση,
η ομάδα Webmaster.          

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχάριστη η αλλαγή μόνο που αντιμετωπίζω ένα οπτικό πρόβλημα.

 

Χρησιμοποιώ Lubuntu 14.04 και Firefox 32.0.3 και πλέον με την καινούρια μορφή δεν μπορώ να έχω στην κεντρική σελίδα του forum σημειωμένες με έντονους χαρακτήρες τις υποενότητες που έχουν νέα μηνύματα (ή μη αναγνωσμένα από εμένα). Θέλω να πιστεύω όμως ότι δεν είναι θέμα λειτουργικού - φυλλομετρητή.

 

π.χ.

 

Στην ενότητα POLO καμία υποενότητα δεν είναι με έντονους χαρακτήρες.

 

Δεν ξέρω αν έχω περιγράψει με σαφήνεια το πρόβλημα και για το λόγο αυτό σας επισυνάπτω ένα στιγμιότυπο της οθόνης μου, όπου όλες οι υποενότητες κάθε μιας ενότητας φαίνονται ως αναγνωσμένες, ενώ η ενότητα μου δείχνει ότι υπάρχουν νέα μηνύματα.

 

 

post-9820-0-28361600-1416861980_thumb.jp

Edited by stratosg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχάριστη η αλλαγή μόνο που αντιμετωπίζω ένα οπτικό πρόβλημα.

 

Χρησιμοποιώ Lubuntu 14.04 και Firefox 32.0.3 και πλέον με την καινούρια μορφή δεν μπορώ να έχω στην κεντρική σελίδα του forum σημειωμένες με έντονους χαρακτήρες τις υποενότητες που έχουν νέα μηνύματα (ή μη αναγνωσμένα από εμένα). Θέλω να πιστεύω όμως ότι δεν είναι θέμα λειτουργικού - φυλλομετρητή.

 

π.χ.

 

Στην ενότητα POLO καμία υποενότητα δεν είναι με έντονους χαρακτήρες.

 

Δεν ξέρω αν έχω περιγράψει με σαφήνεια το πρόβλημα και για το λόγο αυτό σας επισυνάπτω ένα στιγμιότυπο της οθόνης μου, όπου όλες οι υποενότητες κάθε μιας ενότητας φαίνονται ως αναγνωσμένες, ενώ η ενότητα μου δείχνει ότι υπάρχουν νέα μηνύματα.

 

 

attachicon.gifvwvlub_gr.jpg

Έγινε κατάλληλη ρύθμιση και πλέον φαίνονται με έντονα γράμματα τα αδιάβαστα Sub Forums.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω το προηγουμενο

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προτιμω το προηγουμενο

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Νίκο μπορείς από το τέλος της σελίδας (Change Theme ==> 6.2A) να αλλάξεις στο προηγούμενο ;-)

 

Προσωπικά μου αρέσει το 6.3 Α & Β (μαύρο).

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μπορείς από το τέλος της σελίδας (Change Theme ==> 6.2A) να αλλάξεις στο προηγούμενο ;-)

I know...

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ μέχρι να το συνηθίσω, αυτές τις μέρες..

 

:search:

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω το 6.3 C

 

Προτιμω το προηγουμενο, μου βγαινουν τα ματια ετσι !
Δεν βρηκα κατι στο τελος της σελιδας να αλλαξω

Τεεερμα κατω + αριστερα διπλα απο το πορτοκαλι εικονιδιο (rss) . Αλλαγη θεματος ή change theme

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο όμορφο το νέο theme, το παλιό φαινόταν κάπως πρόχειρο και αδικούσε την πλατφόρμα, στην αρχή δεν είχα καταλάβει καν πως είναι IPB.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία αναβαθμίστηκε και το Tapatalk στην τελευταία του έκδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμοι επισκέπτες,

Από σήμερα ενεργοποιήθηκαν δύο νέα θέματα - εμφανίσεις για το φόρουμ του Hellenic VWClub! Τα δύο θέματα αφορούν τις χριστουγεννιάτικες εμφανίσεις που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να είστε στο πνεύμα των ημερών.

Θα τις βρείτε κάτω αριστερά κάνοντας κλικ στο σημείο Αλλαγή Θέματος και επιλέγοντας την εμφάνιση που σας αρέσει περισσότερο, δηλαδή την VWClub v6.3 - XMass ( Α ) ή την VWClub v6.3 - XMass ( Β ).

 

Με εκτίμηση,

η ομάδα Webmaster.

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμοι φίλοι του Hellenic VWClub,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο επόμενο διάστημα θα διακοπεί η δυνατότητα χρήσης των εμφανίσεων VWClub v6.2A, v6.3B, και v6.3C λόγω αναβάθμισης του λογισμικού του φόρουμ. Θα γίνει προσπάθεια με τους δημιουργούς της βασικής εμφάνισης για να αναβαθμιστεί στη νεότερη έκδοση.

 

Με εκτίμηση,

η ομάδα Webmasters.

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμοι φίλοι του Hellenic VWClub,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βελτιώθηκε η κεντρική σελίδα του Hellenic VWClub (www.hellenicvwclub.gr ή www.vwclub.gr) και άλλαξε η εμφάνιση με στόχο την καλύτερη πλοήγηση και πληροφόρηση των επισκεπτών.

 

Με εκτίμηση,

η ομάδα Webmasters.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.