Jump to content
sharkcfu

Μποσικα Λεβιε Ταχυτητων

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.Νεος στο forum.Ειμαι κατοχος ενος golf 5 και πριν ενα μηνα ενος lupo 1.4 75hp.Το πηρα φθηνα γιατι ηθελε διαφορα πραγματακια και μαρεσει να ασχολουμε με τα αμαξια.Στο θεμα μου τωρα.Ενα γνωστο προβλημα στα polo και lupo ειναι το μποσικο του λεβιε.Το πηγα στον μηχανικο μου γιατι μετα λυπεις μου η αντιπρωσωπια εδω στην κερκυρα ειναι απλησιαστη και μου ειπε κατι για "ποτυρακι λεβιε" και οτι δεν ειναι προβλημα ουτε σασμαν ουτε θα εχω αργοτερα επιπτωσεις σοβαρες.Λοιπον αν ξερει καποιος θα ηθελα την "ακριβη ονομασια" του ανταλλακτικου.

Link to comment
Share on other sites

Να τονισω οτι οι ταχυτητες μπενουν κανονικα και ολα ειναι οκ.προφανος γιαυτο μου ειπε οτι δεν θα εχω θεμα.και το μποσικο ειναι σχεδον ολο στο πανω κατω και ελαχιστο στο δεξια αριστερα.ευχαριστω για την απαντηση και θα το ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε αν εχει λιγακι περιθωριο να μαζεψει ελαχιστα τις ντιζες μπορει να καλυτερευσει αν εχει λιγακι παραπανιασια διαδρομη.

Θελει πολυ προσοχη ομως.

Αν ομως το αμαξι ειναι πολυ παλιο και ηταν σε χρηση πολης, το προβλημα θα εντοπιστει 99% στα διχαλακια που δενουν οι ντιζες πανω.

Συνηθως οι πλαστικοι συνδεσμοι που πιανουν τις ντιζες χαλαρωνουν ενω συγχρονως χαλαρωνει και το ιδιο το διχαλακι με αποτελεσμα ενα ελαχιστο τζογακι να μεταφερετε στο λεβιε ως πολυ μεγαλυτερο.

Δεν θυμαμαι στο lupo ποια κομματια ειναι μεταλλικα και ποια οχι.

Αν ανοιξεις το καπω και μπορεις να τα εντοπισεις με φωτογραφια θα σου δειξω τι ν' αλλαξεις.

Το κοστος ειναι μικρο σχετικα (πχ. Σε 207 που αλλαξα ειχε 25ε)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρωι θα ψαξω να τα βρω.αν φυσηκα εχει καλο καιρο γιατι 2 μερες βρεχει εδω στην κερκυρα.θα βαλω και φωτο το κοματι απο κατω.ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.