Jump to content
ANGO

Vw Golf 7 Accessories

Recommended Posts

Πιστευω οτι αυτο ειναι μια φτηνη και καλη λυση. Τωρα για το γνησιο ρωτας στην αντιπροσωπεια αλλα δεν νομιζω να κανει κατω απο 30 ευρω..

Ευχαριστώ πολύ Πέτρο,

μέλλον Δευτέρα πρωί θα περάσω από την Casmocar !!!!

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με ήχο παράγγειλα το Helix σε 2βδομάδες θα το έχω στα χέρια μου,θα σας πω εντυπώσεις όταν το εγκαταστήσω!! ανυπομονώ να έρθει!!6b9f1ae3d08da0de741cf52412ebb2e5.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στελιο με το καλο να το δεχτεις και να το τοποθετησεις! Το γλυκοκοιτουσα να σου πω την αληθεια αλλα απο τη μια η ακρως ικανοποιητικη  αποδοση του εργοστασιακου ηχοσυστηματος και απο την αλλη το οτι πρεπει να βγει η ρεζερβα ειναι παραγοντες που με εχουν κανει να το αφησω για το μελλον και αν... Απο Γερμανια καπου στα 350 ευρω αν θυμαμαι καλα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Πέτρο, ναι 360€ μαζί με τα μεταφορικά! εφόσον γίνει η εγκατάσταση,σε περίπτωση που χρειαστείς τον χώρο βγαίνει εύκολα, ξεκουμπώνεις το φις απο το sub και βγαίνει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Πέτρο, ναι 360€ μαζί με τα μεταφορικά! εφόσον γίνει η εγκατάσταση,σε περίπτωση που χρειαστείς τον χώρο βγαίνει εύκολα, ξεκουμπώνεις το φις απο το sub και βγαίνει.

 

Καλο αυτο. Οποτε τωρα Στελιο περιμενουμε οδηγιες εγκαταστασης φυσικα εντυπωσεις! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι τωρα εχω παρει τα παρακατω εξτρα:

 

R-line εμβλημα λογω απουσιας του 40years edition...                                                                                                    

 

1035512320098321.jpgwholesale-2pcs-black-r-line-fender-side-

 

Κεντρικο καπακι ζαντας αλλα μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να τα τοποθετησω χωρις να βγει ο τροχος..

 

1035486550294545.jpg

 

Καπακι βαλβιδας.. Μεχρι να μου τα κλεψουν.. (εχω και μερικα εξτρα...)

 

1035503730163729.jpg

 

Και αν μου κλεψουν και τα εξτρα θα βαλω αυτα που εχουν και αλεν...

 

1035508025131025.jpg

 

Θηκη για το χωρο κατω απο το υποβραχιονιο.. Προσωπικα δεν μ εχει βολεψει ιδιαιτερα.. Ισως γιατι δεν χρησιμοποιω καθολου αυτο το χωρο...

 

1035520910032913.jpg

Πέτρο από που πήρες τα παραπάνω ;

Επίσης το R σήμα στα φτερά το έβαλες μόνος σου ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τη θηκη για το υποβραχιονιο ενδιαφερομαι

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Την πήρα & εγώ (προ capital control) και είναι πολύ πρακτική με καλή ποιότητα και σωστές διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα περισσότερα τα είχα πάρει προ capital control από το aliexress. Τωρα αγοράζω από ebay μια και το ali δεν δέχεται paypal. .

Ολα τα παραπάνω υπάρχουν και στο ebay.

Η θήκη για το υποβραχιονιο να είμαι ειλικρινής δεν με βόλεψε αφού σχεδόν ποτέ δεν χρησιμοποιώ αυτό το χώρο. Αλλά ΟΚ σαν ιδέα είναι μια χαρά.

Τα πλαϊνά τα έβαλα μόνος μου απλά θέλει λίγη προσοχή. Το πρόβλημα είναι ότι η επιφάνεια στο συγκεκριμένο σημείο δεν είναι ακριβώς επίπεδη και πρέπει να καμπυλωσεις ελαφρά το σήμα..

Τα κεντρικό καπάκι στη ζάντα το αλλαξα πρόσφατα στο βουλκανιζατερ οταν πήγα να μπαλωσω το λάστιχο. Είναι φτηνιάρικα και κατά την τοποθέτηση κάποια αυτάκια από την εσωτερική πλευρά έσπασαν αλλά δεν υπάρχει θέμα.

Επίσης να αναφέρω ότι ο αισθητήρας πίεσης των ελαστικών δουλεύει άψογα! Ειχα πατήσει μια βίδα και ενω το λάστιχο φαινόταν μια χαρά στην οθόνη μου έβγαλε την ένδειξη ότι ο πίσω αριστερός τροχος έχει λιγότερη πίεση από το κανονικό. ..

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ, τα βρήκα από το eBay, αλλά το παρακάτω είναι πολύ ακριβό και μάλλον δεν θα το βάλω τελικά.

http://www.ebay.com/itm/261752488117?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Εγω για τη θηκη για το υποβραχιονιο ενδιαφερομαι

Sent from my iPad using Tapatalk

Την βρήκα εδώ :

http://www.ebay.com/itm/151937104897?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ, τα βρήκα από το eBay, αλλά το παρακάτω είναι πολύ ακριβό και μάλλον δεν θα το βάλω τελικά.

http://www.ebay.com/itm/261752488117?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Την βρήκα εδώ :

http://www.ebay.com/itm/151937104897?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Εχει και ποιο φθηνά ρίξε μια μάτια σε αυτό:http://www.ebay.com/ulk/itm/261894893374

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει και ποιο φθηνά ρίξε μια μάτια σε αυτό:http://www.ebay.com/ulk/itm/261894893374

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και πιο φτηνά...

http://www.ebay.com/itm/2x-Blk-R-line-Side-Wing-Emblem-Badge-Sticker-for-CC-Passat-TOUAREG-TOURAN-FENDER-/111695228362

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το sub!!!

25ae2d109e9c5d2a7d5e762c3eea8fe4.jpg εδώ τον ενισχυτή τον τοποθέτησα κιόλας!!

19e726068a5fd1585e53496138ac192e.jpg

σας έκανα και ενα unboxing http://youtu.be/5Lxc_xeWtLE

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Στελιο καλως τα δεχτηκες!

 

Φαινεται πολυ ωραιο, ελπιζω να ακουγεται το ιδιο! Ωραιο και το unboxing! Θα ηταν πολυ χρησιμο να αν μπορεις να αναφερεις και σχετικα με τη διαδικασια τοποθετησης ωστε να βοηθηθουν οσοι ακολουθησουν αυτο το δρομο!! Επισης δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν δυνατον να καταγραψεις ενα συγκεκριμενο μουσικο κομματι πριν και μετα ωστε να υπαρχει καποια συγκριση αν και σιγουρα δεν θα μπορει να αποδοθει απολυτα η αναβαθμιση του ηχου!

Καλη τοποθετηση! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πέτρο! θα προσπαθήσω και να κάνω βίντεο την διαδικασία τοποθέτησης, θα προσπαθήσω και για τα μουσικά κομμάτια πριν και μετά.. είδωμεν!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

a875f03f109cf5805c7796f913dc6c56.jpg Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε με επιτυχία!!

Δεν μπόρεσα να τραβιξω βίντεο γιατί ήμουν μόνος μου και θα μου επερνε πολύ ώρα να κάνω και τα δυο μαζί, παρόλα αυτά έχω τραβήξει αρκετές φωτό και φτιάχνω ενα pdf αρχείο για να ανεβάσω!!

Οι εντυπώσεις μου ειναι πολύ καλές, υπάρχει μια διαύγεια στο μπάσο πλέον που το αισθάνεσαι!! βέβαια θα πρέπει να δουλέψουν αρκετά τα sub για να μαλακώσουν και να αποδίδουν καλήτερα!!

Η εγκατάσταση μου πήρε ακριβώς 2ώρες!

Πέτρο έχω κάνει ηχογράφηση αλλά στην ηχογράφηση δεν μπορείς να την καταλάβεις την διαφορά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Στελιο! Μεγια! Οταν με το καλο... στρωσει ο ηχος θα μας πεις κατα ποσο αξιζει το κοστος παντα σε σχεση με το αποτελεσμα!

Αντε και καλες .."ακροασεις"!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ειναι το pdf που για την εγκατάσταση του Subwoofer Helix για το golf7 https://www.dropbox.com/s/lduoe8yojr09i74/HELIX%20plug%20%26%20play%20Subwoofer.pdf?dl=0

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Στελιο! Μεγια! Οταν με το καλο... στρωσει ο ηχος θα μας πεις κατα ποσο αξιζει το κοστος παντα σε σχεση με το αποτελεσμα!

Αντε και καλες .."ακροασεις"!!

Ευχαριστώ Πέτρο!!

Νομίζω οτι τα 500€+ απο οτι να το αγοράσεις απο την αντιπροσωπεία ειναι πολύ υπερεκτιμημένα!

Και τα 360€ και αυτά ειναι αλλά είμαι ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα,απο πολλές απόψεις,δηλαδή, ήθελα κάτι έτοιμο σε θέμα plug & play κατάσταση, το sub δεν πιάνει χώρο παρά της ρεζέρβας το οποίο βγαίνει οτι ώρα θέλεις, και η απόδοση του ειναι αρκετά ικανοποιητική που αυτό εξαρτάται απο το τι ζητάει ο καθένας μας στο θέμα ήχου και απόδοσης.

Νομίζω οτι ειναι το κατάλληλο για όταν έχεις οικογένεια,τώρα που θα γίνω και εγω μπαμπάς με το καλό,διότι στα πίσω καθίσματα ο ήχος ανοιχτός στα μισά και βαράει αρκετά με την ρύθμιση στο μπάσο 0!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πέτρο!!

Νομίζω οτι τα 500€+ απο οτι να το αγοράσεις απο την αντιπροσωπεία ειναι πολύ υπερεκτιμημένα!

Και τα 360€ και αυτά ειναι αλλά είμαι ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα,απο πολλές απόψεις,δηλαδή, ήθελα κάτι έτοιμο σε θέμα plug & play κατάσταση, το sub δεν πιάνει χώρο παρά της ρεζέρβας το οποίο βγαίνει οτι ώρα θέλεις, και η απόδοση του ειναι αρκετά ικανοποιητική που αυτό εξαρτάται απο το τι ζητάει ο καθένας μας στο θέμα ήχου και απόδοσης.

Νομίζω οτι ειναι το κατάλληλο για όταν έχεις οικογένεια,τώρα που θα γίνω και εγω μπαμπάς με το καλό,διότι στα πίσω καθίσματα ο ήχος ανοιχτός στα μισά και βαράει αρκετά με την ρύθμιση στο μπάσο 0!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνω απολυτα Στελιο! Κι εγω με το ιδιο σκεπτικο θα εμπαινα στη διαδικασια αυτη μια και δεν το επελεγα εξ αρχης..

 

Μελλοντικος "μπαμπας"!! Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο! Σου ευχομαι με το καλο να ζησεις αυτη την υπεροχη εμπειρια!!

 

Μια και το εχω προσφατο οτι θες σχετικα με αγορα παιδικου καθισματος ειμαι εδώ!!! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια και το εχω προσφατο οτι θες σχετικα με αγορα παιδικου καθισματος ειμαι εδώ!!! ;)

Ως σχετικά πρόσφατος μπαμπάς διδύμων, θα με ενδιέφερε η έρευνά σου για τα καθίσματα (προς τα παρόν έχω δύο ...δανεικά, κανένα εκ των οποίων δεν είναι iso-fix).

Σημειωτέον ότι το Golf έχει και τη δυνατότητα να ασφαλίσει το κάθισμα και με "top tether" (δηλ. έναν ιμάντα που ασφαλίζει το κάθισμα σε τρίτο σημείο, πίσω από τη ράχη του πίσω καθίσματος στο χώρο αποσκευών), ενώ παλαιότερα είχαν πρόβλεψη του τρίτου σημείου πρόσδεσης μόνο με "support leg" (δηλ. το ποδαρικό που στερεωνόταν στο πάτωμα).

Link to comment
Share on other sites

Ως σχετικά πρόσφατος μπαμπάς διδύμων, θα με ενδιέφερε η έρευνά σου για τα καθίσματα (προς τα παρόν έχω δύο ...δανεικά, κανένα εκ των οποίων δεν είναι iso-fix).

Σημειωτέον ότι το Golf έχει και τη δυνατότητα να ασφαλίσει το κάθισμα και με "top tether" (δηλ. έναν ιμάντα που ασφαλίζει το κάθισμα σε τρίτο σημείο, πίσω από τη ράχη του πίσω καθίσματος στο χώρο αποσκευών), ενώ παλαιότερα είχαν πρόβλεψη του τρίτου σημείου πρόσδεσης μόνο με "support leg" (δηλ. το ποδαρικό που στερεωνόταν στο πάτωμα).

Φιλε μου να σου ζησουν!!

Κατεληξα μετα απο αρκετο ψαξιμο και παντα σε μεση προς χαμηλη κατηγορια τιμης στο joie i anchor.

Σχετικα καινουριο με βασικο χαρακτηριστικο την δυνατοτητα τοποθετησης με κατευθυνση μπροστα και πισω μεχρι την ηλικια των 4 ετων. Εγω θα τον κρατησω να κοιταει προς τα πισω οσο μπορεσω, αν οχι μεχρι τα 4.. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι αλλα γενικα θεωρηται η πιο ασφαλης τοποθετηση αν και λιγο μπελας...

Για το αυτοκινητο της γυναικας μου που δεν εχει isofiix πηρα ενα φτηνοτερο της ιδιας εταιριας (το joie steadi) που επισης μπαινει με οποια κατευθυνση θες αλλα καμια σχεση στν τομεα της σταθεροτητας..

Δυστυχως μας ετυχε ατυχημα με το μικρο μεσα πριν 2 μηνες.. Φυσικα στην ατυχια μας σταθηκαμε πολυ τυχεροι μια και που ο μ@λ@κας που περασε το στοπ χτυπησε τη γυναικα μου στο πισω μερος, λιγο πιο πισω απο το σημειο που ηταν το παιδι.. Το αποτελεμα ηταν το αυτοκινητο να γυρισει 180 μοιρες και μια και δεν ηταν παρκαρισμενα στο συγκεκριμένο σημειο η δυναμη εκτονωθηκε με την περιστροφη και το αυτοκινητο σταματησε στη μεση του δρομου αναποδα... Ξηλωθηκε ο προφυλακτηρας και η τραβερσα.. Ευτυχως ομως δεν χτυπησε ουτε το μωρο αλλα ουτε η γυναικα μου..

Τωρα για να επανέλθουμε στα καθίσματα αν θες να δωσεις κατι παραπανω εως πολλά παραπάνω (Χ2 ή Χ3) υπαρχουν παρα πολλες επιλογες..

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.