Jump to content
ANGO

Vw Golf 7 Accessories

Recommended Posts

@stellbouz @redchampion ΟΚ, με πείσατε.

 

@ AvatarX Για αρχή, προβλέπω παραγγελία πεταλάκια από ...ανατολή, ως το πρώτο μου αξεσουάρ.

 

Το επόμενο, ίσως τα Door Sill (Διακοσμητικά πόρτας) - περισσότερο για προστασία της βαφής, παρά για την εμφάνιση (σπανίως θα τα βλέπει κανείς εκεί που είναι)-  ....... αν και κάτι έχει να μας πει γι' αυτά από την πρόσφατη εμπειρία του ο stellbouz :hmm: στο σχετικό πρόσφατο post του (http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=59662#entry582611).

 

Θα περιμένω & άλλες ιδέες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα πήρα 30€ απο China, απο ποιότητα ειναι παρά πολύ καλά!! Εντύπωση πάντως με έκανε και το κουτί τους που δεν το εχω για να σας βγάλω φωτό να το δείτε,επάνω είχε τα σήματα της vw seat skoda Audi οπως θα δείτε και στην φωτό πιο κάτω επισεις περιμετρικά έγραφε σε πόλλες γλώσσες Original parts-genuine parts!! Εχω όμως φωτό απο τα καρτελάκια που είχαν επάνω το κάθε σακουλάκι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

30€ έδωσες για γκάζι, φρένο,συμπλέκτης και footrest ;

Link to comment
Share on other sites

30€ έδωσες για γκάζι, φρένο,συμπλέκτης και footrest ;

Ναι και για την ακρίβεια 26,19 έκαναν αυτά και 5€ τα μεταφορικά,31,19 πλήρωσα

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=151507929363

Εχω καιρό που τα πήρα και δεν μπορώ να βρω τον ίδιο seller.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
Link to comment
Share on other sites

Ναι και για την ακρίβεια 26,19 έκαναν αυτά και 5€ τα μεταφορικά,31,19 πλήρωσα

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=151507929363

Εχω καιρό που τα πήρα και δεν μπορώ να βρω τον ίδιο seller.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και να τον βρεις δεν πιστεύω πως θα έχει ξανά τέτοια τιμή.. Εκτός κι αν "προέρχονται" από κάπου αλλού.. Τιμή αντιπροσωπίας υπολόγισε ότι θα έδινες περίπου 4πλασια με 5πλασια χρήματα.. Οπότε γλίτωσες πολλά! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό το συγκεκριμένο site αλλά προσωπικά δεν έχω αγοράσει από εκεί. Γνωρίζω 1-2 άτομα που αγόρασαν αλλά δεν έτυχε να το αναλύσουμε περαιτέρω. Νομίζω υπάρχει κι ένα ακόμη με παρόμοιο domain. Έχεις εμπειρία από το συγκεκριμένο;

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο επικίνδυνο site γιατί δεν δέχεται paypal (οπότε βάζεις πιστωτική) και δεν είναι ξεκάθαρη η πολιτική dispute. Προσωπικά προτιμώ ebay, αφού έτσι και αλλιώς βρίσκεις τα ίδια πράγματα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο το συγκεκριμενο site αντιστοιχα για golf 5 δεν ειχα προβλημα και κουμποσαν αψογα

post-6776-0-51370400-1426712031_thumb.jp

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Συγχωνεύθηκαν οι δημοσιεύσεις με το θεμα που υπήρχε για τα διακοσμητικά στις πόρτες. Έτσι έχουμε ενα θεμα με τα αξεσουαρ για Golf 7 και οχι ξεχωριστα θεματα.

Οι δημοσιεύσεις που αφορούσαν την εσωτερική βελτίωση για golf 5 μεταφέρθηκαν εδώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από aliexpess, το RCD510, το bluetooth, την κάμερα οπισθοπορείς και κάτι άλλα ψηλά (διακόπτες φώτων, αισθητήρα βροχής, καλώδια κλπ κλπ). 

Όλα αυτά από ένα μαγαζί, σε 4 διαφορετικές απόστολές. Άψογη συνεννόηση, επιπέδου ebay. ότι τους ζητάς το κάνουν χωρίς να βαρυγκομούν και είναι πολύ επεξηγηματικοί.

Δέχονται κανονικότατα PAYPAL αν τους το πεις, χωρίς καμία έξτρα επιβάρυνση.

Αυτά από εμένα και σίγουρα θα ξαναψωνίσω από εκεί, καθώς στέλνουν τα original VW πράγματα σε πολύ λογικές τιμές.

Edited by redchampion
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζω χρονια απο το aliexpress χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ιστορικό αγορών μου στο συγκεκριμένο site ειναι 7 σελίδες :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από aliexpess, το RCD510, το bluetooth, την κάμερα οπισθοπορείς και κάτι άλλα ψηλά (διακόπτες φώτων, αισθητήρα βροχής, καλώδια κλπ κλπ). 

Όλα αυτά από ένα μαγαζί, σε 4 διαφορετικές απόστολές. Άψογη συνεννόηση, επιπέδου ebay. ότι τους ζητάς το κάνουν χωρίς να βαρυγκομούν και είναι πολύ επεξηγηματικοί.

Δέχονται κανονικότατα PAYPAL αν τους το πεις, χωρίς καμία έξτρα επιβάρυνση.

Αυτά από εμένα και σίγουρα θα ξαναψωνίσω από εκεί, καθώς στέλνουν τα original VW πράγματα σε πολύ λογικές τιμές.

 

Μάλλον δεν δέχονται όλοι PayPal στο Aliexpress, Ρώτησα προχθές (με μήνυμα, κανονικά μέσω Aliexpress) 4 διαφορετικούς και μπήκε στον κόπο να μου απαντήσει μόνο ο ένας & η χθεσινή απάντηση ήταν:

CAI ZHAO QUAN

Dear friends,

Thank you for your message.At present,Aliexpress can support below payment methods:

1. Visa or MasterCard (Credit Card)

2. Maestro Card

3. Bank Transfer

4. Western Union

5. QIWI

6. WebMoney

7. Boleto

Hope you could kindly understand.and may I trouble you check it again? sorry ,paypal is not accepted

Best regards

 

 

Ψωνίζω χρονια απο το aliexpress χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ιστορικό αγορών μου στο συγκεκριμένο site ειναι 7 σελίδες :)

 

@rivol οι 7 σελίδες αγορών με ποιον τρόπο έγιναν?

 

 

update: μου απάντησε (μονολεκτικά) και 2ος:

  • guoxin lin

    no,

Ο 3ος ρώτησε την ποσότητα που επιθυμούσα και μόλις του είπα ¨ένα¨ δεν ξαναασχολήθηκε...

  • Co ra

    How many you need?0.gif

Edited by Gemini
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψωνιζα εδω και καιρο μεσω χρεωστικης καρτας χωρις κανενα προβλημα (γνωριζοντας οττι δεν δεχονται Paypal). Μετα απο το παραπανω post και πριν κανω την τελευταια μου παραγγελια, ρωτησα μεσω του live chat και η απαντηση ηταν σαφης και αμεση. "No Paypal"...

Link to comment
Share on other sites

 

Best regards

 

 

 

@rivol οι 7 σελίδες αγορών με ποιον τρόπο έγιναν?

 

 

 

Με prepaid VISA κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Έφθασαν τα πεταλάκια από Ανατολάς (36Ε).

Καλή ποιότητα, έχουν όμως κάποια (μικρά) θεματάκια με το φινίρισμα στις άκρες (τα πεντάλ, όχι το footrest - βλ. φωτό).

Ξέρει κανείς πως βγάζουμε τα πλαστικό footrest χωρίς να σπάσουμε τίποτα και (κυρίως) χωρίς να τρίζει τίποτα μετά??

post-26601-0-90391100-1428507941_thumb.j

post-26601-0-42644900-1428507945_thumb.j

post-26601-0-68179700-1428507947_thumb.j

post-26601-0-16909400-1428507950_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Έφθασαν τα πεταλάκια από Ανατολάς (36Ε).

Καλή ποιότητα, έχουν όμως κάποια (μικρά) θεματάκια με το φινίρισμα στις άκρες (τα πεντάλ, όχι το footrest - βλ. φωτό).

Ξέρει κανείς πως βγάζουμε τα πλαστικό footrest χωρίς να σπάσουμε τίποτα και (κυρίως) χωρίς να τρίζει τίποτα μετά??

Περιμενω κι εγω απο aliexpress ενα σετ (ασχετα που δεν εχει ερθει ακομα το αυτοκινητο..). Οταν με το καλο φτασουν θα τα συγκρινουμε απο θεμα ποιοτητας... Φανταζομαι θα ειναι κατι αντιστοιχο..

 

Για τοποθετηση του footrest (μετα απο πολυ ψαξιμο) το μονο που εχω βρει ειναι αυτος ο οδηγος.

 

Ελπιζω να σε βοηθησει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω κι εγω απο aliexpress ενα σετ (ασχετα που δεν εχει ερθει ακομα το αυτοκινητο..). Οταν με το καλο φτασουν θα τα συγκρινουμε απο θεμα ποιοτητας... Φανταζομαι θα ειναι κατι αντιστοιχο..

 

Για τοποθετηση του footrest (μετα απο πολυ ψαξιμο) το μονο που εχω βρει ειναι αυτος ο οδηγος.

 

Ελπιζω να σε βοηθησει! ;)

 

Thnx.

Link to comment
Share on other sites

Έφθασαν τα πεταλάκια από Ανατολάς (36Ε).

Καλή ποιότητα, έχουν όμως κάποια (μικρά) θεματάκια με το φινίρισμα στις άκρες (τα πεντάλ, όχι το footrest - βλ. φωτό).

Ξέρει κανείς πως βγάζουμε τα πλαστικό footrest χωρίς να σπάσουμε τίποτα και (κυρίως) χωρίς να τρίζει τίποτα μετά??

Καλοφόρετα! Τα τοποθέτησα και γω πριν 1 εβδομάδα. Για το footrest δες και το παρακατω video:

 

 

Δώσε προσοχή κυρίως στον μοχλό που ανοίγει το καπό. Για τριγμούς μην ανησυχείς καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετα! Τα τοποθέτησα και γω πριν 1 εβδομάδα. Για το footrest δες και το παρακατω video:

 

Δώσε προσοχή κυρίως στον μοχλό που ανοίγει το καπό. Για τριγμούς μην ανησυχείς καθόλου. 

Thnx2

Τις επόμενες ημέρες θα τα τοποθετήσω.

Edited by Gemini
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα τα τοποθέτησα.

Ο μοχλός που ανοίγει το καπώ (όση προσοχή και εάν έδωσα, finikass) αρνήθηκε να βγεί & το video δεν δείχνει πως τελικά βγαίνει. Οπότε ακολούθησα τη συμβουλή κάποιου (Άγγλου, νομίζω) από το διαδύκτιο. Αφού ξεκούμπωσα το πλαϊνό "μαρσπιέ" (μόνο από το εμπρός μέρος του), ξεκούμπωσα & το πλαϊνό καπάκι του μοχλού (χωρίς να βγάλω το μοχλό) και μετά εκμεταλλεύτηκα το μαλακό πλαστικό του καπακιού αυτού και "στραβώνοντάς" το, έβαλα (ομολογουμένως, με λίγη προσπάθεια) το χέρι από κάτω και ξεκούμπωσα το footrest (έχει 2 clips αριστερά) και το έσυρα προς τα δεξιά. Με τον ίδιο τρόπο μπήκε τα νέο με αντίστροφη σειρά, πρώτα από δεξιά και μετά κούμπωμα αριστερά. Η μόνη διαφορά που παρατήρησα, είναι ότι το πλαστικό έχει μία έντονη "κούρμπα" που καλύπτει-ενσωματώνει (και συγκρατεί κάπως) το πλαϊνό καπάκι, ενώ το μεταλλικό έχει ένα μικρό "σκαλοπατάκι" για τον ίδιο λόγο. Πάντως, δεν δημιουργείται πρόβλημα.

Αυτό που -απρόσμενα- με δυσκόλεψε ήταν το πεντάλ του γκαζιού, λόγω των μικρών "αυτιών" που έχει. Τελικά μπήκε με το γνωστό(??) κόλπο, χρησιμοποιώντας ένα λεπτό καλώδιο, ως οδηγό.

post-26601-0-51264100-1428608781_thumb.j

post-26601-0-92284200-1428608783_thumb.j

post-26601-0-83523500-1428608787_thumb.j

post-26601-0-96809300-1428608790_thumb.j

post-26601-0-17958200-1428608794_thumb.j

Edited by Gemini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από aliexpess, το RCD510, το bluetooth, την κάμερα οπισθοπορείς και κάτι άλλα ψηλά (διακόπτες φώτων, αισθητήρα βροχής, καλώδια κλπ κλπ).

Όλα αυτά από ένα μαγαζί, σε 4 διαφορετικές απόστολές. Άψογη συνεννόηση, επιπέδου ebay. ότι τους ζητάς το κάνουν χωρίς να βαρυγκομούν και είναι πολύ επεξηγηματικοί.

Δέχονται κανονικότατα PAYPAL αν τους το πεις, χωρίς καμία έξτρα επιβάρυνση.

Αυτά από εμένα και σίγουρα θα ξαναψωνίσω από εκεί, καθώς στέλνουν τα original VW πράγματα σε πολύ λογικές τιμές.

το bluetooth τι διαδικασια θελει για να ενεργοποιηθει;

Παιζει με a2dp και απλα θελει ενεργοποιηση για το μικροφωνο η θελει και για τα 2 wag com?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος να μας πει αν όντως έχουν καταργήσει τον κωδικό:5G0 071303Α που ειναι για τα διακοσμητικά στην πόρτα?

Δείτε και την φωτό.231fe2ca01fec55495a86f0d123c4e2b.jpg

Το πρόβλημα μου ειναι οτι η αντιπροσωπεία μου τα κάνει δώρο αυτά,και ενώ εχω 5θυρο μου δίνουν αυτά που ειναι για 3θυρο,και μου λένε πως ο κωδικός για 5θυρο τον έχουν καταργήσει.

*στην φωτό γράφει αναλυτικά και τους δυο κωδικούς.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Αυτό ακριβός φιλε Gemini, δεν θέλω να βάλω μόνο μπροστά. Μακάρι να επανακυκλοφορήσει εγω ειμαι διατεθειμένος να περιμένω δεν βιάζομαι,αλλά αυτοί μου λένε πως τον έχουν καταργήσει τον 5G0071303A εντελώς, και λέω ειναι δυνατόν??δεν μου ανέφεραν τίποτα οτι θα ξανακυκλοφορήσει. Ούτε αυτοί ξέρουν τι τους γίνετε, επισεις όταν διάλεξα το δώρο μου αυτοί δεν μου είπαν τίποτα,ξέρεις υπάρχει αυτό το πρόβλημα έτσι και έτσι.παρα μόνο πήγαν να τα περάσουν και κοιτάω το κουτί και βλέπω μόνο 2τεμ. μεσα και τους λέω ρε παιδιά τα αλλά 2τεμ για της πίσω πόρτες?? και μου έκαναν τους κινέζους και τους πρόλαβα πριν τα περάσουν.

Θα πάω ξανά να μιλήσω να δω τι θα γίνει να τους πω αν θα επανακυκλοφορήσει να περιμένω.

Επισεις να πω πως στα διακοσμητικά αυτά,δεν υπάρχει ούτε το μαύρο πλαστικό οπως φαίνεται στης φωτό απο την VW,μιλάω για τα γνήσια.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Τελικά stellbouz, τι έκανες με τα διακοσμητικά στις πόρτες?

 

Εγώ πάντως τα πήρα πρόσφατα από Ali (δεν τα τοποθέτησα ακόμη), αλλά φαίνονται ΟΚ (έχουν και το μαύρο πλαστικό ολόγυρα, όπως τα γνήσια).

Δεν γνωρίζω πόσο ανθεκτικά θα είναι τα αυτοκόλλητά τους (απ' ότι δείχνουν είναι της 3Μ), αλλά στην ανάγκη θα χρησιμοποιήσω νέες ταινίες διπλής όψης.

Εάν θέλεις θα ανεβάσω φωτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φίλε Gemini, άσε μεγάλη ιστορία. σκέφτηκα να πάω να τα πάρω και να τα σπρώξω στο eBay και να πάρω αυτά απο το Ali που βρήκες και εσυ. πήγα και τους τα ζήτησα χωρίς να αναφέρω τίποτα και η απάντηση ήταν μόνο τοποθετημένα μπορώ να τα παραλάβω. και ούτε μπορώ να αλλαξω το δώρο και έτσι είμαι δεσμευμένος και αναμένω μήπως και τα ξαναβγαλουν στην παραγωγή...

Να σου πω ότι τα γνήσια επειδή τα είδα απο κοντά δεν έχουν το μαύρο πλαστικό απο κάτω όπως φαίνεται και στη φωτό, το διευκρίνισα και μου είπαν ότι η φωτό ειναι ενδεικτική τώρα τι παίζει δεν ξέρω...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.