Jump to content
κολλιας

Καταναλωση

Recommended Posts

Αυτό με την διαφορά θερμοκρασίας δεν το λέω έτσι το έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά το έχω συζητήσει και με τα παιδιά και στα τρία πρατήρια (Ανθούσα, Φιλαδέλφεια, Κηφισιά).. Παράδειγμα το καλοκαίρι από εντελώς άδειο το αυτοκίνητο γέμιζε με 10 κιλά και όλη αυτή την περίοδο με τις χαμηλότερες θερμοκρασίες γεμίζω 12+ κιλά.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με ολα οσα προειπε στα ανωτερω ποστ ο φιλος Πετρος!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

σήμερα έκανα 114 χλμ συνολικά:

 

Αθήνα-Κηφισίας-Διόνυσος-Πεντέλη-Νεα Μακρη-Μαραθώνας-Σχοινιάς

και ο γυρισμός:

Σχοινιάς-Μαραθώνας-Αγιος Στέφανος-Εθνική οδός-Αθήνα (με κάποιες ενδιάμεσες παρακάμψεις)

 

Μέση κατανάλωση 2,9κιλά/100χλμ :db:  σύμφωνα με το maps&more....

 

not bad at all...(για up με 15αρες αλουμινιου)....

Link to comment
Share on other sites

Με χαρα ενημερωνω οτι απο χθες λειτουργει κανονικα το πρατηριο φυσικου αεριου στο Βόλο,

ας το εχουν υπ'οψιν τους οι κατοχοι ecoup.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως Πετρο,με 15€ φ/α πας Θεσσαλονικη που και εκει υπαρχουν δυο πρατηρια φ/α που λειτουργουν πλεον.

Ενα στα Διαβατά (Κων/νου Καραμανλή 136, Τηλ. 2310 780330)

και το αλλο Πυλαία Γεωργικής Σχολής 128,(Τηλ. 2310 365010)

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση παιδια!εφαγα φλασια τωρα.ποσα κλειδια σας δώσανε με το up????ειπα να μην ανοίξω νέο θέμα γι αυτο.

 

Δύο κλειδια φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την έκδοση βασικά. Στην Take Up, την Move Up και την Eco Up δίνουν ένα με τηλεχειρισμό και ένα απλό κλειδί.. Στην High Up και επάνω δυο κλειδιά με τηλεχειρισμό όπως και σε όλα τα άλλα μοντέλα της VW.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση σημερα ρωτησα (Αμπελοκηπους) για κλειδι γνησιο vw που να εχει κλειδωμα και συναγερμο συν πορτ μπαγκαζ

και μου εκανε τιμη προσφορας 120 ευρω μαζι με τον συντονισμο ολα κομπλε.

Μου φανηκαν πολλα αλλα στην αντιπροσωπεια σιγουρα θαναι πολυ περισσοτερα,(πιθανον τα διπλα).

Αν μαζευτουμε 3-4 πιθανον να πεσει και στα 100...

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πει ο πατέρας μου ακριβώς το ίδιο πράγμα, από τότε που πήραμε το αμάξι.. Να βγάλουμε δηλαδή ένα εφεδρικό κλειδί κανονικό κομπλέ για καλού και για κακού. Τα λεφτά που θα ζητάει η αντιπροσωπεία σίγουρα θα είναι παραπάνω, υποθέτω κάπου στο 300άρι. Και τα 120 δεν είναι λίγα βέβαια για την συγκεκριμένη δουλειά, αλλά αν μαζευτούμε όντως κάποια άτομα μπορούμε να πετύχουμε να μας ρίξει την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια σκεψη εκανα και εγω αν πεσει στα 100€ θα το κανω να υπαρχει για εφεδρικο,

μια και ειναι ιδιο με το λογοτυπο vw ακριβως οπως αυτο που μας δωσανε ενα με την αγορα Up,

(ανοιγοκλεινει ασφαλειες-συναγερμο και το μεσαιο κουμπι το πορτ μπαγκαζ).

Υποθετω ιδια τιμη θαναι και για Golf,Polo κλπ.(αν καποιος θελει).

Υπ'οψιν χρειαζεται και το αυτ/το εκει για τον συντονισμο συχνοτητων ιμομπιλαϊζερ-συναγερμο κλπ.

Παμε λοιπον μια προχειρη λιστα να δουμε ποσοι μαζευομαστε και αναλαμβανω εγω ''το παζαρι''

εκτος αν θελει ναρθει καποιος να παμε μαζι επι τοπου στον κλειδαρα για συννενοηση.

 

1) aetos

2) Petros K

3)

4)

5)

 

Θα παρακαλουσα οποιος ενδιαφερεται ναναι σιγουρος για την συμμετοχη για να μην εκτεθουμε οτι ειμαστε π.χ.(πεντε και στο τελος παμε δυο).

Αν δεν μαζευτουμε καποιοι,τοτε το ξεχναμε για την ωρα,μια και και δεν ειναι ακρως απαραιτητο,γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι.

Αν πρεπει να μεταφερθει σε αλλο thread με ονομασια κλειδια VW,ισως ναναι καλυτερα για να το δουν ολοι και να πουν την αποψη τους.

Link to comment
Share on other sites

Με χαρα ενημερωνω οτι απο χθες λειτουργει κανονικα το πρατηριο φυσικου αεριου στο Βόλο,

ας το εχουν υπ'οψιν τους οι κατοχοι ecoup.

Mε διπλη πλεον χαρα σας ξαναενημερωνω οτι λειτουργει αλλο ενα πλεον πρατηριο

φυσικου αεριου στην Λαρισα.(γινανε επτα).

Μονο προσοχη στο ωραριο λειτουργιας τους... http://www.depa.gr/content/article/002003003/11.html

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι το επόμενο που θα ανοίξει στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχει ανοιξει πάντως.. Είναι έτοιμο βέβαια αλλά έχουν περάσει 4 μήνες απο τότε που ειπε οτι θα ανοιξει σε λιγες ημερες!

Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα ανοίξουν κι αλλα CNG πρατήρια,που ηδη εχουν δρομολογηθεί πλέον.

Απο πληροφορίες που θα τσεκάρω ''ο ιδιος γιά επαλλήθευση'',ανοίγει μάλλον κι εδώ...

(Φυσικό αέριο ..... 19ο ΧΛΜ Λ.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΡΩΠΙΟΥ, ΚΟΡΩΠΙ )

 

Υ.Γ. Φίλοι μου,θα επανέλθω στό θέμα μας με εγκυρες-διασταυρωμένες πληροφορίες!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι περιοχές που ηδη υπάρχει το Φ/Α στην Αττική ειναι¨αλφαβητικά αυτές και διαρκώς επεκτείνεται
Edited by aetos
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ  

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ  

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 

ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ

ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ 

ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΙΛΙΟΝ

ΝΙΚΑΙΑ 

ΑΘΗΝΑ

ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΠΑΛΑΙΟ ΨΥΧΙΚΟ 

ΑΛΙΜΟΣ

ΚΑΜΑΤΕΡΟ

ΠΑΛΛΗΝΗ 

ΑΝΟΙΞΗ

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΠΑΠΑΓΟΣ 

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ 

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΠΕΡΑΜΑ

ΑΧΑΡΝΕΣ

ΚΟΡΩΠΙ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΒΟΥΛΑ

ΚΡΥΟΝΕΡΙ

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ

ΠΕΥΚΗ

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΜΑΝΔΡΑ

ΤΑΥΡΟΣ

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΥΜΗΤΤΟΣ

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ

ΦΙΛΟΘΕΗ

ΓΛΥΦΑΔΑ

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

ΧΑΪΔΑΡΙ

ΔΑΦΝΗ

ΜΟΣΧΑΤΟ

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ 

ΕΛΕΥΣΙΝΑ

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.