Jump to content
AriStos13

[Λυθηκε] Polo 6R - Ενδειξεις Epc Και Καταλυτη

Recommended Posts

Μου αναψε μονιμα αναμμενο το λαμπακι του καταλυτη και μετα απο λιγαχιλιομετρα μου αναψε το epc και ο κινητηρας εκοψε αποτομα για μερικα δευτερα και εσβησε και επανηλθαν κανονικα οι στροφες!! Επισης οταν πατησα λιγο η ενδειξη του καταλυτη αναβοσβηνει!! Ειχα κανει περιπου 50-60 χιλιομετρα περιπου προτου το κανει!!
Τι παιζει τωρα;; Την κατσαμε για τα καλα;;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

εσβησε ο κινητηρας??περα απο τα λαμπακια εσυ δεν καταλαβες τιποτα?ουτε να ρεταρει¨?ουτε κοψιματα?
Πολλα μπορει να ειναι βενζινη, πολλαπλασιαστης,μπουζι,μπεκ,σπασμενο πιστονι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο πανω στα νευρα μου δεν εγραψα οτι οσο ηταν αναμμενη η ενδειξη ρεταρε καπως ο κινητηρας!! Επισης μου εβγαλε σφαλνα μηχανης!! Το εγραψε στο mfd αυτο!!

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικες γνωσεις δεν εχω!! Οτι γνωριζουν οι πιο πολλοι ξερω απο το ιντερνετ!! Το εχω παρκαρει και θα το παω την δευτερα στην δελτα καρ!!

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα διαβασα το τι εχω γραψει και ουτε εγω ο ιδιος δεν βγαζω νοημα ξανα γραφω το συμβαν!!

Πηγενα με 40-50 χιλιομετρα χαλαρα και ξαφνικα μου αναβει η ενδειξη του καταλυτη! Επειδη πηγενα σπιτι δενσταματησα!! Μετα απο 1 χιλιομετρο περιπου καταλαβαινω να κοβει το μοτερ και να πεφτει κοντα στις 1500 στροφες και μου αναβει το EPC στο καντραν!! Στο mfd μου βγαζει το ακολουθο μυνημα engine fault και κατι ακομα που δεν το θυμαμαι!! Συνεχισα για κανα 2 χιλιομετρα και το αμαξι ρεταρε!! Σταματησα στην ακρη και το εσβησα για λιγο!! Το εβαλα μπροστα και το EPC ειχε σβησει αλλα η ενδειξη του καταλυτη οχι! Προτου φτασω σπιτι πατησα λιγο δεν ρεταρε καθολου αλλα αναβοσβηνε η λυχνια του καταλητη και μολις εκοψα εμεινε μονιμα αναμμενη παλι!

@the_winner Απο μονο του δεν εσβησε καθολου απλα εκανε οτι εγραψα απο πανω!

@electric doctor στο ρελαντι δεν μου ρεταρε καθολου παντως!!

Επισης απο χθες το πρωι οταν παταγα αποτομα γκαζι εκανε ενα κοψιμο ! Δηλαδη παταγα ξεκιναγε να δωσει γκαζι εκοβε για ενα δευτερο και εδινε παλι!!

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Edited by AriStos13
Link to comment
Share on other sites

Ποιό κινητήρα έχεις?

Στον τίτλο λέει Polo Gti 6R, άρα 1,4Tsi

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα λοιπον.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το θεμα κλειδωνει...

αν καποιος θελει να προσθεσει μηνυμα ,ας μου στειλει p.m

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.