Jump to content
ANGO

Vw Golf 7 Accessories

Recommended Posts

Και εγώ την ίδια άποψη έχω. Τα δεύτερα δείχνουν πολύ .....μέταλλο εν μέσω των μαύρων πλαστικών και νομίζω δεν ταιριάζει με το υπόλοιπο εσωτερικό του Golf.

Εξάλλου, από την εμπειρία μου με προηγούμενα αυτοκίνητα, δεν είναι και τόσο μεγάλη η ζημιά στα πλαστικά από τα παπούτσια, ούτε διακρίνεται τόσο πολύ στο μαύρο πλαστικό.

Αντιθέτως, εάν γρατζουνιστούν τα "μεταλλικά" τότε δείχνουν χάλια....

 

Ωραια! Απολυτα σεβαστες οι αποψεις σας!

 

Μια τελευταια ερωτηση... Αυτα πως σας φαινονται??

$_57.JPG$_57.JPG$_57.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Απολυτα σεβαστες οι αποψεις σας!

Μια τελευταια ερωτηση... Αυτα πως σας φαινονται??

$_57.JPG$_57.JPG$_57.JPG

Πέτρο γνώμη μου δεν ταιριάζουν αυτά σε συνδυασμό με αυτά που φοράς ακόμη και αν τα αλλάξεις όπως ανέφερες με αυτά του Gemini,πάλι τα προηγούμενα ταιριάζουν ποιο πολύ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στελιο μαλλον θα περιμενω να ερθουν τα αλλα και μετα που θα τα τοποθετησω θα αποφασισω αν κι εγω συμφωνω με το οτι τα πιο διακριτικά ταιριαζουν καλυτερα..

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να παρει το πανω μερος του τεμπελη απο ebay? γιατι απο αντιπροσωπεια εχει 70€ και ebay 10-15

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω τον εργοστασιακό player μιας και έχω τον πιο απλό (άχρωμο) στο golf 7. Από ότι βλέπω τέτοιου τύπου λύσεις είναι ξεχωριστά units και συνεπώς αντικαθίσταται όλο το "σύστημα". Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο?

 

 

http://www.aliexpress.com/item/9-Car-Dvd-Gps-Navigation-Radio-Audio-Bluetooth-TV-AM-FM-Vehicle-Navigation-For-VW-GOLF/1758093240.html?spm=2114.01020208.3.11.6O0F4G&ws_ab_test=201407_4,201444_5,201409_3

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Αφου τοποθετηθηκαν τα καινουρια προστατευτικα

,1038823739883537.jpg

 

 

 

η επομενη μου προσθηκη θα ειναι τα πισω led (οχι φωτιστικα... :sad: ).. Μιλαω για τα φωτα της πινακιδας. Σε λιγες μερες λογικα θα τα εχω!

 

4.jpg

 

Το κοστος ειναι στα 55 ευρω. Το ξερω δεν ειναι λιγα αλλα ειναι τα γνησια με μονη προσθηκη τους ανταπτορες για να μην βγαζουν ενδειξη σφαλματος..  Στα μισα περιπου χρηματα υπαρχουν τα ημιτασιον..

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Αφου τοποθετηθηκαν τα καινουρια προστατευτικα

,1038823739883537.jpg

 

 

 

η επομενη μου προσθηκη θα ειναι τα πισω led (οχι φωτιστικα... :sad: ).. Μιλαω για τα φωτα της πινακιδας. Σε λιγες μερες λογικα θα τα εχω!

 

4.jpg

 

Το κοστος ειναι στα 55 ευρω. Το ξερω δεν ειναι λιγα αλλα ειναι τα γνησια με μονη προσθηκη τους ανταπτορες για να μην βγαζουν ενδειξη σφαλματος..  Στα μισα περιπου χρηματα υπαρχουν τα ημιτασιον..

 Καλοφόρετα τα προστατευτικά. Για να λύσω και τη δική μου απορία, τελικά τα δικά σου είναι και τα δύο "δεξιά" (ένδειξη VR)? Το αριστερό το έχεις, λογικά, τοποθετήσει ώστε να διαβάζεται το λογότυπο από εμπρός προς τα πίσω?

Link to comment
Share on other sites

 Καλοφόρετα τα προστατευτικά. Για να λύσω και τη δική μου απορία, τελικά τα δικά σου είναι και τα δύο "δεξιά" (ένδειξη VR)? Το αριστερό το έχεις, λογικά, τοποθετήσει ώστε να διαβάζεται το λογότυπο από εμπρός προς τα πίσω?

Οριστε και το αριστερο:

 

1038828034850833.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

τα Led εφτασαν και τοποθετηθηκαν!

 

1038901049294865.jpg

 

Εδω συγκριτικα με το απλο.. Στο σκοταδι θα φαινοταν καλυτερα η διαφορα...

1038896754327569.jpg

 

1038913934196753.jpg

 

1038905344262161.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Στελιο τα πηρα απο Ebay και συγκεκριμενα απο εδω

πολύ ωραίο ειναι! λογικά τα παράγγειλες πριν τα capital control.?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στελιο τα παραγγειλα 16/9 και τα παρελαβα χτες. Απο Πολωνια ηρθαν σε 9 μερες με κουριερ! 

Εγω με paypal ειχα πληρωσει τοτε αλλα ειχα βαλει λεφτα στο λογαριασμο του paypal. Εχω την εντυπωση ομως οτι το paypal πλεον παιζει κανονικα. Και προσφατα εκανα καποιες αγορες και δεν αντιμετωπισα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τώρα προσπάθησα να αγοράσω αλλά τίποτα. μου βγάζει denied το PayPal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι ειδους καρτα εχεις στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

2 έχω μια MasterCard και μια Visa από την Πειραιώς και της 2 δοκίμασα αλλά τίποτα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
Link to comment
Share on other sites

2 έχω μια MasterCard και μια Visa από την Πειραιώς και της 2 δοκίμασα αλλά τίποτα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δοκιμασε να στειλεις απο το λογαριασμο σου στο paypal, ενα "money request" (αιτιολογια π.χ. services) σε ενα αλλο email (εκτος αυτου που εχεις στο paypal). Κατοπιν απαντωντας στο money request θα στειλεις βαζοντας την αλλη καρτα σου τα λεφτα. Απλα το θεμα ειναι οτι σου κραταει μια προμηθεια (4 ή 6 ευρω στα 100). Ετσι θα εχεις λεφτα στο λογαριασμο σου. Το ειχα κανει, μου τελειωσαν τα λεφτα αλλα εκτοτε τραβαει απο το λογαριασμο μου. Κι εγω cashcard VISA της Πειραιως εχω..

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προσθέσω τα κουμπάκια στο τιμόνι μου αλλά δεν γνωρίζω ποιο απο τα 2 που παραθέτω χρειάζομαι:

 

http://www.aliexpress.com/item/multifunction-Steering-wheel-SWITCH-button-gateway-Wire-harness-FOR-Volkswagen-VW-Golf-7-MK7-5Q0-907/32361020214.html?spm=2114.01020208.3.2.MqzMiG&ws_ab_test=201556_6,201527_2_71_72_73_74_75,0_0

 

 

ή το αντίστοιχο χωρίς το wire harness και το canbus?

 

Αυτή τη στιγμή έχω το δερμάτινο τιμόνι χωρίς τα κουμπιά

Edited by MadChemist
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προσθέσω τα κουμπάκια στο τιμόνι μου αλλά δεν γνωρίζω ποιο απο τα 2 που παραθέτω χρειάζομαι:

 

http://www.aliexpress.com/item/multifunction-Steering-wheel-SWITCH-button-gateway-Wire-harness-FOR-Volkswagen-VW-Golf-7-MK7-5Q0-907/32361020214.html?spm=2114.01020208.3.2.MqzMiG&ws_ab_test=201556_6,201527_2_71_72_73_74_75,0_0

 

 

ή το αντίστοιχο χωρίς το wire harness και το canbus?

 

Αυτή τη στιγμή έχω το δερμάτινο τιμόνι χωρίς τα κουμπιά

Καλημερα,

 

ριξε μια ματια σ' αυτο το link

Ισως βγαλεις καποια ακρη. Ομως δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα νομιζω οτι δεν ειναι καθολου ευκολο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για το link, μάλλον θα πρέπει να κανω μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία για το ποια part numbers χρειάζομαι ώστε να είμαι σιγουρος. Δεν περιμένω να με βοηθήσουν βέβαια, αλλα δεν χανω κατι. Προς το παρόν έχω παραγγείλει αυτό και θα γράψω εντυπώσεις μετά την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για το link, μάλλον θα πρέπει να κανω μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία για το ποια part numbers χρειάζομαι ώστε να είμαι σιγουρος. Δεν περιμένω να με βοηθήσουν βέβαια, αλλα δεν χανω κατι. Προς το παρόν έχω παραγγείλει αυτό και θα γράψω εντυπώσεις μετά την εγκατάσταση

Ναι σιγουρα θα πρεπει να συνεννοηθεις μαζι τους... Μακαρι να βγαλεις ακρη,,

 

Εννοειται περιμενουμε εντυπωσεις οταν με το καλο το τοποθετησεις!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να εγκαταστήσω το καλούδι που κατέφθασε από την Κίνα. Γνωρίζει κάποιος αν για την αφαίρεση του infotainment system χρειάζονται κάποια "ειδικά" κλειδιά σαν αυτά που φαίνονται στο 1:25 εδώ ? Επίσης, διάβασα για κάποιου είδους ασφάλεια στον κάθε player ώστε να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν κλαπεί. Αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να πουλήσω το υπάρχον εργοστασιακό

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να εγκαταστήσω το καλούδι που κατέφθασε από την Κίνα. Γνωρίζει κάποιος αν για την αφαίρεση του infotainment system χρειάζονται κάποια "ειδικά" κλειδιά σαν αυτά που φαίνονται στο 1:25 εδώ ?

 

Προφανώς χρειάζονται. Αν δεν βρεις, μπορώ να στα δανείσω, έχω πλήρη σειρά για κάθε πηγή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.