Jump to content

Recommended Posts

ρε παιδιά ας μου πει καποιος τι γινεται? μου ηρθε ενα mail απο το forum απο καποιο μέλος οτι πήρα ποινη 10% επειδη ειχα off topic απαντηση σε ενα θέμα. τι ειναι αυτα? απο τον σεπτεμβριο, απλα τώρα το ειδα

Link to comment
Share on other sites

Οι συντονιστές περιεχομένου ελέγχουν στο πλαίσιο λειτουργίας του ρόλου τους το μεμπτό περιεχόμενο που τυχόν πέφτει υπόψη τους ή γίνεται αναφορά από άλλα μέλη. Όταν εντοπίσουν ότι ένα μέλος έχει παραβεί τους όρους χρήσης του δικτυακού τόπου εφαρμόζουν ποινές. Οι ποινές αυτές ενεργοποιούνται από το σύστημα διαχείρισης, το οποίο στέλνει αυτοματοποιημένη ενημέρωση προς το μέλος με τα σχόλια του συντονιστή.

Οι ποινές έχουν προειδοποιητικό χαρακτήρα με σκοπό το μέλος να εναρμονίζεται με τους όρους χρήσης. Οι ποινές, στην πλειοψηφία τους, παραμένουν οριστικά στο ατομικό ιστορικό του μέλους και δεν γνωστοποιούνται σε τρίτους. Αν αυξηθούν πάνω από κάποιο όριο το σύστημα διαχείρισης ή ένας συντονιστής περιεχομένου γενικής πρόσβασης μπορεί να επιβάλει αυστηρότερες ενέργειες, π.χ. προσωρινή παύση δημοσιεύσεων, σύνδεσης στο φόρουμ κλπ.

 

@xrigolfakias, τα Off Topics δεν επιτρέπονται και εάν γίνονται συστηματικά τότε ενδέχεται ένας Συντονιστής Περιεχομένου να εφαρμόσει ποινή για λόγους προειδοποίησης. Αν έχεις οποιοδήποτε παράπονο μπορείς να απευθυνθείς στον Admin (doggy) με τα σχετικά επιχειρήματα σου, ο οποίος θα λάβει την τελική απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Οι συντονιστές περιεχομένου ελέγχουν στο πλαίσιο λειτουργίας του ρόλου τους το μεμπτό περιεχόμενο που τυχόν πέφτει υπόψη τους ή γίνεται αναφορά από άλλα μέλη. Όταν εντοπίσουν ότι ένα μέλος έχει παραβεί τους όρους χρήσης του δικτυακού τόπου εφαρμόζουν ποινές. Οι ποινές αυτές ενεργοποιούνται από το σύστημα διαχείρισης, το οποίο στέλνει αυτοματοποιημένη ενημέρωση προς το μέλος με τα σχόλια του συντονιστή.

Οι ποινές έχουν προειδοποιητικό χαρακτήρα με σκοπό το μέλος να εναρμονίζεται με τους όρους χρήσης. Οι ποινές, στην πλειοψηφία τους, παραμένουν οριστικά στο ατομικό ιστορικό του μέλους και δεν γνωστοποιούνται σε τρίτους. Αν αυξηθούν πάνω από κάποιο όριο το σύστημα διαχείρισης ή ένας συντονιστής περιεχομένου γενικής πρόσβασης μπορεί να επιβάλει αυστηρότερες ενέργειες, π.χ. προσωρινή παύση δημοσιεύσεων, σύνδεσης στο φόρουμ κλπ.

 

@xrigolfakias, τα Off Topics δεν επιτρέπονται και εάν γίνονται συστηματικά τότε ενδέχεται ένας Συντονιστής Περιεχομένου να εφαρμόσει ποινή για λόγους προειδοποίησης. Αν έχεις οποιοδήποτε παράπονο μπορείς να απευθυνθείς στον Admin (doggy) με τα σχετικά επιχειρήματα σου, ο οποίος θα λάβει την τελική απόφαση.

ok. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και γιατι στο προφιλ σου δε γραφει τιποτα και σε εμενα γραφει ''προειδοποιησεις'' και το 'χω και το καμαρωνω καθε μερα? ας μου εξηγησει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Guest Γ.Τ.Π.

xAXAxaXAxAxAxAXAXXaxaxaxaxXxxaxAxAxaXaXaxax  ακόμα παίζετε κλέφτες και αστυνόμοι?? Είσαι και VIP? Πες μου ότι τους πληρώνεις κιόλας?  :lolu:

 

Ναι κάνε τα παράπονα σου στον doggy να σε γράψει στα @@ του και να σου πει το τροπάρι του... ότι το forum το πληρώνει αυτός και θα γίνεται ότι γουστάρει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι στο προφιλ σου δε γραφει τιποτα και σε εμενα γραφει ''προειδοποιησεις'' και το 'χω και το καμαρωνω καθε μερα? ας μου εξηγησει καποιος

 

Χρήστο, πολύ απλά γιατί κανείς δεν μπορεί να δει κανενός άλλου μέλους τις προειδοποιήσεις :-)

Και ο Passatoukos δεν μπορεί να δει τις δικές σου κ.ο.κ.

Οπότε δεν είναι πως εσύ είσαι στον τάκο και κάποιος άλλος δεν είναι :-)

 

Καλώς ή κακώς όλοι μας τρώμε κανένα "χαστούκι" από τους moderators που προσπαθούν να κρατήσουν το forum "καθαρό" και τις δημοσιεύσεις εντός θέματος.

 

xAXAxaXAxAxAxAXAXXaxaxaxaxXxxaxAxAxaXaXaxax  ακόμα παίζετε κλέφτες και αστυνόμοι?? Είσαι και VIP? Πες μου ότι τους πληρώνεις κιόλας?  :lolu:

 

Ναι κάνε τα παράπονα σου στον doggy να σε γράψει στα @@ του και να σου πει το τροπάρι του... ότι το forum το πληρώνει αυτός και θα γίνεται ότι γουστάρει αυτός.

το κομμάτι του VIP είναι ανεξάρτητο από το φόρουμ (ας το ξαναπούμε μια φορά), η Λέσχη φιλοξενείται ηλεκτρονικά στις σελίδες του Forum του VWClub.

 

Από εκεί και πέρα το αν γράφω κόσμο στα @@ μου ή όχι δεν το ξέρεις πολύ απλά γιατί δεν γνωρίζεις τι κάνω και πως περνάω την ημέρα μου.

 

Είναι γεγονός ότι το φόρουμ το πλήρωσα εγώ και συνεχίζω να το πληρώνω εγώ (προχθές συγκεκριμένα ανανέωσα την άδεια λειτουργίας του λογισμικού) όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί το γουστάρω και στην τελική γιατί μου περισσεύουν τα φράγκουλα και δεν το σκέφτομαι καν. Όπως δεν το σκέφτομαι 3-4 φορές το χρόνο να πετάω Ελλάδα μόνο και μόνο για να παρευρίσκομαι σε εκδρομές και εκδηλώσεις του VWClub. 

Για πες μου εσύ, πότε ήρθες τελευταία φορά σε συνάντηση; Αν κρίνω από την ημερομηνία εγγραφής σου, ή δεν έχεις έρθει ποτέ ή είσαι κάποιο πονεμένο μέλος είσαι που έφαγες καμπάνα στο παρελθόν και ξαναγράφτηκες ή κάποιος που είναι ήδη εδώ αλλά θεώρησε έξυπνο το να φτιάξει έναν 2ο λογαριασμό για να πει την εξυπνάδα του.

 

Και για το φόρουμ δεν ζήτησα και δεν θα ζητήσω ποτέ λεφτά γιατί έχω τα @@ όχι για να γράφω τον κόσμο αλλά για να κάνω κάτι που γουστάρω εγώ και που όπως έχει αποδειχθεί γουστάρουν και πολλοί άλλοι!

 

Πάντως ένα έχω να πω, αν και μπήκες να πεις την εξυπνάδα σου, μπήκες σε αυτό που κοροϊδεύεις, σε αυτό που πληρώνω εγώ... οπότε αξία του δίνεις πράγμα που με ευχαριστεί ...εν μέρει καθώς το περιεχόμενο της δημοσίευσής σου δεν θα έλεγα πως έιναι και ότι καλύτερο.

 

Anyway, σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου και καλό απόγευμα.

 

Κώστας

 

Υ.Γ.

1. Μου δίνω μια ποινή γιατί έγινα κακούλης

2. τα παραπάνω αποτελούν κομμάτι προσωπικής άποψης και όχι του Δ.Σ. της Λέσχης καθώς (για μία ακόμη φορά) η Λέσχη είναι ανεξάρτητη από το φόρουμ και αυτή τη στιγμή μιλάω σαν διαχειριστής του φόρουμ και όχι σαν εκπρόσωπος της Λέσχης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Γ.Τ.Π.

 

Για πες μου εσύ, πότε ήρθες τελευταία φορά σε συνάντηση; Αν κρίνω από την ημερομηνία εγγραφής σου, ή δεν έχεις έρθει ποτέ ή είσαι κάποιο πονεμένο μέλος είσαι που έφαγες καμπάνα στο παρελθόν και ξαναγράφτηκες ή κάποιος που είναι ήδη εδώ αλλά θεώρησε έξυπνο το να φτιάξει έναν 2ο λογαριασμό για να πει την εξυπνάδα του.

 

 

Ναι ναι δεν πειράζει φύλα τα ρούχα σου εσύ μπας και σου μείνουν τα μισά. 

Για την ερώτησή σου τώρα: Το 2005.

Ναι μπήκα και περίμενα πότε θα αναφερθεί το όνομά σου για να πω "εξυπνάδα" το βρήκες. Είσαι το κέντρο του κόσμου τελικά φίλε. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι δεν πειράζει φύλα τα ρούχα σου εσύ μπας και σου μείνουν τα μισά. 

Για την ερώτησή σου τώρα: Το 2005.

Ναι μπήκα και περίμενα πότε θα αναφερθεί το όνομά σου για να πω "εξυπνάδα" το βρήκες. Είσαι το κέντρο του κόσμου τελικά φίλε. 

πρωτίστος εσύ ανέφερες το όνομά μου "φίλε".  ;)

Δεν είδα κάποιον άλλον να λέει για εμένα. Και αφού δεν είσαι το 1ο και το 3ο, είσαι το 2ο. Με κάλυψες. 

Και ξανά καλό απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Γ.Τ.Π.

  1. Καθάρισε τα γυαλιά σου και ξανα διάβασε το post του φιλαράκου σου.

Ναι σου λέω έχεις πέσει μέσα. Κατάθλιψη, στενοχώρια, δεν έχω ύπνο. Είναι πολύς ο πόνος.

Την ευχή μου

Link to comment
Share on other sites

το δικο σου το προβλημα ποιο ειναι ρε audakia? ναι το πληρωνω γιατι  το γουσταρω, γιατι αγαπαω το αυτοκινητο και όλη την ιδεα του forum. για αυτο τρεχω οπου μπορω.

Κωστα κακώς ασχοληθηκες με το ατομο. ολοι ξερουμε τι κανεις για το forum.

αν ηξερα οτι θα παρει τετοια διασταση το θεμα δε θα το ξαναανοιγα.

 

τα φιλιά μου

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω μια και μοναδικη στις 8/12/2011 εχω.

γιατι ? δωκε μου και αλλη.. ποινιστε με , ποινιστε με αχαχαχ :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

o "Γ.Τ.Π." έκανε  request για διαγραφή του λογαριασμού του και κατόπιν διαγράφηκε. 

Έχει κρατηθεί και το σχετικό π.μ. που μου έστειλε για την διαγραφή του. 

 

Για να μην πει κανείς πως τον σβήσαμε με το ζόρι. :-)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις περισσότερες ποινές πρέπει να τις έχει με διαφορά ο Κώστας(doggy).Χρόνια τώρα τον θυμάμαι να αυτοτιμωρείται συχνά πυκνά.Γειά σας παίδες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.