Jump to content
giorgos.the

Golf 6 Μεταχειρισμενο

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι ο Γιωργος, και ειμαι πλεον κατοχος ενος GOLF 6 generation TSI 122hp.

Ως νεο μελος του φορουμ, θα θετω κι εγω οτι εχει να κανει γυρω απο το αυτοκινητο μου. 

To προηγουμενο μου αμαξι  (IBIZA 2002-03) μετα απο 13 χρονια και 171000 χλμ. επρεπε να αντικατασταθει.

Οι πρωτες μου εντυπωσεις φυσικα ειναι αριστες (εννοειται οτι δεν υφισταται συγκριση με το ibiza...)

Εχω ομως και καποιες αποριες.

Διαβαζοντας το βιβλιο του αναφερει το μενου (einstellungen αν θυμαμαι καλα) ομως δεν μπορω να μπω σε αυτο πατωντας το OK στον μοχλο των καθαριστηρων οπως αναφερει. Τι ακριβως συμβαινει ειναι κλειδωμενο? χρειαζεται VAG?

Αλλο ενα θεμα που εχω παρατηρησει ειναι οτι στο ρελαντι μερικες φορες ακουγεται απο τη μηχανη ενας θορυβος (οπως κανουν τα ντιζελ). Πατωντας τον συμπλεκτη ο θορυβος εξαλειφεται. Παρομοιο συμπτωμα (οχι με τοσο εντονο θορυβο) ειχα εντοπισει και στο ibiza.

Ξεχασα να αναφερω οτι το golf το πηρα με 57000 χλμ.

Αυτα λοιπον για αρχη, θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου γιωργο καλοταξιδο το αμαξι.εχω ακριβως το ιδιο αμαξι και ειμαι παρα πολυ ευχαρηστημενος.για το πρωτο δεν ξερω να σου πω αλλα για το δευτερο που ρωτας ειναι το ρουλημαν του συμπλεκτη.εγω δεν το αλλαξα και ουτε προκητε.και το παλιο μου αμαξι ετσι εκανε.βεβαια καποια παιδεια απο το φορουμ το εχουν αλλαξει.αυτο ειναι στην κριση του καθενος.παντος αυτο που ξερω ειναι οτι θα το ευχαριστηθεις το αμαξι.καλες βολτες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κρατήσεις για λίγο πατημένο τον κάτω από τους δύο επιλογείς, λογικά θα πρέπει να σε βάλει στο μενού. Αν δεν τα καταφέρεις θα ψάξω να βρω κ βίντεο... Καλοταξιδο κ από μένα με πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο και από μένα.

Μόλις απόκτησα κι εγώ ένα Golf6 TDI 1,6 εισαγωγής.

Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω βιβλίο οδηγιών στα Ελληνικά ή Αγγλικά, γιατί από Γερμανικά ΔΕΝ έχω ιδέα ??

Link to comment
Share on other sites

giorgos.the ως κατοχος ακριβως του ιδιου μοντελου αν δεν κανω λαθος το μενου που αναφερεις δεν ειναι προσβασιμο γιατι η generation δεν εχει την MFD οθονη (ή MFI Δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγεται) 
Εκτος και αν ηταν καποια ειδικη παραγγελια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.