Jump to content
ANGO

Vw Golf 7 Accessories

Recommended Posts

φίλε pettros αγόρασα τα led πίσω φανάρια που σου έλεγα. ειναι τα original απο το GTD και έχω και της γνήσιες καλωδίωσεις που όμως πρέπει να γίνει η δουλειά στην αντιπροσωπεία για να μην χαθεί η εγγύηση μου. ρώτησα για την εγκατάσταση και μου είπαν 100€ διότι θέλει και 4 ώρες δουλειάς για την καλωδίωση... παραθέτω φωτό :

Sent from my iPhone using Tapatalk5b4d56a0ccaaac64e496552f74d57a89.jpg47838d7b9e249d58cf3c5efbed01a09b.jpg848326d89a687b97f950a744a726c341.jpg

πέρασα μόνο τα φανάρια για να δω πως θα δείξει...

Edited by stellbouz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στελιο καλοριζικα! Πολυ ομορφα! Οταν με το καλο (σε πολυ βαθος χρονου οπως πανε τα πραγματα...) αποφασισω να τα βαλω θα χρειαστω τα... "φωτα σου"!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φίλε Gemini, άσε μεγάλη ιστορία. σκέφτηκα να πάω να τα πάρω και να τα σπρώξω στο eBay και να πάρω αυτά απο το Ali που βρήκες και εσυ. πήγα και τους τα ζήτησα χωρίς να αναφέρω τίποτα και η απάντηση ήταν μόνο τοποθετημένα μπορώ να τα παραλάβω. και ούτε μπορώ να αλλαξω το δώρο και έτσι είμαι δεσμευμένος και αναμένω μήπως και τα ξαναβγαλουν στην παραγωγή...

Να σου πω ότι τα γνήσια επειδή τα είδα απο κοντά δεν έχουν το μαύρο πλαστικό απο κάτω όπως φαίνεται και στη φωτό, το διευκρίνισα και μου είπαν ότι η φωτό ειναι ενδεικτική τώρα τι παίζει δεν ξέρω...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλιστα, τόσο καλά!!... Αλλά αφού δεν υπάρχουν στην παραγωγή πως σου έδειξαν τα "γνήσια" από κοντά και διαπίστωσες ότι δεν έχουν το μαύρο πλαστικό?

Και αφού δεν υπήρχαν στην παραγωγή κατά την αγορά, τι σόι "δώρο" σου έταξαν? Μελλοντικό (& αβέβαιο)?

 

φίλε pettros αγόρασα τα led πίσω φανάρια που σου έλεγα. ειναι τα original απο το GTD και έχω και της γνήσιες καλωδίωσεις που όμως πρέπει να γίνει η δουλειά στην αντιπροσωπεία για να μην χαθεί η εγγύηση μου. ρώτησα για την εγκατάσταση και μου είπαν 100€ διότι θέλει και 4 ώρες δουλειάς για την καλωδίωση... παραθέτω φωτό :

Sent from my iPhone using Tapatalk5b4d56a0ccaaac64e496552f74d57a89.jpg47838d7b9e249d58cf3c5efbed01a09b.jpg848326d89a687b97f950a744a726c341.jpg

πέρασα μόνο τα φανάρια για να δω πως θα δείξει...

 

...και μια απορία για τα φανάρια. Αφού τα τοποθέτησες και δουλεύουν, οι 4 ώρες (& τα 100 ευρώ) για την καλωδίωση, τι νόημα έχουν (πέραν της "εγγύησης")?

 

Edited by Gemini
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, τόσο καλά!!... Αλλά αφού δεν υπάρχουν στην παραγωγή πως σου έδειξαν τα "γνήσια" από κοντά και διαπίστωσες ότι δεν έχουν το μαύρο πλαστικό?

Και αφού δεν υπήρχαν στην παραγωγή κατά την αγορά, τι σόι "δώρο" σου έταξαν? Μελλοντικό (& αβέβαιο)?

...και μια απορία για τα φανάρια. Αφού τα τοποθέτησες και δουλεύουν, οι 4 ώρες (& τα 100 ευρώ) για την καλωδίωση, τι νόημα έχουν (πέραν της "εγγύησης")?

μου έφεραν για δώρο μόνο τα δυο για της μπροστά πόρτες και πήγαν να τα τοποθετήσουν όταν ήμουν παρών και τους σταμάτησα λέγοντας και ρωτώντας για τα αλλά δυο κομμάτια για της πίσω πόρτες...

όσο για τα led δουλεύουν αλλά δεν λειτουργούν σωστά, π.χ στο C που κάνει ένα led κόκκινο δεν ανάβει και στο φλας ανάβει μόνο το εξωτερικό κομμάτι ενώ πρέπει να ανάβει και το εσωτερικό και για να γίνει αυτό πρέπει να περαστεί η καλωδίωση που έχω στην φωτό ποιο πάνω,και πρέπει γίνει και ενεργοποίηση-κωδικοποίηση ώστε ο εγκέφαλος να αναγνωρίσει ότι ειναι led φώτα ενώ τώρα τα αναγνωρίζει ως φώτα αλογόνου. όλα αυτά που αναφέρω ειναι τα γνήσια εξαρτήματα και ότι προβλέπει η ίδια VW για την μετατροπή απο τα απλά φώτα σε led.

Σου παραθέτω φωτό για να καταλάβεις,αυτά που ειναι σημειωμένα,σε μένα δεν ανάβουν και πρέπει να μπει η καλωδίωση.b585b6143723977e5ae27c84aa5a5bcb.jpg3ef82bc25437b721bc04834fc76b1cc6.jpg

Edited by stellbouz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο χτύπημα με τα capital controls που δεν μπορεί να αγοράσει κάποιος από έξω (και όχι μόνο αυτό, αλλά τέλος πάντων) ...

Σκεφτόμουν για τα διακοσμητικά και κάποια πατάκια, αλλά για την ώρα αναβάλλεται ...

Edited by AvatarX
Link to comment
Share on other sites

Ιδού τα διακοσμητικά-προστατευτικά πόρτας από Ali (35 E τελική με μεταφορικά - 15 ημέρες παράδοση!!):

Με σήμα VW τόσο στο κουτί, όσο και χαραγμένο στο πίσω μέρος (ως εταιρία κατασκευής αναφέρεται η BENET Automotive {Τσεχία} και ο κωδικός είναι ο κανονικός της VW: 5G0 071 303A, δηλ. το σετ 4 τεμαχίων για 4θυρο).

Οι άκρες "πετάνε" λίγο, αλλά θα δούμε πως θα κάτσουν στην τοποθέτηση. Ίσως με πιστόλι θερμού αέρα να στρώσουν. Ίσως, πάλι, να είναι έτσι λόγω κούρμπας στην πόρτα, δεν το έλεγξα ακόμη.

post-26601-0-21129000-1437566840_thumb.j

post-26601-0-31903100-1437566916_thumb.j

post-26601-0-33815000-1437566917_thumb.j

post-26601-0-04028200-1437566928_thumb.j

post-26601-0-92897000-1437566928_thumb.j

post-26601-0-01424100-1437566930_thumb.j

post-26601-0-85707500-1437566943_thumb.j

post-26601-0-02454700-1437566945_thumb.j

post-26601-0-35385700-1437566946_thumb.j

post-26601-0-50452700-1437566947_thumb.j

Edited by Gemini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία!! όταν τα περάσεις ρίξε καμία φωτό ακόμη!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία!! όταν τα περάσεις ρίξε καμία φωτό ακόμη!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαρίστως. Μόνο που μ' αυτήν τη ζέστη, να δούμε πότε θα το αποφασίσω...

Link to comment
Share on other sites

Ιδού τα διακοσμητικά-προστατευτικά πόρτας από Ali (35 E τελική με μεταφορικά - 15 ημέρες παράδοση!!):

Με σήμα VW τόσο στο κουτί, όσο και χαραγμένο στο πίσω μέρος (ως εταιρία κατασκευής αναφέρεται η BENET Automotive {Τσεχία} και ο κωδικός είναι ο κανονικός της VW: 5G0 071 303A, δηλ. το σετ 4 τεμαχίων για 4θυρο).

Οι άκρες "πετάνε" λίγο, αλλά θα δούμε πως θα κάτσουν στην τοποθέτηση. Ίσως με πιστόλι θερμού αέρα να στρώσουν. Ίσως, πάλι, να είναι έτσι λόγω κούρμπας στην πόρτα, δεν το έλεγξα ακόμη.

Πολυ ωραια! Αν θες στειλε μου το link απο το Ali!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι τωρα εχω παρει τα παρακατω εξτρα:

 

R-line εμβλημα λογω απουσιας του 40years edition...                                                                                                    

 

1035512320098321.jpgwholesale-2pcs-black-r-line-fender-side-

 

 

Καλυμα εσωτερικου κλειδαριας με logo R-line.

1035525205000209.jpg

 

Προστατευτικο εσωτερικου πορτας αλλα μαλλον θα το αλλαξω με αυτο που πηρε ο φιλος Gemini το οποιο μου αρεσει καλυτερα!

 

1035499435196433.jpg

 

Πεταλια (απο Ali) και γνησιο σετ απο 4 πλαστικα πατακια.

 

1035495140229137.jpg

 

Κεντρικο καπακι ζαντας αλλα μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να τα τοποθετησω χωρις να βγει ο τροχος..

 

1035486550294545.jpg

 

Καπακι βαλβιδας.. Μεχρι να μου τα κλεψουν.. (εχω και μερικα εξτρα...)

 

1035503730163729.jpg

 

Και αν μου κλεψουν και τα εξτρα θα βαλω αυτα που εχουν και αλεν...

 

1035508025131025.jpg

 

Διχτυ για το χωρο αποσκευων απο ebay αλλα προφανως το μεγεθος ειναι universal και ειναι καπως μεγαλο.. Με λιγo διπλωμα κανει δουλεια..

 

1035516615065617.jpg

 

Θηκη για το χωρο κατω απο το υποβραχιονιο.. Προσωπικα δεν μ εχει βολεψει ιδιαιτερα.. Ισως γιατι δεν χρησιμοποιω καθολου αυτο το χωρο...

 

1035520910032913.jpg

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια! Αν θες στειλε μου το link απο το Ali!

http://www.aliexpress.com/item/4pcs-Door-Sill-Protector-Scuff-Plates-For-VW-Golf-7-MK7-VII-2013-2014/32251138798.html

 

Επίσης παρατηρώ ότι έχουμε σχεδόν τις ίδιες προτιμήσεις (πετάλια, διακοσμητικά-προστατευτικά πόρτας & θήκη υποβραχιονίου Ali, λαστιχένια πατάκια original).

 

Πήρα και καλύμματα μεντεσέδων (~5 Ε), για να μη φαίνονται οι βίδες:

post-26601-0-64661700-1437601339_thumb.jpost-26601-0-11991800-1437601341_thumb.jpost-26601-0-57112600-1437601342_thumb.j

http://www.aliexpress.com/item/new-4pcs-Door-Stop-Rust-waterproof-protective-cover-for-Volkswagen-polo-Jetta-MK6-GOLF7-Tiguan-Passat/32247450056.html

 

Ήθελα και καλύμματα κλειδαριας (όχι απαράιτητα R-line) αλλά με προβλημάτισε λίγο αν αντέχει το αυτοκόλλητό τους (κάπου είδα και ένα κουμπωτό, νομίζω).

 

Μια και ήδη έχεις τοποθετήσει και τα προστατευτικά-διακοσμητικά πόρτας και τα καλύμματα κλειδαριών, τι γνώμη έχεις για την ποιότητα-αντοχή του αυτοκόλλητου?

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/4pcs-Door-Sill-Protector-Scuff-Plates-For-VW-Golf-7-MK7-VII-2013-2014/32251138798.html

 

Επίσης παρατηρώ ότι έχουμε σχεδόν τις ίδιες προτιμήσεις (πετάλια, διακοσμητικά-προστατευτικά πόρτας & θήκη υποβραχιονίου Ali, λαστιχένια πατάκια original).

 

Πήρα και καλύμματα μεντεσέδων (~5 Ε), για να μη φαίνονται οι βίδες:

attachicon.gifVW Golf 2015.5.20 (Μεντεσέδες-καπάκια) 007web.jpgattachicon.gifVW Golf 2015.5.22 (Μεντεσέδες-καπάκια) 001web.jpgattachicon.gifVW Golf 2015.5.22 (Μεντεσέδες-καπάκια) 003web.jpg

http://www.aliexpress.com/item/new-4pcs-Door-Stop-Rust-waterproof-protective-cover-for-Volkswagen-polo-Jetta-MK6-GOLF7-Tiguan-Passat/32247450056.html

 

Ήθελα και καλύμματα κλειδαριας (όχι απαράιτητα R-line) αλλά με προβλημάτισε λίγο αν αντέχει το αυτοκόλλητό τους (κάπου είδα και ένα κουμπωτό, νομίζω).

 

Μια και ήδη έχεις τοποθετήσει και τα προστατευτικά-διακοσμητικά πόρτας και τα καλύμματα κλειδαριών, τι γνώμη έχεις για την ποιότητα-αντοχή του αυτοκόλλητου?

Σ' ευχαριστω για το λινκ! Ειχα βρει κι εγω και στο ali και στο ebay αλλα προτιμω να παρω απο τον ιδιο μια και τα δικα σου ειναι μια χαρα!

 

Οντως ορισμενα αξεσουαρ πιστευω ειναι ..must.. αλλα ειναι προφανως και θεμα γουστου!

 

Το καλυμμα του μεντεσε κι εγω ελεγα να το παρω..

 

Ναι μια χαρα ειναι τα καλυματα. Μπαινουν οντως με 2πλης οψεως ταινια αλλα δεν δημιουργουν κανενα προβλημα..

 

Αλλωστε οταν το κοστος ειναι χαμηλο δεν εχεις και τρελες απαιτησεις.. 

Link to comment
Share on other sites

όσο για τα led δουλεύουν αλλά δεν λειτουργούν σωστά, π.χ στο C που κάνει ένα led κόκκινο δεν ανάβει και στο φλας ανάβει μόνο το εξωτερικό κομμάτι ενώ πρέπει να ανάβει και το εσωτερικό και για να γίνει αυτό πρέπει να περαστεί η καλωδίωση που έχω στην φωτό ποιο πάνω,και πρέπει γίνει και ενεργοποίηση-κωδικοποίηση ώστε ο εγκέφαλος να αναγνωρίσει ότι ειναι led φώτα ενώ τώρα τα αναγνωρίζει ως φώτα αλογόνου. όλα αυτά που αναφέρω ειναι τα γνήσια εξαρτήματα και ότι προβλέπει η ίδια VW για την μετατροπή απο τα απλά φώτα σε led.

Σου παραθέτω φωτό για να καταλάβεις,αυτά που ειναι σημειωμένα,σε μένα δεν ανάβουν και πρέπει να μπει η καλωδίωση.b585b6143723977e5ae27c84aa5a5bcb.jpg3ef82bc25437b721bc04834fc76b1cc6.jpg

Στελιο δεν ξερω αν εχεις δει αυτο το post  σχετικα με την τοποθετηση των led.

 

j9lik2.jpg

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

ναι Πέτρο το έχω δει,όμως με την παραμετροποίηση κόψε ράψε καλώδια μόνος σου,χάνεις και την εγγύηση.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι Πέτρο το έχω δει,όμως με την παραμετροποίηση κόψε ράψε καλώδια μόνος σου,χάνεις και την εγγύηση.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι σ' αυτο εχεις δικιο....

Link to comment
Share on other sites

και στα φώτα υπάρχει εγγύηση αφού ειναι γνήσια και έχουν επάνω ημερομηνία παραγωγής και τον κωδικό τους!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τοποθέτησα τα διακοσμητικά-προστατευτικά.

Τελικά οι άκρες που "πετούσαν" λίγο, είναι έτσι για να ακολουθούν την καμπύλη στα μαρσπιέ.

Παρατήρησα όμως κάτι περίεργο (το οποίο δεν είχα προσέξει όταν τα παρέλαβα). Τα δύο μπροστινά που μου έστειλαν από το Ali είναι και τα δύο “δεξιά” (έχουν στο πίσω μέρος ένδειξη “VR” δηλ. Vorn Rechts και βέλος που προφανώς δείχνει την εμπρός κατεύθυνση).

Τα πίσω έχουν τη “σωστή” ένδειξη “HR“ δηλ. Hinten Rechts και “HL“ δηλ. Hinten Links.

Αρχικά το θεώρησα λάθος του Ali, αλλά παρατηρώ ότι μόνο έτσι μπορούν να τοποθετηθούν σωστά (δηλ. με τη μακρύτερη πλευρά προς τα μέσα) και να διαβάζεται το λογότυπο GOLF από την εξωτερική πλευρά (δηλ. αριστερά το GOLF είναι από εμπρός προς τα πίσω, ενώ δεξιά είναι από πίσω προς τα εμπρός.

Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο εάν και τα δύο διακοσμητικά-προστατευτικά είναι ίδια (δηλ. “δεξιά”).

Δεν μπορώ να αντιληφθώ πως αλλιώς θα μπορούσαν να τοποθετηθούν δεδομένου ότι και στις φωτογραφίες των εργοστασιακών (βλ. παραπάνω το post του stellbouz) παρουσιάζεται η ίδια εικόνα, δηλ. το εμπρός αριστερό (του οδηγού) είναι τοποθετημένο με το λογότυπο από εμπρός προς τα πίσω, δηλ. είναι το “δεξί”.

Να και οι σχετικές φωτό που μου ζήτησε και ο stellbouz.

Τώρα ελπίζω να αντέξουν τα αυτοκόλλητα, ειδικά στο κρύο και στην πίεση του νερού στα πλυντήρια. Πάντως κατά την τοποθέτηση, φρόντισα να τα ζεστάνω λίγο με πιστόλι θερμού αέρα.

post-26601-0-98807600-1439760249_thumb.j

post-26601-0-27772400-1439760251_thumb.j

post-26601-0-59375600-1439760252_thumb.j

post-26601-0-03974400-1439760254_thumb.j

post-26601-0-34798700-1439760255_thumb.j

post-26601-0-60024200-1439760256_thumb.j

Edited by Gemini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια φαινονται! Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες και τις φωτο! Εντος των ημερων  θα τα παραγγειλω κι εγω. Ελπιζω να ξεκολησουν ευκολα αυτα που εχω ηδη τοποθετησει...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια φαινονται! Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες και τις φωτο! Εντος των ημερων  θα τα παραγγειλω κι εγω. Ελπιζω να ξεκολησουν ευκολα αυτα που εχω ηδη τοποθετησει...

 

Με τα capital control θα μπορέσεις να παραγγείλεις από το εξωτερικό ή υπάρχει περιορισμός στις πιστωτικές-χρεωστικές κάρτες?

Σε προσπάθειές μου με πιστωτική ΕΤΕ Mastercard, μου έριξε απαγορευτικό στο Ali: (Payment failed. Reason Your bank or agency declined your payment. Suggestion Please contact your card issuer.).

 

.

Edited by Gemini
Link to comment
Share on other sites

Με τα capital control θα μπορέσεις να παραγγείλεις από το εξωτερικό ή υπάρχει περιορισμός στις πιστωτικές-χρεωστικές κάρτες?

Σε προσπάθειές μου με πιστωτική ΕΤΕ Mastercard, μου έριξε απαγορευτικό στο Ali: (Payment failed. Reason Your bank or agency declined your payment. Suggestion Please contact your card issuer.).

 

.

Εχω βρει ενα γνωστο απο εξωτερικο και ηρθε για διακοπες και θα μου βαλει στο paypal και θα του τα δωσω cash..  Αν και εχτες διαβαζα οτι υπαρχει τροπος που "πιανει" καποιες φορες. Ουσιαστικα στελνεις λεφτα στον λογαριασμο σου στο paypal απο αλλο email αν καταλαβα καλα.. Ριξε μια ματια εδω σχετικα με τη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

 

αφου παραγγειλα τα προστατευτικα - διακοσμητικα προστατευτικα που εβαλε και ο Gemini, εδω και καιρο εψαχνα και για το αντιστοιχο που μπαινει στο εσωτερικο μερος (εκει που υπαρχει υποδοχη).

 

Ειχα αποφασισει να παρω αυτα στην παρακατω φωτο.

 

$T2eC16ZHJGMFFoywWR!5BSZYJ(nhWQ~~60_12.J

 

Αλλα βρηκα και αυτα τα οποια εκτος απο διακοσμητικα λογικα προστατευουν το πλαστικο απο το "μπες- βγες" μια και το καλυπτουν.

 

$_12.JPG

 

 

Τα πρωτα σαφως ειναι ποιο κομψα αλλα τα δευτερα μαλλον ειναι πιο ουσιαστικα..

 

Ποια ειναι η γνωμη σας??

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο αν έχεις παιδιά και δεν θέλεις να γίνουν γρατζουνιές τα πλαστικά μάλλον τα δέυτερα, όμως για μένα νομίζω ειναι λίγο υπερβολικά,δεν ξέρω τώρα άν σε κάλυψα με την δίκη μου γνώμη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο αν έχεις παιδιά και δεν θέλεις να γίνουν γρατζουνιές τα πλαστικά μάλλον τα δέυτερα, όμως για μένα νομίζω ειναι λίγο υπερβολικά,δεν ξέρω τώρα άν σε κάλυψα με την δίκη μου γνώμη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στελιο εχω ενα γιο 15 μηνων και προς το παρον εγω τον τοποθετω στο παιδικο καθισμα... Αλλα αργοτερα φανταζεσαι...  Ακριβως αυτο ειναι κι εμενα το σκεπτικο μου.. Συμφωνουμε παντως απολυτα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

 

αφου παραγγειλα τα προστατευτικα - διακοσμητικα προστατευτικα που εβαλε και ο Gemini, εδω και καιρο εψαχνα και για το αντιστοιχο που μπαινει στο εσωτερικο μερος (εκει που υπαρχει υποδοχη).

 

Τα πρωτα σαφως ειναι ποιο κομψα αλλα τα δευτερα μαλλον ειναι πιο ουσιαστικα..

 

Ποια ειναι η γνωμη σας??

 

 

Πέτρο αν έχεις παιδιά και δεν θέλεις να γίνουν γρατζουνιές τα πλαστικά μάλλον τα δέυτερα, όμως για μένα νομίζω ειναι λίγο υπερβολικά,δεν ξέρω τώρα άν σε κάλυψα με την δίκη μου γνώμη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Στελιο εχω ενα γιο 15 μηνων και προς το παρον εγω τον τοποθετω στο παιδικο καθισμα... Αλλα αργοτερα φανταζεσαι...  Ακριβως αυτο ειναι κι εμενα το σκεπτικο μου.. Συμφωνουμε παντως απολυτα!

 

Και εγώ την ίδια άποψη έχω. Τα δεύτερα δείχνουν πολύ .....μέταλλο εν μέσω των μαύρων πλαστικών και νομίζω δεν ταιριάζει με το υπόλοιπο εσωτερικό του Golf.

Εξάλλου, από την εμπειρία μου με προηγούμενα αυτοκίνητα, δεν είναι και τόσο μεγάλη η ζημιά στα πλαστικά από τα παπούτσια, ούτε διακρίνεται τόσο πολύ στο μαύρο πλαστικό.

Αντιθέτως, εάν γρατζουνιστούν τα "μεταλλικά" τότε δείχνουν χάλια....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.