Jump to content
alexandros29

Golf 5 - Πρόβλημα Με Τον Μηχανισμό Κλειδιου (Διακόπτης Τιμονιού)

Recommended Posts

Σημερα καθως εφευγα απο την δουλεια βαζω το κλειδη και δεν γυρνουσε ...το παλεψα κανα 3 λεπτο και γυρισε εβαλα μπρος το πηγα στο συνεργειο και μου ειπανε ενδεχομενως χαλασε ο αφαλος και θα θελει καινουριο!Παραγγελια απο Γερμανια με ταυτοτητες και ιστοριες!Ποσο κοστιζει βρε παιδια ολο αυτο γιιατι εχω βαρεθει να τα σταζω!Υποσημειωση οταν το πηγα συνεργειο δεν γυρνουσε παλι και δεν εκλεινε η μηχανη οποτε βγαλανε τους πολους μπαταριας και εσβησε

Link to comment
Share on other sites

πάντως σε φίλο που είχε τύχη το ιδιο το πλακώσαμε με WD40 εκει που μπαίνει το κλειδι έβλαλε τοση βρωμα απο μεσα μαι μετα ξεκόλησε ήταν opel ομως

Link to comment
Share on other sites

αν το κλειδι ,οταν κολαει, δεν γυριζει..τοτε πλακωσε το κανα 3 ημερο με wd40...

οχι μια φορα αλλα να βαζεις ανα 2-3 ωρες για 3 μερες και θα φτιαξει...

 

αν παλι το κλειδι γυρναει σαν τρελο..τοτε αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αλλαξε το συντομοτερο ομφαλο κολωνας τιμονιου κομπλε γιατι λιαν συντομως θα σου μπλοκαρει υπαρχει θεμα 

Link to comment
Share on other sites

Και γω ειχα αυτο το προβλημα ! αλλαξα τον μηχανισμο της κλειδαριας κοστοσ 90 ευρω! προσεχε γιατι κ μενα ετσι εκανε κ μετα δεν γυρνοθσε με τιποτα !οσο wd 40 και να βαλεισ αν εχει σπασει απο μεσα δεν κανεισ τιποτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ καλησπέρα μήπως μπορείς να μού δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα της κλειδαριάς του τιμονιού 

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ καλησπέρα μήπως μπορείς να μού δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα της κλειδαριάς του τιμονιού 
Αλλά από όσο θυμάμαι τον μηχανισμό κλειδαριές κάνα 70ρι

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε τι μάστορα το πήγατε παιδιά; μηχανικό, λαμαρίνα η κλειδαρα. Εμένα έχει 4 μέρες που σκαλώνει το κλειδί μέχρι που σήμερα δεν γυρνάει καθόλου. Πρέπει να το φορτώσω για να το πάω αλλά δεν ξέρω που να το πάω. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2020 at 2:34 ΠΜ, pants_ said:

Καλησπέρα. Σε τι μάστορα το πήγατε παιδιά; μηχανικό, λαμαρίνα η κλειδαρα. Εμένα έχει 4 μέρες που σκαλώνει το κλειδί μέχρι που σήμερα δεν γυρνάει καθόλου. Πρέπει να το φορτώσω για να το πάω αλλά δεν ξέρω που να το πάω. 

το αλλαξα μονος μου πριν μια βδομαδα βλεποντας βιντεο στο youtube. 

σχετικα ευκολη διαδικασια αν δεν γ@μιοταν οι βιδες ασφαλειας που εχουν .

η τελευταια μου εβγαλε την παναγια. δεν ειχα και καταλληλο τρυπανι και με παιδεψε.

https://www.youtube.com/watch?v=IhJuyAlyYn4

 

 

αρκετα καλο το βιντεο και τα δειχνει αναλυτικα

 

πηγα σε δυο συνεργεια κανεις δεν αναλαμβανε. μου ειπαν σε ηλεκτρολογο, σε κλειδαρα. ηταν και παραμονη 15αυγουστου. τελικα το καταφερα μονος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.