Jump to content
aetos

Σφυριγμα Πεταλ Γκαζιου

Recommended Posts

Χαίρετε και πάλι. Το πρόβλημα με το σφύριγμα του eco up μου, λύθηκε πηγαίνοντας στην αντιπροσωπεια και μου άλλαξαν τον ρυθμιστή αερίου, μια βαλβίδα μου είπαν είναι. Προς το παρόν δεν σφυρίζει. Κόστος 650€ μου είπε ο υπάλληλος αλλά λόγω εγγύησης δεν πλήρωσα κάτι. Επίσης επειδή δεν μου αναγνωριζε το maps and more στο pc για αναβάθμιση κλπ, μου είπαν ότι θα το αλλάξουν με καινούριο. Αυτά προς ενημέρωση όλων.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΝΑ ECO UP ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΣΥΡΙΓΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΒΑΛΒΙΔΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΡΟΗΣ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ. ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΑΝ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΜΙΣΜΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ. 

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΚΟΣΤΟΥΣ (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 650 ΕΥΡΩ). ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗ ΒΑΛΒΙΔΑ.

ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ!!

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΜΕ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΡΕΖΕΡΒΑΣ. ΕΓΩ ΚΑΝΩ 200 -220 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ

ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , tasosr said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΝΑ ECO UP ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΣΥΡΙΓΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΒΑΛΒΙΔΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΡΟΗΣ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ. ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΑΝ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΜΙΣΜΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ. 

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΚΟΣΤΟΥΣ (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 650 ΕΥΡΩ). ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗ ΒΑΛΒΙΔΑ.

ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ!!

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΜΕ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΡΕΖΕΡΒΑΣ. ΕΓΩ ΚΑΝΩ 200 -220 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ

ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

καλωσορισες στην παρεα. Αν θελεις να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες. τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις.

 

Στο δευτερο σκελος του ποστ σου, μπορεις να δεις το αντιστοιχο θεμα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στην παρέα! Νομίζω ότι τα προηγούμενα μηνύματα από τα παιδιά απαντούν στις απορίες σου, και από την στιγμή που αυτή η βαλβίδα έχει αλλαχθεί και σε άλλους εντός εγγύησης δεν καταλαβαίνω γιατί να μην στην αλλάξουν και εσένα. Από ότι λέει βέβαια ο Μένιος, το "πρόβλημα" ξαναπαρουσιάζεται, αλλά δεν χάνεις τίποτα να πιέσεις για αλλαγή και αν δεν στην κάνουν, επικοινώνησε με την Kosmocar ή απλά πήγαινε σε κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο της VW να ρωτήσεις για το θέμα.

Όσο για την κατανάλωση του Eco θα βρεις πάρα πολλά θέματα μέσα στο forum, που απαντούν στα ερωτήματα σου, όπως έχω ξαναγράψει προσωπικά κάνω σίγουρα 300-320 χιλιόμετρα μέσα στην πόλη κάθε φορά που γεμίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, τελικά η αντιπροσωπεία μου άλλαξε την πνευματική βαλβίδα (αν και στην αρχή μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ) και είναι τώρα μια εβδομάδα που δεν έχω ξανακούσει συριγμό

Πέτρο, όταν λές ότι κάνεις 300-320 χιλιόμετρα στην πόλη είναι μαζί με την ρεζέρβα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χαίρομαι που έλυσες το πρόβλημα σου, ελπίζω να μην ξαναασχοληθείς με το θέμα! Ναι μαζί με ρεζέρβα κάνω στάνταρ αυτά τα χιλιόμετρα, με αποκλίσεις της τάξης των 5 χιλιομέτρων.. Τα περισσότερα που έχω βγάλει σε χαλαρό ταξίδι είναι 440 χιλιόμετρα με ένα ντεπόζιτο αερίου! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.