Jump to content
τολης

Golf 5 - Αμορτισερ Itn

Recommended Posts

ποια ειναι η γνωμη σας για τα αμορτισερ ITN;να τα εβαζα στο golf 5 που εχω.ειναι λιγο πιο μαλακα μου ειπαν,σε σχεση με τα sachs που φοραει τωρα το αμαξι μου.δεν θελω τα αμορτισερ που θα βαλω να κοπανανε.προτιμο την ανεση στην οδηγηση

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα τα αμορτισερ για κατατοπησε μας πρωτη φορα τα ακουμε γι αυτο δεν απανταει κανενας οποτε καταλαβαινεις....

Link to comment
Share on other sites

Απο μενα οχι τα ιαπωνικα με τα ιαπωνικα... θα βαλεις οτι φορουσε απο τη μαμα vw για να τα εβαλαν κατι ηξεραν και δεν κοπανανε ειναι μια χαρα θα σου ελεγα να παιξεις σε κατι πολυ καλυτερο bilstein b6 sport που ειναι λιγο πιο σκληρα απο τα sachs χωρις να χαμηλωσεις αλλα λες οτι θες ανεση οποτε παλι τα μανησια και εισαι κουκλος.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν τα εχω ξαναακουσει. γνωμη μου, βαλε κατι πιο επώνυμο που να εχει φορεθει να παρεις και γνωμες

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω τα ιδια που φοραει δεν ξερω ποσο θα κοπαναει.αυτα που εχει τωρα ειναι sachs κ τα εχει απο την μανα του

Link to comment
Share on other sites

Με τα μανησια πιστεψε με δεν θα κοπαναει καθολου αλλιως δεν θα τα εβαζε η vw και τα monroe reflex καλη επιλογη τα φοραει ενας φιλος μου σε ford fiesta με hr ελατηρια 3.5 ποντους και ειναι συμπαθητικα οχι ομως οσο μια σωστη αναρτηση με σκληρο αμορτισερ και ελατηριο χαμηλωματος απλα δεν κοπανανε στις λακουβες. Για τα itn μη το σκεφτεσαι καθολου μετα απο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι φτιαχνουν αμορτισερ για ποδηλατα οποτε αστο καλυτερα.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοπαναει δηλαδη μια σκληρη αναρτηση με 3.5 ποντους χαμηλωμα;;;;

Εγω λυσμονω τα sachs τα μαυρα,που περνουσα απο ΤΑΦΟΥΣ και δν ενιωθα τσιμπημα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοπαναει δηλαδη μια σκληρη αναρτηση με 3.5 ποντους χαμηλωμα;;;;

Εγω λυσμονω τα sachs τα μαυρα,που περνουσα απο ΤΑΦΟΥΣ και δν ενιωθα τσιμπημα....

Γιατι να κοπαναει φιλος?

ιΒΙΖΑ του 2001 με HR  3ποντα και ΚΟΝΙ κιτρινα στο μαλακο πηγαινε βαρκα στις λακουβες και στο τερμα σκληρο απλα θυμιζε bilstein  κιτρινο  αλλα στις στροφες το αμαξι νομιζες οτι παταγε σε ραγες. εχω και 4 ακομα παραδειγματα με σετ ελατηριο αμορτισερ χαμηλωμενο που παλι δεν κοπαναγε και ειχες απλα μια σφυχτη αναρτηση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

που θα βρω τα μανισια;κανενα site;τα παραγγελνω με τον κωδικο του αυτοκινητου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω να προτείνω AL-KO sport με 4ποντα ελατήρια G&M άψογος συνδυασμός όχι πολυ σφιχτά στην πόλη κ σε στροφές δεν ξεκολλάει.

Βέβαια είναι προοδευτικά τα ελατήρια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα δεν κοπαναει ας ειναι τερμα σκληρο και προφανως για να χοροπηδαει το passat σαν rallye ειναι πολυ σκληρο τωρα χρηστο τι να σου πω το δικο σου δεν ξερω τι κανει για να συγκρινουμε παντως να ξερεις οτι μια καλη αναρτηση αμορτισερ σκληρο ελατηριο χαμηλωματος δεν θα κοπανησει σε σημειο να σπασει το αμαξι και μη ξεχνας οτι η δικια μου ειναι χειροποιητη αναρτηση την εφτιαξε ανθρωπος σε παγκο δεν φτιαχτηκε σε εργοστασιο παραγωγης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να προτείνω AL-KO sport με 4ποντα ελατήρια G&M άψογος συνδυασμός όχι πολυ σφιχτά στην πόλη κ σε στροφές δεν ξεκολλάει.

Βέβαια είναι προοδευτικά τα ελατήρια

Αυτο το σετ, το φοραει φιλος μου σε οπελ αστρα G μοντ 2001 και το αμαξι εχει υπερβολικο μπρουμουτισμα που λεμε  οταν φρεναρει και οταν εχει δρομο με συνεχες ανωμαλιες,παει πανω κατω χωρις να σταματαει.Υπερβολικες ταλαντωσεις χωρις να ξερουμε τι φταιει,το αμορτισερ η' τα ελατηρια?Ειναι τοσο εντονο το προβλημα που νομιζεις οτι το αμαξι θα βρει στο δρομο το καρτερ.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η γνωμη σας για τα αμορτισερ ITN;να τα εβαζα στο golf 5 που εχω.ειναι λιγο πιο μαλακα μου ειπαν,σε σχεση με τα sachs που φοραει τωρα το αμαξι μου.δεν θελω τα αμορτισερ που θα βαλω να κοπανανε.προτιμο την ανεση στην οδηγηση

 

Βάλε τα Sachs που φοράει εργοστασιακά. Μια χαρά είναι, απότι βλέπω γι' αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

μαλλλον αυτο θα κανω.για να τα παραγγηλω ομως χρειαζεται τους κωδικους ακριβως απο τα αμορτισερ;

Link to comment
Share on other sites

Με αριθμο πλαισιου η μοντελο, θα κανεις τη δουλεια σου.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δινω αριθμο πλαισιου και μου προτεινουν καποια.για να βαλω ακριβως τα ιδια μου ζητουν κωδικο ανταλλλακτικου η τους κωδικους που ειναι πανω στο αμορτισερ

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπροσωπεια με αριθμο πλαισιου θα παρεις ακριβως τα ιδια που φορας.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δεν δινουν οι περισσοτερες αντιπροσωπειες τους κωδικους.

Μπορεις να προσπαθησεις, να επικοινωνησεις μαζι τους.

Στην χειροτερη σηκωσε το σε μια ραμπα και δες τα part numbers και αναλογως παραγγελνεις

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.