Jump to content
faniaros

Golf 7 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

4 hours ago , TASOS M, said:

Τα  κόκκινα  με  τα  πράσινα  δεν  παντρεύονται. Το  ότι  έχεις  την  εργοστασιακή  εγκατάσταση, δεν  σημαίνει  ότι  κάθε  μπακαλίστικη    μετέπειτα  εφαρμογή  θα έχει  το  ίδιο  ασφαλές  αποτελέσματα.

Λες τα προφανή και συμφωνώ απόλυτα για αυτό και γράφω παραπάνω ότι θέλει ψάξιμο..το σχολίασα ως κίνηση απλά...τίποτα δεν γίνεται πρώτα χωρίς ψάξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ενδιαφέρομαι εγώ και θα ήθελα να με ενημερώσεις και που έκανες την τοποθέτηση . Και ποιο το κόστος τοποθέτησης .
Την τοποθέτηση την έκανα στην αντιπροσωπεία. Δεν θυμάμαι πόσο χρέωσαν ακρίβως γιατί είχα και service γύρω στα 30€. Ότι χρειαστείς μου λες.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στην αγορά (κάπου το είχα ξαναγράψει εδώ μέσα)

 

Σε φανάρια χωρίς προτζεκτορα μπορείς να βάλεις λάμπες H7R που δεν στραβώνει τους άλλους.

 

Αλλά να είναι H7R όχι Η7

Link to comment
Share on other sites

Για τη μεγάλη σκάλα που είναι και ημέρας και παίρνει H15 έχω δει αυτές τις επιλογές σε LED

 

http://deautokey.com/product/h15-daytime-running-leds-high-beams-100-plug-play-fits-many-volkswagen-audi-models\

 

https://www.simoniracing.com/it/h15-led-conversion-fanless

 

https://www.ledperf.co.uk/high-power-led-bulbs-for-volkswagen-golf-7-headlights-p-30206.html

 

https://www.france-xenon.com/en/4727-h15-high-power-led

 

Κάποια γνώμη;

Edited by ANGO
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία. 

Για όποιον ενδιαφέρεται.

 

 

 

Βρήκα και αυτές H15

 

https://www.headlightexperts.com/catalog/product/view/id/436/s/high-beam-h15-single-beam-led-technology-kit/category/2/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος golf mk7 r-line και θέλω να αλλάξω τις λάμπες αλογόνου που έχει εργοστασιακά. Έχει να προτείνει κάποιος κάτι?

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος golf mk7 r-line και θέλω να αλλάξω τις λάμπες αλογόνου που έχει εργοστασιακά. Έχει να προτείνει κάποιος κάτι?

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καλησπερα! Εγω εβαλα τις Philips Η7 Xtreme vision και ειδα πραγματικα μεγαλη διαφορα. Στις προτεινω ανεπιφυλακτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, νεος κατοχος μεταχειρισμενου golf 2017 1.0 tsi dsg. θελω να προσθεσω προβολεις ομιχλης. Μπαινουν κανονικα με τον εργοστασιακο διακοπτη; Κοστος; ευχαριστω, Γιωργος. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, νεος κατοχος μεταχειρισμενου golf 2017 1.0 tsi dsg. θελω να προσθεσω προβολεις ομιχλης. Μπαινουν κανονικα με τον εργοστασιακο διακοπτη; Κοστος; ευχαριστω, Γιωργος. 

Καλησπερα. Απ οσο ξερω θα πρεπει να περαστει καλωδιωση για τους προβολεις απ τη στιγμη π δεν τους ειχε στον εξοπλισμο. Και εννοειται θα πρεπει να αλλαχτει και ο υπαρχων διακόπτης. Τωρα κατα ποσο ειναι αυτο εφικτο και αν σε συμφαιρει δεν το ξερω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω τις drl λάμπες σε led σε golf 7.Αν έχω καταλάβει καλά αυτές είναι διπλές λάμπες και είναι μαζί φώτα ημέρας με μεγάλα φώτα.Αυτες που έχω βάλει φώτο κάνουν?? Η βγαίνουν και η15 με μόνο μία ίνα?? 1201001932a0af2d966e081d07c3e3d2.jpg

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικη χαμηλης ποιότητας με κανα driver της πλάκας και χωρις ψύκτρα, σου φαίνεται οτι μπορεί να βγάλει φως?

Link to comment
Share on other sites

Αν μου φαινόταν το αντίθετο δε θα ρωτούσα. Έχω πάρει τις η7 σε night eye και είναι πολύ καλές. Απλά δεν ήξερα ότι είναι και μεγάλη σκάλα μαζί για drl μόνο πιστεύω μια χαρά θα είναι. Έχεις να μου προτείνεις κάτι διαφορετικό?

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμάσει, αλλα κατι τέτοιο ίσως σου κανει καλλίτερα

https://www.ebay.com/itm/2X-CANBUS-GOLF-MK7-H15-C6-CREE-LED-DRL-HIGH-BEAM-BULBS-PURE-XENON-WHITE-6000K/264633608385?hash=item3d9d6468c1:g:GcgAAOSwGC9eRfEe

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτές

#Aliexpress € 45,53  40%OFF | NOVSIGHT H15 Car led bulb Brighter 200% LED Headlight Auto LED Headlamp Replacement Canbus Error Free For Cars Automobile
https://a.aliexpress.com/_dS1BQC0

Τις έχω έξι μήνες είναι εξαιρετικές δεν βγάζουν σφάλμα και έχουν πολύ δυνατό φως.

Edited by ANGO
Link to comment
Share on other sites


Οκ μάλλον την πάτησα γιατί τις εχω παραγγείλει ήδη. Λογικά για μεγάλα φώτα δε θα κάνουν και θα έχω θέμα... Μάλλον θα πάρω μια από αυτές που μου προτείνατε. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Οκ μάλλον την πάτησα γιατί τις εχω παραγγείλει ήδη. Λογικά για μεγάλα φώτα δε θα κάνουν και θα έχω θέμα... Μάλλον θα πάρω μια από αυτές που μου προτείνατε. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τελικα οι drl μια χαρα αλλα τα μεγαλα φωτο καντηλακι f99d98c8869fb8de483dcbe2433756d4.jpg

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!

Ακόμα βολτάρω σε αυτό το ποστ και ακόμα δεν έχω καταλήξει... Το τελευταίο διάστημα σκέφτομαι έντονα να αλλάξω εντελώς τα φωτιστικά σώματα με Osram LEDriving, είναι φωτιστικά με προτζέκτορες στα οποία όλες οι λάμπες είναι LED. Το κόστος, γύρω στο χιλιάρι... Αξίζει; Τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Ομολογώ πως δεν είμαι φαν του design ούτε και της τιμής, ωστόσο αν αξίζει το αποτέλεσμα, λέω να κάνω την αλλαγή.  Παραθέτω και βίντεο:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!
Ακόμα βολτάρω σε αυτό το ποστ και ακόμα δεν έχω καταλήξει... Το τελευταίο διάστημα σκέφτομαι έντονα να αλλάξω εντελώς τα φωτιστικά σώματα με Osram LEDriving, είναι φωτιστικά με προτζέκτορες στα οποία όλες οι λάμπες είναι LED. Το κόστος, γύρω στο χιλιάρι... Αξίζει; Τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Ομολογώ πως δεν είμαι φαν του design ούτε και της τιμής, ωστόσο αν αξίζει το αποτέλεσμα, λέω να κάνω την αλλαγή.  Παραθέτω και βίντεο:
 
 

Καλησπερα! Εγω τα εχω τοποθετησει απ το περασμενο καλοκαιρι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Σιγουρα ειναι πιο ακριβα απο καθε τι που κυκλοφορει αλλα οτι πληρωμεις παιρνεις. Φορουσα πριν φαναρια ΚΙΤΤ και ηταν ενα χαλι μαυρο. Δεν εβλεπα μπροστα μου κ μ αυτα ειδα το πραγματικο φως! Το κακο που εχουν ειναι οτι ουτε η ασφαλεια στα καλυπτει σε περιπτωση τρακαρισματος ή σπασιματος κ σε περιπτωση που καει καποιο led αντικαθισταται ολο το φαναρι. Εγω τα συστηνω ανεπιφυλακτα!!!! Απ τις καλυτερες αγορες που εκανα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , marvas8686 said:


Καλησπερα! Εγω τα εχω τοποθετησει απ το περασμενο καλοκαιρι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Σιγουρα ειναι πιο ακριβα απο καθε τι που κυκλοφορει αλλα οτι πληρωμεις παιρνεις. Φορουσα πριν φαναρια ΚΙΤΤ και ηταν ενα χαλι μαυρο. Δεν εβλεπα μπροστα μου κ μ αυτα ειδα το πραγματικο φως! Το κακο που εχουν ειναι οτι ουτε η ασφαλεια στα καλυπτει σε περιπτωση τρακαρισματος ή σπασιματος κ σε περιπτωση που καει καποιο led αντικαθισταται ολο το φαναρι. Εγω τα συστηνω ανεπιφυλακτα!!!! Απ τις καλυτερες αγορες που εκανα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου! Η αλήθεια πως αυτά τα κρυφά κόστη είναι που φοβάμαι που σε αναγκάζουν να αλλάξεις ολόκληρο το φανάρι... Φαντάζομαι πως οι λάμπες της μεσαίας - μεγάλης σκάλας αντικαθίστανται, έτσι; Το καλό είναι πως η εταιρία δίνει δυο χρόνια εγγύηση...

Μπορείς να μου κάνεις μια σύγκριση σε σχέση με τα απλά αλογόνου; Από που τα πήρες; Είχες κάποιο θέμα γενικά; Τα πέρασες μόνος σου; 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα κ γω αυτην την απορια ειχα στειλει μέιλ στην οσραμ κ μου ειπε πως ολο το φαναρι ειναι fix κ ειναι διαμορφωμενο ωστε να μην υπαρχουν αστοχιες κ με μεγαλο χρονο ζωης. Σε καθε πριπτωση οτι κ να συμβει μου ειπαν να επικοινωνησω κατευθειαν μαζι τους πρωτα. Απο κει κ πρα να σ πω οτι τα μεσαια κ τα μεγαλ ειναι η ιδια λαμπα πισω απ το προτζεκτορα. Απλα πισω απ τον προτζεκτορα εχει στο επανω μισο του ενα κλαπετο που ανοιγοκλεινει με τον διακόπτη της μεγαλης σκαλας. Εγω στα εργοστασιακα αλογονου που ειχα, οταν εβαλα H7 Philips Xtreme vision ημουν 1000%ευχαριστημενος. Αλλα ηθελα να βαλω τα led του gtd κ εβαλα τα ρουμανικα Κιττ που ηταν 450€ πεταμενα.. σαν να μην ειχα φωτα καθολου.. κ επαιρναν κ νερο.. ενυδρειο. Κ το ειχαν κ αλλοι το ιδιο προβλημα. Παντως οπως σου ειπα τωρα ειμαι απολυτα ευχαριστημένος κ δεν τα αλλαζω με τιποτα! Τα παρηγγειλαν κ τα τοποθετησαν στο τα παιδια στο VL Garage. Δε χρειαζονται κωδικοποιηση ειναι plug n play.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι φίλε μου! Μια τελευταία απορία... Έχω διαβάσει ότι τα LED όσο περνάει η ώρα ζεσταίνονται και πέφτει η απόδοση - φωτεινότητά τους. Λένε ότι συμβαίνει σε όλες τις LED λάμπες. Έχεις παρατηρήσει κάτι στα δικά σου; Είναι ξεκούραστα σε μεγάλες βραδινές διαδρομές; Στη κακοκαιρία είσαι ευχαριστημένος από την απόδοση;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω δει τιποτα τετοιο. Ειναι συνεχης η αποδοση τους χωρις σκαμπανεβασματα. Δεν κουραζουν καθολου, ουτε τα μεσαια ουτε τα μεγαλα. Εχουν ρύθμιση της δεσμης απο το φαναρι δεξια- αριστερα κ πανω-κατω με torxx επανω στο φαναρι και απο μεσα για τον οδηγο αναλογως το φορτιο. Απο πισω εχουν τα ανοιγματα για αντικατασταση των λαμπτηρων οπως ολα τα φαναρια αλλα για να δω αν αλλαζουν θα επρεπε να βγαλω ολο το φαναρι παλι κ δεν μπηκα στη διαδικασια. Πιστευω παντως πως αν τυχει κ καει, ολο κ κατι θα μπορεις να βαλεις χωρις να χρειαστει να αλλαξεις το φαναρι. Ειπα θα ψαχτω οταν ερθει η ωρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε μου! Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα! Αν το πάρω απόφαση, θα ενημερώσω με νέο post!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας σε αντιστοιχα απο κινα! Εγω εχω βαλει στο polo. Διαφορα απο πριν; Σαν να μην ειχα φωτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.