Jump to content
Gixxer6

Polo R Line Front Lip (Εμπρός Χείλος Προφυλακτήρα)

Recommended Posts

Χαιρετώ και εύχομαι καλή χρονιά σε όλα τα μέλη του forum. Είμαι κάτοχος ενός r line tsi polo , το οποίο πάρα την ομορφιά του , είναι ένας χαμηλωμένος μπελάς και δυστυχώς βρίσκει παντού στους ( ελληνικούς ) δρομους.

Η τελευταία χοντρή ζημιά ήταν το εμπρός χείλος του προφυλακτήρα (το μαύρο πλαστικό κομμάτι ) το οποίο έχει πάει αρκετά μέσα. Και με χαλάει, πολύ με χαλάει ...????

Στην καρεντα μου είπαν 160 ευρώ για ανταλλακτικό και εγκατάσταση , καθώς δεν μπορεί λέει να ισιώσει γιατί χάλασαν τα κλιψακια του.

Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει κάποιον που να μπορεί να κάνει κάποια κατασκευή η έστω να το ισιώσει με κάποιο τρόπο? Κρίμα είναι κοντά 200 ευρα για ένα κομμάτι πλαστικό 50 X 20..

Θα κανω post φώτο σύντομα για να δείτε ακριβώς τι λέω , έχει κανείς καμιά ιδέα ρε παιδιά? Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις Αθηνα,

Δοκιμασε να πας στον autopainter, στο μοσχατο.

Abs πλαστικο ειναι το κομματι;

Αν ειναι και αβαφτο με θερμο πιστολο μπορει να στο φερει μεχρι ενα σημειο. Αν ειναι υπερβολικο το χτυπημα θελει αλλαγη.

Βαλε μια φωτογραφια.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έτρεχα απο το πρωί. Αρχικά, η ζημιά ειναι αυτή :

 

http://postimg.org/image/n4olvhyvl/

 

Ετσι για την γεύση δηλαδή. αλλα κάνει μπαμ στο μάτι.

 

Βρήκα μεταχειρισμενο αυτο εδω 

5611543_1_b.jpg

 

 

Ο άνθρωπος απο Θεσσαλονίκη ειναι και θα μου το ταχυδρομήσει αύριο (μένω Αθήνα) . Επισης επισκέφτηκα τον κ.Δήμο στο μοσχάτο καθως περα απο το κατω χειλος εχω και κατι γρατσουνιές γυρω γυρω που θελουν συμμάζεμα , 2 χρονια το αμαξι εχει μαζεψει αρκετα σημαδια. Εκει θα γινει λοιπον και η τοτοποθέτησηου χειλους .

 

Ελπιζω ολα να πανε καλα , το αποτελεσμα θα το ποσταρω εδω , σε ευχαριστω για την ιδεα σου και το ενδιαφερον σου Nik.

 

Και απο εδω και περα θελω να πω 2 λογια για την καρεντα . Ο τυπος γυρισε και μου ειπε : 120 το ανταλακτικο και 40 ευρω η τοποθετηση. Ο ανθρωπος που το παιρνω μεταχειρισμενο μου ειπε οτι ειναι 4 κλιψακια που το κρατανε και οτι ο ιδιος το εβγαλε και εβαλε καινούριο ολομοναχος , χωρις να σηκώσει το αμαξι. Αν βαλουμε περα το ακραιο κοστος ενος κομματιου πλαστικο , 40 ευρω τοποθετηση δεν δικαιολογηται ρε παιδια για κανενα λογο ομως.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μικρη ειναι η ζημια παντως..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρε ηδη το νεο lip ο φιλος μας και μαλλον το εχει εγκαταστησει κιολας.

Το παλιο παντως αν ερχεται με θερμο αερα μην το πετας, αστο στην ακρη.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μικρη ειναι η ζημια παντως..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

 

 

εχει στραβώσει ή εχει μονο γρατζουνιές;

 

Ναι panos εχει στραβώσει πολύ , κρέμεται και φαίνεται αρκετά οπως ανέφερα συν το γεγονος οτι ειμαι ψίρας και συγχυζομαι να το βλεπω.  Eννοειται πως θα κρατησω το παλιο και θα δοκιμασω να το ισιωσω! Αφου το τρωω συνεχεια παντου :p Αν και το βλεπω αρκετά μασιφ και σκληρό για να ισιώνει με θερμό αέρα. Θα δείξει, Τριτη μαλλον μπαινω στο φανοποιειο .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.