Jump to content
liquidGTi

Ipod Σε Golf V

Recommended Posts

μου είπανε με 350 μου βάζουν και iPod και USB και line in.

Ωραία, αλλα πώς θα είναι όλα αυτά? Καλώδια στο ντουλαπάκι?

Πω πω τι μπέρδεμα εδω στην Ελλάδα όλα ρε παιδί μου. Ολόκληρη ιστορία για να κάνουμε κάτι, έλεος Κύριοι στις αντιπροσωπίες...έλεος!!!!

Τι να κάνουμε. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει αγορά για αυτά τα πράγματα οπότε δεν υπάρχει ούτε γνώση ούτε προσφορά, μονο μπέρδεματα. thumbsdown.gif Από την άλλη όμως αποκτάς μεγαλύτερη ευχαρήστηση όταν φτιάξεις κάτι!!! :D

ΥΓ: Μην μπεις στην διαδικασια του κόψε-ραψε. ¶ν δεν έχεις ήδη cd-changer χρειάζεσε και extra καλώδια που δεν ξέρω που και πως μπορεις να βρείς.

Edited by GEOfast
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αλλα πώς θα είναι όλα αυτά? Καλώδια στο ντουλαπάκι?

Μου είπε είτε σαν το δικό σου (στον τεμπέλη μέσα), είτε στο ντουλαπάκι που είναι και πολύ πιο εύκολο. Ακόμα μου είπε οτι ψάχνει να βρεί από άλλη εταιρεία να εισάγει μόνο usb adapter, έτσι ώστε να βάλω αποκλειστικά αυτο που θέλω χωρίς να πληρώνω παραπανήσια χρήματα για προιόν που δε χρειάζομαι. Είδωμεν...μου είπε ότι θα με ενημερώσει όταν θα βρεί κάτι ( σε κανά μήνα λέει θα ξέρει).

ΥΓ: Μην μπεις στην διαδικασια του κόψε-ραψε. ¶ν δεν έχεις ήδη cd-changer χρειάζεσε και extra καλώδια που δεν ξέρω που και πως μπορεις να βρείς.

Δε περιμένουν τα καλώδια κάτω από τον τεμπέλη?

Edited by ankouts
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε είτε σαν το δικό σου (στον τεμπέλη μέσα), είτε στο ντουλαπάκι που είναι και πολύ πιο εύκολο. Ακόμα μου είπε οτι ψάχνει να βρεί από άλλη εταιρεία να εισάγει μόνο usb adapter, έτσι ώστε να βάλω αποκλειστικά αυτο που θέλω χωρίς να πληρώνω παραπανήσια χρήματα για προιόν που δε χρειάζομαι. Είδωμεν...μου είπε ότι θα με ενημερώσει όταν θα βρεί κάτι ( σε κανά μήνα λέει θα ξέρει).

Δε περιμένουν τα καλώδια κάτω από τον τεμπέλη?

NOPE :(

Για οτιδηποτε και να βάλεις (αν δεν προυπάρχει το cd-changer) χρειάζεσε την καλωδίωση από το unit μέχρι εκεί. sorry...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το RCD 300 να παίξει mp3 από ipod ή άλλη πηγή usb με μικρό κόστος;

[/quote

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ ΤΗΣ VW ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΜP3 PLAYER, ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ 120 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΄ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Η 6ΔΙΣΚΗ CDIERA

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό που βρήκα ως εναλλακτική λύση για να παίζεις μουσική με το ipod χωρίς καλώδια. Θα ήθελα τη γνώμη σας!

"Το Car Trip είναι μια πολυχρηστική βάση για ipod nano, η οποία τοποθετείται στον αναπτήρα του αυτοκινήτου.Ο σχεδιασμός είναι στα πρότυπα του ipod έτσι ώστε να υπάρχει συμβατότητα ακόμα και σε αυτό. Το ένα εφαρμόζει τέλεια πάνω στο άλλο προσφέροντας έναν αρτιότατο αισθητικά συνδυασμό. Όμως το Car Trip δεν περιορίζεται στο να στηρίζει απλώς το ipod σας, αλλά μάλιστα το φορτίζει και μεταδίδει μέσω FM την μουσική σας! Πώς το καταφέρνει αυτό; Επιλέγετε απλά μία από τις 100 συχνότητες που διαθέτει και, στη συνέχεια, συντονίζετε το ραδιόφωνό σας στην ιδια συχνότητα. Αυτό ήταν! Το μόνο που έχετε τώρα να κάνετε, είναι να σκεφτείτε τι μουσική θέλετε να ακούτε στο αυτοκίνητο. Φυσικά, αν ο αναπτήρας είναι κάπως δύσχρηστος εξαιτίας του σημείου που βρίσκεται, το Car Trip διαθέτει ένα περιστρεφόμενο βραχίονα 10 εκ. ώστε να βρείτε εσείς την ιδανική θέση."

Πηγή:

http://www.gadgetlife.gr/SpecificProduct.a...amp;ItemID=3608

Link to comment
Share on other sites

Καλή λύση αλλά χαμηλή ποιότητα ήχου σε σχέση με απευθείας σύνδεση

Ακριβώς. Υπάρχουν αντίστοιχα gadgets τέτοιου τύπου που είναι τα ίδια mp3 players και βάζεις το στικάκι σου με mp3 και τα παίζει. Πάντα όμως έχεις ποιότητα ραδιοφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα το golfάκι μου στα παιδιά της digital Hellas και εγκατέστησα το κιτάκι για USB iPod και Video. Πρόκειται για το gateway 400 το οποίο βγάζει από την εργοστασιακή πηγή, κατευθείαν απο την έξοδο AUX, αντάπτορες για usb,ipod,video,καθώς και cd changer. Το changer δουλεύει μέσω ενός διακόπτη όπου στη μια θέση παίζει αυτό, και στην άλλη θέση παίζουν usb ktl .Το usb,ipod ελέγχεται από την πηγή και τα χειριστήρια του τιμονιού κανονικά όπως και το changer.Από την άλλη,οι είσοδοι video μπορούν να χρησιμοποιηθούν όταν μπεί οθόνη! To συνολικό κόστος με καλωδίωση κτλ κτλ έφτασε στο 260 Ευρώ. Το συστηματάκι παίζει πάρα πολύ καλά, και φυσικά όταν θα βάλω το MFD DVD θα το χώσω στην αντίστοιχη AUX και θα συνεχίζω να το έχω!!!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα το golfάκι μου στα παιδιά της digital Hellas και εγκατέστησα το κιτάκι για USB iPod και Video. Πρόκειται για το gateway 400 το οποίο βγάζει από την εργοστασιακή πηγή, κατευθείαν απο την έξοδο AUX, αντάπτορες για usb,ipod,video,καθώς και cd changer. Το changer δουλεύει μέσω ενός διακόπτη όπου στη μια θέση παίζει αυτό, και στην άλλη θέση παίζουν usb ktl .Το usb,ipod ελέγχεται από την πηγή και τα χειριστήρια του τιμονιού κανονικά όπως και το changer.Από την άλλη,οι είσοδοι video μπορούν να χρησιμοποιηθούν όταν μπεί οθόνη! To συνολικό κόστος με καλωδίωση κτλ κτλ έφτασε στο 260 Ευρώ. Το συστηματάκι παίζει πάρα πολύ καλά, και φυσικά όταν θα βάλω το MFD DVD θα το χώσω στην αντίστοιχη AUX και θα συνεχίζω να το έχω!!!

Μήπως έχεις κάποια φωτογραφία με την εγκατάσταση στο αυτοκίνητό σου? Σε ποιο σημείο βγαίνουν οι έξοδοι (στον τεμπέλη?) και το ipod που στηρίζεται, σε κάποια θήκη, που φορτίζει ταυτόχρονα? Καλώδια φαίνονται εξωτερικά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τις εξόδους τις έβγαλαν στο ντουλαπάκι μπσροστά από το συνοδηγό ώστε να μην γίνει πουθενά τρύπα.Επίσης τις στερέωσα με σκράτς ώστε να μην κοπανάνε στις λακούβες. Όσον αφορά για τη vga αυτή βγήκε από κάτω από το ντουλαπάκι. Φωτογραφία θα ανεβάσω το γρηγορότερο!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι το κατάλληλο thread για τα iPod σε VW. To καινούριο κιτ της Dension είναι CAN-BUS οπότε για όσους τυχερούς εχουν cluster display (MFA) και χειριστήρια τιμονιού, θα έχετε πλήρη ενδειξη τίτλων στο καντράν.

http://www.youtube.com/watch?v=O5MLW14Dutg

Το κίτ είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά για όσους θέλουν κάτι τέτοιο για το αυτοκίνητο τους και η ένδειξη τίτλων ισχύει και για το μοντέλο που έχει και USB θύρα.

Edited by MadBrainiac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.