Jump to content
Γιαννηςσιροκο

Civic 1.6 125 Hp Vs Scirocco 1.4 160Hp

Recommended Posts

Με εχει "φαει" να πατήσω μαζι του εδω και καμια εβδομάδα απο πρώτες ρολ φοραει φιλτρο εξάτμιση απο οσο λεει και δεν θα εχει πίσω καθίσματα(ετσι το κυκλοφορεί).βεβαια ψάχνω να βρω εισαγωγη και μετα θα πάω. Πιο λετε να ειναι το αποτελεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Διπλό, το civic θέλει 2 τσιγάρα δρόμο για να ποιάσει τις 7000 και να αρχίσει να φέυγει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οντως 120-130 αλογα και δεν ειναι 150+ εισαι μπροστα με διαφορά.

Εχω πατησει με τετοιο σωβρακο εγω και ημουν 2 πισω.

Μπροστα εισαι.

Οχι 2ες 60.

Βολευει αυτον,2ες 50,οσο πιο χαμηλα,τοσο καλυτερα για το scirocco.

Link to comment
Share on other sites

Μην πας σταση,μην πας 1ες 40,μην πας 2ες 60.

Επιμενω. 2ες 60 αν ειναι manual. Εκει ειναι φουλ δυνατος.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν βρω μια apr εισαγωγη δεν μπορω να παω απο πουθενά δυστυχώς.απλα ήθελα τις γνωμες σας

Γιατι τι περιμενεις οτι θα σου δωσει στο δρομο μια φουλ εισαγωγη;

Γιαννη,σκεψου.

Αν πατησει απο 50 το rocco χει ροπη,ακομα και σε αυτες τις χαμηλες στροφες.

Αν τον παει 60 ειναι φουλ στα μετρα του,απο 50 ΔΕΝ εχει τουρμπο να φυγει.

Χαρακτηριστικα αν φυγω απο 50,και οχι 65 ειμαι περιπου 3 αμαξια πισω.

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!! απο ανταποκριση στις κοντρες σκιζουμε....χαχαχαχαχχα  :good:

Edited by quicksilver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως η κοντρα ειναι απο 400 μετρα αλλα ουτε αυτος και ουτε εγω θελουμε απο σταση.οσο για την εισαγωγη θελω να την βαλω και εχω ακουσει οτι δίνει αλλα και επειδη ειναι ωραια η συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σου χω την λυση...την εχουνε κανει ηδη φιλοι μου ποντικια με μαμα αυτοκινητα που πατανε με αλλα μαμα......τραβα στην ρεβο το πρωι της κοντρας και ζητα να σου βαλει το demo προγραμμα για 8-12 ωρες μεχρι να δεις πως σου καθεται...κανεις την κοντρα κυριος με μαμα αμαξι μιας και κανονικο προγραμμα δεν εχεις..αλλα demo και μετα τις ωρες που σου εχουν πει γυριζει το αμαξι σε μαμα και κλεισαμε...για ρωτα γιατι ετσι μου ειχανε πει οτι το κανανε πριν 3 χρονακια βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις να σου δωσει η εισαγωγη αλογα? μουχαχαχαχαχα ουτε ενα αλογο! πατα με το civic Μια χωρις εισαγωγη και μια με εισαγωγη.. ιδιο αποτελεσμα θα εχεις ..
Ασε που αν πατησεις με εισαγωγη ο βρωμοχονταιος θα εχει και δικαιολογια οτι πηρες 20 αλογα απο την εισαγωγη ! Πατα μαμα οπως εισαι με τον παπα ...

Link to comment
Share on other sites

Τι προγραμματα τι εισαγωγες τι λετε;

Για να πατησει με το ΗΟΝΔΑ με τα 125 αλογα;

Ζητα του την βενζινη που θα καψεις!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε γουινερ περιμενω καλυτερη ανταπόκριση του αυτοκινήτου στο πάτημα δεν μιλησα για αλογα.και δεν νομίζω τοσα άτομα που εχουν βαλει εισαγωγη να την βαλανε τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια τι συζητάμε αν θα ναι 2ες απο 40-50-60 κτλ?

Η κόντρα δοκιμή είναι να μετρήσουν τα αυτοκίνητα τους αυτοί που τη βάζουν.Θα κερδίσει ο νικητής κανένα βραβείο?

Πατάτε 2-3 φορές από διαφορετικά χιλιόμετρα την κάθε φορά να βγάλετε τα συμπεράσματα σας.Τα Honda ακόμα κ 125 πάνε καλά για τα άλογά τους αλλά το Scirocco είναι δυνατότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το συζητάω.ειπα ευχαριστώ για τις συμβουλές σας πιο πάνω καικαταλαβα απο που πρεπει να τον πάω.τωρα για την εισαγωγη νομιζω ειναι εκτος θεματος το αν δινει η οχι

Link to comment
Share on other sites

Δε γουινερ περιμενω καλυτερη ανταπόκριση του αυτοκινήτου στο πάτημα δεν μιλησα για αλογα.και δεν νομίζω τοσα άτομα που εχουν βαλει εισαγωγη να την βαλανε τσαμπα.

και εγω φοράω εισαγωγή ναι τσαμπα την εχουμε βάλει όλοι... ειδικα σε stock αμαξι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

για ριξε εδω μια ματια και βγαλε μονος σου τα συμπερασματα και τα αποτελεσματα πιστευω πως θα εισαι μπροστα ισα με ενα εμπορικο πλοιο στα 400 παντα γτ αυτοι πατησαν κανα χιλιομετρο και το golf ειναι με τα 122.

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ ειχα πατησει με ενα τετοιο "125" αλογα.. Συνηθως παιζουν στα 145-150 κ ειναι περιπου 1000 κιλα. Αν ειναι μαμα θα τ καταλαβεις γτ δν θα σ δει πουθενα.

Αν ειναι ποντικισιο μονο απο ρολλ θα τον φας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

για ριξε εδω μια ματια και βγαλε μονος σου τα συμπερασματα και τα αποτελεσματα πιστευω πως θα εισαι μπροστα ισα με ενα εμπορικο πλοιο στα 400 παντα γτ αυτοι πατησαν κανα χιλιομετρο και το golf ειναι με τα 122.

φιλε αυτο το μοντελο νομιζω βγαινει 1,4 με 101 αλογα και 1.8 με 140 1.6 δεν νομιζω...................αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.