Jump to content
Gryzor

Golf 6 - Εναλλακτικές Ηχοσυστήματος

Recommended Posts

Καλημέρα άπαντες, και καλώς σας βρήκα!

 

Σήμερα κληρονόμησα το ΜΚ6 της συζύγου (εκείνη αποφοίτησε σε μία καινούργια Series 1...). Το αμάξι αυτό το αγαπώ πραγματικά, εκτός από ένα πράγμα: το ηχοσύστημά του.

 

Με τον ήχο δεν έχω κανένα θέμα, αυτό που με εκνευρίζει ιδιαίτερα είναι το ότι δεν δέχεται USB. Αυτό είναι και το μόνο που θέλω. Κοιτάζοντας σε επίσημα πακέτα βλέπω ότι μάλλον τα δίνουν μαζί με ηχεία κτλ, κάτι το οποίο δεν με ενδιαφέρει. Άντε να πω και για χειριστήριο στο τιμόνι αλλά δεν με καίει.

 

Μπορεί κάποιος, δεδομένου ότι και νέος είμαι και έχω μπλεχτεί λίγο (π.χ.: δεν συνδέεται με τον εγκέφαλο, σωστά; ) να προτείνει συμβατά μοντέλα;

 

Ευχαριστώ!

Θ.

Edited by Gryzor
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, αν θελεις να μημ πληρωσεις κερατιατικα, διαλεξε κατι aftermarket.

Εχει και 2 DIn αν σε ενδιαφερει, που τωρα πλεον ολα εχουν USB, memory card, κλπ.

Εγω προτιμω το USB να ειναι στην πισω πλευρα, γιατι με ενα καλωδιο , το βαζεις μεσα στο ντουλαπακι και δεν φαινεται τιποτα.

Συνηθως στα aftermarket, θα πρεπει να αγοράσεις εξτρα και ενα "κουτακι' για να επικοινωνει πλήρως με τον εγκεφαλο.

 

Η αλλη επιλογή ειναι να ψαξεις αν στο υπάρχων μπαινει κάπως USB

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση rcd-210 με pioneer Mvh-av270bt ( built in bluetooth, mp3, aux)

Πληρως ευχαριστημενος με ολα τα απαραιτητα και πολυ προσιτη τιμη στα 230. Εχει ελλειψη cd-dvd drive, αλλα με ολα τα καλουδια που εχει ουτε ασχολεισαι με γραψιμο cd-dvd.

ea758401427a9db2380029cf75f39432.jpgf9aa3703a5b3d3dfa30c0515af98bceb.jpg1560979ae5056d80412697ae56f08517.jpg18efa55e745cfa3b30c896bab1bf560b.jpg4be6cbc727c29c2014a5bfcdcac0d549.jpgf04bf800d99561726acec1841dac0136.jpgc20518aa3debcf0c3753d7b9a523d490.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση παιδιά, κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Πριν από αυτές υπέκυψα κι εγκατέστησα ένα XSP-N1BT που βρήκα σχετικά φτηνά δεδομένου ότι δεν περπάτησε. Το Pioneer το είχα σποτάρει αλλά δεν το προτίμησα γιατί με ξένισε η έλλειψη CD. 

 

*ΜΕΓΑ* λάθος μια που π.χ. με ένα 64άρι USB έχεις 90 CD με τη μία, τεράστια βλακεία μου. Το XSP-N1BT είναι ωραίο σαν ιδέα, αλλά το interface είναι επιεικώς αστείο εν τέλει... Τουλάχιστον έχει πολύ ωραία ποιότητα ήχου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.