Jump to content
Jorgi

Κατανάλωση 1,4 Bluemotion

Recommended Posts

Guest Polakias TDI

Αυτή τη φορά η κατηφόρα δε βοήθησε τόσο, όσο στον Παρνασσό την προηγούμενη φορά :lol:

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χαβα μου πάντως. Ταξίδι Γαλαξίδι - Πάτρα η κατανάλωση ήταν από 3,2 μέχρι 3,6. Όποιος έχει ταξιδέψει σε αυτόν το δρόμο θα ξέρει πόσο χάλια είναι, ανηφορες, στροφές, λακουβες κτλπ. 5726f39cd2a566f45e92fcc36d576a5d.jpg

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Δε λέω, σήμερα κάνει αρκετή ζέστη & έρχεται περισσότερη.. :hot:

Αλλά υπάρχει & ένα καλό νέο! Βλέπω χαμηλότερες καταναλώσεις! Εντός, αλλά & εκτός πόλης. Λογικό μάλλον ε;

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω, σήμερα κάνει αρκετή ζέστη & έρχεται περισσότερη.. :hot:

Αλλά υπάρχει & ένα καλό νέο! Βλέπω χαμηλότερες καταναλώσεις! Εντός, αλλά & εκτός πόλης. Λογικό μάλλον ε;

Το ίδιο κι εγώ!!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τετοια καταναλωση παντως δεν θα το αλλαζα για diesel!

Ταχυτητες 160-190:hi:default_cool.png

image.jpeg

Εγώ πάντως κατανάλωση πάνω από 5 δεν έχω δει ποτέ, εκτός όταν είναι κρύο και ειδικά το χειμώνα στα πρώτα χιλιόμετρα είναι κάπως υψηλή, μετά όμως σταθερά πάντα κάτω από 5 και σε υψηλές ταχύτητες εννοείται.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

@sokratis91 1.2 TSI νομίζω εχει ο @sirdimitris, άρα καλη ειναι η καταναλωση για τέτοια υψηλή ταχύτητα ε;

Με 160km/h νομίζω ειμαι κοντα στο 5.5 l/100km εγω.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

@sokratis91 1.2 TSI νομίζω εχει ο @sirdimitris, άρα καλη ειναι η καταναλωση για τέτοια υψηλή ταχύτητα ε;

Με 160km/h νομίζω ειμαι κοντα στο 5.5 l/100km εγω.

Ναι το κατάλαβα!

Για βενζίνη και τέτοια ταχύτητα καλή είναι κατανάλωση εννοείται!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως οι καταναλώσεις ειναι στα τάρταρα αλλα βαρύ ποδι με μέση ταχύτητα 29χιλ/ώρα δεν το λες...

Kept moving...!

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , Antonio said:

Όντως οι καταναλώσεις ειναι στα τάρταρα αλλα βαρύ ποδι με μέση ταχύτητα 29χιλ/ώρα δεν το λες...

Kept moving...!

Με οικονομική οδήγηση μες την πολη χωρις κίνηση 2,9 με το ζόρι ...

σε μποτιλιαρίσματα κλπ σταματά ξεκινά το πολυ 4,1...

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν , Antonio said:

Όντως οι καταναλώσεις ειναι στα τάρταρα αλλα βαρύ ποδι με μέση ταχύτητα 29χιλ/ώρα δεν το λες...

Kept moving...!

Όταν λέμε βαρύ πόδι μέσα στην πόλη, σημαίνει για να το καταλάβεις, ότι ξεκινώντας από το φανάρι φεύγουμε σβέλτα με πρώτη πατημένη  , γρήγορη αλλαγή σε δευτέρα πατημένη χωρίς να μας σιχτιρίζουν οι πίσω επειδή θέλουμε να κάνουμε οικονομική οδήγηση και πάμε σαν χελώνες.

Η 29χμ  μέση ωριαία προκύπτει (δεν καταλαβαίνω γιατί σε παραξενεύει δεν ζεις σε πόλη?)  ότι σε όλα αυτά τα 2000+ χιλιόμετρα πόλης δεν κατάφερα λόγω κίνησης να πιάσω πάνω από 50χμ/ώρα. Σε όλα αυτά τα χιλιόμετρα 5η ταχύτητα δεν μπήκε ούτε μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ζούμε σε διαφορετικά προάστια. Ο μέσος όρος χιλιομέτρων Κηφησιάς προς κέντρο καθε μερα δεν πέφτει κάτω απο 37 στην χειρότερη με κίνηση.Οσο για την 5η μονο στην εθνική μπαίνει. Και επηδη διακρίνω κάποιον εκνευρισμό δεν ειχα και δεν εχω σκοπό ούτε τον έξυπνο να κανω ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν απο δω μεσα. Όσο για το αν καταλαβαίνω πίστεψε με καταλαβαίνω πολλά περισσότερα ... 

Παντα φιλικά, Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Antonio said:

Με οικονομική οδήγηση μες την πολη χωρις κίνηση 2,9 με το ζόρι ...

σε μποτιλιαρίσματα κλπ σταματά ξεκινά το πολυ 4,1...

O.K.  όταν όμως δηλώνεις τέτοια νούμερα καλό θα  είναι να συνοδεύονται από φωτό με αρκετά μεγάλο δείγμα χιλιομέτρων.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα και άμεσα και βίντεο αν θετε! Βρίσκεις κάνεναν λόγο να λέω παπαρδουμπες?Δεν νομίζω...

Λαμαρινες ειναι-απόψεις ανταλλάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου βαρυ ποδι.. Καθε φαναρι σπασιμο 1ης τουλαχιστον και γεμισμα 2ας αν δινεται δρομος. :lol::lol: 

 

Edited by sirdimitris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

@sirdimitris χαχαχαχααχχα εσύ πρέπει να έχεις πεθερό βενζινά, ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!!!!!!!

btw, ποιο πρόγραμμα είναι αυτό που κρατάς αρχείο καταναλώσεων;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.