Jump to content
Jorgi

Κατανάλωση 1,4 Bluemotion

Recommended Posts

@sirdimitris χαχαχαχααχχα εσύ πρέπει να έχεις πεθερό βενζινά, ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!!!!!!!

btw, ποιο πρόγραμμα είναι αυτό που κρατάς αρχείο καταναλώσεων;

Αυτό θα ρωτούσε τώρα

Ποια εφαρμογή είναι αυτή?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε ήδη!

Καλή είναι και η Spritmonitor. https://itunes.apple.com/us/app/spritmonitor/id616137163?mt=8&uo=4

P.S. Εδώ να πω πως η VW στο Appstore λάμπει δια της απουσίας της...

Sorry για το of-topic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Ίσως σε κάποιους φανεί περίεργη η ερώτηση, αλλά...

Λοιπόν: όσοι τηρείτε αρχείο με τα γεμίσματα που κάνετε σε πετρέλαιο, μπορείτε να αναφέρετε πόσα λίτρα είχατε δαπανήσει π.χ. στα 15.000 ή στα 30.000 χλμ.;

Καλοδεχούμενο και το σχετικό κόστος αν θέλετε (βέβαια, αν αναφερθεί κόστος, θα είναι καλό να αναφερθεί και η σχετική χρονική περίοδος, λόγω των μεταβολών στις τιμές του diesel).

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Polakias TDI said:

Ίσως σε κάποιους φανεί περίεργη η ερώτηση, αλλά...

Λοιπόν: όσοι τηρείτε αρχείο με τα γεμίσματα που κάνετε σε πετρέλαιο, μπορείτε να αναφέρετε πόσα λίτρα είχατε δαπανήσει π.χ. στα 15.000 ή στα 30.000 χλμ.;

Καλοδεχούμενο και το σχετικό κόστος αν θέλετε (βέβαια, αν αναφερθεί κόστος, θα είναι καλό να αναφερθεί και η σχετική χρονική περίοδος, λόγω των μεταβολών στις τιμές του diesel).

 Δεν τηρω αρχειο αλλα παντα κοιταω ποσα βαζω και ποσο περναω.Βαζω παντα 20 ευρω σε μπετονι και αναλογα με την οδηγηση (αν ειμαι πολυ μεσα στην πολη η οχι ) περναω τα 500 χιλιομετρα.Τωρα που γραφω εχω 456 χιλιομετρα και με το ματι ,οπως ανεβαινουν οι μπαρες εχω ακομα καμποσα.Μηδενιζω παντα στην μεση.(Εχω το 1.2 tdi ...:devil:)

http://sendvid.com/fklmfg9q

Edited by Abba
Link to comment
Share on other sites

38.000 χλμ απροβλημάτιστα και οικονομικά.

Ποιο Polo ? Πάρτε Yaris που ειναι 6ταχυτο, πάρτε fiesta που δεν κάνει θόρυβο, κτλπ.

Εγώ με την Πολαρα θα βλέπω αυτά.

Εθνική οδό Αθηνών - Λαμίας, σταθερά η κατανάλωση 3,1 - 3,2 λ / 100 χλμ.

a42179bfdaa6b8c5a673044aec4fa8ce.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρό ταξιδάκι εθνική από Κάστρο για Αθήνα, μέγιστη ταχύτητα 90χμ, (+μια παράκαμψη στο 90 καφέ για να γλυτώσω διόδια), το απόλυτο ρεκόρ ... 2.6 λίτρα/100

 (κινητήρας 1.4 TDI 90 CUSB , σωστές πιέσεις ελαστικών(175 70 14), καύσιμο  Shell V-Power Diesel, ρεζερβουάρ άδειο στο 1/4, δύο άτομα , μια βαλίτσα, καμία προσπέραση, Motorkote  στο λάδι του κινητήρα και Motorkote στο λάδι κιβωτίου) 

IMG_20160911_170251.jpg

Edited by Vassilis63
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εδω και περιπου 15-20 ημερες εχω παρατηρησει πως βαζοντας μπροστα τη μηχανη, ενω παντα η καταναλωση ηταν στο 0.6 για ελαχιστα δευτερολεπτα κι αμεσως σταθεροποιουταν στο 0.5, τωρα ξεκιναει απο 0.9-0.8 για ελαχιστα δευτερολεπτα και σταθεροποιειται στο 0.7-0.6. Μολις κανω δε 50-100 μετρα κ σταματησω, μενει στο 0.5 οπως και παλιοτερα.

Δεν εχω αλλαξει καν πρατηριο (βαζω Avio απο εταιρικο) κι εννοειται δεν εχει αλλαχθει τιποτα απολυτως στο αυτοκινητο. Τι μπορει να εχει δημιουργησει αυτη τη μικρη αυξηση καταναλωσης στο ανοιγμα της μηχανης;

Επισης ν' αναφερω πως το αυτοκινητο ειναι καινουργιο στα 19000 και στα 15000 εκανα service με αλλαγη φιλτρου πετρελαιου, λαδιου και εννοειται αλλαγη λαδιων.

Ολοκληρωνω σχολαστικα ολες τις αναγεννησεις οποτε προκυπτουν και βαζω κατα την οδηγια το προσθετο/καθαριστικο/ενισχυτικο της Liqui Moly.

Τελος να πω πως ουτε καν περυσι με την παγωνια δεν ειχε παρατηρηθει η παραμικρη αλλαγη συμπεριφορας στην καταναλωση κατα το ανοιγμα.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

ποια οδηγία φίλε;ποιος σου είπε να βάζεις καθαριστικό στο ντεπόζιτο;τώρα όσο αφορά την κατανάλωση κάτι ο καιρός κάτι ίσως στο καύσιμο!!!πολλά παίζουν ρόλο!!!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , vasilisrx8 said:

ποια οδηγία φίλε;ποιος σου είπε να βάζεις καθαριστικό στο ντεπόζιτο;τώρα όσο αφορά την κατανάλωση κάτι ο καιρός κάτι ίσως στο καύσιμο!!!πολλά παίζουν ρόλο!!!

Μάλιστα.

Πριν 3 μήνες ακριβώς (σε άλλο σχετικό θέμα) ο ίδιος τρόπος, η ίδια απόκριση.

 

Χώρια που εκτός από το εριστικό και το επαναλαμβανόμενο του μηνύματος σου, πάλι δεν απαντάς ουσιαστικά επί του θέματος ουσιαστικά.

Το είπα κιόλας, πως με τις ακραίες περσινές θερμοκρασίες δεν υπήρξε καμία διαφορά, με 15-20 βαθμούς τώρα δε δικαιολογείται έτσι.

Όπως επίσης ανέφερα και πως δεν άλλαξα πρατήριο και δη εταιρικό.

 

Άμα δε μπορείς και δεν ψήνεσαι, μην ασχολείσαι και μην απαντάς απλά για να πεις κάτι, ειδικά όταν επαναλαμβάνεσαι και μάλιστα τόσο κακότροπα.

Έλεος δηλαδή.

 

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2017 at 12:56 ΠΜ, spdrosin said:

Μάλιστα.

Πριν 3 μήνες ακριβώς (σε άλλο σχετικό θέμα) ο ίδιος τρόπος, η ίδια απόκριση.

 

Χώρια που εκτός από το εριστικό και το επαναλαμβανόμενο του μηνύματος σου, πάλι δεν απαντάς ουσιαστικά επί του θέματος ουσιαστικά.

Το είπα κιόλας, πως με τις ακραίες περσινές θερμοκρασίες δεν υπήρξε καμία διαφορά, με 15-20 βαθμούς τώρα δε δικαιολογείται έτσι.

Όπως επίσης ανέφερα και πως δεν άλλαξα πρατήριο και δη εταιρικό.

 

Άμα δε μπορείς και δεν ψήνεσαι, μην ασχολείσαι και μην απαντάς απλά για να πεις κάτι, ειδικά όταν επαναλαμβάνεσαι και μάλιστα τόσο κακότροπα.

Έλεος δηλαδή.

 

όταν λες ότι είναι οδηγία πράγμα που δεν ισχύει γιατί απλά κάποιος σου είπε βάλε την μλκια για να μην πάθεις τπτ θα παίρνεις αυτή την απάντηση.λεγοντας ότι είναι οδηγία χωρίς να στηρίζεις αυτό που λες όταν κάποιος δει αυτό που έγραψες θα νομίζει ότι όντως είναι οδηγία της vw και θα πάει να βάλει τα μαγικά ματζουνια.

τώρα όσο αφορά το την απάντηση σου έδωσα ίσως το καύσιμο να έπαιξε ρόλο ίσως ο καιρός!!

Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν , vasilisrx8 said:

όταν λες ότι είναι οδηγία πράγμα που δεν ισχύει γιατί απλά κάποιος σου είπε βάλε την μλκια για να μην πάθεις τπτ θα παίρνεις αυτή την απάντηση.λεγοντας ότι είναι οδηγία χωρίς να στηρίζεις αυτό που λες όταν κάποιος δει αυτό που έγραψες θα νομίζει ότι όντως είναι οδηγία της vw και θα πάει να βάλει τα μαγικά ματζουνια.

τώρα όσο αφορά το την απάντηση σου έδωσα ίσως το καύσιμο να έπαιξε ρόλο ίσως ο καιρός!!

Με την οδηγια του προϊόντος εννοούσα, κι αν δεν ηταν τοσο προφανες αλλα κι εσυ λιγοτερο εριστικος και κακοτροπος, θα μπορουσες απλα να πεις (αφου ενδιαφερεσαι τοσο για την αρτια και ασφαλη ενημερωση των αναγνωστων) πχ "εννοεις την οδηγια του προσθετου οχι της VW, μην μπερδευτει κανεις". Αντι αυτου προτιμησες να γραψεις με (χειροτερο) τροπο, που νομιζω απαγορευεται κι απο τους κανονισμους της κοινοτητας, και να δωσεις ακομα μια ολοϊδια απαντηση για το ζητημα που εν τελει απασχολει και να γεμισεις με αχρηστα σχολια το νημα.

Τελικα γελαω. 

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Μετά από  29000     μπορώ να πω με σγουρια    ότι σε χρηση πολης   και   με χαμηλές ταχύτητες  25-28km/h  η καταναλωση μου ειναι 5,5 λ  ..  αν το πάω με τετάρτη   με 80  χλ.  σταθερα μπορει να την ριξει στα 4.     

πιο κάτω..  ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

1,4  TDI 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι μετά από μια διαδρομή που μπορεί η κατανάλωση να είναι στο 4.5, σβήνω τον κινητήρα και μετά από πέντε λεπτά αν ανοίξω το διακόπτη χωρίς να παρει μπρος ο κινητήρας η κατανάλωση ανεβαίνει. Τελευταίο δείγμα πριν από λίγο όπου μετά από διαδρομή 10 χιλιομέτρων η κατανάλωση ήταν 4.5, σβήνω το αυτοκίνητο και όταν άνοιξα το διακόπτη μετά από 1 λεπτό για να ανεβάσω τα παράθυρα πήγε στο 4.9. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό ή ξέρει κάποιος τι μπορεί να είναι; 

 

1.4 TDI 

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2017 at 11:50 ΜΜ, spdrosin said:

Εδω και περιπου 15-20 ημερες εχω παρατηρησει πως βαζοντας μπροστα τη μηχανη, ενω παντα η καταναλωση ηταν στο 0.6 για ελαχιστα δευτερολεπτα κι αμεσως σταθεροποιουταν στο 0.5, τωρα ξεκιναει απο 0.9-0.8 για ελαχιστα δευτερολεπτα και σταθεροποιειται στο 0.7-0.6. Μολις κανω δε 50-100 μετρα κ σταματησω, μενει στο 0.5 οπως και παλιοτερα.

Δεν εχω αλλαξει καν πρατηριο (βαζω Avio απο εταιρικο) κι εννοειται δεν εχει αλλαχθει τιποτα απολυτως στο αυτοκινητο. Τι μπορει να εχει δημιουργησει αυτη τη μικρη αυξηση καταναλωσης στο ανοιγμα της μηχανης;

Επισης ν' αναφερω πως το αυτοκινητο ειναι καινουργιο στα 19000 και στα 15000 εκανα service με αλλαγη φιλτρου πετρελαιου, λαδιου και εννοειται αλλαγη λαδιων.

Ολοκληρωνω σχολαστικα ολες τις αναγεννησεις οποτε προκυπτουν και βαζω κατα την οδηγια το προσθετο/καθαριστικο/ενισχυτικο της Liqui Moly.

Τελος να πω πως ουτε καν περυσι με την παγωνια δεν ειχε παρατηρηθει η παραμικρη αλλαγη συμπεριφορας στην καταναλωση κατα το ανοιγμα.

Καθαρηστηκο στο ρεζερβουάρ καλό κάνει και δεν δημιουργεί πρόβλημα, ίσα ίσα καλό κάνει γιατί τα πετρέλαια που έχουμε στην Ελλάδα δεν είναι και για πολλά πολλά, 

Θα γλιτώσεις από την γλίτσα που δημιουργείτε από το diesel. 

Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα και στο τρακτέρ, αλλά  και στο Ford που είχα ανά 2000χιλιομετρα ένα ποτήρι του κρασιού 

 

Και καθαριστικό για τα μπεκ (Αλλο είναι αυτό το καθαριστικό)

 

Όποιος νομίζει ότι δεν χρειάζεστε καθαριστικό γιατί δεν θα έχετε πρόβλημα και μόνο η βενζίνη αρκεί τότε είστε λάθος,  και κάποια στιγμή θα την πατήσετε με της βλάβες που βγάλει το αμάξι σας και θα ψάχνεστε μετά.

 

Για το θέμα του παγώματος που λες , Εγώ πέρισυ το 2017 που έκανε της πολλές παγωνιες εδώ στην βόρειο Ελλάδα,  το Ford το είχα με shell v power diesel στο full και κατάφερε και πάγωσε στους -18 που έκανε και είχα σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω το αμάξι μπροστά.

 

Το θέμα αυτό δεν το είχα μόνο εγώ αλλά και πολύ άλλη σε επαρχεία Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

 

Από εκείνη την ημέρα κάθε χειμώνα κάνω και χρήσει αντιπαγωτικά υγρά για πετρέλαιο.

 

Όσο για την περίπτωση του αν η VW λέει για καθαριστικά,  επιβεβαιώνω, ΌΤΙ ΠΡΆΓΜΑΤΙ Η VW ΛΈΕΙ ΝΑ ΓΊΝΕΤΕ ΧΡΉΣΗ ΜΕ  ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΆ.

Εγώ που έχω το 1400TSI το βιβλίο γράφει ότι να γίνετε χρήση καθαριστικου γιατί η βενζίνη μόνο δεν αρκεί.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , OMINUS said:

Καθαρηστηκο στο ρεζερβουάρ καλό κάνει και δεν δημιουργεί πρόβλημα, ίσα ίσα καλό κάνει γιατί τα πετρέλαια που έχουμε στην Ελλάδα δεν είναι και για πολλά πολλά, 

Θα γλιτώσεις από την γλίτσα που δημιουργείτε από το diesel. 

Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα και στο τρακτέρ, αλλά  και στο Ford που είχα ανά 2000χιλιομετρα ένα ποτήρι του κρασιού 

 

Και καθαριστικό για τα μπεκ (Αλλο είναι αυτό το καθαριστικό)

 

Όποιος νομίζει ότι δεν χρειάζεστε καθαριστικό γιατί δεν θα έχετε πρόβλημα και μόνο η βενζίνη αρκεί τότε είστε λάθος,  και κάποια στιγμή θα την πατήσετε με της βλάβες που βγάλει το αμάξι σας και θα ψάχνεστε μετά.

 

Για το θέμα του παγώματος που λες , Εγώ πέρισυ το 2017 που έκανε της πολλές παγωνιες εδώ στην βόρειο Ελλάδα,  το Ford το είχα με shell v power diesel στο full και κατάφερε και πάγωσε στους -18 που έκανε και είχα σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω το αμάξι μπροστά.

 

Το θέμα αυτό δεν το είχα μόνο εγώ αλλά και πολύ άλλη σε επαρχεία Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

 

Από εκείνη την ημέρα κάθε χειμώνα κάνω και χρήσει αντιπαγωτικά υγρά για πετρέλαιο.

 

Όσο για την περίπτωση του αν η VW λέει για καθαριστικά,  επιβεβαιώνω, ΌΤΙ ΠΡΆΓΜΑΤΙ Η VW ΛΈΕΙ ΝΑ ΓΊΝΕΤΕ ΧΡΉΣΗ ΜΕ  ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΆ.

Εγώ που έχω το 1400TSI το βιβλίο γράφει ότι να γίνετε χρήση καθαριστικου γιατί η βενζίνη μόνο δεν αρκεί.

 

ανέβασε μια φωτό με τον ισχυρισμό σου φίλε μου.

δεν υπάρχει περίπτωση κατά την άποψη μου να λέει τέτοιο πράγμα η επίσημη αντιπροσωπεία για αυτό σε παρακαλώ άμα μπορείς ανέβασε μια φωτό.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , vasilisrx8 said:

ανέβασε μια φωτό με τον ισχυρισμό σου φίλε μου.

δεν υπάρχει περίπτωση κατά την άποψη μου να λέει τέτοιο πράγμα η επίσημη αντιπροσωπεία για αυτό σε παρακαλώ άμα μπορείς ανέβασε μια φωτό.

 

Όταν μπορέσω και βρω λίγο χρόνο πολύ ευχαρίστως. 

 

Αλλά μπορείς και εσύ και άλλα μέλη του club να διαβάσετε το ΒΙΒΛΊΟ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΎ ΣΑΣ!!! 

όπως διάβασα και εγώ το δικό μου.

 

Στην περίπτωση που αναφέρεις εσύ (μιας και εσύ έχεις Diesel) πληροφοριακά ΑΝ το αμάξι σου έχει σύστημα AdBlue αυτό είναι καθαριστικό για το Diesel που εχει το σύστημα αυτό είναι μια ξεχωριστή δεξαμενή με αυτό υγρό το οποίο ψεκάζει αυτόματα , μετά από κάποια χιλιόμετρα τέτοια σύστημα έχουν τα citroen και έχω και την εντύπωση ότι το έχουν και τα vw 

Στο πάτωμα του Πορτ μπαγκαζ κάπου εκεί που είναι η ρεζέρβα έχει μια τάπα που εκεί γεμίζεις με υγρό καθαρισμού AdBlue

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , OMINUS said:

 

Όταν μπορέσω και βρω λίγο χρόνο πολύ ευχαρίστως. 

 

Αλλά μπορείς και εσύ και άλλα μέλη του club να διαβάσετε το ΒΙΒΛΊΟ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΎ ΣΑΣ!!! 

όπως διάβασα και εγώ το δικό μου.

 

Στην περίπτωση που αναφέρεις εσύ (μιας και εσύ έχεις Diesel) πληροφοριακά ΑΝ το αμάξι σου έχει σύστημα AdBlue αυτό είναι καθαριστικό για το Diesel που εχει το σύστημα αυτό είναι μια ξεχωριστή δεξαμενή με αυτό υγρό το οποίο ψεκάζει αυτόματα , μετά από κάποια χιλιόμετρα τέτοια σύστημα έχουν τα citroen και έχω και την εντύπωση ότι το έχουν και τα vw 

Στο πάτωμα του Πορτ μπαγκαζ κάπου εκεί που είναι η ρεζέρβα έχει μια τάπα που εκεί γεμίζεις με υγρό καθαρισμού AdBlue

εμένα adblue δεν έχει και το εν λόγο δεν είναι καθαριστικό.αλλη είναι η λειτουργία του και αυτή είναι να μειώνει τους ρυπους.το εγχειρίδιο το έχω διαβάσει πριν καν παραλάβω το αμάξι και για καθαριστικά και διάφορα μαγικά ματζουνια δεν λέει πουθενά.οταν μπορεσεις στείλε μου φωτό με αυτό τον ισχυρισμό.

άμα δεν δω την φωτό δεν πρόκειται να πιστέψω τπτ από αυτά που ισχυριζεσαι.και τα λινκ που έστειλες είναι από φορουμ τα οποία δεν είναι κάτι επίσημο.

Edited by vasilisrx8
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν , vasilisrx8 said:

εμένα adblue δεν έχει και το εν λόγο δεν είναι καθαριστικό.αλλη είναι η λειτουργία του και αυτή είναι να μειώνει τους ρυπους.το εγχειρίδιο το έχω διαβάσει πριν καν παραλάβω το αμάξι και για καθαριστικά και διάφορα μαγικά ματζουνια δεν λέει πουθενά.οταν μπορεσεις στείλε μου φωτό με αυτό τον ισχυρισμό.

Θα σου βάλω και φωτογραφία μην ανησυχείς.^_^

 

5abfbbc46aae3_IMG_20180331_1748052.thumb.jpg.ac52f8041b7ce7e0071eef6b7f104bb6.jpg

 

Και το toyota που είχα πιο μπροστά από το passat έλεγε η toyota για χρήση τέτοιον πρόσθετων στο Book του αμαξιού 

 

Δεν προσπαθώ να σε πίσω για κάτι, ούτε να σου αλλάξω την γνώμη σου.

Αν δεν θέλεις εσύ να βάζεις είναι επιλογή σού και δικαίωμα σου να κάνεις ότι θέλεις.

 

Αλλά εγώ πάντως βάζω τέτοια καθαριστικά.

 

Στο ford που είχα και το οποίο ήταν diesel και το είχα από Καινούργιο. 

 

Από την πρώτη στιγμή έβαζα καθαριστικό πετρελαίου ανά 2000 χιλιόμετρα συνέχεια.

 

Το αμάξι στα 25.000 χιλιόμετρα που το έδωσα έκανα κανονικά τέτοια χρήση καθαριστικού. 

 

Χωρίς πρόβλημα . 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
43 λεπτά πριν , OMINUS said:

Θα σου βάλω και φωτογραφία μην ανησυχείς.^_^

 

5abfbbc46aae3_IMG_20180331_1748052.thumb.jpg.ac52f8041b7ce7e0071eef6b7f104bb6.jpg

 

Και το toyota που είχα πιο μπροστά από το passat έλεγε η toyota για χρήση τέτοιον πρόσθετων στο Book του αμαξιού 

 

Δεν προσπαθώ να σε πίσω για κάτι, ούτε να σου αλλάξω την γνώμη σου.

Αν δεν θέλεις εσύ να βάζεις είναι επιλογή σού και δικαίωμα σου να κάνεις ότι θέλεις.

 

Αλλά εγώ πάντως βάζω τέτοια καθαριστικά.

 

Στο ford που είχα και το οποίο ήταν diesel και το είχα από Καινούργιο. 

 

Από την πρώτη στιγμή έβαζα καθαριστικό πετρελαίου ανά 2000 χιλιόμετρα συνέχεια.

 

Το αμάξι στα 25.000 χιλιόμετρα που το έδωσα έκανα κανονικά τέτοια χρήση καθαριστικού. 

 

Χωρίς πρόβλημα . 

Με έβαλες σε προβληματισμούς τώρα. Θα κατέβω να πάρω το manual να το ξεκοκκαλίσω!

Link to comment
Share on other sites

εμένα το μανιουαλ δεν λέει πουθενά κάτι τέτοιο.για βάλε μια λίγο μεγαλύτερη φωτό που να δείχνει ότι ειναι το βιβλίο αυτό γιατί μοιάζει με το πίσω μέρος από το μπουκαλάκι του πρόσθετου.ξερεις τσάκισε και λίγο την σελίδα να δούμε ότι είναι το βιβλιαράκι της vw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.