Jump to content
pettros

Golf Mk 7 "40 Years Edition" Και R-Line

Recommended Posts

Χανιά.. Συγκεκριμενα μου ειπαν οτι πριν 5 μερες εβαλαν μια παραγγελια. Απ' οσο γνωριζω παντως οταν κατι αλλαζει σε τετοια θεματα ερχεται καποια ενημερωση.. Εσενα ηταν καθετοι οτι πλεον δεν μπορεις  να βαλεις παραγγελια?

Πήγα στην Καρέντα στην Βουλιαγμένης και μου είπε ο πωλητής ότι πλέον σταμάτησε η έκδοση, και αν μπορούμε να βρούμε κάτι θα ήταν σε ετοιμοπαράδοτο..

Τι να πω...Ίσως ένα τηλέφωνο στα κεντρικά της Καρέντα να με διαφωτίσει οριστικά..

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στην Καρέντα στην Βουλιαγμένης και μου είπε ο πωλητής ότι πλέον σταμάτησε η έκδοση, και αν μπορούμε να βρούμε κάτι θα ήταν σε ετοιμοπαράδοτο..

Τι να πω...Ίσως ένα τηλέφωνο στα κεντρικά της Καρέντα να με διαφωτίσει οριστικά..

Ναι σιγουρα ειναι η καλυτερη λυση.. Μπορεις επισης να στειλεις ενα email στο:  customercare @ kosmocar . gr

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες και κατι ψιλα...εφτασε!! :)

 

Εφτασε ομως Παρασκευη οποτε πινακιδες στην καλυτερη περιπτωση απο Τριτη ισως και Τεταρτη (Δευτερα αργια...).

 

MSO8Hp.jpg

 

 

qd5gGb.jpg

 

 

Και ναι ευτυχως φοραει τα Dunlop και οχι τα Pirelli ή τα Bridgestone τα οποια προτιμουσα να αποφυγω..

 

 

 

xCcoBn.jpg

post-26704-0-62783400-1432925243_thumb.j

post-26704-0-98092600-1432925342_thumb.j

post-26704-0-66588400-1432925355_thumb.j

Edited by pettros
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο Πέτρο..

Είναι κούκλα..!!

Νικο σ' ευχαριστω πολυ!

 

Δεν μου ειπες αν εβγαλες ακρη με το αν συνεχιζεται η εκδοση 40?

Link to comment
Share on other sites

Νικο σ' ευχαριστω πολυ!

Δεν μου ειπες αν εβγαλες ακρη με το αν συνεχιζεται η εκδοση 40?

Δεν αξιώθηκα είναι η αλήθεια να πάρω τηλέφωνο ακόμη..

Ευελπιστώ πάντως να συνεχίσει η έκδοση και μετά το καλοκαίρι..:-)

Edited by nikolakis
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιώθηκα είναι η αλήθεια να πάρω τηλέφωνο ακόμη..

Ευελπιστώ πάντως να συνεχίσει η έκδοση και μετά το καλοκαίρι..:-)

Τι να πω.. Μακάρι!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Αντε, με το καλό από εβδομάδα.

Σ' ευχαριστω φιλε μου!

 

Εσενα να υποθεσω ολα καλα με το δικο σου μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Super! 8500 km μέχρι στιγμής, πραγματική απόλαυση (φτου να μην το ματιάσω).

Μια χαρα!! Σε λιγο καιρο θα εχω κι εγω προσωπικη αποψη και ελπιζω να ειναι το ιδιο θετικη!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανέμορφο!! φτου φτου σκορδα!! καλορίζικο και πολλά καλά ασφαλή χιλιόμετρα!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ειναι πανέμορφο!! φτου φτου σκορδα!! καλορίζικο και πολλά καλά ασφαλή χιλιόμετρα!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στελιο σ' ευχαριστω πολυ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Είμαι νέος εδώ αλλά εγώ νέα σχετικά με το θεμα.έκανα παραγγελία τη συγκεκριμένη έκδοση αρχές Μάη.Χθες με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπία και μου είπαν τα εξης:

-40 edition τελος....προδιαγραφές 2016 θα λέγεται R line edition

-το 1.6 tdi που είχα παραγγείλει από 105 pς euro5 αλλάζει σε 110 ps euro δυστυχώς με 5 αριθμό σασμάν ακομα

- το αμάξι εξωτερικά θα είναι ίδιο χωρίς απλά το λογότυπο 40edition στα φτερά

- 600 euro πιο ακριβό αλλά το infotainment αλλάζει και γίνεται το 6.5 ιντσών με στάνταρ bluetooth και mirrorlink...Εγώ είχα βάλει το bluetooth extra και κόστιζε κοντά 300 ευρώ οπότε αυτό βγαίνει από την επιπλέον χρεωση

-το αμάξι λόγο euro 6 επειδή φορά 17 άρες ζάντες πληρώνει σήμα 94 ευρω.....101 μgr εκπομπές

Έχω μόνο μια ερώτηση αν ξέρει καποιος....Ο φίλος με το λευκό που παρέλαβε πρόσφατα ( καλοτάξιδο και σιδεροκεφαλος).Το παράγγειλα κι εγώ με τα xenon φωτα.Τα πίσω φώτα είναι τα led η τα απλά που φοράνε οι εκδόσεις χωρίς xenon?Αν ξέρει κάποιος να μου απάντηση ...Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Είμαι νέος εδώ αλλά εγώ νέα σχετικά με το θεμα.έκανα παραγγελία τη συγκεκριμένη έκδοση αρχές Μάη.Χθες με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπία και μου είπαν τα εξης:

-40 edition τελος....προδιαγραφές 2016 θα λέγεται R line edition

-το 1.6 tdi που είχα παραγγείλει από 105 pς euro5 αλλάζει σε 110 ps euro δυστυχώς με 5 αριθμό σασμάν ακομα

- το αμάξι εξωτερικά θα είναι ίδιο χωρίς απλά το λογότυπο 40edition στα φτερά

- 600 euro πιο ακριβό αλλά το infotainment αλλάζει και γίνεται το 6.5 ιντσών με στάνταρ bluetooth και mirrorlink...Εγώ είχα βάλει το bluetooth extra και κόστιζε κοντά 300 ευρώ οπότε αυτό βγαίνει από την επιπλέον χρεωση

-το αμάξι λόγο euro 6 επειδή φορά 17 άρες ζάντες πληρώνει σήμα 94 ευρω.....101 μgr εκπομπές

Έχω μόνο μια ερώτηση αν ξέρει καποιος....Ο φίλος με το λευκό που παρέλαβε πρόσφατα ( καλοτάξιδο και σιδεροκεφαλος).Το παράγγειλα κι εγώ με τα xenon φωτα.Τα πίσω φώτα είναι τα led η τα απλά που φοράνε οι εκδόσεις χωρίς xenon?Αν ξέρει κάποιος να μου απάντηση ...Ευχαριστώ πολυ

 

 

Καλημερα και με καλο να το δεχτεις!

 

Τελικα δεν ηταν λαθος οι πληροφοριες περι καταργησης της εκδοσης 40 οπως ειχε πει ο φιλος "nikolakis" .. Το μονο σιγουρο φιλε μου ειναι οτι το infotainment  6.5 ιντσών με mirrorlink θα το ζηλεψουν πολοι και πρωτος εγω...

Τα πισω φωτα ειναι ασχετα με τα bixenon και ειναι απλα..

Τα led δεν ξερω αν μπορουν να επιλεγουν σαν εξτρα (οπως στο A3 τοτε που το κοιτουσα). Σε μενα παντως δεν υπηρχε σαν επιλογη.. Αν μπορεις να τα προσθεσεις  δες το κοστος και αν σε συμφερει βαλε τα! Ειναι πολυ ομορφα..  Αλλιως εκ των υστερων μπαινουν με κοστος αγορας αποπεριπου  430-500+ €. Επισης χρειαζεται κωδικοποιηση.

 

Ebay golf MK7 rear led

 

Τωρα επειδη αυτα αλλαζουν συνεχεια μπορει στο δικο σου να ειναι στο στανταρ εξοπλισμο αλλα αυτο μπορεις να το μαθεις μονο απο την VW.

Edited by pettros
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που απάντησες. Εγώ το παράγγειλα μαύρο αλλά το δικό σου με την ήλιοροφη είναι κουκλί πρέπει να το παραδεχτώ .και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που απάντησες. Εγώ το παράγγειλα μαύρο αλλά το δικό σου με την ήλιοροφη είναι κουκλί πρέπει να το παραδεχτώ .και πάλι ευχαριστώ

Να εισαι καλα φιλε μου! Σε μαυρο το εχουν στην αντιπροσωπεια. Δειχνει σιγουρα ποιο "κλασατο" και ισως λιγο ποιο μαζεμενο σε ογκο.. Επισης με το μαυρο καποιες λεπτομεριες που ειναι κι αυτες σε μαυρο (π.χ. οροφη, προφυλακτηρες, το κατο μερος του καθρεπτη και το διακοσμητικο αναμεσα στις 2 πορτες) τονιζονται λιγοτερο.

 

Αν δεν το εχεις δει και  θες, σε λιγο που θα παω να παραλαβω το δικο μου :) :) μπορω να τραβηξω μερικες φωτογραφιες και να τις ανεβασω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε μου! Σε μαυρο το εχουν στην αντιπροσωπεια. Δειχνει σιγουρα ποιο "κλασατο" και ισως λιγο ποιο μαζεμενο σε ογκο.. Επισης με το μαυρο καποιες λεπτομεριες που ειναι κι αυτες σε μαυρο (π.χ. οροφη, προφυλακτηρες, το κατο μερος του καθρεπτη και το διακοσμητικο αναμεσα στις 2 πορτες) τονιζονται λιγοτερο.

 

Αν δεν το εχεις δει και  θες, σε λιγο που θα παω να παραλαβω το δικο μου :) :) μπορω να τραβηξω μερικες φωτογραφιες και να τις ανεβασω.

Καλοταξιδα παιδια! Πολλες φωτο, οχι μια! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Είμαι νέος εδώ αλλά εγώ νέα σχετικά με το θεμα.έκανα παραγγελία τη συγκεκριμένη έκδοση αρχές Μάη.Χθες με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπία και μου είπαν τα εξης:

-40 edition τελος....προδιαγραφές 2016 θα λέγεται R line edition

-το 1.6 tdi που είχα παραγγείλει από 105 pς euro5 αλλάζει σε 110 ps euro δυστυχώς με 5 αριθμό σασμάν ακομα

- το αμάξι εξωτερικά θα είναι ίδιο χωρίς απλά το λογότυπο 40edition στα φτερά

- 600 euro πιο ακριβό αλλά το infotainment αλλάζει και γίνεται το 6.5 ιντσών με στάνταρ bluetooth και mirrorlink...Εγώ είχα βάλει το bluetooth extra και κόστιζε κοντά 300 ευρώ οπότε αυτό βγαίνει από την επιπλέον χρεωση

-το αμάξι λόγο euro 6 επειδή φορά 17 άρες ζάντες πληρώνει σήμα 94 ευρω.....101 μgr εκπομπές

Έχω μόνο μια ερώτηση αν ξέρει καποιος....Ο φίλος με το λευκό που παρέλαβε πρόσφατα ( καλοτάξιδο και σιδεροκεφαλος).Το παράγγειλα κι εγώ με τα xenon φωτα.Τα πίσω φώτα είναι τα led η τα απλά που φοράνε οι εκδόσεις χωρίς xenon?Αν ξέρει κάποιος να μου απάντηση ...Ευχαριστώ πολυ

Καλησπέρα,

Γνωρίζεις αν το R Edition θα έρχεται με τα ergonomic καθίσματα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζεις αν το R Edition θα έρχεται με τα ergonomic καθίσματα??

Αυτό ήθελα να ρωτησω κ εγώ, κ γενικά αν πέρα απο το όμοιο εξωτερικό του, θα είναι κ το εσωτερικό ίδιο? ( πέρα απο την αναβάθμιση του infotainment)

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδα παιδια! Πολλες φωτο, οχι μια! 

Να εισαι καλα!

 

Ναι αν μπορείς θα το εκτιμουσα.σε ευχαριστώ πολυ

Λοιπον καταφερα κι εβγαλα μονο μια σχετικα καλη φωτο.. Οι αλλες ατυχησαν...

 

NfYy6g.jpg

Τα πίσω φώτα είναι τα led η τα απλά που φοράνε οι εκδόσεις χωρίς xenon?Αν ξέρει κάποιος να μου απάντηση ...Ευχαριστώ πολυ

 

Φιλε μου σημερα ρωτησα και "Ναι" μπορεις να προσθεσεις τα πισω LED με +400€  (το πακετο συμπεριελαμβανει και led φωτα στην πινακιδα!)

 

 

Καλησπέρα,

Γνωρίζεις αν το R Edition θα έρχεται με τα ergonomic καθίσματα??

 

Αυτό ήθελα να ρωτησω κ εγώ, κ γενικά αν πέρα απο το όμοιο εξωτερικό του, θα είναι κ το εσωτερικό ίδιο? ( πέρα απο την αναβάθμιση του infotainment)

Τα καθισματα απ' οτι μου ειπαν θα ειναι τα ιδια (Ergoactive..)

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, καλοτάξιδο και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!

Το άσπρο του παει παρα πολυ!

Σωκρατη σ' ευχαριστω!

Κι εγω πιστευω οτι το ασπρο του ταιριαζει αρκετα περαν των αλλων πλεονεκτηματων που εχει το ασπρο χρωμα οπως και το ασημι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.