Jump to content
pettros

Golf Mk 7 "40 Years Edition" Και R-Line

Recommended Posts

3 hours ago , pettros said:

Για αυτους που θελουν "φασαρια"...

 

Supersprint

 

Remus

Παιδες εγω μιλαω για το ρουφημα του turbo...εδω ρουφαει το 122 του κολλητου μου αυτο τιποτα??? ουτε ενα σκασιματακι? μηπως τα παραλετε?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Makismar said:

Παιδες εγω μιλαω για το ρουφημα του turbo...εδω ρουφαει το 122 του κολλητου μου αυτο τιποτα??? ουτε ενα σκασιματακι? μηπως τα παραλετε?

Απο μεσα δεν ακουγεται.. Τουλαχιστον στο δικο μου με το DSG. Αλλα κι απ' εξω το ιδιο νομιζω. Τωρα με ανοιχτο το το καπο φανταζομαι ακουγεται καπως ετσι:

 

 

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , pettros said:

Απο μεσα δεν ακουγεται.. Τουλαχιστον στο δικο μου με το DSG. Αλλα κι απ' εξω το ιδιο νομιζω. Τωρα με ανοιχτο το το καπο φανταζομαι ακουγεται καπως ετσι:

 

 

κυκλοφορει παντως βιντεο στο youtube που ειναι σε νεκρα το αυτοκινητο (150αρι) και κανει ωραιο σκασιμο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ακούσει μόνο να σφυρίζει,  παντα εν στάση και κοντά στο καπό. Σκάσιμο δεν πήρε το αυτί μου. Αλλά από περιέργεια θα το τσεκάρω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το χα ακουσει ποτε πριν το παρω ουτε καν βιντεο δεν ειχα δει.

Ειχα οδηγησει ομως 6ρι 1.4 κ ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη.

Και μια φωτο πηγμένη καπου στη Βουλιαγμενης

f5bfcadb7d64f751bfb3c80e2c56b088.jpg

Εκανα εναν υπολογισμό σ αυτο το γεμισμα , οταν ηταν σχεδον στη μεση η στάθμη της βενζίνης και μου βγηκε 7.3. Οποτε ειναι εκει γυρω που το ελεγα βάσει των όσων εβλεπα στην οθονη, δεν εχει μεγαλη απόκλιση.

(Ολα τα χλμ εντος πόλης)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα, δεν είμαι σίγουρος ότι όταν ο δείκτης του καυσίμου είναι στο μισό, το ντεπόζιτο είναι όντως μισό γεμάτο... Γενικά, έχω παρατηρήσει εγώ και αρκετά άλλα μέλη στο ξένο φόρουμ, ότι ο δείκτης μετά το μισό πέφτει πιο γρήγορα. Δεν έχει σημασία αυτό όμως, αν θες να δεις τη πραγματική κατανάλωση, γέμισε μέχρι να "σκάσει" η αντλία, κάνε μερικά χιλιόμετρα και γέμισε ξανά μέχρι το σκάσιμο. Έτσι θα έχεις ακριβή ένδειξη της κατανάλωσης... Επίσης, αυτό που παρατήρησα εγώ, είναι ότι στις αρχές, ο υπολογιστής ήταν μισό λίτρο περίπου αισιόδοξος, ενώ μετά από τα 10.000 περίπου χιλιόμετρα που το μέτρησα ξανά, ήταν ακριβέστατος! Οπότε, υποθέτω ότι χρειάζεται λίγος χρόνος για να "στρώσει" και αυτός, όπως και το υπόλοιπο αυτοκίνητο..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Ursus said:

Οκ θα το κοιταξω κι ετσι!

Sent from my iPad using Tapatalk

 

5 hours ago , finikass said:

Εγώ το έχω ακούσει μόνο να σφυρίζει,  παντα εν στάση και κοντά στο καπό. Σκάσιμο δεν πήρε το αυτί μου. Αλλά από περιέργεια θα το τσεκάρω σήμερα.

Απο καταναλωση τι εχουμε σε νουμερα????

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια ενότητα, αλλά είναι πολύ καλή ιδέα να δημιουργηθεί... Υπάρχει αυτό το θέμα εδώ, στο οποίο έχουμε ανεβάσει αρκετοί φωτογραφίες από τα αυτοκίνητα.

Είναι καλή ιδέα να ξεκινήσεις από το τέλος, μιας και είναι πάνω από 100 σελίδες :p

Edited by faniaros
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , faniaros said:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια ενότητα, αλλά είναι πολύ καλή ιδέα να δημιουργηθεί... Υπάρχει αυτό το θέμα εδώ, στο οποίο έχουμε ανεβάσει αρκετοί φωτογραφίες από τα αυτοκίνητα.

Είναι καλή ιδέα να ξεκινήσεις από το τέλος, μιας και είναι πάνω από 100 σελίδες :p

Δικες σας δεν εχω δει

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεις στη σελίδα 102 πχ, θα δεις μερικά 7ρια, μαζί και το δικό μου, όπως και σε προηγούμενες σελίδες. Απλά δεν είναι αποκλειστικά με Golf 7, είναι με όλα τα αυτοκίνητα των μελών!

Link to comment
Share on other sites

Καλα πολλες μερες βγαινω απο το σπίτι και τρελαινομαι. Σε δυο τετράγωνα εχουμε 3 γκολφ. Το να το δικο μου, ενα μαυρο r line κι ενα κοκκινο r line.

Καμια φορα και τα δυο ειναι παρκαρισμένα στο ιδιο στενο , περναω και τα χαζευω.

Θα κανουμε brahami golf 7 club χαχα

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.