Jump to content
sodimitris

Φωτισμός Στα Χερούλια Που Ανοίγουν Οι Πόρτες Απο Μέσα

Recommended Posts

καλησπερα παιδια  πολυ καιρο εκατσα χωρις how to...!

 

ειδα ενα jetta και το ζηλεψα..!!

 

ΞΕΚΙΝΑΜΕ..:

 

ΛΥΝΟΥΜΕ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΙΔΕΣ ΤΟΡΞ,ΤΙΣ ΛΥΝΟΥΜΕ.

 

29y1rhu.jpg

 

ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΛΥΣΑΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΑΚΙ ΤΟ ΞΕΚΟΥΜΠΩΝΟΥΜΕ.

 

be6hbt.jpg

 

ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΩΔΙΟ ΨΙΛΟ ΚΑΙ ΚΟΛΑΜΕ 2 ΚΑΛΩΔΙΑΚΙΑ ΣΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ-ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ, ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΙΤΣΑ ΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΛΗΤΙΡΑΚΙ ΚΟΛΑΜΕ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ  ΚΑΙ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΞΩ ΝΑ ΚΟΛΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΦΩΤΙΣΜΟ ΣΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ.ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ

 

sqrz1w.jpg

 

jk8suo.jpg

 

ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΓΟΥΕ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΛΕΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΜΕ ΚΟΛΛΑ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΚΟΛΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΑΚΙ.

 

2mh7q7s.jpg

 

ΜΕΤΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΗ, ΤΗΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΚΛΠ..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...(ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ)

 

674j0z.jpg

 

 

Υ.Γ Ξεχασα να βγαλω φωτος στις κολλησεις με το λεντακι πανω στην πακετιτσα του διακοπτη που πειρα ρευμα,ελπιζω να εγινε κατανοητο. :)

 

ΚΑΙ Η ΒΡΑΔΥΝΗ!!

 

w84a6v.jpg

Edited by sodimitris
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

νικητα κοκκινα λεντακια smd που ειχα βγαλει απο τους δεικτες του καντραν αλλα ειναι πολυ εντονα και ετσι εβαψα με μαρκαδορο πανω απο το μισο λεντ για να φωτιζει ισα ισα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία έγιναν αλλά θα μπορούσες να πάρεις τα φωτιστικά από το touareg για πιο οεμ κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου professor ναι αλλα δεν θα ειχε το χαβαλε το "φτιαξτο  μονος σου"!! τα εχω παραγγειλει ηδη ετοιμα χερουλια για γκολφ 5!!

 

χρησταρα περιμενω φωτο!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτα που κανεις?????μας αναστατωνεις  εμας που δεν πιανουν τα χερια μας και μετα μας αφηνεις ετσι.... :diablo:

 

εγω θα ντρεπομουν στην θεση σου... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

 

πανελληνια θα πας???

 

αν ναι ξερεις τι θα σου ζητησω.... :air_kiss:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αποφασισει ακομα!!καλημερα σας σημερα εχω 2 γολφακια για πειραγμα..


το επομενο how to ΑΝ ασχολειθω σωστα θα εναι το καντραν του R με εγχρωμη οθονη στα 5 αρια 8)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θέση φωτισμού για το 4άρι Epsiloniotakappanualpha0475_zps64r4cmly.Epsiloniotakappanualpha0477_zpsg2txgswm.κρυμμένα πίσω από το χερούλι κάνει αντανάκλαση στο μέταλο και φωτίζει όλη η χούφτα

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη δεν ξέρω αν το 5αρι εχει χώρο πίσω απο το χερουλι για  να μπουν-κρυφτουν τα led. στο 4ρι εχει και επειδη ειναι κρυμμενα φωτιζει ΜΟΝΟ μεσα στη χουφτα. η φωτό ειναι τραβηγμενη με νυχτερινη λύψη, για αυτο φαινεται τοσο εντονα το φώς. εξάλου ειναι συνδεμενα με το dimer του φωτισμου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου καπετάν Λευτέρη!!

Αν εννοείς τα κοψίματα για να μπει το σποτάκι όχι.Όσον αφορά όμως τη λειτουργία ναι.

Με μια κωδικοποίηση +2 αν θυμάμαι καλά στον εγκέφαλο της πόρτας είσαι οκ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.