Jump to content
ANGO

Vw Golf 7 Accessories

Recommended Posts

Πέτρο να ανάψεις καμία λαμπάδα στον άγιο Χριστόφορο..!! άλλο κακό να μην σας βρει!! Και για όλους μας βέβαια,τους οδηγούς!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο να ανάψεις καμία λαμπάδα στον άγιο Χριστόφορο..!! άλλο κακό να μην σας βρει!! Και για όλους μας βέβαια,τους οδηγούς!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι καλο θα ήταν...

Στέλιο έκτος από προσοχή χρειάζεται και τύχη...

Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...

Παρατηρωντας στο βιντεο τη βαση στο παμπριζ προσωπικα εχω βολευτει με τη μαγνητικη βαση που τοποθετειται στον αεραγωγο..

Εχω ετσι κι αλλιως μια λεπτη διαφανη θηκη στο κινητο και εχω κολλησει το μεταλικο αυτοκολλητο στη εσωτερικη πλευρα της θηκης. Το μονο αρνητικο ειναι οτι μου καλυπτει το κουμπι των αλαρμ.. Υπαρχει και αλλος ενας τυπος μαγνητικης βασης που το κινητο προεξεχει οποτε λογικα θα χωραει το χερι για να ενεργοποιησει τα αλαρμ την οποια και θα δοκιμασω οταν την παραλαβω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραία ειναι η βάση που έχεις Πέτρο!!Εγω βάζω και εγγραφή στην κάμερα κάποιες φορές και με βολεύει αυτή η βάση που είδες στο βίντεο

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
Link to comment
Share on other sites

Έχει καποιος ιδεα ποσο παει η μαμά καμερα οπισθοπορείας;

Μαργαρίτα δες εδω

https://www.kufatec.de/shop/en/Volkswagen/Golf-7-5Q/Complete-set-Rearview-VW-Golf-7-VII?info=4441

Σίγουρα θα πρέπει να ρωτήσεις και για την τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα σαν τοποθετηση ειναι μεγαλη διαδικασια? "πειραζεται" το αμαξι πολυ?

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα, χτες που εκανα μια ψιλοερευνα εκει εβρισκα τιμες κι εγω γυρω στα 300€ το συστημα

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα σαν τοποθετηση ειναι μεγαλη διαδικασια? "πειραζεται" το αμαξι πολυ?

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα, χτες που εκανα μια ψιλοερευνα εκει εβρισκα τιμες κι εγω γυρω στα 300€ το συστημα

Sent from my iPad using Tapatalk

Άνοιξε το pdf που έφτιαξα ποιο πάνω να δεις να πάρεις μια γνώμη , + οτι πρεπει να ανοιχτούν ολα τα πλαστικά απο την πόρτα του πορτπαγκαζ για να περαστούν τα καλώδια αλλά και το χερούλι με την κάμερα.μην στεναχωριέσαι όμως ξανακουμπωνουν εξίσου καλά τα πλάστηκα!!

αν πας στη VW κανα 100€ για τα περαστικά θα σου πάρουν αν πας σε κάποιο άλλο κατάστημα ηλεκτρολογικό πιστεύω στα 50-60€.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2015 at 5:39 ΜΜ, pettros said:

Εγω μεχρι τωρα εχω παρει τα παρακατω εξτρα:

 

R-line εμβλημα λογω απουσιας του 40years edition...                                                                                                    

 

1035512320098321.jpgwholesale-2pcs-black-r-line-fender-side-

Τώρα Πέτρο θα μου πεις περσινά ξινά σταφύλια, αλλά μια και "άνοιξαν" οι παραγγελίες από ali (οι κάρτες μου "πέρασαν" επιτέλους) παρήγγειλα σηματάκια R για τα φτερά και για πίσω.

2016.12.2 (Rline wing & rear badge) IMG_7953.JPG

Έχω όμως ένα θέμα. Τα σηματάκια είναι επίπεδα, ενώ το φτερό έχει μικρή καμπυλότητα και στους δυο άξονες (οριζόντια αλλά και κάθετα λόγω της "τσάκισης" του φτερού), οπότε δεν εφαρμόζουν καλά ("τραμπαλίζουν" - δες τις φωτο).

2016.12.2 (Rline wing badge) IMG_7923.JPG

2016.12.2 (Rline wing badge) IMG_7925.JPG

Εκτός εάν το τοποθετώ σε λάθος θέση...

2016.12.2 (Rline wing badge) IMG_7924.JPG

Εσύ πως το κόλλησες??

Edited by Gemini
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . 

Αρχικά βλέποντας τα δικά σου είδα οτι υπάρχει και το R-line.  Εγώ εχω βάλει του R σκέτο . .. (Θα ήθελα πολυ να ειχα και το R εκτός από τα σηματακια..) Οπότε θα παραγγειλω κι εγώ τα σωστά άμεσα . 

Τωρα για την τοποθέτηση το αντιμετώπισα κι εγώ αυτό το πρόβλημα .  Αυτό που εγώ έκανα είναι να καμπυλωσω προσεχτικά με το χέρι  το σήμα οσο γίνεται να ταιριάζει με τη επιφάνεια . .

Πιστεύω να τα καταφέρεις !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να κάνω & εγώ αλλά φοβήθηκα μην σπάσει. Τελικά αυτή είναι η λύση.  Άραγε τα εργοστασιακά είναι καμπυλωμένα?

Τα R-line τα πήρα από ebay το Μάρτιο 2016 (σχεδόν 1 μήνα να έρθουν), λόγω των cc όταν δεν περνούσε η κάρτα μου στο ali. Ήταν τα μόνα μπλε που βρήκα, ήταν πιο ακριβά από το ali (£10.43), και έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα με την καμπυλότητα, γι' αυτό και δεν τα πέρασα μέχρι σήμερα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σπάει  Απλά δοκίμασε προσεκτικά με πολύ μικρές  κινήσεις και δοκιμαζε. Οταν πετύχεις καλη επαφή τοτε βγάζεις το κάλυμμα του αυτοκόλλητου και το κολλάς .  Εγώ αν θυμάμαι καλά έκανα κάμποσες δοκιμές και τελικά έβαλα άλλη ταινία διπλής όψεως μια και είχα κάνει 1-2 όχι τόσο πετυχεμενες προσπαθειες με αποτέλεσμα η δικιά του να μην κολλάει καλά. ..

Το εργοστασιακο φαντάζομαι θα έχει ήδη την  καμπύλη . .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Κινέζος όταν του παραπονέθηκα, μου απάντησε σήμερα, δηλώνοντας άγνοια:

"Dear Customer,
May I ask where are you going to paste it ?
Cause we have sold many sets before, haven't get the same feedback."

Θα του απαντήσω με τις φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό.. Δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο.. τι να σου πει . .  Προφανώς το συγκεκριμένο σήμα  δεν προορίζεται αποκλειστικά για golf 7. Μπορεί οποίος θέλει να το κολλήσει οπου θέλει . .

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, η αλήθεια είναι το διαφημίζει ως:

"2pcs Side Wing Badge Emblem Fender R Sticker For VW Golf 7 MK7 Golf 6 MK6 GTI Tiguan Polo CC Jetta R32 R20 R36 R400 R50".

Όμως, μια και η κανονική θέση για ένα golf mk7 είναι η συγκεκριμένη, απορώ γιατί (κατά τα λεγόμενά του) κανείς δεν μπήκε στο κόπο να του στείλει ανάλογο feedback.

Θα του στείλω εγώ, για να το πληροφορηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Μα

7 hours ago , Gemini said:

Πράγματι, η αλήθεια είναι το διαφημίζει ως:

"2pcs Side Wing Badge Emblem Fender R Sticker For VW Golf 7 MK7 Golf 6 MK6 GTI Tiguan Polo CC Jetta R32 R20 R36 R400 R50".

Όμως, μια και η κανονική θέση για ένα golf mk7 είναι η συγκεκριμένη, απορώ γιατί (κατά τα λεγόμενά του) κανείς δεν μπήκε στο κόπο να του στείλει ανάλογο feedback.

Θα του στείλω εγώ, για να το πληροφορηθεί...

Μάλλον γιατί όλοι ...με κάποιο τρόπο κατάφεραν να τα τοποθετησουν.. 

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Θέλω μια μικρή βοήθεια. Ενδιαφέρομαι να κοιτάξω αξεσουάρ για το εσωτερικό του νέου golf 7 edition 2017. Ο ενδοιασμος μου όμως είναι αν αυτά που θέλω να παραγγείλω από e bay Alli κοκ θα ταιριάζουν στο αμάξι. Θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάτι;


Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , ThanosTz said:

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Θέλω μια μικρή βοήθεια. Ενδιαφέρομαι να κοιτάξω αξεσουάρ για το εσωτερικό του νέου golf 7 edition 2017. Ο ενδοιασμος μου όμως είναι αν αυτά που θέλω να παραγγείλω από e bay Alli κοκ θα ταιριάζουν στο αμάξι. Θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάτι;

Καλησπερα Θανο. Εξαρταται τι ακριβως ψαχνεις. Προσωπικα εχω αγορασει πραγματα και απο Ebay και απο Alliexpress αλλα και απο γερμανικο ηλεκτρονικο καταστημα με γνησια αξεσουαρ. Το καθε προιον γραφει παντα νομιζω τα μοντελα για τα οποια προοριζεται..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κυρίως τις πεταλιέρες και τα αλουμινένια προστατευτικά των μαρσπιέδων σε 1η φάση

Καλησπερα Θανο. Εξαρταται τι ακριβως ψαχνεις. Προσωπικα εχω αγορασει πραγματα και απο Ebay και απο Alliexpress αλλα και απο γερμανικο ηλεκτρονικο καταστημα με γνησια αξεσουαρ. Το καθε προιον γραφει παντα νομιζω τα μοντελα για τα οποια προοριζεται..


Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , ThanosTz said:

Ψάχνω κυρίως τις πεταλιέρες και τα αλουμινένια προστατευτικά των μαρσπιέδων σε 1η φάση

Απο Ebay και alli καλυπτεσαι μια χαρα και για τα 2. Γνησια η τιμη ειναι 3-4 φορες πανω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ θα ψαχτώ λίγο και θα αγοράσω σίγουρα κάτι

Απο Ebay και alli καλυπτεσαι μια χαρα και για τα 2. Γνησια η τιμη ειναι 3-4 φορες πανω.


Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago , ThanosTz said:

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Θέλω μια μικρή βοήθεια. Ενδιαφέρομαι να κοιτάξω αξεσουάρ για το εσωτερικό του νέου golf 7 edition 2017. Ο ενδοιασμος μου όμως είναι αν αυτά που θέλω να παραγγείλω από e bay Alli κοκ θα ταιριάζουν στο αμάξι. Θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάτι;


Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γεια σου φίλε, μπορείς να ρίξεις μία ματιά και εδώ https://shop.ahw-shop.de/vw-teile έχω αγοράσει πολλά πράγματα. Έχει καλές τιμές και αυθεντικά προιόντα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Γεια σου φίλε, μπορείς να ρίξεις μία ματιά και εδώ https://shop.ahw-shop.de/vw-teile έχω αγοράσει πολλά πράγματα. Έχει καλές τιμές και αυθεντικά προιόντα.


Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.