Jump to content
john_l

Πρατήρια Φυσικού Αερίου

Recommended Posts

εκτος των γνωστών τριών Ανθούσας, Φιλαδέλφειας και Κηφισίας εχετε υπόψιν σας κάποιο άλλο??

απο την αντιπροσωπεια που πηρα το eco up μου είπαν οτι μέχρι τέλος του '14 !! θα άνοιγε στην Λεωφ. Αλίμου....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν παρα πολλα. Καλο ειναι της Aegean στη Λ. Ηρακλειου, χαμηλα, κοντα στο σταθμου του Περισσου, στο ρευμα προς Αθηνα.

Edited by Ilias_92
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν παρα πολλα. Καλο ειναι της Aegean στη Λ. Ηρακλειου, χαμηλα, κοντα στο σταθμου του Περισσου, στο ρευμα προς Αθηνα.

Φυσικού αεριου-cng?

Link to comment
Share on other sites

Καλο στο αεριο ειναι αυτο που κλεβει λιγοτερο.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη δεν υπάρχει άλλο πρατήριο φυσικού αερίου στην Αθήνα εκτός από τα τρία που ανέφερες..

 

Συζητώντας με ένα παλικάρι που δουλεύει στο πρατήριο της Ανθούσας, μου είπε ότι το πλάνο είναι το δίκτυο να πιάσει τον οδικό άξονα Αθήνα-Λαμία-Θεσσαλονίκη (δηλαδή πρατήρια σε Λαμία, Λάρισα, Βόλο κ.λ.π), μετά δυτικά προς Γιάννενα, μετά Πελοπόννησο και στο τέλος επέκταση στην Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα (συγκεκριμένα δυτικά προάστια και προς Γλυφάδα).. 

 

Και εμένα στην αντιπροσωπεία το ίδιο μου είχαν πει, αλλά από ότι φαίνεται η επένδυση είναι μεγάλη και η κρατική επιδότηση είναι μικρή, ίσως και μηδενική.. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν αυτά που λέει ο Όμιλος CTIP τα νέα είναι πραγματικά πολύ καλά! 

 

Όμως προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι, αλλά μακάρι να διαψευσθώ..

Edited by Petros K
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση των κατοχων "φυσικου" αλογου, εχει λιγες μερες που τεθηκε σε λειτουργια αλλο ενα πρατηριο στη Λαμία. Η διευθυνση και τα τηλ στο συνδεσμο της Δεπα. Συνολικα τα πρατηρια σε ολη την Ελλαδα μεχρι στιγμης ειναι 9. 4 Αθηνα, 2 Θεσ/νικη, 1 Βολο,1 Λαρισα και 1 πλεον στη Λαμια.

http://www.fisikon.gr/diktuo-pratirion.html

Edited by panos_tgi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο νέο, ότι ετοιμάζομαι για ταξίδι προς νότια!

Από ότι είδα είναι δίπλα στην Ε.Ο. και είναι και 24h!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , alej said:

Πολύ ευχάριστο νέο, ότι ετοιμάζομαι για ταξίδι προς νότια!

Από ότι είδα είναι δίπλα στην Ε.Ο. και είναι και 24h!

Ναι Alej. Οπως το ειδες! Και γω Παρασκευη θα το δοκιμασω! Ειναι σε πολυ καλο σημειο! Δεν χανεις χιλιομετρο, και παρακαμπτεις και τα διοδια της Στυλιδας αν θες B)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή κι εσύ; Θα'χει πλάκα να τύχει να συναντηθούμε στο πρατήριο!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι γεγονός πλέον τό νέο πρατήριο FISIKON τέθηκε σε λειτουργία, στη Λαμία ( 6o χλμ Π.Ε.Ο. Λαμίας Στυλίδας, τηλ. 22310-46465 & 22310-47433 & ώρες λειτουργίας 24h) με πλήρη κάλυψη του οδικού δυκτίου Αθήνα-Θεσαλλονίκη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , alej said:

Παρασκευή κι εσύ; Θα'χει πλάκα να τύχει να συναντηθούμε στο πρατήριο!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολυ πιθανον! Λογικα μεσημερακι θα μαι κατα κει. Στην Λαρισα παντως στο πρατηριο αν ρωτησεις για ενα Λεον ασπρο, θα σε πει ο Βασιλης! Ειμαστε λιγοι ακομα με τα Λεον! Εσεις με τα γκολφ μας εχετε φαει :unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσημεράκι κι εγώ θα είμαι εκεί λογικά, ίσως προσπεράσει ο ένας τον άλλο στο δρόμο!

Πάντως όσο μεγαλώνει το δίκτυο άλλο τόσο κι η τιμή του αερίου...

Δεν μου αρέσει αυτό. Καλό θα είναι να αρχίσουμε την γκρίνια μπας και σταματήσουν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακομα πρατηρια θα προστεθουν πιστευω μεχρι τελος του καλοκαιριου, γιατι αυτο της Λαμιας μαζι με τα αλλα δυο που λεω ( ενα στη Λ.Βουλιαγμενης και ενα στο ρεντη) ελεγαν οτι θα ανοιξουν το '14 και οτι ηταν ηδη ετοιμα απο τοτε. Κριμα πολυ κριμα σ αυτη τη χωρα που ολα κολλουν στη γραφειοκρατία. Ειναι πανακριβες οι εγκαταστασεις για φυσικο, παρολαυτα τα πρατηρια αυτα ρισκαραν, και στο τελος σταματαει η διαδικασια λογο ενος εγγραφου.Τελοσπαντων, να λεμε παλι καλα alej, γιατι η τιμη που πετυχαινουμε μεχρι στιγμης(0,89 λεπτα περιπου ανα kg) ειναι πολυ καλη σε συγκριση με τη γερμανια ή τη γαλλια που φτανει μεχρι και το 1,10 ανα κιλο.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλία και Γερμανία είναι ώριμες αγορές (στη Γερμανία ίσως επιδοτούν/ούσαν την αγορά), εδώ υποτίθεται ότι πρέπει να προωθήσουν το Φ.Α.

Επίσης υπάρχει και σχέση με την τιμή της βενζίνης. Ιταλία πάντως πριν 2 μήνες περίπου 0,945€/kg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.