Jump to content
leftos1983

Λαστιχα Για Polo Gti 2011

Recommended Posts

καλημερα!!!!μετα απο ηρωικα 4 χρονια και 20.000χλμ στο polo gti μεσα του 11 που πηρα ηρθε ο καιρος<καλα μην φωναζετε>να αλλαξω λαστιχα τι μου μου προτεινεται απο την εμπειρια σασ σε μαρκες και κοστος ????παντως για τα μαμα λαστιχα σχετικα ητανε καλουτσικα απλα μου εβγαλε ενα μικρο καρουμπαλακι στο δεξι μπροστα λαστιχο!ευχαριστω καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Hankook ventus v12 evo 2 είμαι υπερευχαριστημένος και στο στεγνό αλλά και σε βροχή το λάστιχο είναι βεντούζα !!! και πολύ καλή τιμή 235/45/17 τα έβαλα τον Ιανουάριο 440 ευρώ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!μετα απο ηρωικα 4 χρονια και 20.000χλμ στο polo gti μεσα του 11 που πηρα ηρθε ο καιρος<καλα μην φωναζετε>να αλλαξω λαστιχα τι μου μου προτεινεται απο την εμπειρια σασ σε μαρκες και κοστος ????παντως για τα μαμα λαστιχα σχετικα ητανε καλουτσικα απλα μου εβγαλε ενα μικρο καρουμπαλακι στο δεξι μπροστα λαστιχο!ευχαριστω καλη συνεχεια

 

4,5 χρονια 55000 χλμ και συνεχιζω :D

περα απο την πλακα θα αλλαξω λαστιχα απο σεπτεμβρη ομως. προσωπικα θα βαλω αυτα

http://www.petlas.com/en/tire/velox-sport-pt741/PT741/

τα φοραω εδω και ενα χρονο σε αλλο αμαξι και αν θες κατι οικονομικο και καλο ειναι καλη επιλογη.

επισης τα φορανε κανα 2 φιλοι ακομα σε αλλα αμαξια ομως. ο ενας δε φοραει αυτο το σχεδιο

http://www.petlas.com/en/tire/velox-sport-pt711/PT711/

το οποιο ομως πιθανον ,λογο γραμμης να σου κανει πιο πολυ θορυβο.

εγω τα βρισκω στα 300-320 ευρω με τοποθετηση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου,απλως θα ηθελα να παραμεινω στις ιδιεσ διαστασεις που δινει τα μαμα,αν κανω λαθος πεςμου!με τις ιδιεσ διαστασεισ και για χαλαρη οδηγηση και να αντεξουν οσο τα μαμα με αλλες εταιρειες λογικα θα ανεβουν οι τιμες αλλα και οι ποιοτητες?αν ξερεις και δεν σε απασχολω απο κατι καλητερο απο μενα τον απειρο,χρειαζομαι την βοηθεια σου και την γνωμη σου γιατι δεν εχω  ασχολειθει καθολου και ειναι η πρωτη μου φορα μου φορα για αλλαγη ελαστικων!!!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οι διαστασεις που σου εδωσα ειναι σωστες    215/40/17

 

αν θες ομως απευθυνσου και στον ειδικο του φορουμ τον  Koumparos   εχει δικο του μαγαζι. δεν τον ξερω προσωπικα γιατι δεν ειμαι απο αθηνα αλλα ειναι χρονια στο φορουμ και θα σε βοηθησει. στειλε του ενα π.μ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιατί να μην κάνουν για το GTI τι κανείς συνέχεια τέζα το πας ???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αντιθετως πολλυ χαλαρη οδηγηση και με δυο κουτσουβελα εδω και 2.5 χρονια απλα δεν γνωριζω γιαυτο και ρωτησα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα πάθεις πλάκα με το λάστιχο αθόρυβο!!! στην βροχή άριστο!!! στο στεγνό τρένο!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω προτινα κατι οικονομικο τωρα αν εχεις μπατζετ ξερω εγω κανα 700 ευρω εχεις παρα πολλες και καλες επιλογες.

εγω αν ειχα μεγαλο μπατζετ θα εβαζα pirelli

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι πανω 600 πιστευω ειναι καλα μεχρι εκει και ευχομαι να ειναι κατι αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

με 600 βαζεις πολλες επωνυμες μαρκες.

τα hankook που ειπε ο φιλος απο πανω καπου τοσο εχουν για τα δικα μας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με 600 βαζεις πολλες επωνυμες μαρκες.

τα hankook που ειπε ο φιλος απο πανω καπου τοσο εχουν για τα δικα μας

pipis αυτές δεν είναι τιμές για HANKOOK  :help:  :help:

δυναμίτες είναι  =@  =@  =@

:drinks:  :drinks:

Edited by Koumparos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα Hankook είναι πολύ καλλα λάστιχα και τα πρωτιμαω έχω ένα Polo του 200 195/45/r15 και φωραω τα εν λόγω λάστιχα η τιμή του βρίσκεται στα 350 εκεί τα τεσερα μπες και στο σκουτζ βάλε της διαστάσεις και θα δεις και της τιμές

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dunlop.... Ρωτά και αλλου θα καταλάβεις...

Το καλό της λάστιχο,

η DUNLOP δεν το παράγει στη διάσταση που τον ενδιαφέρει,

ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Pirelli P Zero Nero GT 550€

Vredestein Ultrac Sessanta 580€

Εβαλα τα 2α. Λιγο πιο μαλακα απο τα πρωτα αλλα πολυ καλα! Σε συνδιασμο με αλλη ζαντα (OZ Italia 150 5H) καιει 1-2 λιτρα παραπανω βενζινη. Κατα τ' αλλα πολυ ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες έβαλα τα Pirelli P Zero Nero GT 530 ευρώ μου βγήκαν μαζί με τοποθέτηση-ζυγοστάθμιση.Στα + ο ένας χρόνος εγγύηση για 1 λάστιχο , καλό κίνητρο για όσους φοράνε 40αρι προφίλ..

Hankook με απέτρεψε πολύς κόσμος να φορέσω , αν και ψηνόμουν λόγω ετικέτας..Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος απο τα Pirelli.. αθόρυβα και σε υγρό οδόστρωμα πατάνε καλά και φρενάρουν ακόμα καλύτερα..καμια σχέση με τα dunlop τα οποία σε βρεγμένο είναι επικίνδυνα.

Link to comment
Share on other sites

κανενας θεσσαλονικιος εχει υποψιν του το εν λογο μαγαζι?

γιατι μου φαινεται καλη τιμη

 

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/6666948/

Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μηνα μπηκαν τα Michelin pilot sport.

Απλα τωρα το αμαξι δεν εχει αρκετη δυναμη για να σπιναρει.( καλη ασφαλτο)

Link to comment
Share on other sites

αν ημουν αθηνα ειχα βαλει χθες αυτα που δινει ο κουμπαρος στα 400 ευρω τα kumho ecsta ku39. ειναι πολυ καλα λαστιχα και εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες.

ρωτησα εδω σε εμενα απο περιεργια για τα dunlop sportmaxx rt και τι μου ειπαν? 200 ευρω το ενα = 800 ευρω!!! αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ\

γι αυτο η επαρχια δεν ειναι για τιποτα. και μετα λενε γιατι αγοραζουμε απο ιντερνετ απο αλλες περιοχες.

απλα ειμαι σιγουρος οτι αν τα παραγγειλω απο τον κουμπαρο για να τα βαλω θα με σκισουν στην τοποθετηση γιατι οι ντοπιοι αν θα δουν οτι πηρα απο αλλου και παω απλα να τα περασω θα με σκισουν. ετσι ειναι η κουτοπονηρια.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αν ημουν αθηνα ειχα βαλει χθες αυτα που δινει ο κουμπαρος στα 400 ευρω τα kumho ecsta ku39. ειναι πολυ καλα λαστιχα και εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες.

ρωτησα εδω σε εμενα απο περιεργια για τα dunlop sportmaxx rt και τι μου ειπαν? 200 ευρω το ενα = 800 ευρω!!! αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ\

γι αυτο η επαρχια δεν ειναι για τιποτα. και μετα λενε γιατι αγοραζουμε απο ιντερνετ απο αλλες περιοχες.

απλα ειμαι σιγουρος οτι αν τα παραγγειλω απο τον κουμπαρο για να τα βαλω θα με σκισουν στην τοποθετηση γιατι οι ντοπιοι αν θα δουν οτι πηρα απο αλλου και παω απλα να τα περασω θα με σκισουν. ετσι ειναι η κουτοπονηρια.....

 

:lolu:  αυτό θα πει αισιοδοξία

Edited by Koumparos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:lolu:  αυτό θα πει αισιοδοξία

ετσι ειναι. γιατι η κουτοπονηρια δεν φευγει ευκολα. προτιμαει δηλαδη να βρει εναν μαλ@κα που θα παει να τα πληρωσει 800 αντι να τα εχει σε σωστη τιμη και να γινεται ουρα απο κοσμο.ετσι ειναι.

δεν μπηκα στον κοπο να ρωτησω για τα kumho γιατι μολις μου ειπε 800 για τα ντανλοπ λεω αν του πω για kumho θα μου πει 500 ανετα.

εν το μεταξυ σε αποσταση 15 χλμ (γιατι εχω ρωτησει πολλα λαστιχαδικα) τα ντανλοπ τα βρηκα 650.

επισης αυτος μου δινει τα petlas 350 και τα εχω βρει παλι σε 15 χλμ αποσταση 300 ευρω.

 

αυριο θα κανω μια τελευταια αποπειρα σε ενα λαστιχαδικο που μου ειπαν οτι εχει πολυ καλες τιμες εδω κοντα αλλιως θα δω τι θα κανω.

 

κουμπαρε τα falken τι σου λενε? διαβαζω πολυ καλα σχολια σε ξενα και ελληνικα φορουμ. ιαπωνικα ειναι

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.