Jump to content
Alexandros GroupVag

Check Λαμπακι

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Κατοχος polo 6n2. Θελω γνωμες για μια εμπειρια που ειχα εχθες.Στα καλα καθουμενα και με κανονικη λειτουργια και θορυβο του μοτερ μου αναψε το check . Συνεχισα για 20 χιλιομετρα με αναμμενο check,εβγαλα τον πολο για να δω αν θα σβηστει αλλα δεν συνεβει.ΤΗν επομενη μερα το πρωι και διανυοντας 20 χιλιομετρα παλι δεν ειχα λαμπακι check καθολου ουτε στιγμιαια. Ο μηχανικος μου υποστηριζει οτι ηταν στιγμιαιο απο κακή ποιοτητα καυσιμου.Τη λυση θα δωσει το διαγνωστικο αλλα εως τοτε θα ηθελα γνωμη απο κατοχους ιδιου αυτοκινητου νεοτερης γενιας η γενικα γνωστες! Ευχαριστω :bad:  :bad: 

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν μπει στο διαγνωστικό δεν μπορεί να ξέρει κανείς... Το μπριζώνεις, γράφεις τι κωδικό έβγαλε και μας λες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω παει στο μηχανικο γιατι ειναι μακρυα και επειδη το μοτερ δουλευει κανονικα δεν το βιαζεται ουτε εκεινος.Τωρα αν ξαναναψει θα ανησυχησω.Μολις μπει σε διαγνωστικο θα ενημερωσω.Ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι κοιταχτηκε.Η ενδειξη ηταν απο μουφα καυσιμο.Τωρα μενει να αλλαχτει ενα δοχειο αναθυμιασεων γιατι χανω λιγο λαδι και μια ντιζα στην 5η ταχυτητα και θα ειναι πιπιλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Και σε εμενα αναβε κι εσβηνε περιστασιακα, αλλα τον τελευταιο μηνα αναβει διαρκως. Θα παω ετσι κι αλλιως για σερβις μεσα στην βδομαδα και θα εχω κι εγω απαντηση.... Ενημερωνω κι εγω οταν εχω απαντηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα  , μου το ειχε κανει και εμενα ενω ειχα μεσα 200 χιλιομετρα ακομα να διανυσω με βενζινη ... το πηγα και μου πε ειναι θεμα καυσιμου μου μολις εκανα τα 200 χιλιομετρα του το πηγα το καθαρισανε πως δεν ξερω ... και μου πε να βαζω καθε μηνα περιπου βενζινα ρασινγ και ετσι καθαριζει το κινητηρα και αλλα εκει ... και μερικες φορες απο α π πρατηρια μπορει να ειναι λεμε φθηνα αλλα δεν βαζουν καλα καυσιμα .... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.