Jump to content
liquidGTi

Ipod Σε Golf V

Recommended Posts

μια ερωτηση επειδη ψαχνω για να βαλω ipod,ειναι σιγουρο οτι μπαινει στο ντουλαπακι?ρωτησα σε ενα καταστημα και μου ειπαν για βαση πανω στο ταμπλο που με χαλαει..και κατι αλλο ξερουμε τιμες?γιατι εχω ακουσει απο 225 εως 140 !!!μπερδευτηκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Με αυτό το καλωδιέτο παιδιά βλέπεις τίτλους στο ραδιο-cd του golf η απλώς τα βλέπεις σαν κομμάτια;

Επίσης το χειρίζεσαι απο το cd η απο το ipod;;

Thanks

Τα βλέπεις κανονικά σαν να έχεις MP3 rcd. Δηλαδή αν είναι αποθηκευμένα τα τραγούδια στο ipod με τίτλους κλπ θα τα βλέπεις.

Ο χειρισμός του ipod μεσω του αντάπτορα, γίνεται από το rcd.

Αν συνδέσεις το ipod χωρίς αντάπτορα, απλά στην AUX του rcd σου ο χειρισμός και η απεικόνηση θα γίνεται στο ipod...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Περιμενετε για να καταλαβω κι εγω.

Εγω εχω πηγη Sony Xplod 3300 (ή καποια βελτιωμενη εκδοση του 3300). Πώς μπορώ να συνδεσω το i-pod?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Μπορείς αν έχει AUX input. Αλλά από εκεί θα ελέγχεις το ipod από το ίδιο το ipod και όχι από το rcd.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες πηγες πλεον διαθετουν auxiliary ειτε εμπρος ειτε πισω. Ετσι μπορειτε να συνδεετε οποιαδηπωτε εξωτερικη συσκευη εχετε και να την ακουτε απο τα ηχεια του αυτοκινητου σας.

Οι ρυθμισεις και ο χειρισμος ομως θα γινεται απο την εκαστοτε συσκευη (iPod, mp3 player, discman κλπ) και ΟΧΙ απο την πηγη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα τον ανταπτορα και τον πουλησα για να παρω την θηκη-ανταπτορα που παει στο υποβραχιονιο στη θεση του Cd-changer.

Πολυ καλο, το δουλευω και απο το τιμονι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

@ Scorpio, nikkosnet

Αυτο δλδ θα το βαζεις στην υποδοχη των ακουστικων του iPod ε?

Το κακο ειναι οτι θα ξεφορτιζεται και θα πρεπει να παρεις και φορτιστη αυτοκινητου και μετα..να ξεμπλεχτεις απο ολα τα καλωδια..!

Ενω με τον ανταπτορα θα φορτιζεται αυτοματως -> μαγκια ο ατιμος ο ανταπτορας..

@ipso

Εσυ εχεις εργοστασιακο radio-cd?

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε φιλοι μου εαν αυτη την στιγμη υπαρχει ο ανταπτορας στις αντιπροσωπιες και ποσο εχει? (Ξερετε τον κωδικο του?)

Ακομα θελω να ρωτησω οτι οποιοδηποτε μοντελο ipod συνδεετε με τον ειδικο αυτο ανταπτορα, ή θελει καποιο συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπαινω 1η φορά στο club kai ειδα το θεμα εχω να προτείνω λύση αξιόπιστη και φθηνότερη που "υπάρχει" εδώ και 1 εξάμηνο περίπου .

Υπάρχει πλήρης οδηγός εγκατάστασης στο how to install an aux adapter in your audi sto λινκ

ισως χρειαστεί εγγραφή,αλλά ειναι ο 1oς ελληνικός οδηγός για ipod in your car

aux adapter audi/vw/seat/skoda

αλλά και εχω προωθήσει πάνω απο 20 τεμάχια μέσω του fleamarket εδώ

aux adapter audi/vw/seat/skoda

Αυτή τη στιγμή που γράφω δεν υπάρχει ετοιμοπαραδοτος και η τιμή ενδεχομένως να ειναι διαφορετική.Ριξτε μια ματιά ειναι ενδιαφέρον

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω εργοστασιακο radio-cd με χειρηστηρια στο τιμονι και τεμπελη με εξαδισκη σιντιερα που την πουλαω γιατι εκει μπηκε η βαση του iPod.

Ανταπτορας περιπου 140 ευρω βαση με ενσωματομενο ανταπτορα 170.

Για γενια 3 και 4 iPod και νανο

Edited by ipso
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : εχω εργοστασικο RCD και θελω να παιζω Mp3

Λυση : Παιρνω ενα ipod, σωστα...?

Ερωτησεις :

1.Ποιο ειναι το πιο απλο και φτηνο που να κανει την δουλεια...? Δεν με απασχολει να ειναι το καλυτερο...

2. Απο που παιρνω τον ανταπτορα για το i-pod ωστε να συνδεθει και να διαβαζεται/ελεγχεται απο το μαμα RCD...?

3. Που βαζω μετα το i-pod ωστε να μην φαινεται ασχημο...? Εχει καποια βαση η εστω μεσα στον τεμπελη...?

Ευχαριστω α priori, αν ξερει καποιος και τιμες για τα ανωτερω, να κανω ενα συνολο, ακομα καλυτερα.

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

αν κ δεν εχω καταλαβει αν ειναι ακριβως αυτο π ψαχνεται παρτε μερικα λινκ π ειδα κ σε φορουμ κυριως με κινητα...

http://www.kalogeropoulos.gr/ProductList.asp?ITMID=6360 πιο πανω ο Decibel leei 130ε k aytoi το χουν 220!!!

αν το μοντελο π δινουν στα 5αρια τουλ ειναι blaupunkt http://www.blaupunkt.com/de/7642225360_main.asp

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2480895

http://digitalhellas.com/index.php?main_pa...&products_id=39 aftermarket

http://www.enfigpix.com/tech_vw_mk5_icelink.html nomizw einai to parapanw...

http://www.ipodcarkitdirect.co.uk/VW_iPod_...nk_Plus_Adapter

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ρωτησα ειναι απλο, οποιος ξερει ας απαντησει στα 2-3 απλα ερωτηματα. Δεν ειναι τιποτα για καποιον που τα γνωριζει...

Μαλλον ο ipso θα με κατατοπισει...οταν μπει... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
1.Ποιο ειναι το πιο απλο και φτηνο που να κανει την δουλεια...? Δεν με απασχολει να ειναι το καλυτερο...
Εξαρτάται για τί χωρητικότητα μιλάς. Αν θες ένα με μεγάλη μνήμη, τότε το καλύτερο είναι το 60GB, αλλά ακριβό (475). Πιο φθηνό είναι το 30GB (356). Και το 2 τα προηγούμενα παίζουν και βίντεο. Αν δεν σε ενδιαφέρει να παίζει βιντεο, παίρνεις το 4ης γενιάς 40GB. Ο Σπύρος πχ το βρήκε στην Φρανγκφούρτη 150ευρώ.
2. Απο που παιρνω τον ανταπτορα για το i-pod ωστε να συνδεθει και να διαβαζεται/ελεγχεται απο το μαμα RCD...?
Πας στον www.kalogeropoulos.gr ή στον x-treme audio και με 100-130 ευρώ είσαι κύριος...
3. Που βαζω μετα το i-pod ωστε να μην φαινεται ασχημο...? Εχει καποια βαση η εστω μεσα στον τεμπελη...?
Καταρχάς, όπου και να το βάλεις δεν φαίνεται άσχημο. iPod είναι. Να σκεφτείς μια θέση που να είναι ευκολοπρόσβαστη και δυσκολοβλεπώμενη. Εγώ θα το βάλω μέσα στο ντουλαπάκι, στην επάνω αριστερή θέση, δίπλα από το ραφάκι του βιβλίου των σέρβις. Δεν ξέρω αν το 5άρι έχει την ίδια θέση.

Βοήθησα? lick.giflick.giflick.giflick.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για τί χωρητικότητα μιλάς. Αν θες ένα με μεγάλη μνήμη, τότε το καλύτερο είναι το 60GB, αλλά ακριβό (475). Πιο φθηνό είναι το 30GB (356). Και το 2 τα προηγούμενα παίζουν και βίντεο. Αν δεν σε ενδιαφέρει να παίζει βιντεο, παίρνεις το 4ης γενιάς 40GB. Ο Σπύρος πχ το βρήκε στην Φρανγκφούρτη 150ευρώ.

Πας στον www.kalogeropoulos.gr ή στον x-treme audio και με 100-130 ευρώ είσαι κύριος...

Καταρχάς, όπου και να το βάλεις δεν φαίνεται άσχημο. iPod είναι. Να σκεφτείς μια θέση που να είναι ευκολοπρόσβαστη και δυσκολοβλεπώμενη. Εγώ θα το βάλω μέσα στο ντουλαπάκι, στην επάνω αριστερή θέση, δίπλα από το ραφάκι του βιβλίου των σέρβις. Δεν ξέρω αν το 5άρι έχει την ίδια θέση.

Βοήθησα? lick.giflick.giflick.giflick.gif

1. Oχι δεν θελω τοσο μεγαλες μνημες, το βρισκω υπερβολικο για την ωρα. Θελω το πιο φτηνο. Κατι μου ειπαν οτι τα ipod παιζουν 150ευρω...Με κοροιδευαν μαλλον...?

2, Το ανταπτορακι αυτο ρε συ, δεν το εχει η αντιπροσωπεια...?

3. Κι εγω για ντουλαπακι ελεγα, αλλα εχω και τεμπελη, οποτε ελεγα μηπως αξιζει εκει που εχω και πιο ευκολα προσβαση...Κατι ειπε ο ipso για βαση για εκει...

Ουοχι ρε, δεν βοηθησες...Δεν εχεις 5αρι εσυ...Δεν σε παιζουμε...Ουρτ...Νια νια νια νιααααααααααααα..... tongue.giftongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
1. Oχι δεν θελω τοσο μεγαλες μνημες, το βρισκω υπερβολικο για την ωρα. Θελω το πιο φτηνο. Κατι μου ειπαν οτι τα ipod παιζουν 150ευρω...Με κοροιδευαν μαλλον...?

2, Το ανταπτορακι αυτο ρε συ, δεν το εχει η αντιπροσωπεια...?

3. Κι εγω για ντουλαπακι ελεγα, αλλα εχω και τεμπελη, οποτε ελεγα μηπως αξιζει εκει που εχω και πιο ευκολα προσβαση...Κατι ειπε ο ipso για βαση για εκει...

Ουοχι ρε, δεν βοηθησες...Δεν εχεις 5αρι εσυ...Δεν σε παιζουμε...Ουρτ...Νια νια νια νιααααααααααααα..... tongue.giftongue.gif:lol:

1) Λοιπόν:

2Gb: 209euro

4Gb: 254euro

30Gb: 325euro

60Gb: 440euro

¶ρα σε δούλευαν...

2) Δεν ξέρω αλλά αν το έχει θα το πληρώσει χαβιάρι... άδικος κόπος.

3) Την να την κάνεις την εύκολη πρόσβαση? Μια φορά θα το βάζεις και μια φορά θα το βγάζεις. Τον χειρισμό θα τον κάνεις από το RCD.

Και εσύ δεν εχεις 4αρι...Νια νια νια νιααααααααααααα..... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Ναι εχω εργοστασιακο radio-cd με χειρηστηρια στο τιμονι και τεμπελη με εξαδισκη σιντιερα που την πουλαω γιατι εκει μπηκε η βαση του iPod.

Ανταπτορας περιπου 140 ευρω βαση με ενσωματομενο ανταπτορα 170.

Για γενια 3 και 4 iPod και νανο

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιες φωτογραφίες για να δούμε πώς ακριβώς είναι;

Και ο χειρισμός γίνεται κανονικά από το τιμόνι;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : εχω εργοστασικο RCD και θελω να παιζω Mp3

Λυση : Παιρνω ενα ipod, σωστα...?

Ερωτησεις :

1.Ποιο ειναι το πιο απλο και φτηνο που να κανει την δουλεια...? Δεν με απασχολει να ειναι το καλυτερο...

2. Απο που παιρνω τον ανταπτορα για το i-pod ωστε να συνδεθει και να διαβαζεται/ελεγχεται απο το μαμα RCD...?

3. Που βαζω μετα το i-pod ωστε να μην φαινεται ασχημο...? Εχει καποια βαση η εστω μεσα στον τεμπελη...?

Ευχαριστω α priori, αν ξερει καποιος και τιμες για τα ανωτερω, να κανω ενα συνολο, ακομα καλυτερα.

Thanks :lol:

To Ipod θα συνδέεται με το rcd300 μέσω της θυρας που έχει για το 6δισκο

Ο αdaptoras είναι blaupunkt : Κωδικός VW : ? (Θα τον κοιτάξω..)

Μετα υπάρχει η θηκούλα για το ipod κωδικός VW : 1KO 857 925A 1QB ----> $149.00

Και το adaptoraki που κάνει την βάση να δέχεται όλα τα Ipod : 1KO 868 003 ----> $10

dcc66914.jpg

fe5d3615e2.jpg

ad514542dd.jpg

8808bcc8b8.jpg

7b7ea4b881.jpg

026731619c.jpg

e18af5daea.jpg

76f29cc3c6.jpg

9ceca2bf3b.jpg

44bf2279c8.jpg

Αυτα, επλίζω να σε βοήθησα μιχάλη......

Ipod ---> Παίρνεις το Nano των 2 ή 4 gb Και είσαι άρχοντας

Ipod Nano 1gb ---> 155euro

Ipod Nano 2gb ---> 195

Ipod Nano 2gb Στην Θεσσαλονίκη....Καλύτερη τιμή! ---> 204

Ipod Nano 4gb --> 254

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει και σε 1 gb Ιpod κοντα στα 175 ευρα

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.pro...oduct_Id=319421

Παιζει να το βρεις και φτηνοτερα..Αυτο δεν υποστηριζεται απο τον ανταπτορα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.