Jump to content
Shadowman

Βοήθεια Με Τρακάρισμα, Τραυματισμούς Και Αποζημίωση

Recommended Posts

Καλημέρα

Χθες το μεσημέρι με κάρφωσε ένα Passat από αριστερά παραβιάζοντας κοκκινο ενώ εγώ έβγαινα κανονικά με πράσινο ,το αμάξι από ότι μου είπαν και λίγο που το είδα πριν μας πάρουν με το ασθενοφόρο εχει αρκετές ζημιές ,το χτύπημα έγινε κυρίως ανάμεσα στην πόρτα του οδηγού και το μπροστά φτερό ,λεπτομέρειες θα ξέρω δευτερα αν ειμαι λίγο καλύτερα.

Φοβάμαι τι θα μου πουν και έχω απελπιστεί λίγο με διαφορα που άκουσα.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εσείς να είστε καλά τα σίδερα γίνονται... 

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΑ ΚΡΑΤΑΣ ΟΟΟΟΛΑ τα αντιγραφα του ΕΚΑΒ,των γιατρων,φαρμακων,αποδειξεις απο ταξί(αν θες μερικες πες μου).

Μολις συνελθεις,πηγαινε το αυτοκινητο συνεργειο,και καλεσε πραγματογνωμονα.

Πιαστον με το καλο,και δες τι σου περναει,και ουργιο η μεταχειρο,και ασε καλυτερα τον μαστορα να μιλαει αφου εχετε συννενοηθει.

Μην τους χαρισεις τιποτα,και να ξερεις,οτι επειδη οι αποζημιωσεις τους σε τετοια τροχαια ειναι αστειες,με την νομικη οδο θα παρεις αρκετα παραπανω,αν εχεις υπομονη και χρηματα να καλυψεις.

Περαστικα ανδρεα και ευχομαι η πολαρα να βγει καλυτερη????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ παιδιά !

Τα έχω κρατήσει όλα και έπεται συνέχεια αύριο για άλλους γιατρούς γιατί δεν κάναμε κάποια πράγματα στον ευαγγελισμό.

θα ενημερώσω με περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω wolfsburg

 

μεταφέρθηκε το αμάξι σήμερα στο συνεργείο και πήγα να το δω και να μάθω τις πρώτες πληροφορίες.

 

post-15838-0-39900800-1431951360_thumb.j

post-15838-0-80404900-1431951411_thumb.j

post-15838-0-37819300-1431951463_thumb.j

post-15838-0-83924100-1431951511_thumb.j

 

πάντως εγώ όταν βγήκα από το αμάξι και δεν θυμάμαι καν πως βγήκα είδα ότι είχε γίνει ζημιά αλλα καμια σχέση με αυτό που είδα σήμερα.
Edited by Shadowman
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες δεν με πολυβοηθάνε να καταλάβω το μέγεθος της ζημιάς

Βλέπω φτερό,πόρτα,παρμπρίζ,άνοιξε κ ο αερόσακος απ ότι είδα

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες έχει στραβώσει και το τόξο του παρμπρίζ το ταμπλό μέσα και ίσως λίγο το πάτωμα / μαρσπιε και δεν ξέρουμε ακόμα για την μεσεα κολώνα όπως και επίσης τα μηχανικά γιατί από ότι μου είπε ο πατέρας μου που έκατσε εκεί όταν μας πήραν και το έκανε στην άκρη δεν λειτουργούσε το υδραυλικό τιμόνι.

Α και έχει σπάσει και η μετόπη στην αριστερή μεριά

Edited by Shadowman
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εσύ να είσαι καλά και τα σίδερα ξαναγίνοντα!!! Είχα σχεδόν το ίδιο τρακάρισμα το 2004 (είχα το polo 9N 16v) 40 ημερών!!!!! αμάξι όταν ένας παραβίασε το στόπ και έπεσε επάνω μου από τα αριστερά και με έσυρε κιόλας!! Βέβαια το δικό του (Fiat punto) έγινε στην κυριολεξία....πούντο :laugh:. Παρόλο που φόραγα ζώνη, είχα χτυπήσει ελαφρά το κεφάλι στο κολονάκι λόγω της πλαγιομετωπικής!!!! Από ότι θυμάμαι, η ζημιά ήταν, πόρτα, φτερό,  ζαντολάστιχο, ψαλίδι, ακρόμπαρο, ανάρτηση!!! Αερόσακος δεν είχε ανοίξει και ευτυχώς το αμάξι δεν είιχε υποστεί ζημιά στο σασί!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πάνω από όλα να έχουμε την υγεία μας!

εγώ αυτό που κατάλαβα γιατί πονάω αρκετά στον αυχένα είναι πως ίσως να μη πρόλαβε να πατήσει καν φρένο ήταν και κατηφορικά εκεί είχε και passat που είναι βαρύ αμάξι και μας πήρε και μας σήκωσε.

ο μάστορας χωρίς να έχει κάτσει να βγάλει κοστολόγια η να έχει δει περαιτέρω ζημιες μου είπε πως μάλλον θα το βγάλουν ολική από την ασφαλιστική..

Link to comment
Share on other sites

 

εννοείτε πάνω από όλα να έχουμε την υγεία μας!
εγώ αυτό που κατάλαβα γιατί πονάω αρκετά στον αυχένα είναι πως ίσως να μη πρόλαβε να πατήσει καν φρένο ήταν και κατηφορικά εκεί είχε και passat που είναι βαρύ αμάξι και μας πήρε και μας σήκωσε.
ο μάστορας χωρίς να έχει κάτσει να βγάλει κοστολόγια η να έχει δει περαιτέρω ζημιες μου είπε πως μάλλον θα το βγάλουν ολική από την ασφαλιστική..

Εμένα φρέναρε επάνω μου!!! Μου είχαν φορέσει κολλάρο για 2-3 μέρες!!! Ό,τι και να γίνει πάντως, εύχομαι καλή δύναμη και όπως είπα πριν, πάνω από όλα η υγεία μας και όλα τα άλλα γίνονται!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Ολική ίσως δεν είναι άσχημα άμα πήρε σασί, αρκεί να σου δώσουν (και να απαιτήσεις) όλο το ποσό για το οποίο ήταν ασφαλισμένο.

Σχετικά με τον αυχένα, σίγουρα να σε δει γιατρός και πιθανόν να βγάλει καμμιά μαγνητική αν πονάς.

Η ασφαλιστική του άλλου είναι σε φιλικό διακανονισμό;

Δυστυχώς σε τρακάρισμα μπλεκεις με διαδικασίες ακόμα και να μην φταις. Τουλάχιστον όπως είπαν και οι άλλοι, το σημαντικό είναι η υγεία, τα σίδερα διορθώνονται ή αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εγώ και η μητέρα μου στο αμάξι ,εγώ χτύπησα χέρι και αυχένα και λίγο το πόδι μου και η μητέρα μου το πόδι της λιγο το χέρι της και έκανε ραματα στα ούλα και πρέπει να κάνει και πανοραμική γιατί κάτι μας είπαν στον ευαγγελισμό για ράγισμα σε κάποιο δόντι αλλά δεν είχαν το μηχάνημα.

Ο άλλος παραδέχτηκε ότι πέρασε με κοκκινο και έφταιγε.

Μαγνητικές δεν βγάλαμε εκείνη την μέρα μόνο ακτινογραφίες και υπέρηχους.

Link to comment
Share on other sites

πάνω από όλα να έχουμε την υγεία μας!απο εκει και περα για αυτο εχουμε τις ασφαλειες....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εννοείτε και σε ευχαριστώ activious

 

ερώτηση: από ότι κατάλαβα αυτούς δεν τους νοιάζει τι extra είχε το αμάξι και δεν πρόκειται να τα συμπεριλάβουν στην τιμή,σε αυτή την περίπτωση μπορώ να τα πάρω από το αμάξι?

Link to comment
Share on other sites

το αμαξι παει για πεταμα δυστυχως...βασικα απαιτησε να παει για πεταμα γιατι εκει που σε βρηκε...κανεις δεν το φερνει οπως ηταν πριν...

ελπιζω να εχει καλη ασφαλιστικη αυτος που σε εμβολισε και να παρεις οσα χρηματα δικαιουσε.τα εξτρα εννοειται τα ξηλωνεις ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έμαθα κάποιες ακόμη πληροφορίες

η ασφαλιστική του είναι η allianz και αυτό γιατί το passat ήταν τις εταιρίας που δουλεύει.

όταν θα πάω να πάρω τα extra από το αμάξι πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία?καλά θα ρωτήσω βεβαια και τον δικηγόρο αλλα για να έχω μια πρώτη εικόνα.

κοίτα το αμάξι αν και δεν ήθελα ούτε να το δώσω ούτε τίποτα έτσι όπως το βλέπω δε θέλω να το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μερικές ακόμα φωτογραφίες και κάποιες εξελίξεις,σήμερα θα πάει ο πραγματογνώμονας και τελικά έχει θέμα και το μπροστινό σύστημα διεύθυνσης η μια ρόδα είναι ευθεία και η άλλη αριστερά.

post-15838-0-79694800-1432107708_thumb.j

post-15838-0-43830100-1432107749_thumb.j

post-15838-0-54904500-1432108044_thumb.j

post-15838-0-33048900-1432108075_thumb.j

post-15838-0-11245700-1432108107_thumb.j

post-15838-0-54280500-1432108233_thumb.j

Edited by Shadowman
Link to comment
Share on other sites

Ο πραγματογνωμονας τι ειπε;επεσες σε ανθρωπο η σε αρπαχτικο;

Ο μαστορας σου,τι λεει;

Γενικα να ξερεις,οτι πορτες,φτερα,παμπριζ,δεν ειναι τιποτα,ολα διορθωνονται και γινονται καινουργια,το θεμα ειναι το σασι,αν θα ερθει,αν δεν ερθει πληρως,και οτι μετα θα εχεις ενα αμαξι ισιωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.