Jump to content
Guest

Διαχυτης Για Passat B7

Recommended Posts

εχω το passat 1.6 tdi και θελω να αλλαξω το διαχυτη. τωρα εχω μια μπουκα και θελω να βαλω 2 μπουκες. ο μανισιος διαχυτης δε χωραει τη διπλη, και αν τη χωραει θα ειναι πολυ στριμωγμενα. πηρα τηλ στην αντιπροσωπια χθες, και σημερα πηγα εκει κιολας αλλα δεν εβγαλα ακρη. βρηκα εναν κωδικο στο ebay αλλα δεν υπαρχει ακριβως αυτος. αυτος που βρηκα ειναι 3AF807521A  και αυτος που εχει η αντιπροσωπια ειναι 3ΑΕ807521Α, αντι για F εχει E. ειναι ομως για σενταν η για στεισον βαγκον η ειναι το ιδιο. ξερει καποιος στα σιγουρα τον κωδικο για να το παραγγειλω; αν εχει καποιος 2λιτρο η 1,8 που εχει διπλη μπουκα ας μου στειλει τον κωδικο. θελω να βαλω μαννισιο διαχυτη

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/VW-Passat-Limousine-B7-3AA-Heckstosstangen-Spoiler-3AE807521A-/271556605871?pt=DE_Autoteile&hash=item3f3a08f7af

Ηλία εδώ το δίνει για limousine.H διαφορά του Ε από το F είναι μάλλον το update λόγω νεότερου έτους κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενημερωση. την παρασκευη θα εχω το πακετο.

αυτο στην αγγελια γιατι ειναι τοσο φθηνο; εχει καποιο ελατωμα; μηπως να παρω αυτο για να γλυτωσω κανενα 5-ρικο;


50ρικο

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο είναι Ηλία γι αυτό και η τιμή είναι χαμηλή.Συνήθως κυμαίνεται στο 1/3 της τιμής ενός καινούριου ανταλλακτικού.Δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα αλλά αφενός θα αργήσει να έρθει λόγω εορτών και αφετέρου ως μεταχειρισμένο μπορεί να έχει κάποια μικροφθορά.Εξάλλου με τα μεταφορικά θα ξεπεράσει ενδεχομένως το 50άρικο.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2014 at 8:44 ΠΜ, professor said:

Μεταχειρισμένο είναι Ηλία γι αυτό και η τιμή είναι χαμηλή.Συνήθως κυμαίνεται στο 1/3 της τιμής ενός καινούριου ανταλλακτικού.Δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα αλλά αφενός θα αργήσει να έρθει λόγω εορτών και αφετέρου ως μεταχειρισμένο μπορεί να έχει κάποια μικροφθορά.Εξάλλου με τα μεταφορικά θα ξεπεράσει ενδεχομένως το 50άρικο.

Τελικα υπήρξε κανένα νεώτερο από τότε??? 

 

Ο διαχύτης με τον κωδικο 3ΑΕ807521Α ήταν τελικά για sedan η για κανένα άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Κανείς κάτοχος passat b7 ξέρει τελικά αν ο πίσω διάχυτης με διπλή εξάτμιση είναι αυτός ο κωδικός που αναφέρετε ποιο πάνω???

 

Το έχει ψάξει κάνεις? Γιατί αυτός που έκανε το θέμα δεν μας είπε ποτέ αν τελικά ο διαχυτης με διπλή εξάτμιση  είναι με αυτόν τον κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.