Jump to content
passatfsi

Ταπετσαρια Ουρανου

Recommended Posts

λες να το δω καμια μερα να κρεμεται? :suicide:

τι μπορει να φταιει η ζεστη?

 

Κάποια στιγμή θα σου "κρεμάσει" εντελώς. Δυστυχώς μόνη λύση η αντικατάσταση ταπετσαρίας ουρανού (κόστος 100-150 €).

Edited by konstantinos passat
Διορθωση quote
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο την στιγμη που εκανε την αρχη, αργα ή γρηγορα θα μπεις μεσα μια μερα και θα νιωσεις κατι πανω στο κεφαλι σου.

Το κοστος ειναι εκει που το αναφερεις κοντα στα €100-150 αναλογως αυτοκινητου,μαστορα κτλ.

 

Προκαλειται απο ζεστη και υγρασια. Ξεραινεται και φευγει η κολλα που εχει να το κραταει πανω στον ουρανο και απο την στιγμη που φυγει,μπαινει αερας μεσα και με το ''βαρος'' του τον κρεμαει.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αντικατέστησα την παλιά ταπετσαρία, μετά από ενάμιση χρόνο περίπου που ξεκίνησε να ξεκολλά...

 

Κόστος 150 ευρώ.

 

Χρόνος ξηλώματος 3 ώρες περίπου μαζί με τον μάστορα με πολύ μεράκι και προσοχή.

Αφαιρέσαμε τον ουρανό και όλα τα μεταλλικά σημεία στήριξης και του τα άφησα όλα (σκιάδια,πλαφονιέρες, χερούλια, ψιψιψίνια και λοιπά κοκοκόψαρα...) έβγαλε την παλιά ταπετσαρία, καθάρισε κόλλες και ότι άλλα υπολείμματα υπήρχαν και τοποθέτησε νέο ύφασμα 99,99999% ίδιας απόχρωσης με το εργοστασιακό αλλά καλύτερης ποιότητας.

 

Μετά από τρείς ημέρες (για να στεγνώσει καλά η κόλλα αλλά και να ξεθυμάνει αρκετά η μυρωδιά της) πήγα για τοποθέτηση.

 

Διάρκεια τοποθέτησης σχεδόν μια ώρα (καθότι μερακλής ο μάστορας). Ήταν όλα τοποθετημένα πάνω στον ουρανό, τον κουμπώσαμε, βιδώσαμε και έφυγα κατευχαριστημένος.

 

Το αποτέλεσμα άκρως ικανοποιητικό. Σαν εργοστασιακός νέος ουρανός.

Ειδικά για Κέρκυρα απίστευτο αποτέλεσμα.

Edited by Tsilis_Corfu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βαλε φωτο. Πως μας αφηνεις ετσι;  :laugh:  :p

Χαχαχα... Δεν πρόλαβα!

 

Το έχω στο πρόγραμμα. Λογικά αύριο θα κλέψω λίγο χρόνο και θα τραβήξω σχετικές φωτό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα νομιζω οτι αν ξεβιδωσεις τη θηκη αυτη και πατησεις λιγο το υφασμα θα ξαναμπει απο πισω απλα δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε ετσι μηπως το τραβηξες και βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγηκε , αδικα θα βγαλεις την πλαφονιερα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Καποια στιγμη αργοτερα το φτιαχνεις εχει ακομα ..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και οι φωτογραφίες

Η απόχρωση είναι ακριβώς ίδια αλλά η κάμερα του κινητού δεν την αποδίδει σωστά

f5bfb4a8e76f6603ff7707964c524025.jpgcd1bd2809da8acb6662bfdb8170c3c7f.jpg3de7903281a9db7fdb4c58a38b7dd207.jpga7b5ae7723b776f44c2a60a2aab9e384.jpge2bc15413276ec4b42e746ea75d5b7d0.jpgf16a8756ce4e50351efd8122366a8466.jpg312c432b0d2cf6d989a8c20d81775da6.jpgc81d10320c0ae0989f5881a21c04beb0.jpg18e1f3535d55e219fc18d5f93874c727.jpgfe034f46bc96cf34d41e674ec4119ce0.jpgc31d91f1a8ee60150f7410c07c1530c9.jpga28ea876f004e515f463c23a7fc7d7eb.jpgb7095c112e234666ee0fad592b7a1c86.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Tsilis_Corfu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και εγω παιδια οτι αν πιανει το χερι σας μπορειται να την αλλαξεται και μονοι σας με κοστος 35  euro!!!!!!!!!!

Edited by maik818
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα και χρόνια πολλά. Μένω Ηγουμενίτσα. Μου ξεκόλλησε η ταπετσαρία ουρανού. Πήγα στον ταπετσέρη αλλά δεν έχει το χρώμα τουλάχιστον περίπου με την μαμά ταπετσαρία. Μπορείτε να μας προτείνετε που να βρω ύφασμα;

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πεδία ξέρω ένα ταπετσιερη Θεσσαλονίκη **********  που μου το έκανε με 80€ και έγινε τέλειο. Δεν μπορούσα να το πιστέψω. Η άλλη ζητούσαν 120-150

Edited by nikdev
Οποιος θέλει με πμ
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Eric said:

Πεδία ξέρω ένα ταπετσιερη Θεσσαλονίκη **********  που μου το έκανε με 80€ και έγινε τέλειο. Δεν μπορούσα να το πιστέψω. Η άλλη ζητούσαν 120-150

για Αθηνα εχουμε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ρέλλας φίλε,απ τους καλύτερους,πήγα και μου άλλαξε την ταπετσαρία στην πόρτα γιατί η μαμά είχε φουσκώσει,το αποτέλεσμα άψογο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Auto perfect πήγα. Αρκετά καλή δουλειά, ελάχιστα κλικ πιο κάτω από την εργοστασιακή. Μόνο οι ψείρες θα καταλάβουν μικροδιαφορές σε σχέση πάντα με μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη όποιος ξέρει κάποιον σωστό και σχετικά οικονομικό (έχω ηλιοροφή) να μου στείλει παρακαλώ ένα μύνημα! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2015 at 2:54 ΠΜ, tsiliscfu said:

Επιτέλους αντικατέστησα την παλιά ταπετσαρία, μετά από ενάμιση χρόνο περίπου που ξεκίνησε να ξεκολλά...

 

Κόστος 150 ευρώ.

 

Χρόνος ξηλώματος 3 ώρες περίπου μαζί με τον μάστορα με πολύ μεράκι και προσοχή.

Αφαιρέσαμε τον ουρανό και όλα τα μεταλλικά σημεία στήριξης και του τα άφησα όλα (σκιάδια,πλαφονιέρες, χερούλια, ψιψιψίνια και λοιπά κοκοκόψαρα...) έβγαλε την παλιά ταπετσαρία, καθάρισε κόλλες και ότι άλλα υπολείμματα υπήρχαν και τοποθέτησε νέο ύφασμα 99,99999% ίδιας απόχρωσης με το εργοστασιακό αλλά καλύτερης ποιότητας.

 

Μετά από τρείς ημέρες (για να στεγνώσει καλά η κόλλα αλλά και να ξεθυμάνει αρκετά η μυρωδιά της) πήγα για τοποθέτηση.

 

Διάρκεια τοποθέτησης σχεδόν μια ώρα (καθότι μερακλής ο μάστορας). Ήταν όλα τοποθετημένα πάνω στον ουρανό, τον κουμπώσαμε, βιδώσαμε και έφυγα κατευχαριστημένος.

 

Το αποτέλεσμα άκρως ικανοποιητικό. Σαν εργοστασιακός νέος ουρανός.

Ειδικά για Κέρκυρα απίστευτο αποτέλεσμα.

Από που τον βγάλατε έξω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.