Jump to content
ekaradimos

Golf 5 - Νερό Στη Ρεζέρβα !

Recommended Posts

Το Σάββατο που μας πέρασε άλλαξα λάστιχα.

Όλα ωραία και όλα καλά.

Ανοίγωντας ο λαστιχάς το πορτμπαγκαζ και την ταπετσαρία, βλέπω πολύ νερό στη ρεζέρβα και όλα τα εργαλία να έχουν σκουριάσει !!!

Η ταπετσαρία δεν είχε νερό, είχε πολύ λίγες σταγόνες στο σημείο που ακουμπούσε με τη ρεζέρβα.

Κοίταξα όλα τα τσιμουχάκια και δε βλέπω από που να μπήκε το νερό. Το μόνο που σκέφτομαι είναι όταν το πήγα για πλύσιμο να αφήσαν ανοιχτό το πορτ μπαγκάζ και να πέρασε νερό.

Έχει παρουσιαστεί σε κάνεναν κάτι παρόμοιο?

Edited by Vagelis231
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις απλα να το τσεκαρεις.

Καθαρισε καλα ολο το νερο,κλεισε καλα το πορτ μπαγκαζ,και ριξε νερο στο πορτα μπαγκαζ απο πανω πλαγια παντου.

Και ανοιξε να δεις τα αποτελεσματα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιο από τα φανάρια σου έχει υγρασία? Εμένα έμπαινε το νερό από πόρο του φαναριού χωρίς να υπάρχει ορατό σπάσιμο. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι γρήγορα και δεν σκουριάσαν τα εργαλεία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις απλα να το τσεκαρεις.

Καθαρισε καλα ολο το νερο,κλεισε καλα το πορτ μπαγκαζ,και ριξε νερο στο πορτα μπαγκαζ απο πανω πλαγια παντου.

Και ανοιξε να δεις τα αποτελεσματα

 

Δεν είδα νερό. Πιθανότατα να είχε ξεχάσει ο τύπος που έπλενε το αυτοκίνητο, την πόρτα του πορτ μπαγκάζ ανοιχτή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα σε mk5 Gt και ένας ακόμα φίλος μου στο ίδιο αυαυτοκίνητο. Το έχω παρατηρήσει εδώ και 5 μήνες, το έλεγξα μετά από πλύσιμο τίποτα, μόνο μετά από βροχή είχε νερά και υπέθεσα ότι παίρνει από κανένα λαστιχάκι στην βάση του.

Link to comment
Share on other sites

απο καπου βαζει. μπορει κι απο τα φανάρια αν εχει κοπει κανενα λαστιχο

Είναι από αυτά που είπες και έχει και κάποια άλλα σαν εξαεριστικά πίσω από το προφυλακτήρα ή ακόμα μπορεί και από το τρίτο στοπ. Βάζει λίγο λίγο σε βροχή και στο τέλος γίνεται λίμνη.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είναι τυχάιο το πρόβλημα αλλά μου το ξανάβγαλε. Θα το ψάξω λίγο μόνος μου κι' αν δε βγάλω άκρη θα το πάω σε φαναρτζή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο και ,που το έχω παρατηρήσει δεν μπόρεσα να βρω το σημείο από το οποίο εισέρχεται το νερό ,το πήγα σε λαμαρινα και μ είπε ότι πρέπει να ρίξω νερό ,όπως ανέφερε και ο φίλος παραπάνω και να δω από που μπαίνει ...παντός βλέπω υγρασία μέχρι,μερικές φορές και ένα δάχτυλο νερό ,σε μέρες που ούτε έχει βρέξει ούτε το έχω πλύνει τις προηγούμενες μέρες

Link to comment
Share on other sites

πριν ενα χρονο ανοιγω το πορτμπαγκαζ και βλεπω στην ρεζερβα νερο... πηγαινω σπιτι μετα απο μιση ωρα πουθενα νερο... ειχε φυγει.
εκτοτε δεν ξαναειδα νερο....
X-files

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.