Jump to content
stekon

Πλατοκαθίσματα Για Το Eco Up!

Recommended Posts

γεια σας... ψάχνω πλατοκαθισματα για το up ..έχει βάλει κανείς;

Με μια προχειρη ερευνα αγορας δεν βρηκα κατι αξιολογο που να ταιριαζει στο καθισμα...

κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εγώ από τότε που το πήρα το αυτοκίνητο, μπροστινά πλατοκαθίσματα από την Autoplus.. Το κακό είναι ότι επειδή το προσκέφαλο είναι ενιαίο με το κάθισμα, δεν ταιριάζει και τέλεια.. Βέβαια εγώ μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος, αλλά αν είσαι πολύ ψείρας δεν ξέρω αν θα σου αρέσουν.. Η άλλη λύση, που προσωπικά την απέρριψα κατευθείαν, είναι να βάλεις πετσετέ πλατοκαθίσματα ή κάποια άλλα που μπαίνουν περαστά πάνω από το κάθισμα. Η αλήθεια είναι ότι το Up! λόγω του ενιαίου προσκέφαλου, είναι δύσκολο στα πλατοκαθίσματα, αλλά το καλύτερο είναι να πας σε ένα τέτοιο μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου και να δεις τι σου αρέσει εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου...Πηγα κι εγω στην autoplus στη Ν. Χαλκηδωνα καιισχυει αυτο που λες ,οτι δεν ταιριαζει απολυτα....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο που εκανα εγω ειναι το εξης.πηρα απο ebay 2 καλυμματα αυτοκινητου περιπου στο ιδιο σχεδιο με τα δικα του.μπεζ στη μεση κ μαυρο τα πλαινα.και εραψα το το προσκεφαλο μαζι με το καλυμμα.με αποτελεσμα να καλυπτει ολο το καθισμα σα σακουλα.εφαρμοζει τελεια.εχω το seat mii αλλα ειναι το ιδιο πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα απο την πρωτη μερα που το πηρα μια εντελως προχειρη λυση και δυστυχως εχει μεινει ετσι.

Εβαλα μια χονδρη μεγαλη πετσετα μπανιου στο καθε μπροστινο καθισμα,πιασμενη με δυό παραμανες πισω απο το προσκεφαλο.

Και για να μην λερωθουν τα πισω καθισματα,ενα σεντονι τυλιγμενο στα τεσσερα.

Αισθητικα μπορει να μην δενει,πρακτικα ομως πλένονται πανευκολα καθε τοσο και δεν λερωνονται τα καθισματα.

Σιγουρα καποια στιγμη που θαχω χρονο θα ψαχθω για καλυμματα παραγγελιας προσαρμοσμενα στο eco up.

 

 

Υ.Γ.Για τις πορτες να μην χτυπανε,εχει βαλει κανεις λαστιχο η αντανακλαστικα?

      (Σκεφτομαι για λαστιχο μαυρο σε ολο το καθετο μερος της πορτας).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια εταιρεια που βγαζει καλυμματα για το up.δερμα,αλκανταρα.πανακριβα ομως.κανα 250αρι αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

"υπαρχει μια εταιρεια που βγαζει καλυμματα για το up.δερμα,αλκανταρα.πανακριβα ομως.κανα 250αρι αν θυμαμαι καλα "

 

Εχεις καποιο όνομα ή καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει καλύμματα καθισμάτων που είναι ακριβώς μετρημένα για το up και διαλέγεις ότι χρώμα και υλικό θες από την Pancar στην Λ. Γαλατσίου. Δεν κάνω διαφήμηση, αλλά 1 χρόνο τώρα δεν έχουν ούτε λεκιάσει και είναι και αντιιδρωτικά!

είναι από αυτό το υλικό αλλά έχει και άλλα: R5-R5-Faa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερα ειναι να πας σε καποιον ταπετσιερη! Θα διαλεξεις οτι χρωμα θελεις σε συνδιασμο με το υλικο που θελεις και το αποτελεσμα θα ειναι αψογο αν ειναι και καποιος με πειρα στο αντικειμενο! Εγω συγκεκριμενα εβαλα στο δικο μου μπρος πισω καλυμματα με υφασμα και τα πλαϊνα δερματινη με γαλαζια κλωστη που του ζητησα εγω και πληρωσα ενα εκατοσταρικο! Τα βαζεις μια φορα και τελειωνεις.! Το αποτελεσμα? Δεν περιμενα να ειναι τοαο τελεια εγιναν καλυτερα απο τ μανισια! Βεβαια στην συγκεκριμενη περιπτωση διαπιστωσα αυτο που λενε πως οτι πληρωνεις παιρνεις! Γιατι στο εμποριο μπορεις να βρεις πολλα και διαφορα αλλααααα παντα θα υπαρχει ενα αλλα..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν έτοιμα καλύμματα που να τα φοράς μόνος σου χωρίς να βγεί το κάθισμα? Γιατί εχω δει κάποιους που τα ξηλώνουν για να τα περάσουν! Επίσης εχει φτιάξει κανενας δερμάτινα και απο πού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.