Jump to content
apoelara89

Textar Τακακια Σε Tsi 170

Recommended Posts

παιδια καλημερα! ποια η γνωμη σας για τα τακακια ΤΕΧΤΑR? συγκεκριμενα τα θελω για golf mk5 gt sport 170:.. αυτο που θελω να αποφυγω ειναι το σφυριγμα και η μαβριλλα που βγαζουν τα τακακια!! (ειδα δεν ειχε καποιο ανοιχτο θεμα για textar οποτε το ανοιξα)

Link to comment
Share on other sites

Εϊχα βαλει textar,δεν εμεινα ευχαριστημενος,ουτε απο το φρεναρισμα,ουτε απο αντοχη,ουτε απο θερμοκραςιες,ουτε απο τιποτα.

Εβαλα ferodo και ειδα ασπρη μερα.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα καποιος θα εχει , αλλα σε οσους ρωτησα εγω μου ειπανε δεν φερνουνε ferodo... οι μαρκες που εxουν οσοι πηρα τηλεφωνο και ρωτησα ειναι  Τextar, Βosch, Mintex, Cifam.... και δισκοπλακες θελω τις οποιες κατελληξα σε Ζimmerman για να παω να παρω, και εμειναν τα τακακια τωρα..

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για τους Zimmerman οτι δεν αντέχουν και πολύ αλλα ρωτα τον Χρήστο τις πέρασαν οι δίσκοι του σε αυτά τα 20000χλμ :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εβαλα γιατι με ζαλισε ο γερος μου οτι ειναι top,και και και....

Ενταξει εγω το βιαζω,ειδικα σε βουνα και φρεναρισματα απο 200km/h++.

Εχουν φαει πολυ ξυλο,αλλα δεν δικαιολογειται τετοιο στραβωμα.

Παρεδωσαν πνευμα το Σ/Κ στο καρπενησι σε κατι στροφιλικια με απανωτα φρενα απο 130-140kmh,εκει ηταν η κηδεια τους,μετα στην εθνικη οδο ειχαμε το μνημοσυνο.

Παταω φρενο και μονο που δεν αλλαζει 5 λωριδες το αμαξι απο το τρανταγμα.

Εγω θα παω σε brembo τωρα.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παίζει ρόλο και ο δίσκος με το τακάκι που θα βάλεις, πχ τα pagid που τα είχα σε ΑΤΕ δίσκο, ειχα πολύ καλό φρενάρισμα, μετά τα pagid τα έβαλα με zinnermann δίσκο, άθλιο φρένο καθόλου προοδευτικά, και τελευταία δοκίμασα για 1η φορά textar τακάκια σε ΑΤΕ δίσκο που πριν φορούσε Pagid τακάκια, και το φρένο παρέμεινε το ίδιο αποτελεσματικό και ίσως λίγο καλύτερο από πριν με τα pagid. Επόμενη φορά θα δοκιμάσω ferodo, που ακούω καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.