Jump to content
faniaros

Golf 7 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως είμαι επιφυλακτικός με τη Κίνα, διότι ακούω καλά και κακά πράγματα και δεν θέλω να ρισκάρω με κάτι σημαντικό όπως τα φώτα. Έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο σε μάρκα; Επίσης, δεν υπάρχει θέμα με το τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφυγεις το τελωνειο πρεπει να αγορασεις απο αποθηκη της ευρωπης. Επισης υπαρχουν σχολια στο προιον οποτε μπορεις να δεις ποσο καλα ειναι ή οχι.. δες AliExpress


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λογω προσωπικης που ειχα παρει κατι ρουμανικα (κ καλα για καλυτερα) 450€ κ ενας φιλος κατι κινεζικα στα 400€ κ τα δυο χαλια. Παιρναν φουλ νερα κ απο φως τιποτα. Κ τους ειχα κ led λαμπτηρες. 8541c5aa6dfefa9c3fab9a350d5d9e14.jpg
7967603d6f1f54b80ab94d83b5703565.jpg
Στην κατω φωτο οι δυνατες οριζοντιες ηταν τα μεσαια κ τα τριγωνακια ηταν τα μεγαλα. Πεταμενα λεφτα.. πηγαινα βραδυ κ τα μεσαια φωτιζαν 10μετρε μπροστα απ το αυτοκινητο κ τα μεγαλα φωτιζαν τις ψηλες ταμπελες της εθνικης. Δε μπορεσε κανεις να τις ρυθμισει να ερθουν ευθεια ποτε!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και τους δυο σας για τις απαιτήσεις σας! Θα κάνω την έρευνά μου και θα επιστρέψουμε νεότερα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λογω προσωπικης που ειχα παρει κατι ρουμανικα (κ καλα για καλυτερα) 450€ κ ενας φιλος κατι κινεζικα στα 400€ κ τα δυο χαλια. Παιρναν φουλ νερα κ απο φως τιποτα. Κ τους ειχα κ led λαμπτηρες. 8541c5aa6dfefa9c3fab9a350d5d9e14.jpg
7967603d6f1f54b80ab94d83b5703565.jpg
Στην κατω φωτο οι δυνατες οριζοντιες ηταν τα μεσαια κ τα τριγωνακια ηταν τα μεγαλα. Πεταμενα λεφτα.. πηγαινα βραδυ κ τα μεσαια φωτιζαν 10μετρε μπροστα απ το αυτοκινητο κ τα μεγαλα φωτιζαν τις ψηλες ταμπελες της εθνικης. Δε μπορεσε κανεις να τις ρυθμισει να ερθουν ευθεια ποτε!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πωπω οντως χαλια!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Μιας εβδομάδας κάτοχος Golf VII Variant (όντας οικογενειάρχης με σκύλο!!). Μου αρέσει πολύ το αυτοκίνητο αλλά ήδη έχει αρχίσει και με τρώει το χέρι μου για αναβαθμίσεις. Θέλω να καταλάβω εάν υπάρχουν φανάρια led για το αυτοκίνητο plug n play. Ή όλα θέλουν προγραμματισμό?? Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα!!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Drakosalex said:

Καλησπέρα κι από μένα!! Μιας εβδομάδας κάτοχος Golf VII Variant (όντας οικογενειάρχης με σκύλο!!). Μου αρέσει πολύ το αυτοκίνητο αλλά ήδη έχει αρχίσει και με τρώει το χέρι μου για αναβαθμίσεις. Θέλω να καταλάβω εάν υπάρχουν φανάρια led για το αυτοκίνητο plug n play. Ή όλα θέλουν προγραμματισμό?? Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα!!

Συνήθως τα ιμιτασιόν αντικατάστασης και τα εργοστασιακά θέλουν προγραμματισμό (coding).

Αν πάρεις απλώς κάποια led φανάρια που θα σου αρέσουν, δεν χρειάζονται προγραμματισμό, αφού είναι για να τοποθέτηση από τον ίδιο τον χρήστη...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος μεταχειρισμένου Golf VII 2018 και άλλαξα τις λάμπες αλογόνου της μικρής σκάλας με Philips H7 Crystal vision λευκού φωτός επειδή δεν ήμουν ευχαριστημένος με το κίτρινο φως. Την ίδια μέρα μου έβγαλε ένδειξη κινητήρα στο κατράν. Υπάρχει περίπτωση να είναι από την αλλαγή λαμπών ή συμβαίνει κάτι άλλο και πρέπει να το τσεκάρω?

Edited by Periklisk
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν από τις λάμπες, θα σου έβγαζε λογικά το σύμβολο της λάμπας και όχι του κινητήρα...

Διορθώστε με οι κάτοχοι του αυτοκινήτου εάν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.